Turska

Pozdrav!

Planiram da idem na krstarenje Turskom obalom, na relaciji Marmaris - Fetije - Marmaris. Polazak je 23.7. iz Beograda. Ostaje se 8 dana (7 nocenja). Ide se avionom do Turske i onda prelazi na brodic.

Cena po osobi je 490 EUR - pun pansion. U cenu je pored avio prevoza i hrane ukljuceno i nekoliko izleta.

Obzirom da su mi u agenciji rekli da ako covek ide sam, mora da se doplati oko 200 EUR, ovim putem pitam da li neko želi da mi se pridruzi (i time smanjimo troskove puta).
 
daleko od toga da je porodicno mesto,bas naprotiv!!!
u centru imas bar-street,sam naziv ti kaze da su samo barovi tamo i super je,ja sam bila i proslog i pretproslog leta sa drugaricama,upoznale smo se bukvalno sa svim turcima koji rade u tim kaficima,tako smo stalno dobijale besplatne koktele.ima dosta engleza,nemaca,holandjana,iraca,oni su uglavnom pijani jos na pocetku veceri,pa ti ne preporucujem da se zblizavas sa njima.u bar-streetu ima i kafica sa srpskom muzikom,videces i nekoliko natpisa na nasem jeziku,ali posebno ti preporucujem jedan kafic isto u centru,ali u jednom malo zavucenom sokaku-zove se ANOTHER bar i fenomenalana je atmosfera.kao diskoteka je,pitaj nekog turcina,sigurno ce ti objasniti gde je tacno.ima i par diskoteka na plazi,tamo nisam bila,ali oni koji jesu rekli su mi da nije lose.sve u svemu,sigurna sam da ces se lepo provesti,kusadasi je zakon!
 
Ove god. prvi put idem u Kusadasi.Da li je neko bio u Rosy apartmanima?Da li dolmusi voze celu noc,a ako ne kako da se vratim do hotela iz grada?

Unapred hvala!
 
Rosy apartmani su super kao smestaj (nisam bila, ali znam neke koji jesu), nalaze se blizu Ladies beach, ali na oko 2 km od centra Kusadasija, gde je inace najbolji provod. Ladies beach je nekako suvise komercijalna za moj ukus, plaza za sire mase, guzva je i meni se recimo vise dopada Long beach. Dolmusi ne rade celu noc, vec negde do ponoci, a posle toga racunaj da ce ti biti potreban novac za taksi. U Kusadasiju je definitivno najbolje (za mladje ljude) uplatiti hotel u centru, u blizini okretnice dolmusa odakle mozes vrlo lako da stignes na bilo koju plazu, i mozes svaki dan da ides na drugu ako hoces, a nocu ne moras da mislis na prevoz zato sto ti je sve blizu. Pozz!
 
Ja sam bila u hotelu Imbat pre dve godine. To je pored Rosy apartmana. Neki nasi iz grupe su bili u Rosyju pa smo ih mi posetili. Apartmani su skroz ok, ali je jedina mana sto nemaju svoju plazu i sto su daleko od centra. Moraces da se kupas na Ladies beach koja je prilicno prljava (bar je bila tada) sa mnogo ljudi a naplacuju suncobrane i lezaljke. Ovi nasi su se na kraju kupali sa nama na hotelskoj plazi, ali morali smo da ih krisom dovedemo, jer je obezbedjenje hotela Imbat katastrofalno, nisu dali ni flashu vode da unesemo. Inace, nemoj da brines, Dolmusi idu na svakih 5 minuta, mozda cak i manje. A uvek ti ostaje varijanta da odes na druge plaze Dolmusima. Inace, Kusadasi je ogroman grad i meni se licno ne svidja, ja volim mirne oaze sa tirkiznom vodom. Toga u Turskoj nema.
 
bio sam 2000 istu turu stvar je preterana!samo napred
volim-da-putujem:
Pozdrav!

Planiram da idem na krstarenje Turskom obalom, na relaciji Marmaris - Fetije - Marmaris. Polazak je 23.7. iz Beograda. Ostaje se 8 dana (7 nocenja). Ide se avionom do Turske i onda prelazi na brodic.

Cena po osobi je 490 EUR - pun pansion. U cenu je pored avio prevoza i hrane ukljuceno i nekoliko izleta.

Obzirom da su mi u agenciji rekli da ako covek ide sam, mora da se doplati oko 200 EUR, ovim putem pitam da li neko želi da mi se pridruzi (i time smanjimo troskove puta).
:o
 
Meni licno Kusadasi je bezveze ljudi su preljubazni tako da te prosto dave ko zmija zabu i ostalo mi se ne svidja a bio sam na mnogim mestima naravno van Turske. Za devoje je raj za kupovinu....
 
Videla sam fotke nekoliko njih - jedan izgleda jako lepo, kao jedrenjak, ima i delova od drveta. Naravno, nisu mogli da kazu koji ce biti moj - sto se i dalo ocekivati tako da sumnjam da ce smestaj biti na tom lepom - pre ocekujem neki sasvim metalni (ofarban u belo).

Mislim da ti je najlakse da odes do agencije i trazis katalog. Ili pogledaj web site - na kome nema fotografija, ali su dali opis putovanja. Nisam sigurna koliko jos mesta ima za 23. juli - ali polasci postoje svake nedelje, pa sam sigurna da ces nesto naci.

Javi status :)

Srecno i pozdrav!
 
ja sam 2000 bio preko kontikija bio sam 7 dana u marmarisu i 7 dana na brodu....brod je bruka jedrenjak sa 6 kabina za po dvoje ljudi...perverzija pun pansion ...super klopa,,extra plaze ustajes rano lezes rano.....predivno je spavanje na palubi jer nikad u zivotu nisam video vise zvezda....preporucujem svakom.....jos ako je drustvo,ja sam isao sa devojkom ali je ostala ekipa bila dobra.....mada sad imam varijantu da direktno kontaktiram jednog vlasnika broda u grckoj da se zakupi to za 8 ljudi i ide se na krstarenje grckim i turskim ostrvuima...vozi gde ti kazes preterano...samo sto je tvoj prevoz do atine kolima...javite mi i vasu varijantu....ko ste sta ste ...pa mozda i ja odlucim kao da ponovim sve zavisi kad idete
Anonymous:
Reci mi molim te preko koje agencije? Bas mi treba neki aranzman za samo 8-7 dana.
 
Pa ja bas nisam za varijantu letovanja u toku jula i avgusta. Vise mi odgovara neki kraj septembra jer su temperature lakse za podneti a i kako sam cula od dosta njih septembar je idealan za Tursku. Normalno to sve zavisi i od agencije, da li ima ili nema u tom periodu tu ponudu. Mada ne verujem da ce je povuci u septembru iz opticaja. Odoh na sajt da vidim detaljno o cemu se radi. E ljudi hvala na informacijama :)
 
Anonymous:
Pa ja bas nisam za varijantu letovanja u toku jula i avgusta. Vise mi odgovara neki kraj septembra jer su temperature lakse za podneti a i kako sam cula od dosta njih septembar je idealan za Tursku. Normalno to sve zavisi i od agencije, da li ima ili nema u tom periodu tu ponudu. Mada ne verujem da ce je povuci u septembru iz opticaja. Odoh na sajt da vidim detaljno o cemu se radi. E ljudi hvala na informacijama :)


Ovo sam bila ja. Pardon.
Imaju u septembru aranzman! Odlicno...jos samo da nagovorim svog dragog.
 
Super je ako mozes u septembru - meni je jedino druga polovina jula slobodna (zbog posla).

Ako te zanima, mogu ti javiti kako je bilo, jer mi idemo 23.7.

Pozdrav!
 
Posle dvoumljenja Grčka, Turska ili opet Budva odlučili smo se za Marmaris, odnosno Ičmelar, to je , ako sam razumela dobro, malo dalje od nakrcane (navodno prljave)luke. Presudili su različiti uslovi kod različitih agencija (NS) i kao najpovoljnija se nametnula Turska. Hotel je Bella Mare, njihove 3*, slike sam gledala na različitim mestima i iste su i nije tako loše. Takođe sam ovde i na drugim forumima baš svašta čitala, tako da mi nisu najjasnija potpuno oprečna iskustva tipa-plaža je dobra u Ičmelaru vs. Kušadasi i Marmaris su najprljaviji u Turskoj, kao i komentar tipa "Turska je kanta za smeće" (odnosi se na letovanje). Zahvalna sam svakom ko mi malo rasvetli pojam letovanja u ovom mestu, i da, što se plaćanja tiče, da li je u opticaju (prodavnice, kiosci, kafići i sl.)nacionalna valuta ili EUR ? Šta vredi posetiti u okolini, šta vredi kupiti i kako se cenjkati?

Unapred hvala,

Pozdrav
 
Ja nisam bila u Marmarisu, bila sam u Kusadasiju i idem opet ove godine, pa ne mogu da ti odgovorim na sva pitanja, ali ono sto znam je da se u prodavnicama (prehrambenim), kaficima i sl. placa nacionalnom valutom, u nekim radnjama (garderoba) primaju Evro, ne menjajte novac u hotelu, vec najbolje u bankama, raspitajte se gde je najpovoljniji kurs. Nemojte da pocinjete da se cenjkate za neku stvar ako stvarno ne zelite da je kupite, a pocnite da se cenjkate tako sto ponudite drasticno manju cifru, manju od one koju nameravas da platis, pa se nadjete negde na sredini, klasika. Treba biti uporan, krenes da izadjes iz radnje, kao neces, pa onda prodavac trci za tobom i da neku poslednju cenu. Ma, meni je Turska predivna, bez obzira sta ko kaze, usluga je odlicna, hrana super, ljudi su ljubazni, atmosfera fenomenalna, bice vam super!
 
pretprosle god.sam bila u kusadasiju i bilo je strava,sve je ok,zaista i obavezno poseti sva ova mesta gore pomenuta.. pamukale ce te oduseviti,definitivno,ubedjena sam...hoteli su ok. ja sam bila u hotelu sa 4* i nemam reci,videces,,,
dobar provod....ma najbolji
 
Estella:
Pamukale su na oko tri sata voznje autobusom od Kusadasija, tako da i nije bas blizu. Ja sam se iz Kusadasija vratila 15. avgusta i bilo je mnooogo dobro. Sve je tako interesantno, zivo, drugacije. Moje krstarenje brodicem je proslo odlicno, nije bilo ni talasa, super smo se proveli tog dana. Ako idete u Kusadasi, OBAVEZNO idite u hotele u centru, shvaticete zasto kad odete tamo. Dobri hoteli su Santur, Dias, Deniz, Truva I, ali verovatno i svi ostali sa **+ ili ***, jedino su se ljudi malo zalili na Aargau. Meni se Kustur plaza ne dopada zato sto je nesredjena i zato sto ima neke kamencuge u vodi i polomis se dok udjes u more. Najvise mi se svidja Long Beach u okviru koje su male plaze kao sto su Silver Beach, Diamond Beach, Long Beach Club na koje se placa ulaz oko 2-3 evra (moze da se cenka), a za te pare se dobija lezaljka sa debelim dusekom, suncobran i jedno pice. Ove plazice su peskovite u potpunosti, nema kamenja i nije velika guzva za razliku od Ladies Beach. Do svih ovih plaza se dolazi dolmusima, ali sve to super funkcionise i ne predstavlja problem. Meni je malo smetao vetar, jer je bilo dana kad sam se smrzla na plazi koliko je duvao, a talasi su me izubijali, ali posle se taj vetar smirio. Kazu da je tamo najlepse u septembru i da tada nema vetra. U centru postoji restoran Oz Urfa u kome ako kazete da ste iz Srbije, preko Argusa, imate 25% popusta. Aqua park je fenomenalan, ima za svakoga po nesto, cak i za one koji se plase tobogana. Ja sam bila u hotelu Truva I, sa dve zvezdice, i nista vise od toga mi ne treba, imali smo klimu, TV, veliko ogledalo, kupatilo i toplu vodu, terasu. Dorucak je jednolican, vecera je odlicna. Za sve se diskutuje o ceni (osim u samoposlugama i dolmusima), a ako naucite par turskih fraza, odusevice se i dobicete indirim (popust). Eto, to su moji utisci iz Turske, ako nekoga zanima jos nesto, neka slobodno pita.
Upravo tako! Ja sam bila prosle godine u hotelu Club Anra **+ i prezadovoljna sam smestajem, uslugom i hranom.Da ne bih ponavljala ono sto si ti navela, reci cu da sam i ove godine uplatila isti aranzman i morala nazalost da ga odkazem, jer ovog leta necu moci da koristim godisnji odmor.
 
vocna salata:
Estella:
Pamukale su na oko tri sata voznje autobusom od Kusadasija, tako da i nije bas blizu. Ja sam se iz Kusadasija vratila 15. avgusta i bilo je mnooogo dobro. Sve je tako interesantno, zivo, drugacije. Moje krstarenje brodicem je proslo odlicno, nije bilo ni talasa, super smo se proveli tog dana. Ako idete u Kusadasi, OBAVEZNO idite u hotele u centru, shvaticete zasto kad odete tamo. Dobri hoteli su Santur, Dias, Deniz, Truva I, ali verovatno i svi ostali sa **+ ili ***, jedino su se ljudi malo zalili na Aargau. Meni se Kustur plaza ne dopada zato sto je nesredjena i zato sto ima neke kamencuge u vodi i polomis se dok udjes u more. Najvise mi se svidja Long Beach u okviru koje su male plaze kao sto su Silver Beach, Diamond Beach, Long Beach Club na koje se placa ulaz oko 2-3 evra (moze da se cenka), a za te pare se dobija lezaljka sa debelim dusekom, suncobran i jedno pice. Ove plazice su peskovite u potpunosti, nema kamenja i nije velika guzva za razliku od Ladies Beach. Do svih ovih plaza se dolazi dolmusima, ali sve to super funkcionise i ne predstavlja problem. Meni je malo smetao vetar, jer je bilo dana kad sam se smrzla na plazi koliko je duvao, a talasi su me izubijali, ali posle se taj vetar smirio. Kazu da je tamo najlepse u septembru i da tada nema vetra. U centru postoji restoran Oz Urfa u kome ako kazete da ste iz Srbije, preko Argusa, imate 25% popusta. Aqua park je fenomenalan, ima za svakoga po nesto, cak i za one koji se plase tobogana. Ja sam bila u hotelu Truva I, sa dve zvezdice, i nista vise od toga mi ne treba, imali smo klimu, TV, veliko ogledalo, kupatilo i toplu vodu, terasu. Dorucak je jednolican, vecera je odlicna. Za sve se diskutuje o ceni (osim u samoposlugama i dolmusima), a ako naucite par turskih fraza, odusevice se i dobicete indirim (popust). Eto, to su moji utisci iz Turske, ako nekoga zanima jos nesto, neka slobodno pita.
Upravo tako! Ja sam bila prosle godine u hotelu Club Anra **+ i prezadovoljna sam smestajem, uslugom i hranom.Da ne bih ponavljala ono sto si ti navela, reci cu da sam i ove godine uplatila isti aranzman i morala nazalost da ga odkazem, jer ovog leta necu moci da koristim godisnji odmor.

I ja sam uplatila slican aranzman za avgust, samo je drugi hotel posto onaj od prosle godine nije bio u ponudi agencije. Sinoc sam cula da je neka bomba eksplodirala u mestu Cesme i da je 20 ljudi povredjeno. Neka kurdska organizacija je preuzela odgovornost za napad. Znam i da je negde krajem aprila eksplodirala neka bomba i u Kusadasiju kada su tri policajca poginula u pokusaju da je demontiraju. Nasi mediji uglavnom to i nisu pomenuli (pitam li se zasto :)) Ali Kurdi prete novim napadima. Ne plasim se ja sad toliko tih napada, necu da otkazujem aranzman, posebno zato sto je ceo svet postao nesigurno mesto, ali stvarno se nadam da se nece vise desavati losih stvari. Mozda malo padnu cene.
 

Back
Top