Art of living - nevladina organizacija ili sekta?

vessyb

Početnik
Poruka
9
Išla sam pre neki dan na predavanje u organizaciji "nevladine organizacije" The art of living, koji je u stvari uvod u neki kurs - disanje, joga...
Pošto se ti kursevi već održavaju u Bg-u, interesuje me da li ima neko ovde da je već bio na tom kursu, i kakvi su utisci.
Meni lično to sve smrdi na sektu, ali da ne brzam sa zaključcima, rešila sam da priupitam...
Hvala na svakom odgovoru.
 
Preporucujem svima kurs Art of Living.
Moje iskustvo je predivno. Vracen mi je osmeh na lice posle jedne teske zivotne epizode i mogu slobodno da kazem da je taj kurs jedan od najboljih poklona koje sam sebi podario.
Rade se fenomenalne vezbe disanja koje osveze i duh i telo. Osecate se lako kao pticica, budno, sveze i radosno. Kao kad ste bili dete. Upravo ta zaboravljena svezina, zaboravljen polet, zaboravljena radost se JEDNOSTAVNO VRATI - disanjem!!
Na odredjeni nacin, naravno.
Vezbe koje na kursu naucite mozete nastaviti da praktikujete sami.
:):D:super::klap::worth::bye:
Pozdrav!!!
 
al kako uvek ko za onu toorističku organizaciju ma toorizmu....... iskoče ljoodi .......koji prvo imaju 12 porooka kad postavljaju temu....u kojoj se reklamira nešto za džabe i pogotovu ako je protivzakonito...a onda se javi još jedan lik koji ima 3 porooke....i tu sad peva nekiu hvalospevku na račoon iste...i treće moderatori...koje bole doope da ovakle stvari sankcionišu.....
 
Nije sekta. U pitanju je Nevladina organizacija.

to je organizacija koja je napravljena da prodaje "znanje" i to radi sa velikim uspehom shirom planete...u pitanju su naravno pare..posle osnovnog kursa imate polunapredne, pa onda napredne i jos puno tih kurseva namenjenih raznim kategorijama ljudi..na svakom dobijete na kashichicu josh malo, i svaki je skuplji od predhodnog....ipak preporuchujem je, jer se mozhe nauchiti malo yoge , tehnike disanja i neke meditacije(mantra se naravno posebno placa)i koliko to ima uticaja na svakodnevni zhivot..sve u svemu gomila raznih sistema smuljanih u jedno..istochna duhovnost prilagodjena zapadnom choveku..nije za ljude slabog karaktera tj. povodljive..
 
Poslednja izmena:
Zbog naših pogrešnih pristupa veoma često odbacijemo dobre i korisne stvari koje dolaze od ne tako dobrih ljudi a istovremeno prihvatamo loše stvari koje dolaze od, po našem kritewrijumu, dobrih ljudi.
Ja bih stvarno voleo da znam kako drugi definišu sektu po svojim standardima i shvatanjima? Izgleda da su sektaši svi koji drugačije razmišljaju, drugačije vide svet, imaju drugačije standarde, drugačije religije, ... U životu svakog od nas uvek treba malo više hrabrosti i malo više tolerancije.
 
Preporucujem svima kurs Art of Living.
Moje iskustvo je predivno. Vracen mi je osmeh na lice posle jedne teske zivotne epizode i mogu slobodno da kazem da je taj kurs jedan od najboljih poklona koje sam sebi podario.
Rade se fenomenalne vezbe disanja koje osveze i duh i telo. Osecate se lako kao pticica, budno, sveze i radosno. Kao kad ste bili dete. Upravo ta zaboravljena svezina, zaboravljen polet, zaboravljena radost se JEDNOSTAVNO VRATI - disanjem!!
Na odredjeni nacin, naravno.
Vezbe koje na kursu naucite mozete nastaviti da praktikujete sami.
:):D:super::klap::worth::bye:
Pozdrav!!!


Znači, sve svoje probleme ću rešiti vežbajući disanje?
 
Zavrsila sam njihov osnovni kurs, kurs se zove (nisam sigurna) ali otprilike Antistres i tehnike relaksacije, to me je i privuklo. Meni licno je koristio, i toplo ga preporucujem. Ne bih rekla da je rijec o sekti, da sam i u jednom trenutku osjetila takvo nesto sigurno bih napustila kurs. Nije bilo price ni o kakvim religioznim stvarima, Bogu niti bilo kakvih mantri. Radili smo par opstepoznatih joga vjezbi i vjezbe disanja koje su stvarno fantasticne. Covjek se stvarno sjeca opustenije.....
 
U pitanju je veoma opasna sekta koja se krije pod plaštom dobroćudne nevladine organizacije, kako bi mogla slobodno delovati, i koja ima razgranatu mrežu u celom svetu.

Čim uđete u sektu zahtevaće od vas da potpišete ugovor kojim se obavezujete da nikom nigde ne prenesete ono što se u sekti dešava. Šta mislite zašto?

Sve počinje sa naizgled benignim i besplatnim druženjima, partijimai sl. Postepeno se trude za zadobiju vaše poverenje tim prijatnim opuštanjima i relaksacijama od stresa.

Zatim sledi uvlačenje u sektu koja ima svog gurua, naravno prebogatog. Od vas će zatim zahtevati da na njihove skupove dovodite prijatelje, i da i vi kao i oni plaćaju za takozvane "kurseve". Što je kurs napredniji to je skuplji, a vas navlače da ga platite jer će te time tobože dosegnuti neki viši nivo prosvetljenja.

Na kraju ćete završiti potpuno otuđeni od prijatelja, porodice, jer će vam isprati mozak i isforsirati vas da se potpuno posvetite samo sekti i zapostavite sve ostalo, da furiozno branite sektu i od sebe napravite nemilosrdnog borca za čuvanje tajni sekte, koji će radi toga isprogramiran i nesvestan potpuno upropastiti svou ličnost i poštovanje koje je nekad imao među poznanicima i prijateljima. Živećete u nekom izmišljenom paralelnom svetu u kome je sve ružičasto, a duboko u sebi biti nesrećni i izgubljeni.

Ako jednom uđete u to, teško da ćete ikad izaći iz svega toga i povratiti normalan život.

Oni koji su uspeli izaći i sekte, mislim na one koji su živeli uz gurua iz Indije koji naravno ne živi u Indiji već se baškari menjajući lokacije svog trona (Sejšeli, Soči...), tvrde da je sem očigledne profitabilnosti kao osvnove za postojanje sekte u pitanju njegova sklonost pedofiliji. Možete sami pročitati tvrdnje bivših ćlanova sekte o tome kao guru provodi ceo dan i "svetoj odaji" sa dečacima koje sam problere svaki dan, i koji njegove odaje napuštaju u sitne sate kada svi u hramu spavaju. Pominje se i silovanje ženskih članica od strane muškaraca i slične jezive stvari.

Imate internet, proverite dobro pre nego svoj život i život svoje porodice poverite u ruke "samosveznajućim" prodavcima magle.

Opšta je najezda raznih raznih učitelja i veština pod plaštom rekreacije, antistres programa, borilačkih veština, metoda i tehnika pamćenja i da ne nabrajam. Svi se kriju iza maski NVO, udruženja građana i sl.

Upamtite - na vratima ni jedne sekte ne piše "mi smo opasna sekta". U njihvoim pamfletima uvek stoji "nudimo radost, sreća, mir, ljubav, antistres, smeh, ne tražimo ništa". Tako deluje i početak članstva, sve dok se jednog dana ne ukapira da je kasno.

Indoktrinacija je identična navlačenju na narkotike "probaj džoint biće ti lepše, opustiće te, osloboditi stresa.." to stvarno radi jedno vreme, pa vam onda više to ne bude dovoljno i krenete da tonete sve dublje, kao narkoman u sve teže droge, a vi u sve težu sektašku dubiozu koja može da se završi i fatalno ukoliko prihvatite sporedne stvari koje serviraju, poput Inedie tj. kulta u kome se sledbenicima objašnjava kako za život nije potrebna hrana pa čak ni voda, već da svu energiju koju inače unose kroz hranu, mogu dobiti od kosmosa i sunca kroz meditaciju.


Pročitajte sami šta o ovoj sekti kažu oni koji su uspeli da se spasu iz nje:

http://artoflivingfree.blogspot.com/
 
Preporucujem svima kurs Art of Living.
Moje iskustvo je predivno. Vracen mi je osmeh na lice posle jedne teske zivotne epizode i mogu slobodno da kazem da je taj kurs jedan od najboljih poklona koje sam sebi podario.
Rade se fenomenalne vezbe disanja koje osveze i duh i telo. Osecate se lako kao pticica, budno, sveze i radosno. Kao kad ste bili dete. Upravo ta zaboravljena svezina, zaboravljen polet, zaboravljena radost se JEDNOSTAVNO VRATI - disanjem!!
Na odredjeni nacin, naravno.
Vezbe koje na kursu naucite mozete nastaviti da praktikujete sami.
:):D:super::klap::worth::bye:
Pozdrav!!!

ISTINA!

Mnogo olakša, jako mnogo, ali ipak je sve individualno, na drugim ljudima se izvrsno vide promjene, mnogo su ljudi strpljiviji i staloženiji, nemjerljivo! Ja sam prošao prije osam godina samo prvi tj, osnovni stupanj i nisam više stupnjeve prolazio, ali sam osnovni prolazio više puta; možda sad u petom mjesecu još jednom, tehnički izvrsno djeluje, s tim da moram naglasiti da ne treba baš "nasjesti" na 100% što ti ti voditelji prikazuju, ipak malo uljepšaju, premda je super, nije baš toliko idealistički koliko voditelji prikazuju! Kad kažem da je individualno, onda mislim da sto ljudi sto čudi i jedan voditelj je meni bolji i više po ukusu, a nekom drugom bi neki drugi bio bolji, također i mi polaznici smo različiti, pa baš apsolutno generalizirat ne bi trebalo!

E sad ono što je negativno iskustvo vezano uz te tehnike je to (govorim samo o vlastitom iskustvu) je to da mi ne pomaže za bolje pamćnje, što mi je žao, pa za to moram i dalje neke lijekove koristiti. Također na mene previše utječe tako da proizvede efekt da nisam za radit punom parom, to zna otežati jer se gubi efikasnost rada, gubi se volja za radom, ona aglinost potrebna za rad nestane, to je s jedne strane dobro jer je time spriječen stres i sve vezano uz to, samo je pitanje koliko si nas to možemo dozvolit da barem pola idućeg dana samo sjedimo u fotelji i tračamo ili šutimo!? Nikavi pokreti, nikakve akcije....ali ovako je mnogo lakše jer nema razdražljivosti!

E sad da li je sekta? Jako teško za odgovoriti, jer ipak se dodiruju duhovni elemenati kojih ima (sad da li je to automatski i sekta, otavio bi otvoreno bdv. ja primjenjujem tehnike i time se bavim ali te neke fore se držim sa strane, nisam od onih fanatika koji budu zaluđeni, niti od onih koji bi glumili takve "obožavatelje") ali za sve one koji su skeptični u tom pogledu postiji posebna vrsta tečaja koja je prilagođena u kojima nema tog elementa, baš zbog toga osmišljen jer ima ljudi koje ovi "duhovni elementi" odbijaju! Samo koliko ja znam za područje ex države ima samo jedan učitelj tog programa i to u ZG-u, sad da li u je stasao koji u Srbiji za to, ne znam?

Uglavnom preporučio bi svima, ako ništa drugo jer splasne agreseija, naročito za one hiperaktivne idealno dobro sjedne, a sima koje odbija "duhovni element" preporuka, naučite i savladajte tehnike i to primjenjujte i prakticirajte, i budite ono što jeste, nemojte glumiti fanatike, to nitko ne traži, ono malo što ima slobodno možete "na jedno uho uđe, na drugo izađe" i sve pet, a tehnike naučiš i primjenjuješ! Nimalo se nemojte opterećivat s tim.......
 

Back
Top