Gde mogu da uradim eho dojki- hitno!!!!

Mozes da probas na KBC B. Kosa, oni imaju (imali su?) centar za dojku. No u svakoj drzavnoj instituciji se zakazuje i ceka, pa ne verujem da ces ovde bolje proci. A zbog cega imas uput za eho dojki (rutinski ili ti je nesto nadjeno?). Ako je rutinski, nije hitno. Ako ti je nesto nadjeno, d ali te je pregledao lekar manuelno (na onkoloskom ili drugde?). Ako jeste, sta ti je rekao? Da su procenili da je hitno, svakako te ne bi stavili na zakazivanje nego u bolnicu pa bi ti uradili i eho i mamografiju i po potrebi intervenciju. Dakle, verovatno se radi o nekoj benignoj tvorevini, sto opet cini da nije hitno i d anemas razloga za paniku. A ako si bas u panici i mislis da je hitno ili ti zelis da se to sto pre zavrsi, mislim da eho u privatnoj reziji nije vise od 3000 dinara (ne mamografija, vec ultrazvucni pregled dojke) pa nabavi neko novac i snimi se.
 
Hvala na odgovorima.
Nije nista opasno, u pitanju je rutinski pregled.Moja doktorrka kaze da imam displaziju,ali kaze da to vise od 90% zena ima. Ona je jako savesna, mozda i previse,ali bolje i ovako nego suprotno. Idem kod nje svakih 6 meseci na redovne preglede i uvek su mi rezultati ok, a ona mi svaki put trazi da odradim briseve, prosli put UZ jajnika ,a sad UZ dojki. Radila sam jos neke stvari, briseve ,kod nje privatno posto samo tako mogu, jer se svugde placaju...
Ja sam tada dala bas dosta para, pa sad pokusavam sta mogu jeftinije da prodjem... Ali svugde, znaci u drzavnoj traze da platim, a u mom domu zdravlja nemaju UZ.
Pozdrav
 
U KBC B.kosa radi jedan od nasih najboljih onkohirurga- doc.dr Granic koga prvo toplo preporucujem svim zenama, i ja sam kod njega prosle godine obavila pregled dojki....doduse platila sam pregled jer sam isla preko onog njihovog komercijalnog programa da bih izbegla cekanje, ali cifra je bila smesna negde oko 1200 din.Za UZ sam zaboravila cenu mada sam tada pitala i znam da je bilo jeftinije nego u ostalim privatnim ordinacijama.
Taj njihov komercijalni program koliko sam shvatila funkcionise na sledeci nacin:
-zakazes pregled telefonom, pojavis se kad si zakazala i prvo platis, pa te onda posalju tamo gde doktor inace obavlja preglede svih pacijenata,s tim sto oni koji su platili imaju prioritet kada je cekanje na pregled u pitanju...e sad u najgorem slucaju se moze desiti da cekas doktora, kao sto se i meni desilo, ali njega stvarno vredi cekati i znam da je kod njega uvek velika guzva.
Sve najbolje.
 

Back
Top