Za slobodnu Republiku Srpsku

aimo

Početnik
Poruka
1
Предаја петиције са потписима грађана за издвајање Републике Српске из наметнуте и неприродне БиХ, Народној скупштини РС уследиће послије шетње Бањалуком

29. марта 2007

Полазак испред студентскоког центра Никола Тесла (Економског факулета) у 14 часова. Кретање колоне: СТУДЕНСКИ ЦЕНТАР - ЦРКВА СВ. ТРОЈИЦЕ - ТРГ КРАЈИНЕ

Плакате, летке можете преузет, штампати и поставити на видна мјеста, дјелити даље.... које можете скунути са http://www.plebiscitrs.org/265//Letci,/plakati,...
 
Ја сам и те како за слободу Републике Српске, али ми није јасно какав утицај могу да имају грађани Србије ? Ми можемо само да подржавамо ту идеју, наши потписи су потпуно нелегитимни у овом тренутку. Снагу имају само потписи грађана Републике Српске - и ја им од свег срца желим успех на том путу.
 
Republika Srpska treba da se chuva da je ne ukinu jer ce oni hteti sitovremeno da nama otcepe Kosovo a da bi sprechili Srpsku reakciju u Bosni nametnu novi ustav kojim ce biti stvorena unitarna Bosna.
U sushtini ma shta uradili u Bosni to je drzava osudjena na propast u tom unitarnom obliku u nekoj blizoj ili daljoj perspektivi.Srbi iz Bosne nikada nece prihvatiti da zive u zajednichkoj drzavi sa Muslimanima.Jedino ako ih i odatle ne proteraju....
 
Lacibg:
Ја сам и те како за слободу Републике Српске, али ми није јасно какав утицај могу да имају грађани Србије ? Ми можемо само да подржавамо ту идеју, наши потписи су потпуно нелегитимни у овом тренутку. Снагу имају само потписи грађана Републике Српске - и ја им од свег срца желим успех на том путу.

...itekako ima uticaja misljenje svakog srbina...sta mislis kako bi lepo zvucalo u usima svakog muslimana da ti napises ko vas je.....nema snagu u provodjenju volje gradjana rs, ali ima snagu tako sto ce uvecati volju ljudi u zapadnoj srbij tako sto cem ojacati uverenje da su bitni braci preko drne..ovo sto radimo nije samo zbog nas...mnogo afirmativnog pisanja o ovome je veoma dobrodoslo...pozivam vas da o tome pisete na nasim forumima, da otvarate teme o ovome i da time dodatno pojacate gas...
 
sunflowerv:
Pa sad koliko je nametnuta, to je diskutabilno. Koliko se secam Sloba je prihvatio to u Dejtonu, zar ne? Ali ako moze KiM da bude nezavisno, ne vidim razlog zasto ne bi mogla i RS.

A kao Sloba potpisao, i nije nametnuta!?

Nezavisnost RS ima bezbroj puta više pravnih osnova nego nezavisnost Kosova za koje ne postoji NIJEDNA osnova!:)

-----------------------------------------------
Za Kralja i Otadžbinu!
 
giovaniI:
ko to organizuje?

29. марта 2007. године СНП - ИЗБОР ЈЕ НАШ ће организовти шетњу Бањалуком након чега ће Народној скупштини Републике Српске бити предата петиција са потписима грађана којома се захтјева расписивање референдума за издвајање РС из наметнуте БиХ.

A ti pogodi šta znači ta skraćenica!?
 
cuo sam za tu organizaciju,ali necu potpisati peticiju,jer je jasno da dodik zloupotrebljava ovaj narod,..
nije dodiku do referenduma,iskoristio je taj termin za izbornu propagandu i sada ga vise i ne spominje.
stvar je jasna,referendum se moze organizovati u roku od 2 mjeseca,odlukom Narodne Skupstine,ali sadasnjoj vladajucoj oligarhiji u RS nijr do toga,..ja u tom cirkusu necu ucestvovati.
 
giovaniI:
cuo sam za tu organizaciju,ali necu potpisati peticiju,jer je jasno da dodik zloupotrebljava ovaj narod,..
nije dodiku do referenduma,iskoristio je taj termin za izbornu propagandu i sada ga vise i ne spominje.
stvar je jasna,referendum se moze organizovati u roku od 2 mjeseca,odlukom Narodne Skupstine,ali sadasnjoj vladajucoj oligarhiji u RS nijr do toga,..ja u tom cirkusu necu ucestvovati.

Ala si ih popljuvao?
Baš me zanima da li bi ti baš na sva zvona udarao do čega ti je ako iznad tebe stoji međunarodni Dželat sa sekirom za seču Knezova!?:)
 
dodik evo vec treci mandat dokazuje da mu je fotelja najmilija.
pogledaj moje neke ranije postove na ovome forumu,prije izbor u RS oktobra 2006,jasno sam i tada rekao da on zloupotrebljava ideju referenduma na najgori moguci nacin-predizbornom retorikom,i da nakon izbora niti 1 nece spomenuti tu opciju.
tako je i bilo.
 
pa recimo to da postoji neko ko se zove "Visoki predstavnik eu" i ko jednim svojim potpisom moze da uradi bukvalno sve u RS,kao sto je 1999 smjenio Nikolu Poplasena sa mjesta predsjednoka RS.
to je dakle okupacija zvanicna!
A 3 je milenijum.
 
Ne znam prosle nedelje sam bio na manjoj Bosanskoj turneji u Sokolcu,Vlasenici ,Sarajevu i na Palama i koliko sam video iz prica obicnih ljudi njima nije toliko stalo do tih plemenskih prica koje im prodaju Dodik,Silajdzic,Suljo Tihic ,SDS i HDZ i slicni politicari koji svoju vlastitu nesposobnost i kriminal i lopovluk maskiraju tim glupostima o ukidanju RS , o referendumu za otcepljenne ,o prijajanju delova Bosne Srbiji ili Hrvatskoj.To je jako tuzna prica koja nazalost najbolje uspeva na zaostalom Balkanu pa tako kada se gradjani zapitaju zast im je budjelar konstantno prazan i zasto jedva sastavljaju kraj sa krajem a politicari sve bogatiji onda im je najlase prodavati price o Srpskoj/Hrvatskoj/Bosnjackoj ugrozenosti od onog drugog ili treceg naroda i stalno se forsiraju te price :te genocidna RS,te referendum, te treci entitet jadnih i ugrozenih Rvata i slicna sranja samo da bi se odvratila paznja od stvarnih svakodnenih problema gradjana koji zive sve teze.
 
fosilvaso:
Koja prevrtljivost međunarodnjaka?
Jel' to 95-e Dayton-Sloba bio građanin RS!?:):):)

-----------------------------------------------
Za Kralja i Otadžbinu!
Шта теби није јасно у ономе што сам написао, или, да ли ти разликујеш ситуацију пре потписивања дејтонског споразума и после ?

Да ти мало појасним : Тек после тог споразума Федерација БиХ је призната као међународни чиниоц. Тј. овај потписани дејтонски споразум је био услов да то тога дође. Од тог момента СРЈ а сад Србија немају никакве ингеренције над једном сувереном земљом. Сад, јесте питање, колико је суверена и да ли је ту посао завршен. Па пошто је то федерација - удржење три ентитета - постоји могућност да се она прекине. Јер, као федерација је добровољно удруживање - које је заправо наметнуто - образлажући то једино могућим због територијалне, економске целовитости. А циљ је био да се Срби не досете и припоје тадашњој СРЈ.

И шта је теби превртљиво у мом посту, једноставно објашњавам шта може а шта не.
Ако имаш замерке, објасни то са више од две реченице и једном архи-паролом.
 
сви смо ми за слободу РС, али се чекао прави моменат тј још увек се чека.

ако Косово добије независност не постоји ни 1% разлога да то не добије и Република Српска.

Наравно уједнињење са Србијом неће бити могуће али зашто да не : 2 српске државе ОК.
 
jomini:
A RS je pod nekakvom okupacijom?
Imamo par forumaša ovde koji su odande, da ih pitamo šta im ometa normalan život više nego nama recimo?

...prakticno, sve odluke o privatizaciji velikih preduzeca cekaju saglasnost saveta ministara jer muslimanski ministri nece da daju saglasnost, dalje, uprava za indirektno oporezivanje je zakinula rs za oko 35 mil. eu, a za racun federacije i tako joj daje vestacko disanje jer bi finansijski propala...ne zelimo da ih izdrzavamo , jer imamo i svojih problema...zasto ja kao poreski obveznik moram svojim novcem da placam birokratsko bure bez dna u federaciji...politicka sranja da ne spominjem...
 
mene licno ovaj giovaniI cesto nervira [onako malkice], ali po ovom pitanju on je ipak najpozvaniji da da neko svoje vidjenje, mislim "sa terena" direktno, pa ne moze neko iz BG da soli drugima pamet kako je tamo, kada covek [giovaniI ] zivi tamo
 
Kolowrat:
сви смо ми за слободу РС, али се чекао прави моменат тј још увек се чека.

ако Косово добије независност не постоји ни 1% разлога да то не добије и Република Српска.

Наравно уједнињење са Србијом неће бити могуће али зашто да не : 2 српске државе ОК.

e pa ne moze dve drzave, a isti narod....hahahah
 
svetolik trpkovic:
Ne znam prosle nedelje sam bio na manjoj Bosanskoj turneji u Sokolcu,Vlasenici ,Sarajevu i na Palama i koliko sam video iz prica obicnih ljudi njima nije toliko stalo do tih plemenskih prica koje im prodaju Dodik,Silajdzic,Suljo Tihic ,SDS i HDZ i slicni politicari koji svoju vlastitu nesposobnost i kriminal i lopovluk maskiraju tim glupostima o ukidanju RS , o referendumu za otcepljenne ,o prijajanju delova Bosne Srbiji ili Hrvatskoj.To je jako tuzna prica koja nazalost najbolje uspeva na zaostalom Balkanu pa tako kada se gradjani zapitaju zast im je budjelar konstantno prazan i zasto jedva sastavljaju kraj sa krajem a politicari sve bogatiji onda im je najlase prodavati price o Srpskoj/Hrvatskoj/Bosnjackoj ugrozenosti od onog drugog ili treceg naroda i stalno se forsiraju te price :te genocidna RS,te referendum, te treci entitet jadnih i ugrozenih Rvata i slicna sranja samo da bi se odvratila paznja od stvarnih svakodnenih problema gradjana koji zive sve teze.

Hm...na Sokolcu si čuo takve priče???:lol: :arrow: :razz:
Kenyaš!
 

Back
Top