Kanada

sara777

Zainteresovan član
Poruka
153
Dragi moji, da li je neko putovao za Otawu skoro, ili ne skoro? Kako najjeftinije stići do tamo? U obzir dolazi i Montreal.

Rado bih išla tamo možda na jesen!

Unapred hvala!!!
 
Dragi moji, jel moguće da niko ne putuje u te krajeve?

U Kanadi ima svašta da se vidi i doživi..

Ja imam tamo drugaricu koja me zove već godinama, ali ta avionska karta me ubi... Imala bih i smeštaj i hranu i turističke vodiče, "samo" mi fali karta.. Šmrc..
 
pa da skupimo mi po evro...
evo, ja ću uz taj evro da te vozim i na aerodrom;)


e...ali da uzvratiš istom merom..i ja bi u kanadu oko božića.
u albertu:lol:
 
@sara 777
ja sam relativno skoro bila u Otavi, meni je to blizu....ali....
posto tebi za to treba i avion i trazis avio karte, najpovoljniji sa cenama su oduvek bili cesi... od Bgd-a do Praga jatom, pa od Praga na dalje cesi...
dobronameran savet: imenik u ruke, i pozovi nekoliko agencija i vidi sta imaju u ponudi, mozda iskrsnu i neki promo letovi, pa recimo bude jeftinije sa britishairways posto im je let od Bgd-a do Londre 60E...
 
Hej, Pajamaca - prihvatam ponudu o skupljanju po jednog evra!!! ;)

Uzvraćam istom merom!

Dakle, drugarica mi je došla sa čitavom porodicom ovamo, a ja ne mogu sama tamo! Ubiće me!

Bianca - hvala za savet - pregledaću sve čehe uzduž i popreko! ;) I ja sam čula da se možda iz Londona može stići jeftinije...
 
kon_s*oneri:
a viza naravno nije nikakav problem


Jel si to rekao jer misliš da je problem, ili da nije problem?

Moja drugarica je kanadski državljanin i može da mi da sve garancije koje treba, barem sam tako do sada mislila, a sada sam zbunjena..

Please, šta si hteo da kažeš?
 
Mislim da ti je viza najveci problem,ja imam brata u Calgariju poslao mi sve potrebne papire,radim imam lovu ali nisam uspela da dobijem vizu.Najboje nazovi Ambasadu da ti posalju formuluare.Nista nekostaju pa ces sama videti sta se sve trazi.
 
lazine:
Mislim da ti je viza najveci problem,ja imam brata u Calgariju poslao mi sve potrebne papire,radim imam lovu ali nisam uspela da dobijem vizu.Najboje nazovi Ambasadu da ti posalju formuluare.Nista nekostaju pa ces sama videti sta se sve trazi.

A, da li brat ima njihovo državljanstvo?
 
Brat ima njihovo drzavljanstvo,snaja je rodjena Kanadjanka.Imaju kucu sa sest soba,brat je jedan od menadzera u Tesco corporaciji sto znaci da ima dobru platu uz sve to su videli moje kreditne kartice i nista.
 
Ja planiram da idem tamo sama - što će reći - ostavljam muža i dete kući, pa se nadam da mi je to olakšavajuća okolnost za vizu, jer ću se vratiti porodici, a i radim u stranoj banci (ako to išta znači..)..

A jel znaš kako se kreću avio karte do tamo (i nazad - naravno :) )?
 
Jedna moja poznanica sad putuje za Beograd. Chicago - London - Beograd. Povratna karta je samo $700. Dok u Junu, Julu i Augustu ta ista karta je $1,200 (licno iskustvo). Manje od toga nece biti.

Otawa je jos bliza tako bi cena trebala biti slicna.

Jedan savet: nikako ne putuj preko Pariza.
 
Zato sto su Francuzi katastrofa, ja sam leteo sa njima pre 2 godine kad sam isao za Srbiju. Chicago - Paris - Beograd. Kasnili su 2 sata iz Chicaga i izgubili su mi svih 6 torbi. Kad sam se vracao opet su uspeli da izgube torbu.

Aerodrom je katastrofa i bas komplikovan za koriscenje.
 
pa dobro,ja sam preko pariza putovala pre deset godina za toronto,ali mi je secanje izcilelo....a moram da vam se pohvalim da sam zeznula kanadsku ambasadu posto su trazili uverenje za posao.otisla sam kod druga koji drzi teretanu i on mi je na obicnom papiru napisao da kod njega radim kao trener i samo lupio pecat.kad su me pitali za posao sva sam se naduvala ,izbacila misice i odvalila da ja sam trener.sada deset godina posle toga,uz ove sarmice i salce,tesko....a opet nemam posao,ali imam nekretnine na moje ime.ovaj put idem sa decom,muz ostaje.idem samo na dvadeset dana.i iskreno se nadam da me nece zezati za vizu.
 
Hmm...Kako ce fokumentacija biti poslata.Ja nemam vremena moram rano ujutru da odem da predam to.JEDNO JEDNOSTAVNO PITANJE: "Od kad radi ambasada da mogu da redam dokumenta za vize???"
 

Back
Top