DVD-RW ???????

Zavisi dali tvoja plocha ima (S)ATA controler.... Koju plochu imash ?

Ako tvoj plocha podrzava (S)ATA uzmi (S)ATA rezach....

Razlika je to da (S)ATA koristi lep uzak mali kabal i ima max brzinu od 300mB/s a obichan ( (P)ATA ) ima onaj debeli ruzni i ima max brzinu prenosa podataka od 133 mB/s
 
Nemas bas veliki izbor SATA DVD-RW uredjaja,ogranicen si na LiteOn SHM-165S6S koji kosta oko 39 Eura i na Samsung SH-W163A,kosta oko 47Eura i SH-W183A koji kosta oko 37Eura.Mozda imaju jos neki modeli kod nas u prodaji,ove koje sam naveo imas ovde
 
Pa postavlja se pitanje ako imas samo 2SATA prikljucka, sta posle kad imas SATA HDD i DVD.Bolje IDE DVD a SATA za eventualno jos jedan HDD.

btw DVD ne postise ni IDE max brzinu a kamoli SATA, tako da nije brzi samo je tanji kabl....
 
Ljudi konacno sam uzeo sata Dvd-RW Lite-On
Esad se pojavljuje problemcic.Ustekao sam struju,ustekao sam sata kabel i racunar nevidi opticki uredjaj.Da li mozda ja nisam nesto dobro prikljucio...ili?????Potrebna pomoc!!!!!!Hvala vam
 
Da imam dva sata HDD,sada sam ubacio ovaj dvd ustakao u neki mislim da je sata 5ili6 ...DVD mi radi ulaze izlaze vrata ali kad otvorim My Computer jednostavno ga nema.Prikaze mi oba Hdd a Dvd ne...Hvala
 
novas79:
Pogledao sam sata kontroler namesteno na Auto.A u biosu nisam primeti da igde pise Lite-On:-(
Umesto na Auto stavi ga na cd rom ,snimi stanje , pa restart zatim opet u bios i vratiš na Auto možda će ti tada prepoznati , suština cele priče ga je zabuniti malo da on odreaguje kako treba ,trik je palio je na starim IDE granama.
 
Snejks,probao sam kako si napisao ali nista.Cudno mi je da ga ne vidi.Sad sam vratio redovan DVD i odmah ga je video.Imam plocu novije generacije Abit AW9d-Max 975X zato sam i uzeo sata dvd kontao sam da ce brze sve da radi.
 

Back
Top