Grčka zbirno

Gost
PO MENI NAJLEPSA ZEMLJA U EVROPI

PO VAMA?

VOLELA BIH CUTI O SVAKOM MESTU KOJE STE POSETILI U OVOJ ZEMLJI?

GDE OTICI NA LETOVANJE, GDE JE NAJOPTIMALNIJA KOMBINACIJA, NAJLEPSE PLAZE I NAJLEPSI I NAJAKTIVNIJI NICNI ZIVOT
 
eh s'obzirom da letujem u grckoj od svoje druge godine sta da vam kazem... mmmmmmm..... videla sam mnoga mesta.. ono sto vredi videti u grckoj je sigurno atina i najpoznatije letovaliste GLIFADA..pa ono ko moze neka se proseta vredi videti.. :D
 
sunrise:
eh s'obzirom da letujem u grckoj od svoje druge godine sta da vam kazem... mmmmmmm..... videla sam mnoga mesta.. ono sto vredi videti u grckoj je sigurno atina i najpoznatije letovaliste GLIFADA..pa ono ko moze neka se proseta vredi videti.. :D

Apsolutna istina! Ja letujem u Grčkoj posledjih 17god, svake godine na drugom mestu, i mogu vam reći da su poznata "srpska" mesta tipa Paralije i Hlakidikija ništa u poredjenju sa:
1) Glifadom, na prvom mestu
2) Santorinijem, ako imate para
3) Mikonosom, koji je neopisivo lep
4) Zakintosom, koji sada ulazi ovde u modu, tako da iskoristite priliku naredne ili ove godine (sezona je još u toku) i posetite ovo ostrvo
5) Thasos, najlepše ostrvo u Makedoniji
 
Atina je fantasticna turisticka destinacija ali nije za letovanje! Bio sam jos 94' u Glifadi u hotelu A kategorije-"dzaba", ne moze covek da zivi od aviona!
Ostrva su dobra ali su skupa(avion ili bus+trajekt) i nema puno setanja.Odlicni programi, dobra mesta.Ko hoce provod a ima pare - idealno.
Solunska regija SAO Paralija-Halkidiki-Tasos je za one koji hoce jeftinije letovanje a razliku hoce da potrose u shopingu,i mozda glavna prednost- moze da se ide kolima, od BG 10-12 sati lagane voznje!Pescane plaze 90%.
 
zivim ovde vec sest god.grad je divan,treba ga upoznati bolje od uobicajene setnje Egnatijom i radnjama, ko hoce neku inf. vise e-mail veragr@yahoo.com
Grcka ima prelepe planine-jedna ideja planina+more=odlazak do Volosa, planine na jugu Tesalije, od Soluna na oko 2,5 sata putem prema Atini. Odatle (po mogucstvu kolima) obici prelepu planinu Pilion koja se spusta pravo na more, duz obala su lepa tur. mesta i pescane plaze (npr.Agios Ioanis).Mozete spavati na Pilionu (poznato izletiste selo Makrinica sa izvornom arhitekturom u kamenu, tesnim ulicicama poplocanim kamenom, malim trgovima sa fontanama)a danju se spustiti do mora na neko kupanje!)
 
Ja sam pre dve nedelje bila u grckoj na maturskoj. precesljali smo je uzduz i popreko. Mogu reci da me je odusevila i pored tih predivnih kulturno istoirskih spomenika, zabava je na fenomenalnom nivou.Diskoteke su super. Samo sad postoji problem sto je sledece godine o limpijada pa su digli cene u nebesa.Pa ako u narednih godinu dana ocete u Grcku odresite kesu
 
Manja si nego tvoj nick,ako o Grčkoj sudiš po tome što si videla Paraliju.To ti je kao kad bi neko rekao da je npr.Beograd jako ružan grad,a pritom si od Beograda videla samo Dunav stanicu na nekom proputovanju. Nećemo ti zameriti ovaj put,ali uozbilji se malo !

P.S. Paralija je zaista bezveze,ali to nije ni kap u moru,šta sve ima da se vidi u prelepoj Grčkoj.
 
Ja sam od '93. do '01. provodila po dva-tri meseca na Krfu, sto odmarajuci sto raduckajuci po kaficima i diskotekama....I svakom bih rado preporucila ovo prelepo ostrvce...Mada, bilo je lepse kada se ovako masovno nije putovalo jer vise nemas osecaj da si u inostranstvu jer svi pricaju srpski kolika je sad navala....Meni su najlepse plaze pescana Glifada, na zapadnoj strani i skrivene male plaze i uvalice koje je najbolje pronaci vozikajuci se na vespicama po ostrvu..Uvece je najbolje zezanje u Ipsosu, Guviji i Dasiji, na severoistoku ili Kavosu na jugu, mada sve je stvar ukusa, mozda bi se nekom drugom svidelo neko drugo mesto.....U svakom slucaju, ako ste u mogucnosti obidjite Krf jer pored lepih plaza, cistog mora, dobrog zezanja, postoje i mesta od istorijskog i umetnickog znacaja.....
 
Anonymous:
i ja sam bila pre dve godine in Paralia

moje najlepse letovanje ,fenomenalan nocni provod

Ja sam letos bio u Olympic beach-u, ali sam svake veceri bio u Paraliji. Nocni provod je odlican. Bio sam i 2002. ali to nije bilo to. Letos je bilo fenomenalno. Paraliju bih preporucio svima, necete se pokajati! Grcka je i dalje u mom srcu!
 
Ljudi sretni praznici! Hristos Voskrese!Zivim u Atini vec pet godina i cetiri godine vodim agenciju leti na Santoriniju jer preko godine studiram pa ako zelite da letujete na Santoriniju samo se javite i ,nemoj da mislite da je preskupo,jer recimo ove godine smo imali bolje cene nego u Paraliji koja slozio bih se sa vecinom ljudi i nije bas nesto! Pa ako ste raspolozeni da letujete sa nama ili preko nas javi te se na meil<vlladislav@hotmail.com>Pozdrav:lol:
 
V777:
Ljudi sretni praznici! Hristos Voskrese!Zivim u Atini vec pet godina i cetiri godine vodim agenciju leti na Santoriniju jer preko godine studiram pa ako zelite da letujete na Santoriniju samo se javite i ,nemoj da mislite da je preskupo,jer recimo ove godine smo imali bolje cene nego u Paraliji koja slozio bih se sa vecinom ljudi i nije bas nesto! Pa ako ste raspolozeni da letujete sa nama ili preko nas javi te se na meil<vlladislav@hotmail.com>Pozdrav:lol:

Ja letujem godinama na Peloponezu, u nekom od mesta (Korint, Lutraki, Epidaurus, Nafpia itd...). Ima li neka varijanta na par dana da se skokne do barem Santorinija? Kako je sa kolima, jer putujem uvek automobilom? Cene..
 
Grcka je zemlja mojih snova. Bar dva do tri pita godišnje odem. 21 maja ponovo idem. Za Novu godinu sam bila u Thessaloniki. Obosla sam je uzduz i popreko. Atina, Lutraki po meni najlepse mesto, naravno tu je i Mikonos, Korintos... Najbolji provodi su u Atini u nocnim klubovima kao sto su Venue i Privilage.
 
Da li je neko bio u Nea Kalikratia?Valja li tamo za porodicni odmor?Mislim na plaze i cistocu vode,s obzirom da vodim decu.Da li na granici ne traze vizu onima koji imaju francuske radne papire?
 
Sto se tice tog mesta za koje pitas nije mi poznato bas puno posto ja ovde tj.u GR.zivim vec pet godina i bavim se turizmom jer radim u turistickoj agenciji ali zato sto se tice viza to ne treba ako zivis ili radis u bilo kojoj evropskoj zemlji tj.ako imas boravicne papire u francuskoj onda nema nikakvih problema.Ako te zanimaju jos neke ponude sto se tice letovanja javi se na <vlladislav@hotmail.com>Pozdrav
 
lonac:
Da li je neko bio u Nea Kalikratia?Valja li tamo za porodicni odmor?Mislim na plaze i cistocu vode,s obzirom da vodim decu.Da li na granici ne traze vizu onima koji imaju francuske radne papire?
Nea Kalikratia je izmedju Soluna i Halkidikija, ali sa strane gde je solunski zaliv, tako da ako bas ne morate tamo, bolje se spustite jos 40-tak km i u pravom ste raju - Hlakidiki prvi i drugi prst, zelenilo, cisto more, prava turisticka mesta sa dobrom ponudom smestaja i snabdevanja.Nije da nema u Kalilratiji, ali nije to to..
 

Back
Top