Tastatura

mbScorpio

Obećava
Poruka
72
Imam USB tastaturu, koja prilikom podizanja sistema ne reaguje.Hocu da instaliram Linux i kad se pojave opcije za instalaciju tastatura je mrtva, a nakon par sekundi nastavi se podizanje Windowsa.Da li je to normalna pojava USB tastature i moze li se nekako rijesiti ili da nabavljam standardnu tastaturu?
 
Da li je tastatura nova?Meni se isto desilo sa obicnom tastaturom.... otvorio sam je i video da je kabal u njoj puko...( verovatno je moja pametna sestra cimala tastatru)..ako je tastatura koriscena onda je moguce da je neko cimnuo i da se kabal sjebo.....
 
Moguce.Ne razumem se bas najbolje u tastature,ali se secam da sam citao na nekom stranom forumu da pojedine ploce(ili behu sve?) ne reaguju na usb tastature pri dizanju sistema.Tako da ti,najverovatnije,treba nova ne usb tastatura.Sacekaj da jos neko izlozi svoje misljenje pre nego sto odes i kupis novu tastaturu.
 
Rekao vam je spinx-imate dodatak koji ide na tu usb tastaturu da se kaci na serijski port ako se bese tako zove taj port za klasicno kacenje tastature.
 
Klothius naterao si me da restartujem PC ;)
Ovako se zove opcija : Legacy USB support/keybord! Treba da bude enabled!!
@Klothius to je to,mozes samo da udjes u bios a bilo koji korak posle toga recimo F8 ne radi,dok to ne ukljucis a u windowsu naravno da radi ok
 
Da ne otvaram novu temu!
Drugaru se desio problem ,kupio sam mu bezicni set (mis+tastatura ali nije na USB vec na PS2 kon.) ,sve lepo funlcionise nigde problema osim sto mu u Fifi kasni e sad hteo je on da vrati staru PS2-ku pa ali ona uopste nije reagovala rstartovao je komp ali situacija ista,pa je deinstlirao driver-e za set ali pri ponovnom restartovanju kompa nije mu opet reagovala tastatura PS2-ka (naravno bila je prikljucena u komp) u control panelu pa keybord pa u tab-u hardware uopste nije bilo nikakve tastature odnosno nije je skontao (Win naravno) sad je malko besan na mene ali ne kontam resenje osim da u win-u nadjem gde se smesta driver za tastaturu pa da ga beck-up-ujem pa da onda deinstalira drivere za set pa ondak ovo vratim itd itd itd
 
Cek a sta je sa misom?
Njega je zadrzao? Jel su drajveri 2in1?tj da kad instaliras drajvere instalira se i za mis i za tastaturu?
meni se cini da ti nisi to sve lepo uninstalirao! preko safe mod udji u windows obrisi sve,pa onda probaj!
 

Back
Top