sta OVO govori o SPC???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Црква казнила попа Симанића
Због насиља у породици Епархијски суд у Шапцу осудио свештеника на губитак парохије и црквеног стана
Кажњени свештеник
Богдан Симанић

Шабац – Црквени суд Епархије шабачке одузео је парохијску службу свештенику Богдану Симанићу, против кога је полиција поднела кривичну пријаву због основане сумње да је претукао своју супругу Сању Симанић. Попадија је девет дана била хоспитализована на Одељењу неурологије Опште болнице, после чега је смештена у Сигурну кућу. Према Уставу СПЦ, ово је најтежа казна коју је Епархијски суд могао изрећи Симанићу.
Поред парохије, свештенику Богдану Симанићу одузето је и право да живи у црквеном стану у улици Цара Душана у Шапцу, а СПЦ му убудуће неће плаћати социјално и пензионо осигурање. Како сазнајемо, биће премештен у једно село код Лознице, где ће моћи да служи само у цркви.

„Одлука Епархијског суда донета је на основу извештаја полиције и Опште болнице. Црквени суд ће пратити поступак, који је због кривичног дела насиље у породици покренут против Симанића пред Општинским судом у Шапцу, и уколико буде утврђена његова одговорност, предузеће даље мере и покренути кривични поступак у својој надлежности”, каже се у саопштењу за јавност Информативне службе Епархије шабачке.

Попадију Сању Симанић, мајку троје деце, супруг је претукао 1. марта око 13 часова у њиховом стану. Она тврди да ју је Богдан бесомучно ударао песницама по глави и телу. Мислила је да неће преживети, а батинање је прекинуо изненадни долазак кћерке, после чега је успела да побегне и у тешком стању дође у зграду полиције.

– Са Богданом сам у браку двадесет година. Последњих пет су биле прави пакао. Моји родитељи су растављени, због чега сам се по сваку цену трудила да сачувам породицу. Трпела сам и надала се да ћемо бар дочекати да деца дипломирају. Међутим, ако сам се заклела Богу да ћу са Богданом поделити живот, нисам се заклела да ћу му дати живот – рекла је у шабачкој болници за „Политику” Сања Симанић.

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=22779

znaci, sta je bre ovo???
pop izmlati zenu i posalje je u bolnicu, a SPC ga premesti u selo da sluzi u crkvi? sa ce tamo da radi, da otvori skolu borilackih vestina i "kako smiriti bezobraznu zenu?"
 
..........bogme je Josip bio u pravu....odvojio je crkvu od politike........znas ja mislio da samo tu kod nasih katolickih ima..gadosti..(mislim na prodfiliju) ...a ima tamo kod Vas i jos "dodatka"....bit ce da je ipak bolje da se svecenici/svestenici ne zene...kontas
 
Obersturmfuehrer:
http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=22779

znaci, sta je bre ovo???
pop izmlati zenu i posalje je u bolnicu, a SPC ga premesti u selo da sluzi u crkvi? sa ce tamo da radi, da otvori skolu borilackih vestina i "kako smiriti bezobraznu zenu?"

1. По обичају само насумице удараш и лупеташ баш као и тај поп о стварима о
којима, наравно, појма немаш.

2. Да ниси унапред донео "своје закључке", него да си поставио питање о чему
се ради - можда бих ти и одговорио, овако, нема никаквога смисла.
 
Gova.a i ludaka na svakom koraku pa i među popovima...Problem je samo kad se takve stvari zataškavaju. Crkva nije imuna na ludake koje pronalaziš u svakoj prosečnoj porodici. Ima i pedofila i lopova i varalica i ludaka...samo dok se ne zataškava i dok im se procesuira za to, nije problem SPC!
 
Шта би ми овде могли коментарисати о СПЦ ? Једина фигура за критику је полудели поп.
Лепо је речено - црквени суд му је изрекао најтежу могућу казну коју имају. Надлежни цивилни суд је такође инволвиран и у процесу је.

Не бих да деградирам његов злочин, али шта је требало црква да уради ? Да суди ван установљених правила?
 
vidim ja sam kriv sto sam preneo vest :)
nikome ne smeta sto se pop mlati zenu....kako je to lepo...pa prijatelji, to u civilizovanim zemljama nije dozvoljeno...

@Laci
crkva je trebalo momentalno da ga izbaci iz svojih struktura...

2. Да ниси унапред донео "своје закључке", него да си поставио питање о чему
се ради - можда бих ти и одговорио, овако, нема никаквога смисла.

o cemu se radi?
nije mu oprala noge?
 
Obersturmfuehrer,drragi moj momče...ne vređaj crkvu...SPC je prestala biti crkva onog momenta kad je potpisala ekumensku povelju i ušla u Svetski Savez Crkvi....današnja PRAVOSLAVNA crkva je malo stado koje ovde dobi nadimak "ziloti".........SPC je postala državna organizacija ,leglo greha(govorim za episkope i većinu klira,narod je kolateralna šteta),sve grehove svojih "službenika" gura pod tepih,jer svako zna nešto o nekome,te je tu pravilo ne diraj me neću te dirati......
 
Obersturmfuehrer:
vidim ja sam kriv sto sam preneo vest :)
nikome ne smeta sto se pop mlati zenu....kako je to lepo...pa prijatelji, to u civilizovanim zemljama nije dozvoljeno...

@Laci
crkva je trebalo momentalno da ga izbaci iz svojih struktura...



o cemu se radi?
nije mu oprala noge?

А ти мислиш да си баш ти као осведочени безбожник и хулитељ на Бога позван да одређујеш и диригујеш Српској Православној Цркви шта треба да ради.. ми иди, бре, у свој брлог и настави да........кхм..... :roll:
 
eremita:
А ти мислиш да си баш ти као осведочени безбожник и хулитељ на Бога позван да одређујеш и диригујеш Српској Православној Цркви шта треба да ради.. ми иди, бре, у свој брлог и настави да........кхм.....

steta sto ima toliko zatucanih ljudi...
sledeci put ce popovi da krenu da siluju, kradu, ubijaju, a ja kad prenesem vest, bicu kriv JA, a ne pop i crkva..

nego, imas li komentar na popovo ponasanje, ili ces da nastavis mene da napadas?
 
....dajte ljudi pa zar da se svadjamo i vicemo jedni na druge radi popova/svecenika........ej pilot bf 110.... bar mi letaci smo stalno s bogom........zar se nije pokazalo da su i svcenici i svestenici samo ljudi...ispod koze su i oni krvavi....pozdrav tebi iz Osijeka.....
 
ovo je jos jedna tema gde ateisti , antihristi i nevernici cekaju neki nemili dogadjaj vezan za SPC da na nju izbace sve svoje fekalije.

to pljuvanje po SPC im je opravdanje za njihov bezboznicki nacin zivota . sta drugo i ocekivati od ********* sa novog beograda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top