Oruzje II svetskog rata

Sarafim:
Moze da se pogodi silueta coveka na 1000m.Glupo mi bi bilo da te pogodim :)
Toliko je cinilaca od vjetra,okidanja,optike oka da je skoro nemoguce pogoditi!O municiji da i nepricam pa racunaj da pri nisanjenju kad pomjeris 1 mm ili na okidanju koliko je to odstupanje na meti???U cetvrtak cu gadjati sa M91 pa cu vam poslati slike...
A i mi se raspravljamo dzabe pucali smo snajperima do 300 metara a na 1000 metara posao je zavrsavao moj drug sa pragom i haubicama!!!
 
pejos:
Toliko je cinilaca od vjetra,okidanja,optike oka da je skoro nemoguce pogoditi!O municiji da i nepricam pa racunaj da pri nisanjenju kad pomjeris 1 mm ili na okidanju koliko je to odstupanje na meti???U cetvrtak cu gadjati sa M91 pa cu vam poslati slike...
A i mi se raspravljamo dzabe pucali smo snajperima do 300 metara a na 1000 metara posao je zavrsavao moj drug sa pragom i haubicama!!!
Ali se moze pogoditi.Nije da ne moze.Ne moze se imati precizan pogodak ali u metu coveka se pogadja
 
ZORANNS83:
pa neki imaju! ali imaju i m93 , imaju i on-76 zrak... tako da zavisi... ali eto ti postavio sam ti gore , gde kaze da je bazdaren na 1200m ... :) ! e sada koji je izvor tacan? :) ja znam,kako recimo ti da znas? vidis kako se lako pogresi! :)

kakvih 1200?
govorili smo o 1000 metara...imas i slike za koje si rekao da nije tacno i da to ne izgleda dobro...

ZORANNS83:
evo obecao sam, od sada sve sto nadjem dacu ti, raznih netacnih podataka iz 2 svetskog rata ,ja sam nailazio na mnogo, cim budem imao vremena potrazicu, i naci cu .... ima svasta stvarno!

rekao si da "iz glave" mozes da navedes bar 10 sajtova vezanih za temu, tj 10 sajotva koji imaju pogresne podatke...
nego, 5. put....da ne postavljam isto pitanje, ali postavljam isti sajt
http://www.achtungpanzer.com/
od njega mozes da pocnes...
 
Obersturmfuehrer:
kakvih 1200?
govorili smo o 1000 metara...imas i slike za koje si rekao da nije tacno i da to ne izgleda dobro...



rekao si da "iz glave" mozes da navedes bar 10 sajtova vezanih za temu, tj 10 sajotva koji imaju pogresne podatke...
nego, 5. put....da ne postavljam isto pitanje, ali postavljam isti sajt
http://www.achtungpanzer.com/
od njega mozes da pocnes...
pa da , tu pise da je bazdaren do 1000m! nije , bazdaren je do 1200 m! o tome ti pricam, i cak ta optika nije ni najcesca! pa to je ogromno, zamisli koliko bi trebalo vremena da sve to procitam , nisam naisao na nijednu gresku, ali sam kratko gledao, osim na to odakle tebi to da je strum slican tigru, to je cini mi se tvoja pogresna konstatacija ovog sajta! jer ako je tako , onda je t90s pravljen na osnovi t55! a to bas i nema smisla! eto ti greska, opticki nisan je bazdaren na 1200 m! sam si je nasao...bez mene.
 
ovako...
na onom sajtu sto si ti dao pise da je bazdaren do 1200mm Zastava oruzje kaze 1000m

odakle tebi to da je strum slican tigru, to je cini mi se tvoja pogresna konstatacija ovog sajta!

taj sajt mi je posluzio kao referenca, a ta informacija, ko zna odakle mi...
tako da, to nije pogresna konstatacija, i ja sam do sada dao milion informacija, argumenata, izvora o tome, a ti ni jednu jedinu.
tu celokupnu tvrdnju zasnivas na onome "ja znam, mora da je tako"
 
ZORANNS83:
tog coveka prevode na 50 svetskih jezika! taj covek uopste nije sovinista, i nemam pojma sta si sada lupio? verovatno kao i svi drugi, nisi nista procitao od njega (dugo i zamorno stivo, napreze mozak) nego si negde na nekom staja znam kom sajtu, od nekog kome je krivo sto je covek dokazao kao da je 2+2 4 ! tako je on recimo dokazao da , da nije bilo sitne stoke, mi nebismo uspeli da se odrzimo u turskom carstvu i nebi uspeli sa bunama i ustancima! e de je tu sovinista pojma nemam...mozes i ekecica da komentarises? jel tebi svako ko je srbin sovinista ili... ima i hrvata sovinista? evo moze viktor novak, hrvat, stipendista vatikanske crkve, eto niko od srpskih pisaca nije izveo vece optuzbe na racun vatikanske crkve, i hrvatskog naroda od njega? jel i on sovinista?
samo si ti citao, samo si ti ratovao, samo ti znas...samo ti... ma ti si... zadrzacu ti za sebe sta si!
a ja iza toga sto je krestic stojim... a sta sam ja citao nevidim sta moram tebi da raportiram, i ti da me vredajs neces!
uz to ne vidim sto pominjes ekmecica, i hrvate, zadrzi se na rasparavi i nemoj da presipas iz supljeg u prazno!
uz to, ako si dobro citao kestica, primetio bi da se on bavi istorijom srba u( obrati paznju ) hrvatskoj, slavoniji i dalmaciji!
uz to nije svaki srbin sovinista vec sam takvi kao ti... koji izgleda ne zele dobro i mir srbiji vec bi samo da ratuju, zbog takvih kao ti ja sam skoro oca u hrvatskoj izgubio i nemoj vise da pricas ko je srbin i ko ne i ko koliko voli ovu zemlju!
kad ti se vec puca idi u irak pa pucaj malo!
a i primetio sam da si izgleda samo ti ovde visio po wikipediji i slicnim sajtovima!
 
nisi dao ni jedan! tamo samo kazu , kada prevedes na srpski, da su na osnovi tigra, citaj na gusenicama i motoru, izveli totalno drugo vozilo, strum... e to tamo pise! ajde pogledaj ovak, to svo znanje koje ti imas, a koje je vec sam ti rekao vredno apsolutnoj 0! dali bi ti ono sutra pomoglo da kada bi recimo usao u tigra, znao sta kako radi? nebi... dali bi znao da ga pokrenes? ne bi, dali bi znao da koristis top ? nebi... dakle ti nista neznas o tome! ti imas kako to zovu ''supljo znnanje'' totalno beskorisno puno raznih zakljucaka, ali nijedne cinjenice koja je potrebna da bi se razumeo uopste u to sta je tenk! dali znas kako taj tenk sutra da popravis? zamenis oklop, da neku inovaciju stavis da bi ga poboljsao,makar i vrlo jednostavnu? neznas nista od toga! evo ti neznas sta se prvo skine sa t72 kada krenes u borbu, dakle ima jedan deo koji samo smeta, i zna da napravi problem! a totalno je nepotreban! dakle ti si meni dao cinjenice , kao sto ti je to gore cinjenica gde si skinuo totalno pogresan podatak o tome na koliko je bazdaren opticki nisan na m76! shvatas? to je pogresan podatak, a ti si do njega dosao surfujuci po netu, i to na prvom izvoru!
 
ja znam i mora da bude tako! pa sta je tu problem ? pa ja nemogu svoje znanje da ti dokazujem preko neta, jel ga ni nisam tu stekao! ako ti kazem da je opticki nisan bazdaren na 1200m, kako ja sada tu krucijalnu cinjenicu da ti dokazem?da ti donesem pusku? ako ja kazem , da je nemoguce da tigar , i strum imaju isto vesanje, i objasnim zasto! kako ja to da ti dokazem? pa nisam ja to procitao na netu,pa da te uputim na izvor! vec znam kako to izgleda! znas li kolika je razlika izmedju tezine prednje strane kupole i zadnje? racunaj i top? e sada sve to okreni za 180stepeni i dobices izuzetno nestabilan tenk, zato se njegovo vesanje i prilagodjava tome, dok kod recimo struma, je uvek isto rasporedjena tezina, i tu se ugradjuje totalno drugciji sistem vesanja! posebno zato sto strum nije pravljen za lose terene! ja mogu znanjem i time sto cu probati nesto recima da objasnim, da dokazem! a ne da ti navedem izvor odakle mi,pa u mojoj glavi je ogroman broj izvora,knjiga, prakse, ni sam neznam gde sam sta pokupio, ali znam sta je sta! kako ja tebi koji sam prolazio kroz vukovar da dokazem da tamo nije unisteno 300 srpskih tenkova? jel ti ces otici na net, i naci na bar 100 mesta taj podatak! i sta to znaci ?da si ti u pravu? pa nece biti... tamo gde nije bilo vise od 100 tenkova , nemogu da uniste 300! realno je, oko 20 ! ne racunam remontovane!
 
dejina81:
samo si ti citao, samo si ti ratovao, samo ti znas...samo ti... ma ti si... zadrzacu ti za sebe sta si!
a ja iza toga sto je krestic stojim... a sta sam ja citao nevidim sta moram tebi da raportiram, i ti da me vredajs neces!
uz to ne vidim sto pominjes ekmecica, i hrvate, zadrzi se na rasparavi i nemoj da presipas iz supljeg u prazno!
uz to, ako si dobro citao kestica, primetio bi da se on bavi istorijom srba u( obrati paznju ) hrvatskoj, slavoniji i dalmaciji!
uz to nije svaki srbin sovinista vec sam takvi kao ti... koji izgleda ne zele dobro i mir srbiji vec bi samo da ratuju, zbog takvih kao ti ja sam skoro oca u hrvatskoj izgubio i nemoj vise da pricas ko je srbin i ko ne i ko koliko voli ovu zemlju!
kad ti se vec puca idi u irak pa pucaj malo!
a i primetio sam da si izgleda samo ti ovde visio po wikipediji i slicnim sajtovima!
nasta lici sada ovaj tvoj post? osim na coveka koji je bez argumenata krenuo da vredja? umesto da si krenuo ovako... evo zorane, ti si obrazovan, i nacitan, ajde reci mi , to i to sto je krestic napisao u tom i tom delu? eto ja to smatram sovinistickim... ne ti to nemoses da uradis , jel ti neznas nista o tome, i ti nista nisi procitao od krestica! o istoriji srba u damaciji i slavoniji? jel ti to mislis na istoriju srba od 1848-1914 ? pa ajde da te prosvetlm, nije on napisao samo jednu knjigu!cudno , ali tako je :) a sada neobrazovani covece, citiraj deo te knjige gde on ima sovinisticki ispad? ako si citao knjigu,kao sto nisi? njega cak i hrvati citaju, i muslimani... zasto pominjem ekmecica? pa zato sto je on isto srbin, i istoricar, i isto je akademska elita kao i krestic, pa reko mozda je i on sovinista! lepo su te kuci vaspitali, bas lepo... kao da si rastao u sumi! nisam ja krelac ratovao zbog sebe vec zbog tebe! dok su takvi kao ti, i nepravi se lud znas o cemu pricam bezali u srbiju, ja sam dosao iz njujorka , da pomognem koliko mogu! i pomogao sam koliko mogu, ali tvoj kukavicluk i nemanje morala i savesti , nemoj da pravdati napadom na mene! meni se niti puca, niti ratuje, i nisma ja rat poceo, ali sam ga za razliku od tebe vodio!!! mozda je neki tamo moj prijatelj poginuo braneci bas tvoju kucu... i daj malo postovanja za te ljude,jer u moru vas takvih, oni su zlata vredni! i pokoj im dusi, sto moram mrtve da ih branim!
 
ZORANNS83:
nisi dao ni jedan! tamo samo kazu , kada prevedes na srpski, da su na osnovi tigra, citaj na gusenicama i motoru, izveli totalno drugo vozilo, strum... e to tamo pise!

ne, ne pise tako.
oces jos izvora:

Chamberlin & Doyle. Encyclopeadia of German Tanks
Jentz, Thomas. Panzer Truppen: The Complete Guide to the Creation and Combat Employment of Germany's Tank Force 1933-1945
Pallud, Jean Paul. The Battle of The Bulge: Then and Now
Parker, Danny S. Battle of the Bulge: Hitler's Ardennes Offensive
Schneider, Wolfgang. Elefant, Jagdtiger, Sturmtiger; AFV NEWS, Vol.11, No.5 (Sep 1976)
Spielberger, Walther. Der Pzkpfw."Tiger" und Seine Arbaten

u svakoj od ovi knjiga naci ces potrvdu onoga sto sam ja rekao.

ZORANNS83:
ne bi, dali bi znao da koristis top ? nebi...

pa ?
rukovanje tehnikom nije isto sto i poznavanje istorijskih cinjenica....

ZORANNS83:
ja znam i mora da bude tako! pa sta je tu problem ? pa ja nemogu svoje znanje da ti dokazujem preko neta, jel ga ni nisam tu stekao!
kako si onda stekao znanje o sturmtigru?

sto se tice ostalog - ne skreci temu, tema je drugi svetski rat.
 
@ Zoran
ako ja kazem , da je nemoguce da tigar , i strum imaju isto vesanje,

O 'lebe mekani...............

Tek sad procitah.... Ovde si se prosuo do besvesti, a da toga evidentno nisi ni svestan.

Oni bas imaju isto vesanje.... Razlike su u duzini Tigar duzi dva metra. I u visini tigar kraci 15 cm. Takodje razlika je i u tezini oko 8 tona pre svega zahvaljujuci minobacackoj cevi kod sturmtigra.... Tako da ti preporucujem da nastavis sa citanjem..... prvenstvo je svake cetiri godine.... :D :wink:
 
Markelja:
@ Zoran
ako ja kazem , da je nemoguce da tigar , i strum imaju isto vesanje,

O 'lebe mekani...............

Tek sad procitah.... Ovde si se prosuo do besvesti, a da toga evidentno nisi ni svestan.

Oni bas imaju isto vesanje.... Razlike su u duzini Tigar duzi dva metra. I u visini tigar kraci 15 cm. Takodje razlika je i u tezini oko 8 tona pre svega zahvaljujuci minobacackoj cevi kod sturmtigra.... Tako da ti preporucujem da nastavis sa citanjem..... prvenstvo je svake cetiri godine.... :D :wink:
interesantno? dali ti znas ruski? ja pomalo... ali me interesuje dali ti znas! nemaju sito vesanje! odakle mi, pa rekao sam 5 puta! oni imaju iste... gusenice, i motor! sve ostalo je razlicito! ja tosamo govorim1 i ponovio sam 10 puta! ako neko nadje jos jednu slicnos... svaka mu cast! jedno je tenka! a drugo.... samohodni minobacac! jedno ima kupolu, drugo nema! jedno ima posadu tenka 5! drugi posadu samohodke 6torica... i tako u dalj! ne da nisu izti, nego nema tu nista zajednicko! a zamisli samo razlike u uredjajima! milsim da , imaju mozda jedan , ili ni jedan istovetan uredjaj! nisanske, osmatacke, ... jedno je za tenk, drugo za minobacac , i to specifican! evo lepo timeni nadji sta gore napisano nije tacno, i to ponavljam 1000 puta! vise ne mogu! istorija nema veze sa time kako se pravi strum ,i na kojoj osnovi! ako je tebi dovoljno da dva vozila nazoves slicna , to da imaju isti motor! e onda si ti u problemu...
 
od cega se markelja sastoji vesanje ? :-) aj zasmejavaj nas malo.. mada ovo je podcenjivacki , mozda i znas , ali neverujem! aj da vidimo? i ober sta bi sa pronalazenjem tacne informacije na koliko je bazdaren opticki nisan na m76 ? ti na neprikosnovenom netu nadje pogresan podatak.. odkut to?
 
ZORANNS83:
ja tosamo govorim1 i ponovio sam 10 puta!

sto, nadas se da ako ponovis dovoljno puta, da cemo ti verovati na rec?

izvor bato, daj izvor!!!
daj izvor o broju proizvedenih komada!!!
daj nesto!!

ZORANNS83:
ako je tebi dovoljno da dva vozila nazoves slicna , to da imaju isti motor! e onda si ti u problemu...

sturmtigrovi su napravljeni na isluzenim i ostecenim sasijama tigra.
tvrdis suprotno?
pokazi izvore.

ZORANNS83:
ober sta bi sa pronalazenjem tacne informacije na koliko je bazdaren opticki nisan na m76 ?

otvori temu o tome, ovo je WW2....
 
Obersturmfuehrer:
sto, nadas se da ako ponovis dovoljno puta, da cemo ti verovati na rec?

izvor bato, daj izvor!!!
daj izvor o broju proizvedenih komada!!!
daj nesto!!



sturmtigrovi su napravljeni na isluzenim i ostecenim sasijama tigra.
tvrdis suprotno?
pokazi izvore.



otvori temu o tome, ovo je WW2....
koi izvor da ti dam? da donesem tenk da ti pokazem? pa neucim ja sa neta! izvor ti nadji sam! pogledajkoji top ima jedan a koji drugi tenk,vozilo? jesu oni isti? onda dalje, dali je kupola jednog ista sa kupolom,tj drugi cak i nema kupolu? da ili ne? onda mi reci jel se moze nisanski uredjaj sa tenka koristiti kod minobacaca? onda mi reci jel se moze skinuti oklop tigra i na njega saviti strum? nemoze, nisu istih gabarita! ovaj je duzi! a ti izvori? da to je ono gde si ti nasao da je 1000m ? jel to izvor? :) krucijalne cinjenice se ne dokazuju! a ako ista znas o zivotu, znaj i da se ni na sudu , niti igde ne dokazuje da se nesto nije desilo, jel to je nemoguce, vec taj koji kaze da jeste (da su se gradili na tigrovima) dokazjuje to! samo opet ne iz izvora koji kazu 1000 umesto 1200m! i daj odgovor na ovih prvih 5 pitanja?
 
ti tvoji izvbori su verodostojni i strucni kao ovaj o snajperu!
1.jel imaju ta dva vozila iste topove?
2.jel imaju iste uredjaje(dali se uredjaj za nisanjenje topa moze koristiti za ciljanje minobacacem)?
3.dali su istih gabarita?
4.dali imaju istu kupolu,tj telo vozila i dali je istog oblika,da nelazim u ostlo?
5.dali im je ista duzina gusenica,tj gaz?
6.dali imaju isto rasporedjenu posadu? i dali je broj posade isti?
7.dali imaju isto periferno oruzje?
8.dali im se na istom mestu nalaze magacini za rezervnu municiju?
ajde molimte sa yes , no ? i onda mi reci sta imaju isto? i dali je to dovoljno da se ta dva vozila ,(pazi cak nisu ni istog tipa,jedno je tenk, drugo ne) slicna jedno drugom? nek ti izvor bude tvoje zdravorazumsko razmiljsanje! ps:ja neznam kako da otvorim temu, niti kako da tako odvajam citirani tekst? e to ti meni pokazi , nestro sto neznam, a ovo, tu mozes da sednes na klupu, i danima da slusas!
 
ZORANNS83:
koi izvor da ti dam?

ja sam naveo bar 6-7 knjiga u kojima se tvrdi ono sto ja tvrdim.

jesu oni isti? onda dalje, dali je kupola jednog ista sa kupolom,tj drugi cak i nema kupolu? da ili ne? onda mi reci jel se moze nisanski uredjaj sa tenka koristiti kod minobacaca?
[/quote]

odgovori na pitanja su:
ne, ne ne i ne

ZORANNS83:
onda mi reci jel se moze skinuti oklop tigra i na njega saviti strum?

upravo to je i uradjeno.

ZORANNS83:
da to je ono gde si ti nasao da je 1000m ? jel to izvor? :)

taj izvor je firma Zastava oruzje...proizvodjac te puske

ZORANNS83:
krucijalne cinjenice se ne dokazuju!

??????
istoricar si a?
 
ZORANNS83:
ti tvoji izvbori su verodostojni i strucni kao ovaj o snajperu!

ponavljam, ZASTAVA tako tvdi.

ZORANNS83:
1.jel imaju ta dva vozila iste topove?
ne

ZORANNS83:
2.jel imaju iste uredjaje(dali se uredjaj za nisanjenje topa moze koristiti za ciljanje minobacacem)?

ne

ZORANNS83:
3.dali su istih gabarita?

priblizno

ZORANNS83:
4.dali imaju istu kupolu,tj telo vozila i dali je istog oblika,da nelazim u ostlo?

"kupolu" ne, ostalo da

ZORANNS83:
5.dali im je ista duzina gusenica,tj gaz?

priblizno

ZORANNS83:
6.dali imaju isto rasporedjenu posadu? i dali je broj posade isti?

ne. da

ZORANNS83:
7.dali imaju isto periferno oruzje?

u zavisnosti od verzije - da

ZORANNS83:
8.dali im se na istom mestu nalaze magacini za rezervnu municiju?

ZORANNS83:
ajde molimte sa yes , no ? i onda mi reci sta imaju isto?

zato se i govori o MODIFIKACIJI

ZORANNS83:
ja neznam kako da otvorim temu, niti kako da tako odvajam citirani tekst? e to ti meni pokazi , nestro sto neznam, a ovo, tu mozes da sednes na klupu, i danima da slusas!

u gornjem delu stranice imas dugme nova tema...
 
Obersturmfuehrer:
sto, nadas se da ako ponovis dovoljno puta, da cemo ti verovati na rec?

izvor bato, daj izvor!!!
daj izvor o broju proizvedenih komada!!!
daj nesto!!



sturmtigrovi su napravljeni na isluzenim i ostecenim sasijama tigra.
tvrdis suprotno?
pokazi izvore.



otvori temu o tome, ovo je WW2....

sturmtigar je pravljen tako sto je sa ostecenih tigrova skidana kupola,i deo prednje ploce,a umesto toga montirana celicna zastita sa topom,koju je pravio rheinmetall borsig.
sasije su potpuno iste!
 
Obersturmfuehrer:
ponavljam, ZASTAVA tako tvdi.


ne



ne



priblizno



"kupolu" ne, ostalo da



priblizno



ne. da



u zavisnosti od verzije - da





zato se i govori o MODIFIKACIJI



u gornjem delu stranice imas dugme nova tema...
dobro sta je onda problem? priblizno nije dovoljno1 jer priblizno je manje vise sve, svaki tenk ima priblizno isti gaz! a gde je onda problem? sta onda ja tvrdim sto ti gore nisi potvrdio? to sto si ti sada nabroja da nije isto je , nekih, 80% vozila , zar ne? a pogotovo sto nisu ni ista klasa? eto ja jedino to tvrdim, nista drugo...
ps:a odvajanje citata? dakle citat, pa ti napises, pa citat?
 

Back
Top