Oruzje II svetskog rata

ZORANNS83:
evo ti ober objasnjenje odakle mi informacije! sami sebe oni demantuju!!! pa ako je od jedne poginulo 150 ljudi, a to su oni rekli, ne ja, i pokazali snimak, sta je onda bilo sa ostalima! a oni su mislili na radne logore gde su se izradjivale v2 rakete, da je tu dosta ljudi umrlo, jeste pa sta? kakve to veze ima sa tim !!!
znaci priznajes da nisi bio u pravu, ili nisi shvatio pitanje, ili se sad vadis...

ZORANNS83:
i daj ubaci malo pristojnosti , sto si tako sarkastican, pricas a neznas! pitaj , ja cu ti odgovoriti, moji odgovori, pa onda sam proceni dali je to dobra ili losa informacija, nemoj odma da pricas gluposti o ucestvovanju u 2 svetskom ratu!!! jos si ti mali, i neupucen!!!


kad je u pitanju drugi svetski rat, tu mogu da te pojedem za dorucak, da sve svoje tvrdnje potkrepim ARGUMENTIMA i IZVORIMA...ti ni za sta sto si tvrdio nisi naveo ni argument - a ni tvrdnju.
 
Obersturmfuehrer:
ZORANNS83:
evo ti ober objasnjenje odakle mi informacije! sami sebe oni demantuju!!! pa ako je od jedne poginulo 150 ljudi, a to su oni rekli, ne ja, i pokazali snimak, sta je onda bilo sa ostalima! a oni su mislili na radne logore gde su se izradjivale v2 rakete, da je tu dosta ljudi umrlo, jeste pa sta? kakve to veze ima sa tim !!!
znaci priznajes da nisi bio u pravu, ili nisi shvatio pitanje, ili se sad vadis...




kad je u pitanju drugi svetski rat, tu mogu da te pojedem za dorucak, da sve svoje tvrdnje potkrepim ARGUMENTIMA i IZVORIMA...ti ni za sta sto si tvrdio nisi naveo ni argument - a ni tvrdnju.
dali si gledao emisiju o kojoj pricamo na historiju? ako nisi zasto komentarises?
tvoje znanje je supljo kao svajcarski sir! posebno vojno, skupljeno je po internetu, nema nikakvih samostalno donetih zakljucaka, preuzimas misljenja kvazi strucnjaka! koje ti imas znanje o tenku? to tvoje znanje je na skali od 0-100 negde oko 0,5! toliko ostane kada se ociste , netacni, nepotrebni, i oni podaci koji su plod necijih politickih frustracija! tako da.... oladi! o oruzju neznas nista! cak ni gde ko sedi u tenku! tako da...
 
Obersturmfuehrer:
kad je u pitanju drugi svetski rat, tu mogu da te pojedem za dorucak, da sve svoje tvrdnje potkrepim ARGUMENTIMA i IZVORIMA...ti ni za sta sto si tvrdio nisi naveo ni argument - a ni tvrdnju.
jesi li ti izvori malo objektivniji od onih na koje se pozivas u vezi moderne avijacije
konkreteno americka vezba F22 i F16-koji su glumili moderne ruske avione i gle cuda f22 ih je sve pobedio :D
 
njegovi izvori se svode na , vehabije.... enter , e sada da vidim sta je izaslo na googlu o tome. To ne da nisu izvori nego. E onda neko tako odkuca vukovar , i na vikipediji mu izadje da je jna izgubila 300 tenkova u vukovaru, sto je 3 puta vise nego sto je uopste imala!
 
ZORANNS83:
dali si gledao emisiju o kojoj pricamo na historiju? ako nisi zasto komentarises?
tvoje znanje je supljo kao svajcarski sir! posebno vojno, skupljeno je po internetu, nema nikakvih samostalno donetih zakljucaka, preuzimas misljenja kvazi strucnjaka! koje ti imas znanje o tenku? to tvoje znanje je na skali od 0-100 negde oko 0,5! toliko ostane kada se ociste , netacni, nepotrebni, i oni podaci koji su plod necijih politickih frustracija! tako da.... oladi! o oruzju neznas nista! cak ni gde ko sedi u tenku! tako da...

moji podaci dolaze od istoricara, iz gomile knjiga, i sa gomile sajtova...ti uzimas podatke iz glave pa pricas gluposti o sturmtigru...

puzzled:
jesi li ti izvori malo objektivniji od onih na koje se pozivas u vezi moderne avijacije
konkreteno americka vezba F22 i F16-koji su glumili moderne ruske avione i gle cuda f22 ih je sve pobedio :D

mislim da je jasno da to nije sasvim ozbiljno....
 
СЛОБОДА 3:
Немој тако, Зоран располаже информацијама из прве руке.
А што се тиче Дискаверија, Нешенел Џиографик и Хисторија они имају два циља-набијање самопоуздања Америма и маркетинг америчког оружја, пошто их финансира Локхед Мартин и остали.
Википедија је објективнија.
Добар је серијал Војноје дело на НТВ ал ******* кад не знам руски(можда ти знаш).
Opet su te banovaliiiiii!!HAHHAHA
 
Obersturmfuehrer:
moji podaci dolaze od istoricara, iz gomile knjiga, i sa gomile sajtova...ti uzimas podatke iz glave pa pricas gluposti o sturmtigru...



mislim da je jasno da to nije sasvim ozbiljno....
koji to istoricar zna nesto o tenku? a ja necitam? jel sada da nabrajamo ko je sta procitao, sada ti mene teras da ja prepricavam sabrana dela krestica, o koga ti verovatno nista nisi ni procitao! sto je nemoguce za bilo koga ko sebe naziva pismenim! gomile sajtova, to je kao da ides po zidovima i citas,tu pise svako sta ko hoce, jesi se nekada zapitao zasto niko iz struke nema sajt na internetu! mnoge stvari koje su meni trebale, ja nisam uspeo da nadjem na netu! nepostoje! pisu razne gluposti, cak i ovo sto pisemo ja i ti, nekom ce sutra biti izvor! 100 netacnih pofdataka nadvadaju jedan tacan! ja o tehnici, i oruzju znam mnogo, i prakticno, i cisto mehanicko strucno znanje, sta god oces, a te price i sajtove na kojim abrzinu aviona mere u mahovima, pa cim to procitam, ja prestanem, a nije to jedina glupost koja oda neki sajt , gde se ti informises! mislim da preko 90% su neozbiljni, netacni, i prosto sa puno, cak i krucijalnih gresaka! mogu bar 100 primera iz glave da ti dam!
 
pa meni tako neko dodje sa tih sajtova i tvrdi da m76 ima domet 1200mm (to pise na svakom sajtu , svim specifikacijama) cak je i bazdaren na 1200m , a ustvari cak i 800 je puno! i ako ja znam da na 800m ima toliko rasipanje,da se smatra da se pogotak nemoze ostvariti, i ako znam da to zrno na 1200m nemoze ozbiljnije da penetrira, a to znam jel sam tu pusku nosio 5 godina u ratu, onda se ti nadjes pametan i samo me uputis na sajt gde pise da je efektivni domet 1200m... i sta onda? ti mislis da si u pravu, a svakome ko je pucao iz toga, odma je jasno da je taj tvoj izvor glupost! e to ti je na prostom primeru objasnjeno kako funkcionisu ti tvoji izvori! tako si ti i procitao da je sturm i tigar indentican! a kako ja da stobom diskutujem kada ti nemas osnovna tehnicka znanja o tenku! kao sto u prvom slucaju neznas koliki je zapravo domet, jer je totalno pogresan podatak na svim specifikacijama koje ces naci na netu!
 
ZORANNS83:
koji to istoricar zna nesto o tenku?

prvo sam ovde poceo da se smejem....


ZORANNS83:
gomile sajtova, to je kao da ides po zidovima i citas,tu pise svako sta ko hoce,

ovde sam nastavio...

ZORANNS83:
jesi se nekada zapitao zasto niko iz struke nema sajt na internetu!

a ovde sam poceo da urlam od smeha :D:D

ZORANNS83:
mnoge stvari koje su meni trebale, ja nisam uspeo da nadjem na netu! nepostoje!

sam si rekao da ne znas da koristis pretrazivace...

ZORANNS83:
brzinu aviona mere u mahovima, pa cim to procitam, ja prestanem, a nije to jedina glupost koja oda neki sajt , gde se ti informises! mislim da preko 90% su neozbiljni, netacni, i prosto sa puno, cak i krucijalnih gresaka! mogu bar 100 primera iz glave da ti dam!

mahovima?
zamisli molim te...koji to sajtovi mere brzinu aviona u mahovima? i jel to IAS ili TAS?

ajde, daj primere...
 
pejos:
dobro je ako sa M76 pogodis i na 400 metara,optika je slaba go bola!!!
Mrzi me sto navode podatke sa sjtova a u zivotu nisu snajperke vidjeli uzivo!!!
ja bas o tome i pricam! tolika je gomila netacnih i nestrucnih podataka, da bukvalno nevredi nista citati! ja cu ti sada ako hoces skinuti 10 sajtova koji kazu da m76 ima 1200m domet? a tek koliko cu da nadjem za tenkove, posebno stranih sajtova, koji su savrseno uredjeni, izuzetno dobro postavljeni, sa obilje slika, vidi se da je neko ulozio velik trud u to! a onda naidjem na neke tako banalne previde i greske, da je to strasno! mada estecki ti sajtovi izgledaju odlicno,ali sve sto u njima pise... mozes samo stime da zavijes burek! ma moze m76 , moze i 800 , ali 1200 m, pa to je vec nemoguce! inace na dosta mesta pise kalibar 7,9 ! pa nece biti bas da je 7,9 !
 
Tex707:
E ovo je odlicno..!!!...jes' da si zaboravio GS, al' nema veze, i ovako je dobro...:)
ja neznam sta je gs , ali znam da se brzina aviona , posebno njegova maksimalna brzine , nemoze meriti u toj jedinici, a da se ne navede visina, sto oni ne urade! brzina se mora meriti km/h ! jer je jedino ta brzina konstantna! mah.... pa to nije konstanta merna jedinica, i mnogo se ralikuje od slucaja do slucaja! tj od visine do visine!
 
ZORANNS83:
:-) nemojte gledati histori! a i ako gledate , nemojte padai na te gluposti koje oni sire! za v2 niko u engleskoj nije ni znao, bila je uvedena blokada informacija, i zabranjeno je bilo pisanje i izvestavanje sa mesta pogodjenih sa v2 ! poginuo je izuzetno veliki broj ljudi! a u pravljenju nisu ginuli nemci, vec su to bili radni logori, koji su bili premesteni u zatvorene rudnike, gde su bili nehumani uslovi! a radili su zarobljenici, i jevreji, tu je takodje umro izvestan broj ljudi! podaci koliko je ljudi stradalo u londonu od v2 , nikada nisu bili dostupni, niti su ikada bili objavljeni! ali ta tvrdnja sa historija ili diskaverija je samo jedna u nizu onih koji govore '' kako su nemci bili glupi, kako je hitler bio lud, i kako nista njihovo nevalja''! ta raketa je bila toliko losa, da su sve njene konstruktore abolirali odgovornosti, prevezli u ameriku , platili ogromnim parama, i dali im neogranicen fond da nastave sa istrazivanjima!
Moguce da je blokada informacija i bila a mozda i ne, ja sam rekao da je broj logorasa koji su umrli od brutalnih uslova rada u Penemünde-u i na drugim mestima otprilike duplo veci od poginulih u Britaniji od V1 i V2, prave cifre su se tek kasnije i saznale, nakon rata, jer niko nije ni mogao znati sta se dogadja na nemackoj strani, na kraju krajeva, nije se znalo ni sta se u konc-logorima radilo, pa ni da su postojali, pa nemacke tv-stanice non-stop pustaju reportaze o tome, do zadnjeg detalja, dakle u medjuvremenu je i te kako poznat broj poginulih britanskih civila i umrlih ili ubijenih logorasa u Nemackoj. Ja govorim o podacima koji su danas sluzbeni a ne onda.
Mislim da gresis kad kazes da je V2 bila losa raketa, bilo je poteskoca na pocetku, dok je jos bila u fazi eksperimenta, ali kasnije nije bilo odbrane od nje, za razliku od V1. Amerikanci su vecinu V2 preneli u USA, a pogone(poluprazne)su zauzeli Rusi.
 
Bizmarku se treba diviti,samo sto se sudbina lose poigrala sa njim,prvo ga zezne torpedni avion dvokrilac,nadomak Francuske obale i zastite luftvafea,tokom manervisanja pogodilo ga torpedo u kormilo a on okrenut od fran.obale i plovi u susret skoro cijeloj britanskoj floti.
Nijemci tvrde da su ga oni potopili a englezi da je potopljen razaranjem od njihove flote!!!
Ko li je u pravu???
 
Sledilo mu isto u svakom slucaju, englezi mu nisu nanosili stete koliko su mogli, jer su im brodovi prilikom paljbe bili preblizu Bizmarku, tako da projektili nisu imali ocekivani rezultat, komadali su oni njega ali ga nisu ostetili da bi potonuo. Nemci su ga sami potopili.
 

Back
Top