Dome,slatki dome...

ciganka 2

Početnik
Poruka
50
Naravno da je najlepse kod svoje kuce,ali da li ste za odlazak u inostranstvo (gdje imate mnogo vise finansijskih mogucnosti i gde mozete stvarati novi dom),ili ste za ostanak u svojoj drzavi gde apsolutno nemate finansijskog napretka niti mogucnosti za bolje,ali vec imate kakav takav dom,i blizu ste svojih najblizih...
 
Pa to je barem lako,nisam mislila na to. Bila sam u inostranstvu 3 meseca i vecina tih ljudi tamo prica kako jedva cekaju da se vrate,ali to naravno ne cine. Vidi se da na odredjeni nacin pate, zivot im se svodi na posao i kucu,i to je sve,ali ipak ostaju tamo,naravno zbog novca. Pitam se da li je vredno...
 
Jok... neee hvala... dodem tamo dame njihov sistem stavi pod šapu... terameda radim šesnes sati dnevno dabi redovno izmirivo svoe dažbine... au suprotnom bi očas posla završio naulici... i tako radim ko konj do penzije... i onda sed/ćelav dođem vamo i proživim još u vr glave šes godina... jersamse tamo iztrošio... od para koesam tamo zgrnuo...
Jok, bre...

Kolko vidim... ovde nema napretka za one koi samo čekaju daim država sve obezbedi...
Nisam video dae ovde neko ko pametno radi crko od gladi...
 
CobRa-SiC-:
Jok... neee hvala... dodem tamo dame njihov sistem stavi pod šapu... terameda radim šesnes sati dnevno dabi redovno izmirivo svoe dažbine... au suprotnom bi očas posla završio naulici... i tako radim ko konj do penzije... i onda sed/ćelav dođem vamo i proživim još u vr glave šes godina... jersamse tamo iztrošio... od para koesam tamo zgrnuo...
Jok, bre...

Kolko vidim... ovde nema napretka za one koi samo čekaju daim država sve obezbedi...
Nisam video dae ovde neko ko pametno radi crko od gladi...
pametno zborish sic.......
 
ciganka 2:
Naravno da je najlepse kod svoje kuce,ali da li ste za odlazak u inostranstvo (gdje imate mnogo vise finansijskih mogucnosti i gde mozete stvarati novi dom),ili ste za ostanak u svojoj drzavi gde apsolutno nemate finansijskog napretka niti mogucnosti za bolje,ali vec imate kakav takav dom,i blizu ste svojih najblizih...
ja sam za EVROPU!
Kratko i jasno.......naravno da necu ostati u Srbiji jer ovde bash i nema hleba, ali cu uvek biti u blizini, kako bih mogla i da odvozam nekoliko sati do Srbije!
Npr. meni je ovo prvi i poslednji put da ostajem ovoliko prekoo bare.....nikad vishe, jer je Evropa majka za sve ostalo!
 
topmodelsica:
Kad budem imala ovde svoj stan ekstra, svoj kutak, odakle cu da podjem i gde mogu da se vratim, kad hocu i kako hocu i opusteno, onda cu sigurno ici i u inostranstvo a mozda i poslovno.

Ona je genijalna! Majke mi....
Sakupicu njene postove i napraviti haiku poeziju...
Ustvari...to i jeste haiku poezija :lol:
 
ciganka 2:
Naravno da je najlepse kod svoje kuce,ali da li ste za odlazak u inostranstvo (gdje imate mnogo vise finansijskih mogucnosti i gde mozete stvarati novi dom),ili ste za ostanak u svojoj drzavi gde apsolutno nemate finansijskog napretka niti mogucnosti za bolje,ali vec imate kakav takav dom,i blizu ste svojih najblizih...
zavisi sta trazish tj sta te ispunjava... dok sam zivela sama inostranstvo mi je bilo privlacnije i zato sam i otishla da zivim tamo... medjutim vec nakon porodjaja se u meni iskristalisala zelja da se vratim za cg... 6 godina kasnije to sam i uradila i nisam se pokajala... ovde imam ono sto nigde drugo ne bih mogla da imam, dushevni mir... emotivno sam ispunjena a pre svega sigurna da sam uradila pravu stvar za svoje dete... iako postoji mnogo stvari koje mi ne odgovaraju nijednom se nisam pokajala...
 
ljudi verujte mi,kuci je najbolje!!!jeste da u inostranstvu se bolje zivi i ima vise para,ali sta ti to vredi kad se parama sreca nemoze kupiti :-? !!! mamu vidjam skoro jednom nedeljno,ona radi a ja u skolu,ne stignes ni svoju porodicu da vidis kako treba,ko da ne zivimo zajedno....!!! jedino sto vidis je posao i krevet,radis ko crnac,gradis bogacstvo i kad ces da imas priliku da uzivas u tome sto si zaradio sem kad odes u penziju,i onda sta ti to znaci kad si mator,onda ti vise nije bitan shoping sigurno neces da ides na partys,niti ista,i za sta si se ceo zivot mucio,da kad bi ostario crknes bogat.........

ja zivim u Americi vec 10 meseci i dodje mi da peske krenem kuci,ali nemogu nista drugo da uradim nego samo da se prisecam lepih trenutaka koje sam provela u Srbiji :sad: ,zivot u Srbiji mogu da zaboravim :cry: !!!!!!!!!
 
jaoooooooooooooooooo sedi tu gde jesi,nemoj majke ti da ides nigde,zazalices!!!!!!!!!!!!!
zajebano je ovde dosta,videces......
i ja sam jedva cekala da dodjem,kad su mi moji rekla,bila sam u oblacima od srece a sad..........
lepo je u Kanadi,mislim kao mesto,dosta puta sam bila tamo i evo sad 28 aprila i 19 maja idem opet!!! jel imas nekoga u Kanadi,jel ides zbog college ili tek da vidis kakav je zivot ovde...???
 

Back
Top