Zasto je nemoguce prijateljstvo izmedju muskarca i zene???

Nije istina da je nemoguce, imam nekoliko jako dobrih prijateljica...jest da se prijateljstvo sa zenom tesko moze uporediti sa prijateljstvom izmedju muskaraca, ali ako se pogodi prava frekvencija i ono funkcionise, razlika je u tome sto sa nekim zenama ne mogu o odredjenim temama razgovarati na bas isti nacin kao sa muskarcima...recimo da se nadjemo negde u sredini..ali ima i iznimki.
 
ciganka 2:
Bas me zanima da li si ikada prema tim prijateljicama osjetio seksualnu privlacnost, ili nikada bas nista,zato sto su ti * prijateljice*
Pa i kad osetis seksualnu privlacnost znaci li to automatski da je prijateljstvo nemoguce? Zar ne mozes biti prijatelj sa onim ko ti se svidja? Nebitno je da li se one meni ovako ili onako svidjaju, dokle god postoji uzajamno postovanje i poverenje, a to je u tim slucajevima najvaznije...cak i meni.
 
ciganka 2:
Mozda to muskarci drugacije gledaju. Mislim da je malo teze ako osetis privlacnost,da je zaboravis i budes onaj iskreni prijatelj koji si bio nekad.
Nije bitno radi li se o muskarcu ili zeni, vec kakav je ko...ako se nekom pocnes i fizicki svidjati moze biti jos bolji prema tebi a moze da pokusa da te siluje prvom prilikom, to je sad krajnost ali zelim reci da je to stvar karaktera a ne spola...ne mozes govoriti generalno za sve...od osobe do osobe...
 
ciganka 2:
Kakve veze ima karakter sa osecanjima?! Ljubav ili osecanje se desi,to po mom misljenju nije stvar karaktera. Pitala sam se za ovu vezu iz razloga sto mi se vise puta desilo da prijatelj pozeli nesto vise...
Zato sto ce moj karakter biti taj koji ce odluciti hoce li me ta prijateljica poljubiti u obraz kad me sledeci put vidi ili ce mi zabosti prst u oko...
 
hektorius:
Pa i kad osetis seksualnu privlacnost znaci li to automatski da je prijateljstvo nemoguce? Zar ne mozes biti prijatelj sa onim ko ti se svidja? Nebitno je da li se one meni ovako ili onako svidjaju, dokle god postoji uzajamno postovanje i poverenje, a to je u tim slucajevima najvaznije...cak i meni.

To nije ono sto me interesovalo. Drugo je biti prijatelj sa nekim ko ti se svidja, a drugo je biti samo prijatelj,reci mnogo toga sto se govori samo bliskom prijatelju,pa ti onda kaze da zeli nesto vise... Nije isto.l
 
ciganka 2:
To sam cekala da neko kaze, plasila sam se da je do mene. Molim te ,samo jos ovo, da li si ikada,ali ikada osetio privlacnost

Ona je lepa, stvarno....ali niti je ona moj tip, niti sam ja njen...Tu smo jedan drugom uvek kad zatrebamo, podrška, savet, dobro zezanje i sve ostalo...I smešno mi je čak i da pomislim da je pogledam drugim očima...
 
AKHENATON:
ma moguće je....što ne bi bilo?

Družimo se bukvalno od rođenja, poznajemo se od 1 do 100 i unazad, i nikad nismo ni na šta drugo pomislili sem na prijateljstvo....
Tako je i sa mnom...devojka s kojom sam jako dobar starija je 15 dana od mene...detinjstvo, skola...uvek smo bili nerazdvojni...danas odrzavamo kontakt, i nikad nam ne bi palo na pamet nesto drugo osim prijateljstva...
 
hektorius:
Zato sto ce moj karakter biti taj koji ce odluciti hoce li me ta prijateljica poljubiti u obraz kad me sledeci put vidi ili ce mi zabosti prst u oko...

Izvini ako gresim, ali imam osecaj da su ti te zene pre poznanice,a ne prijateljice. Uporedi prijateljstvo sa muskom osobom,da li bi ti ikada mogla biti takav prijatelj osoba zenskog pola? Ako pomislis da ne moze, to onda potvrdjuje moju teoriju.
 
hektorius:
Tako je i sa mnom...devojka s kojom sam jako dobar starija je 15 dana od mene...detinjstvo, skola...uvek smo bili nerazdvojni...danas odrzavamo kontakt, i nikad nam ne bi palo na pamet nesto drugo osim prijateljstva...

Isti slucaj...Nismo vise toliko nerazdvojni kao ranije, ali vidimo se bar jednom nedeljno i svaki dan cujemo telefonom...Rodjendan i dalje slavimo zajedno posto sam ja rodjen 9. juna a ona 8. juna, stim sto sam ja stariji godinu dana...
 
AKHENATON:
Isti slucaj...Nismo vise toliko nerazdvojni kao ranije, ali vidimo se bar jednom nedeljno i svaki dan cujemo telefonom...Rodjendan i dalje slavimo zajedno posto sam ja rodjen 9. juna a ona 8. juna, stim sto sam ja stariji godinu dana...

Uvek sam se vise druzila sa muskarcima,i uvek su mi bili strasno dobri prijatelji. Nezavidni,uvek tu...Drago mi je sto kazete da to ipak postoji. Ja zivo zelim da verujem u to...
 
ciganka 2:
Izvini ako gresim, ali imam osecaj da su ti te zene pre poznanice,a ne prijateljice. Uporedi prijateljstvo sa muskom osobom,da li bi ti ikada mogla biti takav prijatelj osoba zenskog pola? Ako pomislis da ne moze, to onda potvrdjuje moju teoriju.
Nisam rekao da se to meni desilo, govorio sam hipoteticki...a zena moze da bude i bolji prijatelj od muskaraca, sve zavisi na kakvu OSOBU naletis, ne na kakvu zenu ili na kakvog muskarca, dakle siguran sam da pri tom spol ne igra nikakvu ulogu...generalno ne...ali ima i ovakvih i onakvih slucajeva...ne valja imati predrasude da su muskarci ili zene bolji ili gori odnosno da sa zenama ne mozes biti jednako dobar prijatelj kao i s muskarcima...to je prvi korak ka diskriminaciji...kad mi je neko prijatelj onda je prijatelj, bio zensko ili musko, a ja imam i jednih i drugih. Pravih, iskrenih prijatelja.
 
ciganka 2:
Naravno,zbog toga mi je i palo tako tesko. Ne znam vise ni sta ni kako osecam,znam samo da mi je strasno tesko jer se plasin da cu zbog ovoga izgubiti veoma dobrog prijateljA...

Pa vidi meni se desio sex bez emocija u pijanom stanju sa jednom drugom drugaricom, ali zapravo izmedju nas nikad nije ni bilo pravog prijateljstva, samo druzenje, i dalje se druzimo presli smo preko toga....Sve zavisi. Ali sam sto posto siguran da sa onom o kojoj sam malopre pricao nece biti niceg sem prijateljstva....
 
hektorius:
Nisam rekao da se to meni desilo, govorio sam hipoteticki...a zena moze da bude i bolji prijatelj od muskaraca, sve zavisi na kakvu OSOBU naletis, ne na kakvu zenu ili na kakvog muskarca, dakle siguran sam da pri tom spol ne igra nikakvu ulogu...generalno ne...ali ima i ovakvih i onakvih slucajeva...ne valja imati predrasude da su muskarci ili zene bolji ili gori odnosno da sa zenama ne mozes biti jednako dobar prijatelj kao i s muskarcima...to je prvi korak ka diskriminaciji...kad mi je neko prijatelj onda je prijatelj, bio zensko ili musko, a ja imam i jednih i drugih. Pravih, iskrenih prijatelja.
Ma nemam nikakve predrasude,moji prijatelji su vecinom muskarci. Mozda sam malo ogorcena jer me zbunila ova trenutna situacija...
 

Back
Top