FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Smile FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!

Na prodaju 40 punih klasera sa oko 50 000 razlicitih maraka, lepo sortiranih po drzavama.

Ceo svet.

Uz to oko 40 000 duplikata, lepo slozenih u kesice, kao i jos desetak praznih albuma.

Lokacija Zrenjanin.

Kontakt:
    sakac2003@yahoo.com

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!

pozdrav svima. sakupljao sam markice ko klinac prije i sad me je pocelo zanimat da ih pocnem sakupljat i prodavat(takav hobi mi izgleda sada puno zanimljiviji).zanimalo bi me gdje se moze na internetu nac, ak uopce ima, kataloz iz sto vise raznih drzava svijeta. I nekakve knjige u vezi markica u kojima bi sazno hrpu pitanja o njima (nebi htio sad pisat pitanja jel ih imam poprilično).ukratko da steknes puno znanja o cijenama, sto ih sve cini vrijednijima, da ih moze procijenjivat koliko su stare po pisanjima i zigovima , itd.bio bi puno zahvalan ako mi netko da nekakve upute i linkove na internetu pa da krenem lagano po njima.unaprijed se zahvaljujem.

nadam se da vam ne smeta od kud sam meni za vas ne.Ja za sve su krivim politicare vaše i naše, dao bog da ih sve zajedno grom spali. mi smo svi samo pijunčeki u njihovoj igri.

Primećen član Frozen74 (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Marka je vrednija sto je redja. Medjutim to nije potpun odgovor. Recimo ja mogu sad da istampam svoju marku sa svojim likom u 2 primerka. Medjutom neverujem da bi vredele vise od pisljivog boba. Jer nije samo do retkosti nego i do trazenosti.

Ako govorimo o savremenim markama pod broj jedan da bi bila marka trazena mora biti izdata od neke zvanicne poste. Pod broj dva treba da bude i retka Koliko ce koje marke biti vredne zavisi i od kvaliteta drzave koja je izdaje. Medju najcenjenijim i najskupljima se smatraju svajcarske marke. Dok recimo marke bivsih komunistickih drzava koje nisu niti retke niti lepe niti kvalitetne niti trazene se sada prodaju na kilogram. Apsolutno su bezvredne sa malobrojnim izuzecima.

Nase marke i nisu neko polodno tle za "veliku" zaradu. A ako bi trgovao sa stranim markama mozda bi i mogao zaraditi ali ne bez bitnog ulaganja.

Sve u svemu najbolje ti je da se okanes zarade i pristupis sakupljanju sa ljubavlju. A ako ces da zaradis nadjes neki posao jbg.

A sto se sakaca tice ja bih mu sad dao oko 300 eura za sve marke koje ima + abumi gratis Sta ces.

Poz

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!

...a sakac je blesav pa bi ti "poklonio" za 300 eurica...

Legenda filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    369

Exclamation Re: FILATELIJA, 90 000 MARKICA !!!

Kod nas je danas filatelija na tom stepenu zaostalosti i nezainteresovanosti da se teško proda jedna godina u vrednosti od 30-40E, a ne traktorska prikolica maraka.
    Ima izuzetaka koji kupe tako "manje zanimljiv sadržaj", ali se ubrzo i pokaju, kad vide da ima i lepših primeraka
    sve u svemu, želim mnogo sreće u prodaji i što veću zaradu.

Zainteresovan član prion (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

A sto se sakaca tice ja bih mu sad dao oko 300 eura za sve marke koje ima + abumi gratis Sta ces.

Poz[/QUOTE]

Da ih prodaje po dinar komad /a cena je 5 din obichno/ bez albuma , to je 40.000 din samo za duplikate.
    E sad pitanje je da li to nekome treba da bi dao tolke pare pa zato cena drastichno pada nanize........
    Ako prodaje najbolje da proda u inostranstvu.
    Znam dosta kolega koji su preziveli inflaciju zahvaljujuci markicama i vilerovim goblenima prodajuci ih preko..

Slične teme

1. filatelija
    Autor slo.stamp u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 26.06.2009., 08:22
  2. filatelija
    Autor MEXES u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.07.2008., 01:33
  3. FILATELIJA
    Autor sakac2003 u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 4