sumnjam na karcinom

SilverPlate

Početnik
Poruka
39
dragi moji,
nemojte bas odma reci da je ovo produkt moje depresije. vec 50 dana imam svaki dan oko pola 7 temperaturu koja skace najvise do 37.5.....uradila sam na infektivnoj (nisam lezala) do sad rtg pluca, rtg sinusa, rtg zuba, ultrazvuk abdomena, srca, sve moguce nalaze krvi, serologiju jos cekam.....jednu hemokulturu koju cekam i ginekoloski pregled. od dosadasnjih rezultata jedino je jedan zub za vadenje. medjutim imam strasnu tupu bol u predelu donjeg dela kicme sa desne strane. bol nekad predje napred i nekad mi bude muka ali je to mozda i od lekova za bolove koje popijem nekad. temperaturu ne smijem skidati jer sama vodim temperaturnu listu....pitanje: da li bi se dosad na osnovu rezultata krvi (jedino sam imala maaaalo povisene leukocite koji su se sad smirili) moglo videti da imam karcinom. mene je strah da nisu creva jer imam problema i sa hemoroidima. molim vas da na osnovu vaseg znanja ili iskustva kazete sta bi najgore moglo biti jer mi je vise muka od pretraga. samo mi ostaje jos rektoskopija koja mi je bas ono zadnja opcija. hvala
 
Malo poviseni leukociti i blaga temperatura znaju da budu i kao posledica pokvatenog zuba, ne ulazeci u detalje. A ja to ne bi poredio sa karcinomom.

A na dalje sto toliko pretraga kad mozes da uradis magnetnu rezonancu.

Na kraju krajeva mislim da ti nije nista i da preterujes.

DA LI TE NEKAD TAJ ZUB BOLEO I KAKO?
DA LI NA HLADNO, TOPLO, PRITISAK, ZVAKANJE...???
 
Mangup:
A ko je ovde od prisutnih doktor?

Marina C ti je doktorka onkolog
A ja sam student stomatologije, i pouzdano znam da zub moze da da blago povisene leukocite. A ako je zub bio za vadjenje, onda znaci da je pre toga postojao neki upalni proces. A upalni procesi kod zuba znaju da dovedu do blagog povecanja temperature.
 
Aca_Banovani:
Marina C ti je doktorka onkolog
A ja sam student stomatologije, i pouzdano znam da zub moze da da blago povisene leukocite. A ako je zub bio za vadjenje, onda znaci da je pre toga postojao neki upalni proces. A upalni procesi kod zuba znaju da dovedu do blagog povecanja temperature.
A cime se bave ovi moderatori,koliko su strucni,koja specijalnost?
 
SilverPlate:
dobri, radila 3 puta sterilno....mada je na UZ receno akutni pijelonefrit pa su pobili dijagnozu zbog dobre urinokulture, uree, itd.
medutim mene boli kompletan kuk i oko kicme, sa povisenom temp. sinoc nisam oka sklopila jer mi ni brufeni nisu pomogli. :cry:

A da odes na magnetnu rezonancu???
Posto niko 50 dana ne moze da ustanovi od cega je bol. Da posetis neurologa?
Prosto mi je neverovatno da niko ne moze 50 dana da ustanovi zasto ti imas temperaturu i zasto te nesto boli, osim ako nije neka neuralgija koja ne moze da se objasni. Ili ti nikome nisi rekla sta te boli nego ides od labaratorije do labaratorije radis nalaze i pokusavas da provalis sama sta ti je.
 
Indikaciju za magnetnu rezonancu postavlja lekar specijalista a ne student stomatologije,s duznim postovanjem,Aco.Da ne pricamo o tome da ni ona nije svemoguca.
Ali si u jednom u pravu : Silver,jel si se ti uopste javio/la nekom lekaru koji te vodi ili ne?
 
SilverPlate:
dragi moji,
imam strasnu tupu bol u predelu donjeg dela kicme sa desne strane. bol nekad predje napred



Nisam dr,ali cu navesti sopstveni primer. Naime,desavalo mi se da danima u kontinuitetu imam posle podne temp oko 37,3. Bol koji opisujes mi se javio i na pregledu kod ginekologa dijagnostikovan mi je miom. Ne znam da li temperatura ima veze sa miomom, ali bol je bio sa desne strane donjeg dijela ledja i prenosio se naprijed. Inace, analize su sve bile ok, osim hemoblogina koji je bio 90. Dr je rekla da je miom uzrok relativno niskom hemoglobinu.
 
meni su rekli da dodem u bolnicu i ostanem 10 dana..........nisu nista nasli na nalazima kao sto sam rekla. sad im kao ostaju testiranje crijeva i stomaka i ne znam sta jos. svi ti pregledi su pravo neugodni,,,,,,,,ja jesam spakovala stvari da idem al jos ne mogu da prelomim. radno mesto mi je takvo........nema me ko raditi umesto mene....bol je dakle u donjem delu leda koji se siri napred na desnu stranu i 'bocka' me. imam problema malo sa stolicom.......uzasno me strah i tako to. al nekako mi je otici i lezat u bolnici zadnje sto cu uraditi. znam jednu curu koja je bila sva u krastama a nisu joj rekli da dodje i lezi....meni je to kao dinamicnoj osobi gore od biti u zatvoru....bila sam u hitnoj zbog bola na koh su oni reagovali kao da je bubreg. uz bubrega ok, urin ok.....dobila infuziju gentamycin i bilo mi malo lakse. sad opet isto.........aaaaavaaaaaaaaaaj
 
Izvini sto cu da budem malo gruba, a ko ce da radi kad tebe ne bude bilo, pu pu daleko bilo.
Svi smo mi zamenljivi samo smo najcesce blesavi i ne shvatamo da ce posao preziveti i bez nas.
Gledaj sebe i svoje zdravlje,ako ti je receno da legnes u bolnicu i da se lepo ispregledas onda tako i uradi.
 
Imam isti problem kao i SilverPlate...tj povisenu temperaturu. Vec sam lezala u bolnici na infektivnom. ( urea, kreatinin, jonogram, zransaminaze, al.ph, ggt, ldh, cpk, bilirubin, hbsag, hiv, protrombinsko vreme, usg abdomena, ginekolog, kardiolog, zubar, htsh, t4, free t3, cytomegalovirus igm, igg, bris grla, nosa, seroloski testovi crp, rf, aso, paul bunnel, hemokultura, urinokultura...... ) Nisu nista pronasli ( hvala bogu ) i poslali su me kuci... s tim, da jos uvek imam temperature.... vec 4 meseca.... Sada vise i ne znam kome bih se obratila.... ?!
 
Problem je sto zivim u manjem gradu u kojem mislim da vise niko ni nema sta da mi ponudi iliti pomogne...
A SilverP, rekli su ti da dodjes kako bi im bilo lakse da vrse pretrage. Da ides sve sama.... izmedju ostalog, trajalo bi mesecima.....Ja sam bila 5 dana.
ps. meni temp. zna biti i 37 sa 8.
 
oni su mi ovo gore navedeno vec uradili i sve je uredu. i traje mesecima.........ne znam sta je to jos ostalo da se uradi kad je ovo gore vec uradjeno....koje to pobogu jos pretrage imaju. ja sam vise radioaktivna postala. i totalno sam odsutna jer samo na to mislim.
 
...pa valjda u tom slucaju ne bi ni imali temperaturu...mozda da istresu do kraja one koji nisu digitalni, ociste alkoholom i tako :)

...merenje temperature ispod pazuha je najmanje tacno, mozda da probaju da koriste one digitalne i drze ih 3 minuta ispod jezika - normalna temperatura je do 37C ali varijacije mogu biti i 2 stepena i zavise od pola, kod zena od ciklusa, uzrasta, visa je kod dece... najvise poraste uvece a valjda je treba meriti ceo sat posle kupanja ili vezbanja, ili 1/2 sata posle pusenja, jela ili pijenja toplih pa cak i hladnih napitaka... mozda je soba pretopla ili vlazna, mozda su pretoplo obuceni ili mere temperaturu pod stresom...stvarno je poslednje na sta treba da pomisle karcinom
 
samo da se prijavim, vec 3 godine mucim problem sa temperaturom. moja je znatno niza, 37.2 (37.4) ali je ja osecam, uspavljuje me i smeta. ponekad prestane pa se vrati i tako se vrtimo u krug... kada je sve pocelo isla sam na zilion pregleda i ustanovljeno mi je da imam hashimoto virus (hipotireoza, stitna) i od tada svakodnevno uzimam terapije a doktorka mi je predlozila da je ne merim da bih se sto pre oporavila (bila sam u prilicno losem stanju) sto sam i poslusala. u medjuvremenu sam se odselila iz zemlje i ponovo otkrila temperaturu. kada ovde odem kod lekara i kazem da imam 37.4 oni mi kazu da to nije temperatura... i tako ja zivuckam ponekad sa temperaturam, ponekad bez nje... ah, da i promenila sam gomilu toplomera za te 3 godine tako da nije do njih..
silver, idi u bolnicu, sta je 10 dana ako ce ti resiti problem... ja bih isla, a posao isto vazan...
 
Tinkerbell:
Imam isti problem kao i SilverPlate...tj povisenu temperaturu. Vec sam lezala u bolnici na infektivnom. ( urea, kreatinin, jonogram, zransaminaze, al.ph, ggt, ldh, cpk, bilirubin, hbsag, hiv, protrombinsko vreme, usg abdomena, ginekolog, kardiolog, zubar, htsh, t4, free t3, cytomegalovirus igm, igg, bris grla, nosa, seroloski testovi crp, rf, aso, paul bunnel, hemokultura, urinokultura...... ) Nisu nista pronasli ( hvala bogu ) i poslali su me kuci... s tim, da jos uvek imam temperature.... vec 4 meseca.... Sada vise i ne znam kome bih se obratila.... ?!

Moj otac je pre nekoliko godina imao isti problem, lezao na infektivnoj... i nista nisu otkrili dok se lekar opste prakse nije setio koksaki virusa...
 
:) toplomeri se nisu pokvarili jer je temp meni merena i kod kardiloga i na orl i na infektivnom....
ovih dana je i 38.....
spomenula bih da su mi u januaru izvadili i krajnike i nadali se da ce temp da prodje.... dok sam primala peniciline 1600000 nisam je imala ....cim su mi ih prestali davati...vratila se i ova muka....
a sto se koksaki virusa tice.... simptomi bi bili drugaciji tj bila bi prisutna i malaksalost dok ja funkcionisem sasvim normalno.... a i radjene su pretrage na pomenuti.... bar u mom slucaju....
 
Tinkerbell:
:) toplomeri se nisu pokvarili jer je temp meni merena i kod kardiloga i na orl i na infektivnom....
ovih dana je i 38.....
spomenula bih da su mi u januaru izvadili i krajnike i nadali se da ce temp da prodje.... dok sam primala peniciline 1600000 nisam je imala ....cim su mi ih prestali davati...vratila se i ova muka....
a sto se koksaki virusa tice.... simptomi bi bili drugaciji tj bila bi prisutna i malaksalost dok ja funkcionisem sasvim normalno.... a i radjene su pretrage na pomenuti.... bar u mom slucaju....

otisla bi SAD u bolnicu.....ali sad mi je doktorica koja me vodi otisla na put i vraca se za 10 dana. sinoc sam imala opet temp. medjutim problem je sto se vise nemam kome pozaliti. svima sam dosadila a najvise mi je zao mog dragog. njemu sam izuzetno "zanimljiva" sa stalno istom pricom. nisam se osecala toliko lose da bi otisla leci u bolnicu ali sada postajem psihicki gora jer samo o tome mislim i surfam po netu. druga stvar koja me brine je bol u donjem delu leda koja me "pecka" i ne pomazu mi analgetici. bol je tupa i nalazi se manje-vise svuda u desnom delu leda a od juce mi je neki cudan osecaj u levoj nozi kao da mi leva noga otkazuje poslusnost. sad stvarno ne mogu otici jer samo zelim da me ta dr. dalje pretrazuje......zna mene i moju porodicu i zna na koje stvari da ne obraca paznju odnosno obraca.....od svega ovoga mi je jos strasno muka....pa cu sebi jos i zeludac srediti...nema kakvih se do sada strahota nisam nacitala...i nikad vise necu biti ista nakon ovoga....cisto zato sto znam sta nas sve moze satrat a da i ne znamo. inace sam bila a i sad se trudim da budem jako pozitivna i vesela i sta ti ja znam,,,,,pravi 'boem u dusi' bila....a sad sam ko biljka...
 
Jao Silver.... pa otici na snimanje kicme... ne razumem se mnogo ali to sto si opisala mene asocira na prikljesten zivac ili tako nesto.... tj neurolog...
izvinjavam se svima ako sam se sad "malo" izlupetala :)
a sto se antibiotika tice.... na kraju sam dobila i gljivice na jeziku.... tako da.... nisu uvek najbolje resenje pogotovo jer nemas pojma sta lecis..... a svasta kvaris....
pozdrav od vruce :)
 

Back
Top