Zasto radi samo na 1.8 Ghz???

Banovani

Aktivan član
Poruka
1.559
Kao sto znate, postavio sam pitanje o tome zasto mi ne radi hard disk, hard je otisao ali su mi je isto tako otisla i ploca.

Tako da sam juce uzeo AMD Sampron 3000+ 64 bit i plocu NF3 250 series Socket 754.
Ne znam da li dobro zasmisljam ali ovaj procesor bi trebao da radi na oko 3 ghz ja u biosu kad odvrnem slock do daske dobijem 2.25 ghz, a onda mi stalno sam od sebe restartuje racunar.

U cemu je problem?
 
Radi ti brze zbog kolichine chache memorije.... Nije sve u Mhz

Za oznaku 3000+ mislim da on moze max da radi na 4 GHz uz odgovarajucu matichnu i hladenje pomocu LN2 ( techni azot kojem je temperatura -180 C )..... Naravno ovaj OC za svakog je san poshto techni azot nije jeftin i izrada pota u koji cesh sipati LN2 je takodje skupa..... I ovakav OC komp se nemoze koristiti u svakodnevnom radu ! !
Da se razumemo ovo sam naveo samo reda radi.....

AMD je izbacio neki 5000+ koji radi na bednih 2.4 GHz ( ako nije 2.4 onda je tu negde blizu )

Pogledaj ovde koliko se koji procesor moze overclockovati: http://www.overclockers-serbia.eu/
Opet da se razumemo ove vrednosti nisu za 24/7 nego dokazivanje da koliko MHz moze da ide odredjeni proc....
 
panther:
Pre sedam godina nisi nikako mogao da imas intela na 1.7 Ghz.
Sto se tice AMD-ovih oznaka 2500+ 2800+ 3000+ itd, one predstavljaju ekvivalent intelu na 2.5 ghz 2.8 ghz 3.0 ghz.
OD PRILIKE je tako...

Evo recimo ATHLON 2000+ je ekvivalentno sa 1.67 GHz, sto znachi da NE RADI na 2 GHZ.
Dakle ako neka igrica ili nesto zahtjeva 2 GHz MORA biti 2 GHz jer nece da radi ako ima manje ;)
 
vanesssa56:
OD PRILIKE je tako...

Evo recimo ATHLON 2000+ je ekvivalentno sa 1.67 GHz, sto znachi da NE RADI na 2 GHZ.
Dakle ako neka igrica ili nesto zahtjeva 2 GHz MORA biti 2 GHz jer nece da radi ako ima manje ;)

To ti mislish da nece raditi..... Kad sam imao Athlon 2000+ 1.67 GHz na njega sam instalirao bilo koju igricu i radila je.... npr Far Cry mislim da zahteva minimum 2 GHz a meni je radila bez problema.... normalno nemoze sve na high i na 1024*768.... NFSMW i NFSC isto mislim da traze min 2 GHz a meni su radili....

@ ivam91 pretpostavljam da se to odnosi na moj post....
 
opusti se i uzivaj. inace amd se dobro OC ali ti ne preporucujem posto vidim da si sklon da nasumice cackas u biosu. mozda si previse hrabar za OCovanje!
a to da je 3000+ = intel 3.0 GHz je vecita diskusija... Ja bih pre rekao da blagi OC AMDa 3000+ daje isto sto i intel 3.0ghz cije su OC mogucnosti mislim manje. u sustini ista stvar ;)
 
Aca_Banovani:
Kao sto znate, postavio sam pitanje o tome zasto mi ne radi hard disk, hard je otisao ali su mi je isto tako otisla i ploca.

Tako da sam juce uzeo AMD Sampron 3000+ 64 bit i plocu NF3 250 series Socket 754.
Ne znam da li dobro zasmisljam ali ovaj procesor bi trebao da radi na oko 3 ghz ja u biosu kad odvrnem slock do daske dobijem 2.25 ghz, a onda mi stalno sam od sebe restartuje racunar.

U cemu je problem?
Sada sam se smejao neprekidno jedno deset minuta pre nego što sam došao sebi , da odgovorim na ovaj post i na mnoge kasnije postavljene.
1 uradio si najgluplju stvar na svetu , bez poznavanja procesora i čitanja uputstava si dirao BIOS ako ti rikne , neka ti je , jer drugo nisi ni zaslužio.
2, sempron 3000+ 64 kao što su ti mnogi napisali izvorno radi na 1.8 ghz , ekvivalent nekog intela novije generacije na 3000 ghz, 64 znači da je 64 bitni procesor
3. negde je neko napisao da je imao celerona od 1.7 pre 7 godina što je nemoguće , mislim da su se oni pojavili negde krajem 2002 i početkom 2003 -e godine i bili su 32-bitni procesori znači da je generacijski jaz između gore-pomenutog procesora izuzetno velik

Da i da dodam još nešto Vanessa ako piše 2ghz znači da treba ili 2ghz ili neki ekvivalent tog procesora!
 
Aca_Banovani:
Kao sto znate, postavio sam pitanje o tome zasto mi ne radi hard disk, hard je otisao ali su mi je isto tako otisla i ploca.

Tako da sam juce uzeo AMD Sampron 3000+ 64 bit i plocu NF3 250 series Socket 754.
Ne znam da li dobro zasmisljam ali ovaj procesor bi trebao da radi na oko 3 ghz ja u biosu kad odvrnem slock do daske dobijem 2.25 ghz, a onda mi stalno sam od sebe restartuje racunar.

U cemu je problem?

Kod mene 2400+ radi normalno na 2000khz, potrazite pre 2 godine dao sam tabelu za kompletnu problematiku skinutu sa zvanicnog sajta!!
 

Back
Top