Istorija seksualnosti

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Ne zanima me samo istoimeno delo francuskog filozofa Misela Fukoa(Michel Foucault),vec vase razmisljanje o seksualnosti uopste.Zanima me tema homoseksualnosti i koliko je danas ona prihvacena u drustvu;da li ste za ili protiv legalizacije brakova izmedju pripadnika istog pola...Otvorimo diskusiju o jednom dosta skatljivom i neobicnom pitanju:da li bi trebalo dozvoliti profesorima koji se izjasnjavaju kao homoseksualci da predaju u gimnazijama i univerzitetu?
 
Treba dozvoliti gej profesorima da predaju, jer se pod homoseksualizmom ne podrazumeva i pedofilija........ Protiv sam legalizacije brakova, kao i usvajanja dece, jer je dete od pochetka svog zhivota na neki nachin zhigosano...........
 
Pa da li je vaznija strucnost ili sta rade u krevetu(?), mislim da uopste nema dvojbe. Sigurno je korisno da se njihova zajednica ozakoni na neki nacin iz cisto prakticnih razloga. Za usvajanje nisam siguran, deca najboje odrastaju u harmonicnoj zajednici ali ne znam nikog ko tako zivi, homo ili hetero...
Kakve ovo ima veze sa istorijom seksualnosti?
 
..primer...popularni gradonacelnik Berlina je homoseksualac...bilo mnogo diskuje oko toga kad je to javno naglasio..." ja sam homoseksualac i to je dobro tako.."...hehh..vodila se diskusija zasto je to rekao...tamo ,ovamo...covek postade jos popularniji....mislim rado ga slusam...stvarno je lik...
..dakle treba ...odvojiti seksualni zivot....
 
mislim....i sam sam protiv legalizacije brakova...sta reci...homoseksuanost je bolest..(makar ja mislim tako..)...oyaj nadimak qviti....to je od moje radnice...koja uci nas jezik,ona je cehinja...i inace lezbejka...mi se volimo...(dobro....mozda ja nju malo vise volim.. :lol: )....mislim sta reci,ona zivi sa prijateljicom..; koju ja ne mogu da smislim...koja je maltretira..ruzna ko lopov....i nazisticki raspolozena...pitanje dana ,kad cu da je nakautiram...a ova qviti je andjeo u ljudskom obliku...vise puta me nazove negde iz kafane...mrtva pijana....ja se veselnik obradujem....predomislila se.potrcim tamo..kad ona tamo pokusava da zbari debelu i ruznu konobaricu.....eee tad sam ukapirao da je to bolest...ili greska majke prirode,....
 
@qviti
"Ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se". :roll:
Nabavi periku, plasticna hirurgija svakim danom sve vise i vise napreduje pa eto...natutocis neku sexy odecu na sebe i pucaj kod nje...
Mozes da banes kao greskom i onda... :lol: :lol: :lol:

U, 'ebo te, idem u scenariste... :lol: :lol: :lol:
 
Ipak,pitanje je da li je moguce odvojiti seksualni zivot od drugih akcija koje su vazne u svakodnevnom zivotu? I ovo je jedan period istorije seksualnosti-i mozda ce u buducnosti bas taj period biti oznacen kao kljucni u konacnom shvatanju i razresenju fenomena(nadam se da ne upotrebljavam pogresan termin,ako je tako ispravite me) homoseksualnosti....Jer u istoriji seksualnosti postoje brojni primeri svakakvih fenomena,a uvek je aktuelna homoseksualnost.Sa druge strane,u vezi sa profesorima homoseksualne orijentacije,uvek postoje sumnje,ne u strucnost,vec u mogucnost ,pevanja hvalospeva homoseksualnosti',kao i zavodjenje studenata(?!)...
 
kao i zavodjenje studenata(?!)...

Завођење студената-студенткиња је много чешће у хетеросексуалним релацијама....
Мада, питање је и колико пунолетна особа уопште може бити ''заведена''.....и колико пунолетна хетеросексуално оријентисана особа може бити ''заведена'' од стране хомосексуалца....:roll:
 
Ajme mene , pa ni jedan profesor ne treba da zavodi . Propagiranje svoje seksualne orjentacije ne bi trebalo da bude u programu ni jednog profesora, na sta bi to predavanje licilo?

Da skratim- to kakav je neki profesor ili kakva je neka osoba nema veze sa seksualnom orjentacijom. Zasto je to problem u danasnjem drustvu ne znam. Mozda ljudi moraju nekog da mrze, da se nekog plase...
 
chypawa_18:
Treba dozvoliti gej profesorima da predaju, jer se pod homoseksualizmom ne podrazumeva i pedofilija........ Protiv sam legalizacije brakova, kao i usvajanja dece, jer je dete od pochetka svog zhivota na neki nachin zhigosano...........
Mmm... obrati pažnju... Ne može u ovom kontekstu da stoji "pod homoseksualizmom", već "pod homoseksualnošću". Homoseksualizam je nešto posve drugačije od puke seksualne orijentacije.
 
Istoriju seksualnosti je dobro pratiti i kroz REGGE muziku i Boba Marlija......

Inače seksualnost više potenciraju žene i to je razumljivo jer su prirodno okrenute ka tome više nego muški pojedinci.....Ovo navodim na početku , jer je bitno , a obično se potpuno zanemaruje....
Od muškaraca vam je jasno ko više potencira seksualnost, a to su mladji , slobodniji (vreme, odgovornost,moral, znanje) muškarci......

Da se vratim sad na temu......
Ispoljavanje seksualnosti ide upravo od jačanja uparene seksualnosti , do sledeće etape , a to je jačanje ženske seksualnosti mnogo više od ispoljenosti muške seksualnosti, pa kasnije ide etapa javljanja i jačanja homoseksualne seksualnosti , gde je ženska ispoljena prvo , ali kao istraživački projekat i nešto novo , ne kao orjentacija (na ovo obratiti pažnju, jer je ovo razlog sputavanja ženske seksualnosti) , a zatim i muške homoseksualnosti , koja se javlja kao orjentacija (muškarci teže opstaju kao eksperimentatori)..

Na kraju da se vratim na REGGE , koji je bio potpuno sakcionisan u USA kad su vodeći Jamajka autori , kao proizvodi Jamajka kulture koja je strogo heteroseksualna (homoseksualizam je najstrože zabranjen) izjavili da je homoseksualizam protiv boga i njihove kulture.....
 
Pa pametno. Zanju ljudi sta treba da rade.
Uopsteno Reggae kao pravac je dosta tolerantan, ali ovo je skorz tacno.
Ne valja puniti glavu ljudima o takvim stvarima.
Evo imamo prilike da gledamo *ebenu Madonu, kako u skoro svakom spotu propagira homoseksualizam. Dok, recimo postoje puno drugih homoseksualnih peveca za koje cak to nisam ni znao da su.
Vrlo jednostavno; treba da postoji bolji obrazovni sistem i to je to.
Sta znam, isto mnogo zavisi i od "kucnog" vaspitanja same osobe.
U svakom slucaju, keep on rockin' in the free world! :)
 
Zelim vam svima samo jedno...da vam dijete ni slucajno ,....i ne daj boze...ne dobije tu tesku bolest koju zovete homosexualnost....srusio bi vam se vas mali svijet ..pa sta bi vi svi onda...sto se mene tice vise bi voljela da mi sin bude ***** nego da ima sidu ili rak....toliko od mene...
 
"Više volela" je čuvena manipulatorska sekvenca.....

Da li bi ti više volela da te silujemo ili da dobiješ rak ili sidu....pri tome su silovatelji jako nežni i pretežno mladi......šta bi ti bilo "više volela" u tom slučaju....?
Da li bi se onda srušio naš mali svet po kome nijedna žena ne voli da bude silovana , ali eto ti "više voliš" da budeš silovana nego da imaš rak ili sidu.....?.......

Pa onda zaboravimo ovo "više" i ostane "voliš"......pa onda se setimo onog "više" i dodamo ga i ispadne "voliš više".....i više.....
 
otkacena slavonka:
Zelim vam svima samo jedno...da vam dijete ni slucajno ,....i ne daj boze...ne dobije tu tesku bolest koju zovete homosexualnost....srusio bi vam se vas mali svijet ..pa sta bi vi svi onda...sto se mene tice vise bi voljela da mi sin bude ***** nego da ima sidu ili rak....toliko od mene...
A da li bi volela da ti sinu u skoli predaje profesor koji je homoseksualac,tj onaj koji se javno deklarise kao takav?
 
Da li je ovo vreme koje jeste i koje ce biti povoljno za homoseksualce? Da li se njihov polozaj mora popraviti ili ne? Ako ne,zasto ne? I ja sam licno protiv legalizacije brakova...Mislim da je to borba protiv prirodnog poretka...Ali isto tako mislim da osobe koje se tako rode(da li se uopste tako rode?!) nisu krive i da bi im trebalo omoguciti koliko-toliko normalan zivot...Mada ce oni uvek biti etiketirani,mozda i proganjani,odbaceni...
 

Back
Top