Istorija seksualnosti

Osvrt:
Nisam sigurna da sam te razumjela.
Prvo definisi sto podrazumjevas pod tim SVI, pa raznospolni, e nakon toga treba vidjeti sto znaci normalan.
Kako objasnjavas to da ja nisam 'gay', a da na iste gledam kao normalne? Kojoj ja kategoriji pripadam? Normalna, sa nenormalnim dozivljavanjem stvarnosti? Ili sta?
Svi - znači svi koji su normalni. Normalan - znači onaj koji misli da se ne može skakati sa solitera i očekivati da se ostane živ. Ko drugačije misli ne doživljava stvarnost na normalan način i, najverovatnije, ima neki psihičko-duhovni poremećaj, koji se može izlečiti.
Po avataru se ne bi reklo da govoriš istinu. Ako tvrdiš da bolest ne treba lečiti, ili smatraš da bolest nije bolest, onda sama zaključi gde si.
 
ristob:
Svi - znači svi koji su normalni. Normalan - znači onaj koji misli da se ne može skakati sa solitera i očekivati da se ostane živ. Ko drugačije misli ne doživljava stvarnost na normalan način i, najverovatnije, ima neki psihičko-duhovni poremećaj, koji se može izlečiti.
Po avataru se ne bi reklo da govoriš istinu. Ako tvrdiš da bolest ne treba lečiti, ili smatraš da bolest nije bolest, onda sama zaključi gde si.


Ristob ..po toj tvojoj teoriji ne diskriminiras samo homoseksualce nego cak i one koji protiv njih nemaju nista i ne razmisljaju kao ti...ccccccccc....kako tu svoju Ne-toleranciju opravdavas pred svojim bogom...ako bas zelis da se spustim na tvoj nivo i priznam da je bog stvorio sve pa tako i homoseksualizam(posto se naravno slazemo da oduvjek postoji kao medu zivotinjama tako i medu ljudima)...onda se zapitaj zasto je to tako?...i oni imaju veliku ulogu u odrzavanju i prezivljavanju vrste...Naucnici su se slozili u tome da homoseksualnost igra veliku ulogu u ocuvanju vrste posto je zbog njih broj odraslih koji se o novorodencetu brinu kroz njih puno vislji posto nemaju vlastitu djecu mogu da se brinu o tudoj..(zivotinjsko carstvo)..u nauci to zovu egoisticni gen..u internetu ces sigurno pronaci nesto o tome ako te interesuje...nemam volje da dalje davim...pozdrav
 
ristob:
Svi - znači svi koji su normalni. Normalan - znači onaj koji misli da se ne može skakati sa solitera i očekivati da se ostane živ. Ko drugačije misli ne doživljava stvarnost na normalan način i, najverovatnije, ima neki psihičko-duhovni poremećaj, koji se može izlečiti.
Po avataru se ne bi reklo da govoriš istinu. Ako tvrdiš da bolest ne treba lečiti, ili smatraš da bolest nije bolest, onda sama zaključi gde si.

Пази, могу ја колико год хоћу да сматрам да су болесни они људи који воле да једу чварке, или они који имају плаве очи...али ако наука каже супротно, и компетентни људи који се баве том материјом...онда је моје мишљење потпуно ирелевантно, тачније, може да буде важно само мени, али не могу и немам право да очекујем да га прихвате и други људи и да се управљају по њему!
Па сад, ти закључи где си!
 
O, Bože. Zar je sve tačno što su naučnici utvrdili do danas? Nauka još nije utvrdila, na primer, ni zašto će čoveku slepo crevo, koje je vrlo prosto, a da ne govorimo o čovekovim komplikovanijim mehanizmima, kao što su psihičke i duhovne sposobnosti.
 
Hellen:
Пази, могу ја колико год хоћу да сматрам да су болесни они људи који воле да једу чварке, или они који имају плаве очи...али ако наука каже супротно, и компетентни људи који се баве том материјом...онда је моје мишљење потпуно ирелевантно, тачније, може да буде важно само мени, али не могу и немам право да очекујем да га прихвате и други људи и да се управљају по њему!
Па сад, ти закључи где си!
U dosta stvari se slazemo...Ipak,ako ti ne smatras da si ti ljudi bolesni,da li to znaci da ti u stvari mislis kako su oni normalni sasvim,tj da je njihovo seksualno opredeljenje normalno? Nisam razumeo sta o tome mislis?
 
Не знам шта уоште значи ''нормално''.
Углавном, ми (људи) под ''нормалним'' подразумевамо оно што је НАМА нормално....
Тако да је дискутабилно...

Осим тога, појам нормалности условљен је и историјским, друштвеним, културним...и другим факторима...
Оно што је овде нормално, није нормално и у Индији, Америци, Перуу или Судану, оно што је сада нормално није увек схватано као нормално...

Људи су одувек били скептични, уплашени или агресивни према људима који су другачији од њих.
Одувек су им сметали људи који се рзликују од њиховог схватања нормалног, па су тако, кроз историју, прогањали вештице, црнце, Јевреје, хомосексуалце...да не набрајам...

Да споменем најбаналнији пример: ко има више од 30 година, а леворук је, да ли се сећа тортуре коју је морао да прође док га учитељица није натерала да буде ''нормалан'', то јест да пише десном руком? А зашто, па забога, зато што је тако ''нормално''... ''Натераћу те да будеш нормалан по сваку цену!''
А нормалан, се иначе (очито је и овде на теми) схвата као ''бити као ја''!
 
Fino su to objasnile/i Hellen i kako-hocu, pa da ne ponavljam.

@Ristob
Sto se tice toga da razmislim gdje sam, jedina mi je dilema sto se ja raspravljam uopste sa nekim ko je do te mjere netolerantan i ko diskriminise sve one koji se protive njegovom misljenju. Ostalih, konkretno vezano za orjentaciju, nemam.

I naravno, tvoj komentar za avatar..:) sta vidis na njemu? Muskarca koji lici na zenu? Ili sta? Sto te to uplasilo? Ili znas cija je to slika, pa te slobodoumni stavovi istog plase?
 
ristob:
Porediš babe i žabe ili hoćeš na mala vrata da proguraš ono što znaš da ne može ući na velika.

Шта хоћеш да кажеш?
Питај неког хомосексуалца, он ће ти рећи да је његова љубав према особи истог пола сасвим НОРМАЛНА!
Зашто би твоје мерило нормалности било вредније и компетентније од његовог?
Зашто мислиш да си бољи-паметнији-нормалнији-вреднији... од њега?

Ја мислим да није нормално волети пихтије, мени лично одвратно изгледају и немам потребу нити желим да их пробам. Такође знам много више људи који их не воле него оних који их воле. Шта је онда нормално? Јести пихтије или не јести? Ко је у праву, мањина која их једе, или већина која их не једе?
Имам ли право да прогласим болесницима све оне људе који воле пихтије само зато што раде нешто што ја не бих никада?
Да ли сам заиста само ЈА мерило свих ствари и свих људи?
Запиташ ли се ти икад то?
 
Upravo je to i sustina nase rasprave.
Nevazno je i to koliko nas podrzava i sta zaista misli o homoseksulacima, jer postoji tu puno toga sto je problematicno, kao i u svim ljudskim odnosima, ali ono sto mene zabrinjava jeste stepen netolerancije i stavovi odredjenih ljudi, koji smatraju da je on sto oni vide kao normalno, apsolutno i jedino normalno.
Imala sam i ja Ristob ranije dileme po pitanju homoseksualaca i nisam uvijek imala ovaj stav koji imam sada (doduse, nikada ni radikalan kao ti, vise onako neutralan), ali sam se potrudila da sagledam stvar iz vise uglova, da naucim o tome, da se informisem, da upoznam blize, kako bih shvatila da li je to nesto "nenormalno", kako ti to vidis. Kako sam imala i imam prilike da se srijecem (pominjala sam i svog profesora) s homoseksualcima, tako sam i dosla do ovog razmisljanja koje sada imam.
 
Bolje bi bilo da dignete glas protivu kršenja ljudskih prava u Iraku od strane imperijalista, nego što prihvatate nametanje njihovih poroka, koje su oni davno odbacili jer su im doneli samo zlo, a sada preko tih pipaka zla hoće da zavladaju celim svetom, pa i vama. O homoseksualcima ljekari treba da vode brigu, a društvo im ne može dati status ravnopravnosti. Više se tu radi o manipulacijama, nego o naučnim činjenicama. Vidim da i Pravoslavlje jedva čeka da se zaogrne papinim plaštom.
 
ristob s tobom nema smisla diskutirati o bilo cemu...pun si predrasuda i tupis stalno samo jedno te isto...ti si se plastom ogrnuo vec davno...

p.s
sada mi je jasno zasto su te ljudi toliko napadali na drugim temama...a ja te budala jos zalila...eeee
sada mi je jasno zasto smo tu gdje jesmo...hvala ristob...
 
Različiti stavovi nisu razlozi za ljutnju i omalovažavanje. Podržavala si me, verovatno, što si smatrala da sam u pravu, kao i ja tebe što sam podržavao u takvim slučajevima. Moje stavove uvek obrazložim i nisu predrasude. Ne mogu reći za zločinca da je dobrotvor društva, niti da gay ima normalnu seksualnost. Inkorporiranje gay infrastrukture u naš društveni život je instalacija zapada, radi uspstavljanja apsolutne kontrole nad nama, a ne davanje tom društvenom segmentu prava na jednakost, na čemu vi insistirate. Nema ljutnje.
 
Ne mislim da je neuobicajeno nenormalno,ali to ne znaci ni da je normalno.Nema razloga da nas nesto neuobicajeno i nestandardno plasi.Mi najpre moramo poznavati sebe i razgraniciti neke stvari.Poredjenja tipa ovaj voli cvarke,pa je to kao nenormalno su neozbiljna kad se govori o temi kao sto je seksualnost.Zar ako se zanemare covekova sebicnost(koje ipak ima,manje-vise) i zelja za smanjenjem napetosti,ne ispada da je seksualni cin pokusaj da se produzi vrsta(naravno tu ne smatram da je svaki odnos u cilju dobijanja potomstva,vec uopsteno govoreci)?Gde smo onda tu ako homoseksualnost posmatramo kao normalno stanje?
 
Evo jednog klasicnog primera koji se dotice problema o kojem govorimo.Jucerasnje "Vecernje novosti" su to objavile:


Homoseksualna
školska lektira
R. PETROVSKI, 26. mart 2007

HOMOSEKSUALNI prinčevi, lezbijske majke i pederski pingvini su likovi u novoj vrsti školske lektire, koja se pojavila u Britaniji. Probni projekat, koji je uveden u pojedine osnovne škole, ima za cilj da stvori "seksualno tolerantne učenike". Uprkos "plemenitoj ideji", roditelji učenika nisu zadovoljni ovim projektom.
Školska deca u Britaniji uče o seksualnoj raznolikosti i alternativnim porodičnim strukturama od najranijeg uzrasta. Međutim, ovaj najnoviji projekat, koji je uveden u 14 osnovnih škola za decu uzrasta od četiri do 11 godina, već nailazi na otpor.
Roditelji i religijske grupe strahuju da dotična lektira, kao što je bajka o dvojici zaljubljenih prinčeva, može da iskvari moral deteta i da promoviše pederastiju. "Nemam ništa protiv onoga šta rade odrasli ljudi, ali nisam siguran da ovakve stvari treba nametati deci", kaže Endi Heberd, osnivač grupe "Roditeljska organizacija."
Ljudi koji stoje iza ovog projekta, iz organizacije "No autsajder" kažu da su priče štetne koliko i Pepeljuga i da je osnovna ideja ljubav, a ne seks. "Probleme prave nervozni roditelji, a ne deca", kaže Mark Dženet, koji je zadužen za obuku nastavnika.
Osim bajke "o dva princa" pod nazivom "Kralj i kralj", u planu su i knjige "Za tango je potrebno troje", o malom pingvinu sa dva oca, kao i "Svemirska devojka", slikovnica o dve majke koje šalju ćerku na svemirsko putovanje. Ove knjige već se nalaze na spisku odobrene lektire za osnovnu školu u Britaniji.


KRALj I KRALj

"JEDNOM davno princ je tražio princezu da bude njegova kraljica. Upoznao je jednu princezu, pa drugu, treću... sve dok se nije zaljubio u drugog princa. Njih dvojica su se venčali i živeli srećno do kraja života."
Ovo je priča knjige "Kralj i Kralj", o homoseksualnom odnosu dvojice muškaraca.
 
procitaj moj post malo unazad pa ces vidjeti zasto je normalno da ne prave svi djecu i zasto je to priroda tako odlucila....ili po tebi ni heterosexualci koji iz bilo kojih razloga ne mogu da imaju djecu nisu normalni?
ah sory normalni jesu ali su bolesni kao i homos......zaboravi...
 
otkacena slavonka:
procitaj moj post malo unazad pa ces vidjeti zasto je normalno da ne prave svi djecu i zasto je to priroda tako odlucila....ili po tebi ni heterosexualci koji iz bilo kojih razloga ne mogu da imaju djecu nisu normalni?
ah sory normalni jesu ali su bolesni kao i homos......zaboravi...
Netacno.Ako heteroseksualni par ne moze da ima decu,iz kako ti kazes bilo kakvih razloga,to ne znaci da su oni nenormalni.To je druga stvar,uopste nema veze sa seksualnoscu,vec sa psihologijom i medicinom.Njihova svrha je verovatno drugacija.Da li to priroda regulise i dozvoljava ne znam,nisam prorok.
 

Back
Top