Istorija seksualnosti

Homoseksualnost je porok. Svaki porok vodi u propast (zakon!). Na homoseksualcu je da odluči hoće li istrajavati na poroku ili će ga napustiti.
Deklarisanom homoseksualcu ne bi trebalo dozvoliti da radi poslove u kojima bi mogao zloupotrebiti svoju sexualnu devijaciju, jer homoseksualac ne doživljava stvarnost na normalan način.
 
Nisam sigurna da sam te razumjela.
Prvo definisi sto podrazumjevas pod tim SVI, pa raznospolni, e nakon toga treba vidjeti sto znaci normalan.
Kako objasnjavas to da ja nisam 'gay', a da na iste gledam kao normalne? Kojoj ja kategoriji pripadam? Normalna, sa nenormalnim dozivljavanjem stvarnosti? Ili sta?
 
Модерна, кажеш?
Хомосексуалност је ствар моде?

Е, па стари Грци бејаху веома модерни пре 2500 година!

Погледати тему - ХОМОСЕКСУАЛНОСТ КОД ХЕЛЕНА!
 
Grci su bili veliki filozofi pa su nalazili nesto u ljubavi istih polova.
;) :arrow: :lol:
Npr. Platon u svom delu "Gozba" govori o ljubavi ka istom polu pominjuci neku platonsku ljubav ( :roll: ) koja je po danasnjoj komercijalnoj definiciji ono kada volis nekog a on / ona o tome nema pojma...al sve jedno, tebi dobro, to sto te on/ona ne voli to je njegov / njen problem...
E, odatle potice homoseksualnost...svi hoce da budu kao Platon... :lol: :lol: :lol:
 
ristob, razmisli malo....... znaš ono: svako nosi svoj krst.......ti bi da budeš sudija, to nije hrišćanski...

ja se nadao da će homofobična i devojka koja se izjasnila kao gej razviti neki dijalog..... ovako...ništa..... gozba je zakon!
 
Osvrt:
Ristob, što po tebi znači doživljavanje stvarnosti na normalan način?


Tačnije je , homoseksualci nemaju doživljavanje stvarnosti na isti način kao heteroseksualci.
Njihovo postojanje time nije ugroženo , a ni funkcionisanje.
Drugo pitanje je , da li heteroseksualni podmladak treba oblikovati uz pomoć vizija i gledišta homoseksualno opredeljenih osoba ili medija.

Pozitivna diskriminacija je tako iskritikovana u filmu "Animal" gde grupa ljudi kreće u hajku da linčuju "zver"...Jure muškarca , belca. Krivac je žena, belac. A pošto po stereotipu filma i prihvaćenog u društvu ne može ona da prihvati krivicu i bude razapnuta, javi se crnac i prizna da je zver. Član potere izjavljuje " neću da budem rasista i učestvujem u poteri koja ličnuje crnca".

Homoseksualizam je servirana stvar u mnogo više slučajeva nego što je prirodni afinitet osobe, za cenu serviranja obratite se modernim medijima.....
 
Извињавам се што сам промашила пол...
Не знам на шта си ти мислила, још увек не умем да читам мисли, читам само оно што је написано...а ти си написала нешто сасвим друго...

Шта ми је то одговорио Елдарион за Грке?
Ти рече да хомосексуалност потиче са трулог Запада и да је последица модерних стремљења.. Ја ти дадох пример Грка који нити су на западу, нити су пре 2500 година били модерни у данашњем смислу речи!

Хомосексуалности је вазда било и биће, и то нити је болест, нити се може лечити...у питању је само колико и до којих граница је друштвено прихватљива....
 
Ne moras da se izvinjavas. :)
Ma ne mislim ja da homosexualnost potice sa zapada vec da danas ljudi mnogo gledaju na zapad, pokusavaju da zive kao ovi (sa zapada), i ponasaju se kao oni, prihvataju sve sto i oni.
Hocu reci da ako ljudi u "savremenim, modernim" zemljama misle tako, zasto ne bismo i mi. :arrow: Ono sto nam serviraju na TV-u, mi prihvatamo bez razmisljanja (mislim na serije, filmove i parade).

U pravu si, vazda je bilo i bice, ali jeste bolest i leci se. Sem sto postoje sva ta lecilista (napisah ranije i gde), u njima se ljudi i lece.
 
...pa moze da se leci ali ne moze da se izleci :)
... sa stanovista bioloskog morala svaki seksualni obrazac koji ometa uspesno odrzanje vrste je bioloski nezdrav... kada dodje do prenaseljenosti pravila se menjaju

...inace u staroj Grckoj je valjda prevladavala pederastija dok je odnos izmedju odraslih ljudi istog pola bio osudjivan, cak i ismevan - oni koji su pripadali visim slojevima mogli su da upraznjavaju takve odnose sa nizim slojevima i decom ali ne i obratno
 
Meni je specijalno zanimljiva prica mnogobrojnih psihoanaliticara(a gotovo sve sam citao,ako ne cela dela,a ono po malo,izvesne delove) da je musko-muska veza klasicna zaostalost seksualnog zivota;Frojd je smatrao da je homoseksualnost normalan period u zivotu svakog pojednca;za razliku od nje zensko-zenska veza je,kazu psiholozi,dosta komplikovanija i dublja,zahteva vecu paznju i istrazivanje. :shock: :arrow: :roll: :arrow: :p
 
Pitanje za Sehnsucht:

Treba li i za nase predrasude okriviti Zapad i Istok?

Kazes prihvatamo bez razmisljanja ono sto nam serviraju sa Zapada? Po tebi, NE BITI HOMOFOBICAN, znaci prihvatiti razmisljanje Zapada? A sto je to zapadno razmisljanje? je li ono dobro, lose?
Zanima me sto je tvoja prva asocijacija pri pomenu homoseksualaca?
Ovo pitam, jer ce mi tvoj odgovor, vjerujem, dati objasnjenje za tvoj tradicionalni i restriktivni stav o polnim ulogama, pa cu nadam se i shvatiti bolje tvoj seksualni konzervativizam.
 
Iskreno, nemam pojma sta da ti kazem. Nije da mrzim homosexualce. Ne smetaju mi uopste. Smatram da mogu da rade iste poslove kao i svi ostali.
Ali sam taj odnos izmedju (npr) 2 muskarca... Gadno mi je kad pomislim na to...
Smatram da je ostavljanje potomstva ono sto cini nas zivot smislenim (nemoj da me pogresno shvatis, ljudi koji nemaju decu cesto vode bolji zivot od ovih sto imaju, ali ipak pate). Sad pokusavam da se setim, ali mislim da ne poznajem osobu koja nema dece, a koja bar jednom nije zazalila zbog toga (dal' zbog samoce, ili...)
A i studiram medicinu, i moji su doktori, valjda i to ima veze... I tu se kao normalno podrazumeva samo odnos izmedju muskarca i zene...
Ne bih dalje da razglabam, ostajem pri tome da je njima potrebno lecenje.
Pozz
 

Back
Top