Istorija seksualnosti

Муњо, а да, мало, за промену, ипак почнеш да читаш шта људи пишу, пре него што тако ватрено улетиш у полемику?
Жена ти три пута понавља неке ствари, а ти опет изврћеш и приписујеш јој нешто безвезе, нешто што није рекла.
Пази овако, на пример ти си геј, ја сам сиромашна девојка. Ти и ја изигравамо срећни пар, оплодиш ме (уф!), природно или вештачки - небитно! Ја родим наше дете. Ти мени лову - ја теби дете. Ми не живимо заједно, дете живи са тобом, ја са својом ловом. На папиру ти и ја смо му родитељи, али не живимо заједно.
Представници закона не знају за нашу ''малу трансакцију''. Ти и твој геј партнер живите заједно са нашим сином...и ето! И вук сит и овце на броју! Ја дете виђам кад га виђам и ако смо се договорили да га виђам.

(Знам да ћеш ме сад напасти и кренути у полемику. Ја не заступам сада став о моралној исправност тог чина, нити о психолошким и другим аспектима, само ти цртам како то може на функционише... О томе ти Славонка прича. Капираш?
Ружно је вређати је зато што ТИ ниси схватио.
...А само кад би пажљивије читао - све би било лакше, и теби и осталима!)
 
da li ti kapiraš da podržavaš trgovinu ljudskim plodom ovom svojom pričom?

--------------------------------------------------------------------------------
Ја нигде нисам видела да она било шта ПОДРЖАВА, само прича о томе како то функционише. Што се ти тако палиш?
 
slavoooooooonka, mešaš lončiće, šerpe i poklopčiće.............


sta ja mogu sto su ovdje zakoni ocinstva drugaciji

ne, nisu drugačiji....isti je pravni sistem...i ovde, i tamo, svuda...

moj kolega trebao 10 min da prizna ocinstvo sa zenom s kojom nije ni u braku niti s njom zivi...

isto je tako i ovde.....i u irskoj, i u českoj, urugvaju...a posebno je liberalno u islamskim zemljama..... gde to ne mora posebno zakonski da se reguliše...samo se evidentira...jer deca ostaju u krugu porodice......stričeva su deca.....a svaka prosečna arapska porodica ima 3. muške decee...(to čisto da znaš ovako)...

a ova što je kasnije "odvela dete ocu"...pa razvela se, slavonka, razvela....to što ne priča vama u kombinatu..... sve je to zakonom regulisano!

nesreća je, slavnoka, što ti ne kapiraš da u slučaju da tvoj "poznanik *****" plati ženu...da je to motivisano parama, zakonom kažnjivo... i praktično neizvodljivo da se pod nešto podvede.. i da on nakon što mu ona rodi dete ne želi ništa sa tom ženom, traži od nje i ona i da je saglasna da se odrekne deteta, mora da da zvaničnu izjavu...što će se proveriti i ako se utvrdi, a utvrdiće se vrlo lako...***** sa pederom živi... i platio je...da je to krivično delo....


moraš malo da razbistriš šta je dozvoljeno, a šta nije. šta se priznaje pederima, a šta ne......prvo zbog sebe i lupićeš negde glupost...pa ćeš u tvorza......... a advokati su, ženo, jako skupi.... : )
 
naveo sam ti kada zakon smatra da je dete zakonsko

Можеш ли ми, молим те, још објаснити и шта значи термин ЗАКОНСКО ДЕТЕ???
Никад чула за то.

Знам за примере где је мајка родила дете, а у изводу из матичне књиге на месту ''име оца'' пише - непознат.
Да ли је то дете ''незаконско'' (шта год то значило...)? Шта, оно не постоји? Нема грађанска права? По чему се разликује од друге деце? Тиме што носи мајчино презиме? Његово постојање није по закону?

Знам за примере где отац призна ванбрачно дете иако родитељи нису у браку. Тим чином од прихвата обавезе око подизања тог детета, и, уколико се са мајком тако договори, дете прима његово презиме.

Шта уопште подразумеваш под тим да неко дете није по закону? Хоће ли га неко ухапсити зато што није по закону?
 
nesreća je, slavnoka, što ti ne kapiraš da u slučaju da tvoj "poznanik *****" plati ženu...da je to motivisano parama, zakonom kažnjivo... i praktično neizvodljivo da se pod nešto podvede.. i da on nakon što mu ona rodi dete ne želi ništa sa tom ženom, traži od nje i ona i da je saglasna da se odrekne deteta, mora da da zvaničnu izjavu...što će se proveriti i ako se utvrdi, a utvrdiće se vrlo lako...***** sa pederom živi... i platio je...da je to krivično delo....


moraš malo da razbistriš šta je dozvoljeno, a šta nije. šta se priznaje pederima, a šta ne......prvo zbog sebe i lupićeš negde glupost...pa ćeš u tvorza......... a advokati su, ženo, jako skupi.... : )

Ти не капираш да је кажњиво једно узети новац за тако нешто, а не то што педер има дете, побогу, нити што живи са другим педером, нити што у тој заједници одгаја и своје дете!ТИ мешаш бабе и жабе!
Само плаћање је кривично дело, а све остало - није!
Зашто би се мајка одрицала детета, не разумем? Зашто стално потенцираш то одрицање, када је оно овде небитно?
 
Ја нигде нисам видела да она било шта ПОДРЖАВА, само прича о томе како то функционише. Што се ти тако палиш?

nisi se nadavala kečeva danas, pa si ovde malo došla da zavodiš disciplinu....danas međunarodni dan poezije za decu...time se bavi, ne pričaj šta ti nije struka.......idi obeležavaj...ja i to za poeziju znam, ali ti bogami ovo - ne : ) mora da se uči....

1. je rekla da je dozvoljeno surogat materinstvo za pedere (tamo gde ona živi)...i uopšte na zapadu..
2. ja demantovao
3. ona rekla...pa dobro..ali u nemačkoj može
4. ja demantovao
5. pa dobro...može ilegalno......
da je priča ostala na 1. ...to bi bilo podrška...njeni "poznanici" su to uradili.........i ljudi bi rekli.."pa da, to je moguće i dozvoljeno".........
vidiš..nema manipulacije kada je reč o činjenicama.....
 
moonja:
slavoooooooonka, mešaš lončiće, šerpe i poklopčiće.............




ne, nisu drugačiji....isti je pravni sistem...i ovde, i tamo, svuda...



isto je tako i ovde.....i u irskoj, i u českoj, urugvaju...a posebno je liberalno u islamskim zemljama..... gde to ne mora posebno zakonski da se reguliše...samo se evidentira...jer deca ostaju u krugu porodice......stričeva su deca.....a svaka prosečna arapska porodica ima 3. muške decee...(to čisto da znaš ovako)...

a ova što je kasnije "odvela dete ocu"...pa razvela se, slavonka, razvela....to što ne priča vama u kombinatu..... sve je to zakonom regulisano!

nesreća je, slavnoka, što ti ne kapiraš da u slučaju da tvoj "poznanik *****" plati ženu...da je to motivisano parama, zakonom kažnjivo... i praktično neizvodljivo da se pod nešto podvede.. i da on nakon što mu ona rodi dete ne želi ništa sa tom ženom, traži od nje i ona i da je saglasna da se odrekne deteta, mora da da zvaničnu izjavu...što će se proveriti i ako se utvrdi, a utvrdiće se vrlo lako...***** sa pederom živi... i platio je...da je to krivično delo....


moraš malo da razbistriš šta je dozvoljeno, a šta nije. šta se priznaje pederima, a šta ne......prvo zbog sebe i lupićeš negde glupost...pa ćeš u tvorza......... a advokati su, ženo, jako skupi.... : )


procitaj moj post jos jednom fino na tenane..nije se razvela..posto nije bila ni udana za njega...HALLO:::CITAJ STO PISE:::ovdje parovi ne treba da budu ozenjeni da bi dijete uzelo ocevo prezime.......po 100 puta .....o moj boze ala je covjek naporan...
 
moonja:
nisi se nadavala kečeva danas, pa si ovde malo došla da zavodiš disciplinu....danas međunarodni dan poezije za decu...time se bavi, ne pričaj šta ti nije struka.......idi obeležavaj...ja i to za poeziju znam, ali ti bogami ovo - ne : ) mora da se uči....

1. je rekla da je dozvoljeno surogat materinstvo za pedere (tamo gde ona živi)...i uopšte na zapadu..
2. ja demantovao
3. ona rekla...pa dobro..ali u nemačkoj može
4. ja demantovao
5. pa dobro...može ilegalno......
da je priča ostala na 1. ...to bi bilo podrška...njeni "poznanici" su to uradili.........i ljudi bi rekli.."pa da, to je moguće i dozvoljeno".........
vidiš..nema manipulacije kada je reč o činjenicama.....
NISTA OD OVOGA JA NISAM TAKO REKLA:::NEGO SI TI TO TAKO SHVATIO:::A TO JE TVOJ PROBLEM::::A NE MOJ:::I TO NIJE MANIPULACIJA CINJENICAMA NEGO TVOJA MANIPULACIJAMA RIJECIMA:::
 
" не капираш да је кажњиво једно узети новац за тако нешто, а не то што педер има дете, побогу, нити што живи са другим педером, нити што у тој заједници одгаја и своје дете!ТИ мешаш бабе и жабе!
Само плаћање је кривично дело, а све остало - није!
Зашто би се мајка одрицала детета, не разумем? Зашто стално потенцираш то одрицање, када је оно овде небитно?"


površno i netačno....
da je u pitanju samo "uzimanje para" to bi bio prekršaj ili imovinsko kd... ..takva kvalifikacija dela...ili krivično delo motivisano lukrativnim ciljem...ovo je kd protiv morala i zaštite društvene zajednice, opšti interes se štiti.......ovde je u pitanju kd trgovine ljudskim plodom....

ne pada mi na pamet da te edukujem...upiši i završi fax....
 
@ moonja

Pa ti si prvi pominjao analni seks i da on dovodi do hemoroida( sto je cista glupost)
“najveća glupost...okrivamo ga metodom slobodnih asocijacija”
Sta je to glupost?
To da eros jedini nije rodjen nije tacno, i to kako ga karakretises nije tacno ali ti to vise poetski....
A tvoja nagadjanja (vil i grejs i teorija zavere)...

I opet : Oralna faza znaci da zadovoljstvo dobija preko usta, analna pri kontrolisanju defekacije, a falusna preko... zna se vec...
Sad kako je to vezano za objekat seksualnog nagona ( i kakve to ima veze za intelektualnom i emocionalnom zreloscu)
Kakve veze objekat ima....( fetisi su jako zanimljivi za posmatranje ovog problema)
Ili je tvoje misljenje da su homo. intelektualno i emocionalno zaostali ( i kako vidis tu vezu)

Ako mislis da si ti emocionalno razvijen gresis( potreba za vredjanjem drugih potice iz tvoje inferiornosti)


Obrati paznju na objekat i nemoj da zvaces ono sto si procitao od havalius
I jos jedan savet koncentrisi se na temu a ne na mene( pa me tako lepo opisujes)

Otkacena , opusti se vidis da voli da provocira
 
dimitrije, to je trebalo u gimnaziji da sve pročitaš...i savladaš.....ipak, verujem da si malo stariji...barem punoletan...i još uvek imaš nedoumice kada se završava genitalna faza?

rekao sam ti i kad nastaje i kada prestaje i šta je sublimacija...e, pa mislim da je još neko lepo objasnio...helv., valjda....i to je to...nema tu mistifikacije...a za ostalo- nađi devojku (ili pitaj neku prijateljicu)..........da stvarno ne držim čas........
 
Ja sam samo te poznanike navela kao primjer da je moguce mimoici zakon a nisam rekla da je to legalno...imali smo te diskusije na poslu masu puta gdje smo manje vise bili sigurni da su u pitanju nezakoniti postupci..ali to nismo mogli dokazati i dijete je redovno zavrsavalo kod oca...zato sto oca (koliko god da ti to tvrdis) nitko ne pita s kim on zivi...bitno je samo da je on kao otac priznat i automatski dobije dijete...ako majka to ne zeli.mora ici na sud i izloziti razloge zasto dijete ne smije da zivi kod oca (zlostavljanje, itd) ali ako se ona ne buni i dobrovoljno pristane na promjenu djetetove sredine ne treba ici na sud i ne treba nikakve argumente..majka i otac imaju isto pravo na dijete...
 
Seksualni nagon nije autonoman, jer svaki nagon nužno ima objekt koji ga zadovoljava, jedino što se objekti menjaju.

Da li postoji ispravan objekt seksualnog nagona po Frojdu? Postoji, s obzirom na to da je vrhunac razvoja seksualnog nagona genitalna seksualnost sa osobom suprotnog pola i da je osnovni cilj seksualnosti produženje vrste.

havalius je to sažeto napisala........
ja sam napisao kako se dalje razvija ličnost... .
evo, dimitrije, samo za tebe...............možda sam bio preopširan...ovo je ono što ne znaš...evo, sad znaš i nema nikakve mistifikacije, znaj : )
 
@OOOJ Dimitrije

Frojdova teorija je biologistička, tako da je osnovni cilj seksualnosti produženje vrste. To što seksualni nagon pruža zadovoljstvo, to je druga priča.

Nastaje u oralnoj fazi i razvija se kroz oralnu, analnu, falusnu, do genitalne. Međutim, seksualnost deteta nije isto što i seksualnost odraslog čoveka - nije vezana za funkcionisanje polnih organa, nekako je rasuta po celom telu (erogene zone,) i nije striktno vezana za orgastičko zadovoljstvo (onakvo kakvo je kod odraslih, već se odnosi na sve što detetu prija). U principu, libido (kod Frojda je to seksualna energija, ali i ne sasvim, malo je mutan u definisanju pojmova) se vezuje za određene delove tela u zavisnosti od toga koliko je taj deo tela važan na nekom uzrastu - dakle, prvo usta (prvi izvor zadovoljstva), pa anus (kad počinje obučavanje na nošu), pa falus (edipalni kompleks i njegovo razrešenje). Ovo su vidovi infantilne seksualnosti i ona je autoerotična - ne samo da dete koristi sopstveno telo da bi dostiglo zadovoljstvo (npr. sisanje prsta u cilju zadovoljenja oralne seksualnosti), već mu i drugi ljudi služe samo za postizanje ličnog zadovoljstva (npr. majka miluje dete, a njemu to prija i ponovo traži). Sa uzrastom se sve više okreće spoljašnjim objektima. Seksualnost odraslih uključuje i zanimanje za seksualno zadovoljstvo drugih, ''saučesnika''.

Ne znam šta još da kažem. Jedino da ima zanimljivijih autora od Frojda, iako je on zaslužan za početak demistifikacije čovekove psihe (baš je bio skandalozan za to vreme) i trasiranje određenog puta. Postklasična psihoanaliza je, bar meni, ‘’dublja’’.
 
ovdje parovi ne treba da budu ozenjeni da bi dijete uzelo ocevo prezime.......po 100 puta .....

ahaha....a a kad sam ja rekao da je jedini uslov brak....treba ga prizna za svoje...da se upiše kao otac u mkr.......može i naknadno....i ovde i u paragvaju.kada kažem svuda-svuda.........i ne mora da to uopšte bude biološki otac........ jesi ti ilegalno u nemačkoj?

nego, reci mi...zbog čega tvoji prijatelji ****** nisu u holandiji usvojili dete?
 
не капираш да је кажњиво једно узети новац за тако нешто, а не то што педер има дете, побогу, нити што живи са другим педером, нити што у тој заједници одгаја и своје дете!ТИ мешаш бабе и жабе!
Само плаћање је кривично дело, а све остало - није!
Зашто би се мајка одрицала детета, не разумем? Зашто стално потенцираш то одрицање, када је оно овде небитно?"


površno i netačno....
da je u pitanju samo "uzimanje para" to bi bio prekršaj ili imovinsko kd... ..takva kvalifikacija dela...ili krivično delo motivisano lukrativnim ciljem...ovo je kd protiv morala i zaštite društvene zajednice, opšti interes se štiti.......ovde je u pitanju kd trgovine ljudskim plodom....

ne pada mi na pamet da te edukujem...upiši i završi fax....

Муњо, потпуно беспотребна ароганција са твоје стране. Једноставно, разговарамо.
Али, ако ти неколико људи скрене пажњу на то да си склон да не ЧИТАШ оно што пише, него да УЧИТАВАШ нешто што нико није рекао, зар ти не пада на памет да се замислиш да ли заиста то радиш, да прочиташ још једном све оно што људи пишу и да покушаш да их разумеш без емотивног уплитања, чисто на рационалном нивоу?

Ти си представио да је кривично дело то кад а педер плати мајку да му роди дете. Ја се слажем да је тај чин кривично дело, али да апсолутно нема везе да ли је човек педер и да ли дете одраста уз оца и очевог љубавника. Кажем да је кривично дело сам чин ''трговине'', а не то са киме дете одраста или какво је сексуално опредељење неког од биолошких родитеља.
Ако би жена родила дете неком педеру без материјалне, или било какве надокнаде, из чистог алтруизма, и то дете расло са оцем и његовим хомосексуалним партнером, да ли би то било кривично дело?
Да ли капираш шта ти ја говорим од првог вагона...и Славонка такође?

Што се факса тиче, ако Бог да те се отвори факс за нас фризерке, ето мене са индексом, до тада, занима ме на ком си то факсу учио да постоје ''НЕЗАКОНСКА ДЕЦА'', и хоће ли та деца бити похапшена зато што нису по закону???
 
ok. razgovaramo, spustiću loptu....
evo, pošto si radoznala.........prvo, prvo moraš da shvatiš da se ne radi o slobodnom stihu i ličnoj ekspersiji-impresiji... kada pričamo o ovoj problematici,........u pravu nema proizvoljnog tumačenja......stvari su jasne kao u formulama iz prirodnih nauka..kao kod trgovine ljudskim bićima! genocida! nema tu osude samo sa moralnog aspekta......!!!!!
nisam rekao da je dete nezakonito...u slučaju koji si navela ono je samo vanbračno...da li si čula za primer da nema majčinog imena? aha ....

primer u kojem si ti siromašna devojka, a ja ybač *****....brate, mi smo zaboravili da razbistrimo jednu ozbiljnu stvar... @havallius...zar. psihologija ne tvrdi da kod homosex. izostaje potreba za roditeljstvom..šta je onda ovo? sta kaze nauka?

da se vratimo.na priču...da li je moguće ilegalno...sve je moguće ilegalno, što učinioca ne oslobadja krivice, niti zastareva..............
ja sam nemac, ti si holandjanka...sve tamo može... i rodi se beba, upišemo se kao roditelji...tebi usluga bude plaćena...i sad, nisu to nepoznate stvari...da se to čini....ako ne motre holandjani, motriće nemci... :) ako izostavimo to da ti nećeš da se vežeš u toku trudnoće za plod......ne, na prtimer.... dete rodjenjem stiče držaljanstvo zemlje u kojoj je rodjen...to sada nije problem...evropska je unija...šteta...
roditelji koji su razvedeni vrlo dobro znaju šta sve moraju policiji da podnesu na raport kada decu hoće da vode na letovanje u inostranstvo......moglo bi da se radi o kidnapovanju.......e, ni to u našoj priči nije problem...nismo nui u braku...problem manje...
idilična ti je priča, hellen, o tome kako ćemo se sve usmeno dogovoriti da ti vidjas dete....takve stvari se rade sa dogovorom da ti nikada ne vidiš dete...ti bilo kada možeš da povedeš brakorazvodnu parnicu, da smo u braku, ovako ništa od toga ...ali možeš da tražiš starateljstvo....nije čovek drvo.........da rizikuješ, ali i da tražiš nešto...pa je onda u pit. mdjn, spor... ali onda mora cela priča na videlo.........niko ne kaže da to ljudi ilegalno ne rade.......
nije to teeeek tako........drugo, posredi je najverovatnije i oblik organizovanog krimanaliteta.....ne mogu ja tebe da nadjem u prvoj kafani da mi rodiš dete....u istočnoj evropi u tome posreduju klinike.....svi će oni u tvorza..........kad-tad, ja vam kažem....... : )

mislim, pričamo priču...sama realizacija ovakve pederske ideje je vrlo, vrlo problematična....i teško izvodljiva.................dakle...ta se deca nigde ne upisuju...razmislite.........ako se ne upisuju u ukrajini...što bi se upisivala u holandiji......a u nemačkoj bi ih istresli iz gaća prvo, ako su stranci.....
 
педеру без материјалне, или било какве надокнаде, из чистог алтруизма, и то дете расло са оцем и његовим хомосексуалним партнером, да ли би то било кривично дело?

da li je dozvoljeno da tvoja prijateljica tebi , odnosno za tebe...rodi dete? nije bitan samo motiv, novac...već institucijao čuvanja mor. vrednosti kroz legislativu, prosto......viši interes.....koja su osnovna ljudska i građ. prava......pravo na život, roditeljstvo.....te slučajeve je teško otkriti....... šta ako mi se više sviđa beba u porodiliuštu od sopstvene, pa je zamenim..za džabe.....ti slušajevi su poznati sudskoj praksi...
šta ako niko ne primeti da je trudna, ti fingiraš trudnoću i rodi se dete.....krivično delo....
i ovo sa pederima...nisu ljudi drvene lutke...
lepo sam ja sve pročitao slavonku....ali mislim da lupeta....a ako je istina...pa.........da li je moralno da se prijavi da znaš takav slučaj....šta ti misliš, hellen?
..
 
Видиш како можеш кад хоћеш.
И Славонка и ја смо ти само то објасниле: да су такве ствари могуће и да се дешавају, да људи налазе начин да заобиђу закон.
Да није кривично дело ако два хомосексуалца одгајају дете једног од њих... да за то није потребан ни формални брак, нити да се мајка одрекне детета... Плаћање такве ''услуге'', трговина, То је оно што је кривично дело....а не све остале ствари...То је оно што смо од почетка говориле. Драго ми је да смо се коначно разумели.
 
slavonka, nisi ti samo otkačena....da bi dete bilo zakonsko mora da bude rođeno u braku....postoji i mogućnost da ga otac prizna, odnosno da mu da svoje prezime...ako majka tog deteta ustupi dete ocu ....ona mora da da izjavu da ga se odriče u korist oca, a onda je zakon pita i zbog čega....gde ona izjavljuje da je ona samo pozajmila matericu da bi mu rodila dete..........za to se ide u zatvor i to više decenija.........

Можеш ли ми, као стручњак, ипак објаснити шта значи НЕЗАКОНСКО ДЕТЕ? Никако то да чујем, а копка ме.
И да ми у том контексту објасниш овај твој пост. Ја нисам правник и не знам како то мајка може дете да ''уступи'' оцу? Нисам никад чула за ту појаву нити за ту правну терминологију.
У недоумицу ме доводиш и овим речима:
nisam rekao da je dete nezakonito
Реако си да је ''незаконско''.
Можда си мало нејасан, а?
 
pazi......ako nije dozvoljen brak....onda im nije dozvoljeno ni usvajanje.. ..to ti je ono u pravu: ako može više, može i manje....tamo gde je dozvoljen brak homoseksualcima, u 99% zemalja im nije dozvoljeno još uvek usvajanje..........

Да није кривично дело ако два хомосексуалца одгајају дете једног од њих

siva zona...ne zna se..... da zakon zna za te pedere, pošao bi od toga da li su u braku, pa ako jesu.... pa ako je zakonom dozvoljen brak...da li je dete usvojeno, ako je dozvoljeno usvajanje.....ako nije usvojeno...e, onda su ga bukvalno...........n.

e sad, mogu stvari da se komplikuju...zamislimo odraslog muškarca koji je u heteroseksualnom braku dobio dete, razveo se i počeo da živi sa homoseksualcem sa svojim rođenim detetom? šta onda?
e, jbga, onda - ništa.....neka je detetu sa srećom.......

u čemu je fora kod ovih pedera što plaćaju majke? u tome što oni jesu biološki očevi...to im se svidja..a ja bih voleo da znam šta kaže psihologija na temu : roditeljstvo i homoseksualnost...ne za usvajanje....nego za prirodne potomke...baš me zanima....kažu da lezbejke uopšte isključuju porod u svojim životima...a šta je onda ovo sa pederima....pasivna strana se identifikuje u svemu sa ženama? ali, jbte...ne radjaju, nego prave....a drugi muškarac je mama......e, sad mi recite da nije ludilo .........
nije stvar u vaspitavanju.......ne sumnjam ja da homo mogu da vaspitavaju sasvim moralno dete.....ako nisu platili da bude rodjeno...........nego ga pošteno usvojili.......
 

Back
Top