Dnevnik jednog obolelog od HIV-a

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
Rodjen 24 Marta 1982-God.
U svom tom lepom vremenu koje donose ove moje mlade lude godine.Zaboravio sam da pogledam buducnosti u oci i osmislim sebi jednu sigurnu trasu za buducnost koja dolazi!
Lud od mladosti,blesav od vremena koje bezbriznost donosi,siguran u svoje vrednosti u okolinu i blagostanje koje su moji roditelji decenijama teskog rada sticali nikada se i nisam zapitao.Gde su te granice.Trebalo bi zastati pomisliti o posledicama...............

Dan 1

Celu noc neka cudna glavobolja.Osecaj slabosti i vrtoglavice.Ma da nije to nista strasno samo jos jedan od tragova ludih neprospavanih noci.Ne.danas necu na fax.Jedan aspirin dobar dorucak i jos malko sna.Sve ce to proci..
tri sata kasnije
Bol postaje bre sve jaci.Ja ovo vise nemogu da podnesem.Toplomer pokazuje 39,8 grlo me razbija krajnici su otekli.
Pozvacu ja Bojana ipak on zna sta da radim.Covek je pomalo u struci.
Kao i uvek i pored svih ljudi koji ga smaraju on je tu.
Gleda me pomalo cudno i ponovo primecujem kao i uvek onu zabrinutost u pogledu i onu ljubav koju on na cudan nacin uvek pokazuje prema meni.
Kaze ma nije nista starsno samo jaka prehlada.Rekao je dolazi za 15 min.dolazi i donosi neke lekove.
Dan 2
Budim se bol je jos tu ali se osecam mnogo bolje,Ipak i taj dan provodim u kuci.
Dan 3
Hey pa Bojan je bre madjionicar ja sam super.
odoh do faxa.
Sranje prdavanja i ostala sra nja.Idem ja nesto da popijem.Hm ona mala brineta u cosku nije lose.Gleda me gleda me.Prilazim joj i prica pocinje....................................................
Dan 4
Julija bilo je supor.Ali mi moramo ici meni pocinju pradavanja za pola sata.
Zuves me popodne.
Naravno julija
(mislim se samo kako kada nemam br.telefona)A i netreba mi!
Dan 5
kao i uvek
Party
Dan 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,
Dan 18
Covece sta se bre ovo desava.Hocu da umrem.Glava me boli i lose mi je.
Opet onaj cudan bol u grlu.Ovaj put se osecam jos losije.
Zovem Bojana.Ovaj put mi savetuje:idi kod tvog lekara bolje je tako.
Petra inace medicinska sestra koja me poznaje vec duze vreme kaze.Sta je mali sta si sada zakacio.Prilazi da me poljubi:Ja joj kazem bolje nemoj mozda imam grip.
Cuj grip pa ja radim sa ljudima svaki dan.Nece grom u koprive.Ipak me ljubi i kaze sada ce ona tu nesto preko reda da smulja.
Doktor kaze.Cudno je to da bas tako sve ide nekim redom.
Ok izvadice mi krv napraviti analize.
Ma da ok.Ja mu kazem kada vec radi mozda i hiv test odmah da napravi moj poslednji je bio pre 8 meseci.
Ok kaze doca
dan 19
osecam se sra nje
20,21,22
isto tako
23 dan
danas bi trebalo da stignu rezultati hiv testa.
ali moj doca se nejavlja.
24
dan
opet nista cudno da se nejavlja
25 dan
ok pozvacu ja.Sigurno je sve u redu pa mu nije primarno da misli o tome.
Javlja se petra.
I kaze.
ma da tu je test ali nesto tu nije kako treba.
Mozda da dodjem u ordinaciju,

malo kasnije.
Ulazim i dok kaze.
Ma ovaj test nije bas dobar pokazuje da si pozitivan ali to verovatno nije nista tacno jer u organizmu je bilo mnogo antibiotika.
moracemo da peonovimo.Kaze on
26,27,
28dan
Zovem moju mamu i pricam joj o svemu i dobacujem uzgredno da radim test koji je ustvari stigao ali koji verovatno nista neznaci.Osecam u njenom glasu strepnju i strah.
29dan
mama zove i pita kako sam
30,31,32,33 dan
34 dan.
Stize poziv
Petra je na telefonu.
I kaze:
ako mogu oko 3 sata da dodjem.Rezultatu su tu.
Ok kazem dolazim.
taman sam hteo da je pitam kako je ali cuje se vec tu,tu,tu,tu

tu.tu,tu,tu,tu,tu 3 sata je proslo i meni jos uvek odzvanja.Nazalost mali ti si pozitivan.
i kao da neshvatam sta to znaci,Ja kontam tek sada zasto je petra koja je inace uevk prema meni prijatna ovaj put izuzetno hladna i neprijateljski raspolozena.Kao da je ona vaznija od svega sto mi se desava,.
Idem kuci polako korak pred korak.I sve mi je teze osecam se da se sve srucilo na moja ramena.Osecam da svaki korak koji pravim je korak prama sigurnoj smrti.Osecam poglede ljudi koji me po ulici prate i u svakom od njih vidim strah.Uzas ja simam sidu.Ja sam poslednje dno od svih dna.Sve je zavrseno i pre nego sto je bilo sta i pocelo.Neki hladan znoj me obliva iako je napolju toplo mene hvata neka zima.
Koga da pozovem.......Ali telefon zvoni Bojan pita jeli sve dobro proslo.I tada pocinje ona bujica koja kao poplava preti pocinjem da vicem na njega na njega .....NIJE DOBRO LOSE JE JA IMAM SIDU JA UMIREM COVECE KAKO Mozes da kazes jeli sve dobro.Ti neznas kako se ja osecam.....Sok kao i uvek on zna sta treba da kaze.Da ja neznam sta znaci imati hiv.Ali znam sta znaci biti uplasen imati strah od novonastale situacije strah od pogleda ljudi koji te prate.Ja sam sve to proziveo.
Kaze ostani dobro nemoj praviti sranj-nja dolazim sutra kod tebe.Danas sam u Frankfurtu nemogu nikako doci.
35 dan
Znaci Rizican sex si imao 13-23 dana pre prvog dana ustvari prve prehlade koja je bila i prvi znak napada bolesti.14 dan posle toga na drugi napad si ustvari vec bio u zatvorenom krugu bolestu koji definitivno je i oznacio kraj sirnja hiv-a po organizmu.Bojan kaze Ugi ti znas da sam uvek bio za tebe tu i sada ostajem tu pored tebe.
Prva i najbitnija stvar je saznati ko je ta osoba.....
 
35 dan
...ko je ta osoba.
On je tako cudan od kada mu je umrlo dete ceo taj razvod i sve sto se izdesavolo on je hladan kao led.
Ok i pocinjem mu pricu.otprilike jedini rizican sex koji je mogao da se desi je upravo onaj sex koji je se odigrao pre jedno mesec i po dana.Sa nekom malom u klubu u wc na brzaka.Ja bio pijan ona drogirana.meni se digo i ko ce misliti o kondomu kada je dobra macka tu spremna na sve.
36 dan
Malu sam trazio preko nekih poznanika ali nikada je nisam nasao.
37,38,39........
...samo me je pogledala i pocela da place.Iako nas odnos nikada nije najbolji iako nikada pravu ljubav prema njoj nisam pokazao sada mi je bilo zao te zene vise nego icega na svetu.Suze koje su pocele zajedno u paru sa njenima da se slivaju su........tek nakon nekog vremena i nasle pravo znacenje...Opet je jedna nesrecna majka gledala kako njeno dete polako nestaje pred njenoim ocima.Ovaj put ne od rata i neprijatelja nego zbog necega neobjasnjivog i tajnog sto isto kao i nastanak zivota svakog od nas moze dovesti u beznacaj samog bica.
40 dan
Sam sam i osecam se nekako izolovano.Jednostavno nemam snage nekog od starog drustva da vidim ili pozovem.Svi oni osecaju da se nesto desava ali niko od njih nezna sta.
41,42,43,44,45,46,
Na faxu srecem juliju sa kojom sam imao sex .Pre nego sto sam saznao da sam oboleo ali ipak posle samog zacetka bolesti.
Ona me gleda nekako belo kao i da se neseca ko sam .Ja joj pricam o toj veceri i kako nam je u principu bilo dobro.Da da odgovara ona malo odsutno i kaze izvini zurim moram dalje.stani molim te jako je vazno moram sa tobom da pricam ovde se radi o tvojoj i mojoj buducnosti.....Slusaj bre mali (kaze ona meni)Ako sam ti dala dala sam ti nisi ni prvi ni poslednji.Rekao si zvaces ali nisi,Svideo si mi se ali je i ono sto je bilo nesalo.Ja imam vezu i nezelim da moj decko nesto primeti.Zato mi se skloni sa puta....... A ako tvoj decko dobije sidu kako ces mu to objasniti.
Tajac,nisam stvarno nisam zeleo tako da joj to saopstim ali nije bilo drugacejeg nacina da me saslusa.
47 dan.
Sva u panici julija mi kaze:;e neznam uopste sta trazim ovde.Nije mi do kafe a jos manje do price o tebi i tvojoj bolesti....Da,da znam ja da je sex bio siguran ali ipak u toku orlnog je isto jako lako dobiti zarazu.Ok pristaje da se testa.
48,49,50dan
bojan je stigao iz srbije bio je dole nesto poslovno.u medjuvremenu pronasao mi je jednu jako dobru kliniku gde cu ici na dalje preglede.Samo on moze jos da me razume i da me uzme u narucje i kaze idemo mali dalje sve ce to biti dobro.
51,52,53dan
Idem na predavanja.Nekako se covek polako pomiri sa tim da jednog dana mora da umre i nastavlja da zivi,Ustvari da se raduje svakom danu vise nego icemu na svetu.A i bilo bi tako kada drugih ljudi nebi bilo.
Julija koja nije pozitivna(nema HIV hvala bogu) je rekla svojoj najboljoj drugarici da se mene cuva a ova svom najboljem gay drugu a ovaj dalje i posle samo jednog dana svi znaju.Uzas nekako me svi gledaju bojazljivo i sa nekim saljenjem u ocima sto ubija,
 
Ovaj dnevnik postoji na nekoliko foruma pa i na Gay romeo.
Ugur je moj dobar najbolji prijatelj.Ovo su samo isecci iz njegovog dnevnika koje sam ja grubo i ukratko preveo na nas jezik.
Inace ugi je neko ko je kao covek dobar ali isuvise uobrazen bio.Nikada nije primecivao nikog sem sebe i par ljudi koje je voleo.Ja sam bio medju nima.Mozda zato sto sam oi ja kao i on.
I sve nas u zivotu stigne kazna u zivotu pre ili kasnije.Njega je je jedna od najgrubljih koja ga jede svaki dan,.
 
@Bustura:Sta da ti kazem,ako ti kazem da mi je jako zao zvucace stereotipno,
Ako ti kazem da te razumem,slagacu...
Ova tema zasluzuje mnogo vecu paznju,mada ovo je jako ozbiljna tema
ljude ovde uglavnom zanimaju penisi,vagine,dimenzije...mnogo pacenika
na jednom mestu...
 
Колико се сећам, читала сам да се симптоми јављају у распону од 2 до 10 година од добијања ХИВ вируса...нисам чула да се могу јавити већ за пар месеци....
 
Uh...kada sam otvorila ovaj topic, ocekivala sam opet neko zezanje, al'...zao mi je...stvarno mi je zao :(
Mislim da ovo treba ostaviti na ovom podforumu, gde dosta nas dolazi, da bi se videlo sta moze da se desi, brzo i brze nego sto mislimo. :?

Manimo se one :" To se samo drugima desava..". Strasno...strasno je sto se, ako je istina, decko zarazio u jednom kratkom trenu nepaznje...usputne strasti :?

Hvala milom Bogu, sto sam neodlucna po prirodi i ovako nesto mi se nikada nije desavalo...mislim, na te usput sex varijante...tek sad mi nece ni pasti na pamet :roll:

Ipak je dobro sto vec duze apstiniram i " ko zna zasto je dobro", sto me onaj moj za'eb'o i sto trenutno patim...ma sve ima svoje :confused:

p.s. nemam pojma kako to ide medicinski sa HIV-om i oko njega...nesto ni ne citam o tome mnogo...valjda iz straha, ko ce ga znati...sve se jos uvek tesim da toga i nema oko mene :roll:
 
Hellen:
Колико се сећам, читала сам да се симптоми јављају у распону од 2 до 10 година од добијања ХИВ вируса...нисам чула да се могу јавити већ за пар месеци....

Vreme koje prođe između zaraze i pojave simptoma varira. Neki bolesnici nakon mesec ili dva razviju simptome nalik na prehladu....ali vecina ne....
 
Hellen:
Колико се сећам, читала сам да се симптоми јављају у распону од 2 до 10 година од добијања ХИВ вируса...нисам чула да се могу јавити већ за пар месеци....

Tacno je to sto si rekla, ali pre nekoliko godina je otkriven virus koji uzrokuje sidu a ciji je period inkubacije svega 4 nedelje.
Ako se ne radi o ovoj vrsti virusa, sreca u nesreci je to sto je otkrio zarazenost tako brzo jer postoje tretmani kojima se u slucaju otkrivanja zaraze u pocetnom stadijumu virus da kazem delimicno pasivizira.

Tema je izuzetno potresna a isto toliko i korisna.
Pokusaj da ga ubedis da svoju bolest koliko-toliko moze nadoknaditi svojim interesovanjima.
Ne mogu ni zamisliti kako se covek oseca... :(

Pozdrav i neka je sreca uz njega !!!
 
eldarion:
Tacno je to sto si rekla, ali pre nekoliko godina je otkriven virus koji uzrokuje sidu a ciji je period inkubacije svega 4 nedelje.
Ako se ne radi o ovoj vrsti virusa, sreca u nesreci je to sto je otkrio zarazenost tako brzo jer postoje tretmani kojima se u slucaju otkrivanja zaraze u pocetnom stadijumu virus da kazem delimicno pasivizira.

Tema je izuzetno potresna a isto toliko i korisna.
Pokusaj da ga ubedis da svoju bolest koliko-toliko moze nadoknaditi svojim interesovanjima.
Ne mogu ni zamisliti kako se covek oseca... :(

Pozdrav i neka je sreca uz njega !!!


Slazem se...
 
...pa betmen i jeste na neki nacin u pravu...
...svi mi znamo da je njima tesko , medjutim neki od njih su veoma neodgovorne a moram reci i zle osobe...NEKI pojedinci...i upravo im postane cilj ''kad sam ja bolestan , hocu da svi vide kako je''
...da sam ja zarazena kojim slucajem , nasla bi partnera koji je isto tako bolestan kao i ja ...:(

...naravno za sve one koji se duvaju kako su stotine ''pojebali'' bez kondoma...korisno podsecanje...

...nije samo HIV u pitanju...tu su i HPV i kondilomi...i da sve moje drugarice koje su se testirale i ja...ima nas 6...i uglavnom smo sve bile sa od 1 do 3-4 partnera...imamo neki oblik HPV...a poznato je da neki oblici tog virusa izazivaju rak grlica materice...izazivaju...bas tako...nisu samo kofaktori nego ga direktno izazivaju , kako mi je rekla moja doktorka ginekologije...
...a postoji i nebrojeno mnogo kojekakvih infekcija koje mogu izazvati sterilitet i gomilu neprijatnosti i gluposti...
 
Zefirra:
...da sam ja zarazena kojim slucajem , nasla bi partnera koji je isto tako bolestan kao i ja ...:(
Tako sam nešto i ja razmišljala, ali onda saznam da dve zaražene osobe ne bi trebalo da imaju nezaštićene odnose jer se broj nečega (jbg kad se ne razumem) pri tome poveća pa lakše obole i stradaju. Opet, valjda je i to bolje od stalnog straha da ne zaraziš nekoga do koga ti je možda stalo, ili od večite apstinencije. jbt koja tema....
sad0149.gif
 
Zefirra:
......da sam ja zarazena kojim slucajem , nasla bi partnera koji je isto tako bolestan kao i ja ...:(

...naravno za sve one koji se duvaju kako su stotine ''pojebali'' bez kondoma...korisno podsecanje...

...nije samo HIV u pitanju...tu su i HPV i kondilomi...i da sve moje drugarice koje su se testirale i ja...ima nas 6...i uglavnom smo sve bile sa od 1 do 3-4 partnera...imamo neki oblik HPV...a poznato je da neki oblici tog virusa izazivaju rak grlica materice...izazivaju...bas tako...nisu samo kofaktori nego ga direktno izazivaju , kako mi je rekla moja doktorka ginekologije...
...a postoji i nebrojeno mnogo kojekakvih infekcija koje mogu izazvati sterilitet i gomilu neprijatnosti i gluposti...

Uhhh... Zefirra, nadam se da sam pogresno protumacila ovaj deo posta. Zvuci tako lakomisleno, da me podilazi jeza. Pa zar se problem sa tako opasnom bolescu tako jednostavno resava???

Ono o kondilomima je OK, ali o tome cemo na "Zdravlju".
 
parka:
Tako sam nešto i ja razmišljala, ali onda saznam da dve zaražene osobe ne bi trebalo da imaju nezaštićene odnose jer se broj nečega (jbg kad se ne razumem) pri tome poveća pa lakše obole i stradaju. Opet, valjda je i to bolje od stalnog straha da ne zaraziš nekoga do koga ti je možda stalo, ili od večite apstinencije. jbt koja tema....
sad0149.gif
...jest stvarno... tuzzna tema...
 

Back
Top