Sta da treniram?

giselle

Primećen član
Poruka
911
Htela bih da izgubim nekih 7-8 kg, da dobijem misice, da se zategnem. Radim vezbe u kuci za trbusnjake i noge, povremeno odem na plivanje, plus kad stignem dodam jos koju aktivnost (bajs, vijaca-kad imam gde).
Vec duze se premisljam sta da upisem jer ovo nije dovoljno. Opcije su mi bile aerobik, pilates, teretana...(ples :-D )...
Jedem normalno, nikada nisam drzala dijetu. Zavisnik sam od slatkog i moram svakoga dana da unesem minimum 80gr slatkog u organizam. :roll:
Molim ako mozete da mi preporucite neki sport, trening, vezbe, bilo sta. Prihvatam i borilacke vestine (iako se nikada nisam time bavila) ako se ne lome kosti na njemu, jer sam po tom pitanju osetljiva (fragilna :lol: )-ali to je kao poslednja sansa...vise bih volela neku drugu fizicku aktivnost.
I jos jedno pitanje, posto mnogo volim da jedem :D, jel moram da regulisem ishranu ako se aktivno bavim sportom?
 
Ne znam sta da ti preporucim, ali jedini nacin da skines kilograme je da uneses manje kalorija nego sto ih potrosis. Ja vezbam 2-3 sata svakog dana ali jedem kao poipsna komisija i imam 8-10 kg. viska .Sto se slatkog tice 100 grama cokolade ima 500 kalorija , a tebi dnevno treba 1500 . Inace dijete ne daju nikakve rezultate, ja probao i pokajao se , nisam smraso samo sam bio gladan . Skidanje kilograma je dugotrajan proces koji zahteva disciplinu i promenu rezima ishrane , i to za stalno . Probaj plivanje , to je sport dobar za sve , i za oblikovanje tela , i za skidanje kilaze , i za odrazavanje kondicije , povljono utice na jacanje imuniteta , ama dobar za sve . i probaj da jedes grjpfrut posle svakog dana , terbalo bi makar malo da pomogne . A ako hoces borilacki , a da ti ne nista ne slome probaj wing chun . imas klub u domu Vera Blagojevic u 27. marta
 
I jos jedno pitanje, posto mnogo volim da jedem , jel moram da regulisem ishranu ako se aktivno bavim sportom?


Izbaci svaki oblik mesa,ribu i jaja...
dosta voca...mlecni proizvodi mogu ...

Imam prijateljicu koja drzi po dva tri casa svakoga dana(pilates aerobik) i nenormalno je jaka...mislim nekad ima i vise od 3-4 treninga u danu ALI i dalje je bucmasta...mislim jeste to meni simpaticno ali ...problem je sto nece da se ostavi mesa,kaze samo to da joj ne diram,ostalo bez svega moze...

Znam jednog sensei-a koji je rekao :"kada mislis da jedes meso presao si se,ono jede tebe i tvoje zdravlje". i u pravu je...

meni je generalno svejedno sta jedete,al vama nije,...govorim iz iskustva vegetarijanac sam 9 godina a poznajem vegetarijance koji su to i mnogo duze od mene,a ne govorim o vikend sportistima vec o ljudima koji aktivno vezbaju.

imam i neki spremnljeni materijal o tome na cd-u a uskoro cu valjda sklepati i nesto na DVD,al tek kad mi se vrati bolji komp iz servisa...

tako,nadam se da ces uspeti ...uz vezbu,pozitivan duh i pravilnu ishranu ne vidim zasto ne bi imala idealnu liniju :)
 
Ne biraj sport koji ces trenirati, makar i rekreativno, prema tome koliko bi kalorija mogla da izgubish baveci se njime..
Svaki je sport dobar, svaki ti pomazhe da zategnesh mishicje i da regulishesh telesnu tezhinu (naravno, ako pri tome regulishesh i ishranu - ne dijetom, vec pravilnim i umerenim unosom hrane, manje masti i shecera..). Ali, koja je poenta da krenesh na kik box, na primer, gde bi, realno, za 1h treniranja potroshila vishe kalorija nego, recimo, na plesu, ako ti kik box ne lezhi, ne uzhivash u njemu i ne trudish se i ne radish dovoljno, preskachesh treninge i sl...
Biraj ono gde cesh se dobro osecjati i u chemu cesh uzhivati - tako cesh se vishe i truditi, biti redovnija u treninzima i postizati bolje rezultate...
A shto se ishrane tiche, samo je bitna ravnotezha u kolichini unetih proteina, ugljenih hidrata, masti i, naravno, opet - samo ono shto organizmu prija.
Pozz
 
Zanimljivo glediste o ishrani sirovim mesom,medjutim kuvanje i pecenje mesa je uneto zato sto je puno bakterija koje po uginucu zivotinje krecu da se mnoze(jer ne postoji vise imuni sistem koji bi se borio protiv njih) naravno,postoji nacin da se to izbegne,ubijes zivotinju,iscedis joj krv i jedes dok je jos topla,...naravno necu mnogo daviti o tome kakve hormone zivotinja proizvodi kad je ubijas i kako to deluje na nase telo...

a o tome da nema cisto vegetarijanskih plemena to nije tacno,npr tibet je pun takvih plemena i dan danas,a do skoro je cela indija bila vegetarijanska,danas naravno i tamo je stigao zapad sa mekdonaldsom i drugim "blagoslovima" da potruje...

sledi mali tekst,ko zeli vise nek mi se javi na mail ratnik13@panet.co.yu, ako zeli potpunije onda cu dati to na cd,a kazem uskoro se nadam dacu materijale objediniti na dvd,...

kazem ovde krace da uspamujem temu...
------------------------------------------------------------------------------------




Vegetarijanska ishrana je zdravija

Vegetarijanci su zdraviji od ljudi koji jedu meso.To je cinjenica.Naucne studije pokazuju da mnogo manje oboljevaju od bolesti poput raka,bolesti srca,visokog krvnog pritiska i drugih uobicajenih bolesti.U jednoj Britanskoj studiji(Britis Medisal Journal) 1994 otkriveno je da od 5000 ljudi koji su jeli meso i 6000 koji ga nisu jeli, da su vegetarijanci u 40% imali manji rizik od raka i 30% manji rizik od srcanih oboljenja i 20 % vece sanse da umru od starosti a ne od neke bolesti(Oxford Vegetarian Study)

U Americi je istrazivanje koje se vrsilo na 50000 vegetarijanaca pokazalo da je kod njih vrlo niska stopa obolelih od raka(istrazivanje vrsili "Seventh Day Adventist Study,Massachussets").Bilo je procenjeno da je sansa za one koje se hrane vegetarijanskim nacinom zivota mogucnost trovanja manja za 80 % posto(mesni produkti se brzo kvare).

Svake godine se pronadju novi dokazi koji pokazuju da je vegetarijanska ishrana zdravija.

SADRZAJ

Vegetarijanstvo:"Zasto meso nije zdravo?"

Kada je zivotinja zaklana,otpadni produkti koje zivotinjska krv normalno odnosi,ostaju u mesu koje propada.Osobe koje jedu meso apsorbuju u svoja sopstvena tela toksicne otpade koji bi u slucaju da zivotinja nije bila ubijena izbacili iz njenog tela putem urina.Dr.Owen S.Parret,u svom clanku:"Zasto ne jedem meso?",spominje cinjenicu koja govori o tome da se prilikom kuvanja odreska pojavljuju otpadne materije u obliku topljivog ekstrakta koji lici na mesni caj.Prilikom hemijske analize moze se ustanoviti da ovaj "mesni caj" po svom sastavu predstavlja tecnost slicnu mokraci.

Sledeci dokaz govori o tome da je meso u industrijalizovanim zemljama(gde se zivotinje uzgajaju na savremenim farmama ,a i Jugoslavija polako postaje "savremena"tako da to vazi i za nasu zemlju).

Stoci daju hranu napunjenu raznim aditivima(arsenik se na primer koristi za stimulaciju rasta,pored njega tu je konzeravas , natrijum nitrit i natrijum nitrat koji se koriste kako bi mesu dali "svezu" crvenu boju,I DES(dietilstilbestrol) je sinteticki hormon rasta koji se koristi u Americi u proteklih 20 godina(sto znaci i ko zna gde jos) uprkos cinjenici sto su istrazivanja pokazala da je kancerogen. Zapravo mesni proizvodi ukljucuju mnoge proizvode koji su ili kancerogeni ili podsticu metastazu raka.Na primer,u samo nesto vise od 900 gr. Odreska pecenog na drvenom uglju,nalazi se toliko benzopirena koliko je sadrzano u dimu 600 cigareta.Kao sto je slavni hriscanski teolog i prakticni vegetarijanac :Drt. J. H. Kellog jednom primetio: kada je seo za bogati vegetarijanski rucak:"Divno je jesti obrok bez potrebe za strahom od ceka je tvoja hrana umrla."

SADRZAJ

Bolesti izazvane mesnom ishranom

BOLESTI SRCA Mozda je najbolji argument za bezmesnu ishranu ,bar sto se tice aspekta licnog zdravlja :neoboriva i dobro dokumentovana povezanost izmedju jedenja mesa i bolesti srca.U Americi ,naciji koja u svetu trosi najvese mesa jedna od svake dve osobe koja konzumira meso umrece od bolesti srca ili srodnih vaskularnih bolesti.Te bolesti prakticno ne postoje u kulturama gde je potrosnja mesa niska.The Jorunal of the American Medical(Zurnal Americkog medicinskog drustva) obavestio je 1961.god. da "vegetarijanska hrana moze da spreci 90-97 % bolesti srca".Obzirom da hrana bez mesa nema holesterola ,manja je mogucnost talozenja masnoce a time i nastupanje smrti usled mozdanog ili srcanog udara.

BOLEST POZNATA KAO ARTERIOSKLEROZA je praqkticno nepoznata u vegetarijanskom svetu.Ecyclopedia Britanica nam navodi interesantan podatak : "....Govedina sadrzi 56% necistih tecnih sastojaka".Takva necistoca utice ne samo na bolesti srca,nego i na celi ljudski organizam.Ljudsko telo je slozena masina.Kao i kod drugih masina ,neka goriva su prikladnija od drugih i cesce se koriste.Nebrojeni dokazi pokazuju da je meso vrlo neefikasno gorivo za ljudsku masinu.Na primer Eskimi koji zive uglavnom na mesu i ribi stare vrlo brzo.Njihov prosecan zivotni vek ne prelazi 30 godina.Kirgizi,istocni ruski narod koji se takodje iskljucivo hrani mesom retko dozive godine starije od 40-te.S druge strane ,postoje plemena hunza,koji zive u planinama himalaja ili grupe Adventista(Vegetarijanske Hriscanske zajednice) koji pretezno zive izmedju osamdeset i sto godina.Istrazivaci koji su vrsili ove konstatacije navode vegetarijanstvo kao glavni razlog dugovecnosti i dobrog zdravlja (kod tibetanaca i adventista).Indijanci Maya sa Jukatana i pleme Yemenite semintskog porekla,takodje su poznati po izvrsnom zdravlju a slaba opotreba mesa ili u nekim slucajevima 100 % vegetarijanska ishrana ponovo se navodi kao glavni doprinoseci faktor.

BSE BOLEST LUDIH KRAVA Strucan naziv za ovu bolest je Krojcfeld – Jakovljeva(Kreuzfeld-Jakob) bolest kao sto smo rekli poznata je pod nazivom "bolest ludih krava" mada zapravo pre bi joj odgovarao naziv :"bolest ludih ljudi" ili "Bolest ljudske gluposti". Radi se o jednoj od najopasnijih bolesti koja je za sada neizleciva i preti da odnese milione ljudskih zivota.Kako se ona pojavila ???

U trci za profitom covek se dosetio da zivotinje vegetarijance hrani ostacima mrtvih zivotinja(kosti od zivotinja koje su poslate na klanicu,crklih zivotinja od bolesti,leseva raznih nadjenih zivotinja) teorija koja je vodila ove ljude jeste da ce pospesiti ishranu zivotinja dajuci im proteine ,a za zaraze su verovali da je dovoljno sto su u procesu obradjivanja telesnih ostataka koristili jake kiseline i visoke temperature....NO nisu racunali na PRIONE.

Sta su to prioni? Prioni su mutirani proteini koji se ponasaju poput virusa,logicno je da se javljaju u svakoj zivotinji

pa i coveku,opasnost nastaje kada se njihov broj poveca...Prioni se ne mogu unistiti ni na temperaturama od 1000 stepeni celzijusa i prezivljavaju kako varenje kod coveka tako i obradu koju su koristili prilikom pripremanja koncetrata za stoku.Kako bi se tom hranom iznova i iznova hranile zivotinje(jer kad bi uginule zivotinje koje su je jele,od njenih ostataka opet je kuvana hrane za zive) poceo sa nakupljati broj priona koji je kruzio,na kraju je dostigao toliku koncetraciju da je za bolest kojoj nekad trebaju decenije da bi se otkrila pocela pojavljivati vec posle par meseci konzumiranja tih mesnih produkata.

KAKO bolest ludih krava deluje?Prioni se taloze u mozgu i kicmenoj mozdini i tokom vremena se nakupljaju prilicno neprimeceni,kada se taj broj poveca pocinje proces raspadanja nervnog sistema ,to znaci da se manifestuju poremecaji u radu nervnog sistema,rada mozga,nerava...takva stanja su pracena velikim bolovima i poteskocama tako da je cest slucaj da osobe koje su obolele od ove bolesti izvrse samoubistva kako bi se oslobodili uzasne patnje. Kranje tragican tok stvari koje se u celini mogu izbeci.

Ova bolest je takodje poznata i pod nazivom PRIONSKA bolest,medicina nema leka za ovu bolest – jedina stvar koja se moze preporuciti je preventiva.


itd...naravno daleko od toga da je tu kraj teksta...ko zeli ceo nek se javi.
 
Za mrsavljenje je najbolje TRCANJE,u prirodi ili bna traci,pa zatim ostali oblici kardio vezbi.
Od bajsa bas i neces smrsati,posebno deo oko struka.
A za misice su dobre sve vezbe,posebno sa malim nekim opterecenjem.
Znaci trcanje po br 1. a onda pogledaj koje vezbeuticu na ruke ,ledja,struk,zadnjicu noge,da nesto ne zapostavis.
Iz israne smanji masnose i prazne na mirnice kao je beli hleb,slatkisi grickalice(prosti ugljeni hidrati).
Naravno ne mislim da treba svega da se odricesi da gladujes,samo ces biti nezadovoljna.
 
Ljudi su HILJADAMA godina ziveli sa mesom, cak sta vise dobro je poznato da covek moze da zivi sa velikim izborom hrane. Ne vidim problema sa mesom. I da moze da zivi na bilo kom delu planete.

Da,kapiram te,ti ne znas da zivotinje imaju dushu i da osecaju...zato i ne vidis problem,a sa zdravstvenim faktorima nisu upoznat il si deziformisan

Bas bi zeleo da vidim kako izgledas, u kojoj si fizickoj kondiciji ako koristis 100 % vegeterijansku ishranu

Moze,dodji na trening,drzim yogu i kung fu (wing chun stil) ranije sam radio kapoeru,nindjucu,aikido...itd..

trenutno imam oko 80 kg a visok sam 178cm,
do sada sam kao vegetarijanac pretrcao maraton(42km) za 4 sata 2 minuta,vreme nije svetski rekord al pretrcati toliko je uspeh za sebe ne? i jednom il dva puta sam pretcao polumaraton (21 km)

atletski sam gradjen,benc pres rekord 92.5 kg...postavljen u periodu vegetarijanstva...sada posto ne stizem do teretane verovatno da bi maksimum bio na 800 neki kilogram jer sada vezbam uglavnom samo sa svojom tezinom :)

i tako...


Protein je dobar za nas. Meso od zdrave zivotinje (znaci ne od ludih krava itd) je korisno za nas

Nije,zasto mislis da zivotinja bolje moze da iskoristi i sintetise biljnu hranu?sta to telo krave moze da proizvede telo svinje a da ne moze tvoje ? zasto mislis da svinjsko telo ima savrsenije mehanizme nego tvoje ? nista sto sam ne mozes da stvoris ne mozes dobiti iz tela zivotinja...

govorim na osnovu svog zivotnog iskustva u vegetarijanskoj ishrani i bavljenju sportom.....
 
Moj pradeda je jeo meso i ziveo skoro 97 godina , moja baba jede meso,a i sve ostalo sto joj je pri ruci, a rodjena je 1919. Mislim da je za ocuvanje zdravlja najbitnije sacuvati sebe od stresa , i imati pozitivan stav prema svemu . Na kraju svako treba da uskladi ishranu prema potrebama i afinitetima , svi smo razliciti i naravno da svako ima drugacije potrebe . Inace najbolji nacin za skidanje tezine je da se ode kod lekara nutricioniste , naravno kod nekog ko zna svoj posao , i uz malo volje problem se da lako resiti.
 
zuti car:
...moja baba jede meso,a i sve ostalo sto joj je pri ruci, a rodjena je 1919.
icon_cheese.gif
I moja, a nish' joj ne fali!
 
I baba mog burazera jela meso nista joj nije falilo dugo,mislim zena je imala divan karakter makar u ophodjenju samnom,al skoro je umrla od raka,iako su joj doktori rekli da mora da prestane da jede meso...rece ona:"sta cu kad volim" ,barem je ta verzija stigla do mene...

nisam ni ja bio nesto preterano dobro informisan al sam imao srece da sretnem odredjene ljude koji imaju veliku stopu uspesnosti u lecenju mnogih bolesti od kojih ljudi brzo umiru i to bez nasilne hirurgije....

negativne meocije(stres) su najveci neprijatelj coveka to se slazem,...al ako malo dublje udjemo u problematiku i proucimo kako on nastaje,onda cemo napredovati na svim poljima,...

sve najbolje ljudi,moje je samo da iznesem valjane argumente i da kazem da su neke informacije koje zdravstvo daje ljudima zapravo ne tacne,nazalost ali tako je.
 
Ljudi su vegeterijanci.Nisu oni nikakvi mesojedi vec biljojedi.A to se i nauka slozila zato sto mesojedi mogu vilicu da pomeraju samo gore dole i imaju kratka creva samo da se hrana brzo svari.A biljojedi mogu vilicu da pomeraju gore dole levo desno kao ljudi i imaju dugacka creva takodje kao ljudi.A to sto smo mi sami sebe pretvorili josh od davnina u mesojede jer nismo znali nizashta drugo nash problem.Evo ja imam 14 godina sada i do pre 2 godine sam gvozdje imao 2.3 a normalno je od 11.3-29.3 tako neshto.A ja sam imao 2.3.I doktori mi rekli sto vishe mesa preporucili mi tablete za gvozdje i onda sam pao u kriticno stanje josh i gvozdje mi je bilo skoro 2 neshto 1.8-9 tako neshto.I postao sam vegeterijanac svaki dan jedem samo salate pijem Kombuhu bavim se ninjutsom voce povrce i pre jedno 2-3 nedelje sam ishao da vadim krv.Necete mi verovati rezultati kakvi su bili.
Gvozdje:28.9 mrzi me sada da idem po rezultate uglavnom je sve odlicno a i smrshao sam dosta.Tako ako hoce neko da se hrani zdravo da ima dobru liniju(sto josh na tome moram malo da poradim:))postanite vegeterijanac.Ali ipak mora i meso da se malo unosi i to OBAVEZNO mozda pojedete neku ribu ili tako neshto 1 u nedelju dana ili 2 nedelje kao sto ja radim.Znachi od kako sam postao vegeterijanac smrshao sam zdraviji sam redje se prehladim imam energije...itd.

I to vam govorim iz mog iskustva koje sam proziveo.Nit sam vadio neke clanke iz novina nit samo kopao po internetu da nadjem neshto o tome vec moje iskustvo koje sam proziveo kao mesojed i kao biljojed.
 
Za BORISa :)

taj majmun sto je dobio mozak da jede, on bi ga AGRESIVNO branio od ostalih simpanzi koji bi pokusali da mu otmu hranu. Pokazujuci vrednost nutricija


Ma jok,mozak je najgori deo tela koji mozes da jedes,ako si upoznat sa pojmom aterogeni index(to znaci koliko koja hrana trosi telesne rezerve da bi se obradila u nesto korisno) dakle,mozak ima ubedljivo najvisi stepen opterecivanja tela...
ako aterogeni index predje sposobnost tela da obradi onda se stvara otpad u telu i zakrcenja...na kraju rezultuju bolest.
Jedna od poenti je sledeca,u danasnjoj ishrani ne postoji nedostatak proteina vec cesto visak,a telo nema efikasan nacin da se oslobodi viska proteina.



Biljke mogu biti mineralno NE DOVOLJNE.

Ako je ova tvrdnja tacna,ti nedostaci bi trebali da izazovu neke bolesti ili posledice ZAR NE? koje nedostatke i u kojem vremensku roku osoba koja ne jede meso moze da ocekuje? Inace poznato da se sve celije(cak i one koje se najsporije zamenjuju) zamene u periodu od 7 godina(iako se neke zamenjuju svakodnevno)...a kazu da se kompletna krv obnovi to jest zameni za 10 dana.
Dakle za koje vreme i koji problemi bi trebalo da se manifestuju ako je ta tvrdnja tacna?


. Ostale zivotinje dobijaju svoje minerale tako sto jedu druge zivotinje.

Netacno,samo mesojedi dobijaju minerale jeduci druge zivotinje,ali zivotinje sa najvecim kostima SLONOVI I ZIRAFE ne jedu druge zivotinje al imaju najace kosti koje nose najvece tezine,oni svoje minerale dobiju iskljucivo iz biljne hrane i to biljne hrane manjeg kvaliteta od one koja je dostupna ljudima,pa kada njima ne fale minerali u ishrani na osnovu ceka moze nama da fali?


Pa, mi dobijamo nase minerale od biljaka koje se jedu (inace voce je savrseno dizajnirano za nas)

Sa ovim sa apsolutno slazem :)

I ja bih zeleo da pojedem jednu milku cokoladu, pa od toga da dobijem sve dnevne vrednosti
Ti proizvodi koji mogu da stoje po vise meseci su najcesce puni konzarvansa (il u novije vreme ih zovu emulgatorima,pa napisu BEZ KONZERVANSA a ima emulgatore,jaka razlika kad je otrov otrov) tako da zapravo ako zelimo slatkis najzdravije je da ga sami napravimo i kad se pojede za dan dva :)

Ali to nije moguce. Takva je priroda i moras se suociti sa tim. Takodje moze biti veoma surova.
U prirodi sve je da jaci prezivi. Jaci gospodari nad slabijim.
Covek moze i danas se ponasa na taj nacin,al to nije ni potrebno niti zdravo po njega niti politicki ispravno kao sto si rekao :) ,lepota u tome jeste sto covek zaista moze da bude zastitnik prirode i zivog sveta na njoj,i da bi imao i sam velike dobrobiti od toga,nasuprot tome,on zemlju unistava i vec danas ispastamo veliki danak toj kolektivnoj gluposti,sve manje ciste vode,temperature rastu,ozonske rupe...
To sto nazivas prirodom da jaci jede slabijeg je karakteristicno za nizi nivo postojanja,dakle to je o.k. za zivotinje i biljke i od njih niko ne ocekuje da urade vise,ali covek ima mogucnost(sto ne znaci da je koristi) da razmislja i zivi sa jedne vise platforme,sto bi omogucilo i dalje penjanje u unutrasnjem pogledu...ali najverovatnije za vecinu ljudskih dusa da ce se vratiti u zivotinjske oblike jer im ocigledno takvo postojanje vise pogoduje.(koliko puta si cuo komentar:"prava si svinja" il "ponasas se kao pas" "kukavica si" "hijeno jedna" i slicno,ljudi gaje niske osobine a to je lose jer imaju potencijal da budu mnogo vise,...)


Lepo je to videti, da se neko brine o zivotinjama, i da zrtvuje svoje nutricije zbog njih.
U tome je poenta,nema zrtve samo dobiti za nas i za njih(zivotinje,biljke)


ZA SHADOV
.Ali ipak mora i meso da se malo unosi i to OBAVEZNO mozda pojedete neku ribu ili tako neshto 1 u nedelju dana ili 2 nedelje
Netacno,ja to ne radim godinama ...i ne vidim nikakav nedostatak a treniram redovno,kog nedostatka se plasis?


pijem Kombuhu
Takodje pijem kombuhu i potvrdjujem da pomaze telu da izbaci otrove koji su danas tako cesti(od onih koje dobijamo u vodi,preko onih iz vazduha pa cak i iz hrane),...Pijem takdoje i kavkaski kristal ,to je zapravo vodeni kefir dal si cuo za njega ;)
Kavkaski kristal po ukusu podseca na sprajt samo sto je totalno prirodan i takodje pomaze lecenje teskih oboljenja poput raka i slicno(dakle kao i Kombuha) ...
 
Heh Panter iznenadio si me koliko znash dosta ;)

Pa ja ipak uzmem jednom u nedelju dana ili dve po jedan losos zbog proteina nekih itd.

Bash cu sada da vidim za taj Kavkaski kristal na google pa cu da vidim i to da krenem da pijem.

E da jesi znao da kombuhu mozesh sam da pravish?
Ako ne znash javi se na pp objasnicu ti postupak kako eno ja(tacnije mama :D) tamo u spajzu gaji gljive kombuha i sama je pravi samo sto nema neshto dobar ukus kao kupovna :) ali trudi se :).Ako hocesh recept javi se na pp :)

Veoma prosto i jednostavno:)
 
za ZUTI CAR
Emulgatori i konzervansi nisu isto . Emulgator je najprostije receno vestacka aroma , a konseravnsi uglavnom natrijumove i kalijumove soli i jos neke stvarcice
Da,da al desetine ako ne i stotine emulgatora dokazano truju telo to jest izazivaju rak, i ako ne stave konzervans onda stave neke stabilizatore,emulgatore il nesto sto nazovu drugacije medjutim jednako je otrov po coveka.

Za Shadow
Pa ja ipak uzmem jednom u nedelju dana ili dve po jedan losos zbog proteina nekih itd.
Nisam primetio da mi tako nesto nekad falilo,eventualno malo soje spremi uz ponesto i to je to... cak je soja prebogata proteinima :)

Bash cu sada da vidim za taj Kavkaski kristal
Ako ne nadjes pod tim imenom upisi VODENI KEFIR, trebao bi da nadjes dosta stranica,...meni se vise svidja da ga zovem kavkaski kristal a kad ga budes video kako izgleda znaces zasto je tako,lici na kristale :) (mada je mekan naravno :) )

i da,imam ga kuci,pa kada ga dam Alemyrusu bice i za tebe,naravno mozda ga nadjes i negde drugde :) ja sam ga dobio od Balija pre neku godinu


E da jesi znao da kombuhu mozesh sam da pravish?
Pa nekih desetak godina je pravimo kod kuce :)
sama je pravi samo sto nema neshto dobar ukus kao kupovna
Kod mene ima prilicno dobar,al najbolji sam pio kod Tihe VatRe u Boru,kod nje nekako postaje gazirana,mada nema mehurice vec kako oni kazu "rezni" blago pecka :) al kod mene retko dobija takav efekat i nikad u toj meri kao kod nje :)



Toliko za sada,nastavljamo posle reklamnog bloka...(uh ,sad napolje na kisu treba izaci,pa dobro...)
 
II PANTER II:
ZA SHADOV
.Ali ipak mora i meso da se malo unosi i to OBAVEZNO mozda pojedete neku ribu ili tako neshto 1 u nedelju dana ili 2 nedelje
Netacno,ja to ne radim godinama ...i ne vidim nikakav nedostatak a treniram redovno,kog nedostatka se plasis?


pijem Kombuhu
Takodje pijem kombuhu i potvrdjujem da pomaze telu da izbaci otrove koji su danas tako cesti(od onih koje dobijamo u vodi,preko onih iz vazduha pa cak i iz hrane),...Pijem takdoje i kavkaski kristal ,to je zapravo vodeni kefir dal si cuo za njega ;)
Kavkaski kristal po ukusu podseca na sprajt samo sto je totalno prirodan i takodje pomaze lecenje teskih oboljenja poput raka i slicno(dakle kao i Kombuha) ...

Najveca opasnost za vegeterijance je vitamin B12 koga ima samo kod zivotinja a nigde kod biljaka sem da ubace u nju.Ali to se dobija samo od zivotnja eto zashto jedem neki put ribe i morske plodove.Ne moraju odmah da se pojave ti nedostaci vec mozhe i posle 10godina.Postoje tablete B12 koje vegeterijanci moraju da unose kad tad.
 
za pantera
Naravno da su otrovni , neki jako kancrogeni( odnosi se na emulgatore) . Samo sam hteo da podvucem razliku . Inace su konzervansi manje otrovni od ostalih vestackih dodataka hrani . Jedan od prvih supstanci za konzerviranje je NaCl ili obicna so , a vecina konzervanasa je slicnog hemijskog sastava i kao takvi nisu preterano opasni ( ne svi u svakom slucaju) . vecinu tih supstanci se nalazi prirodno u biljkama i zivotinjama .
Emulgatori su vestacki pojacivaci ukusa, mirisa, boje proizvoda , skroz su vestacki i mnoogo otrovni .
Iza kraj jedan savet , ne upotrebljavajte takozvana "ligt" **** . Ona su uglavnom zaslsdjena aspartamom , to je vestacki zaslsdjivac , par stotina pota sladji od secera , ali na telesnoj tempraturi na telo deluje kao teski metali . Inace je zabranjen u zemljama evropske unije i SAD i Kanadi . Naragvno ovde se koristi , a niko nam ne gaarantuje da se ne stavlja i ostale gazirne napitke koji nemaju oznaku "light" ., Usteda je ogromna ( mislim da 1 kg aspartama zamenjuje oko 400kg belog secera)
 

Back
Top