Francuska...Zdravstveni radnici...

Zlatiborac71

Početnik
Poruka
12
Voleo bih da mi se javi neko iz Francuske ko je u toku kakve su plate zdr.radnika tamo...? Naime, ja sam visi radioloski tehnicar, a devojka je dipl.farmaceut-medicinski biohemicar. Pitanje je i da li se tamo nase diplome priznaju(verovatno ne), ali mozda postoji neki put do priznavanja diplome(nostrifikacija i sl.?)... I uopste,kakva je situacija u francuskim bolnicama,plate itd...Bili smo letos malo na Azurnoj obali,nije lose,kad bi postojala sansa,mozda bi se i preselili tamo? Znam da Srbi imaju malu sansu za prolaz u F, ali bolje i mi nego neki Arapi i crnci...heheehehe...
Unapred hvala.
Sasa
 
coucou,zivim u francuskoj ali nemam pojma koje su plate jer npr a birou rada na oglasima za zdravstvene radnije pise da je plata pa onda stave neki tajni kod,koji verovatno samo ljudi iz struke razumeju.

inace ovde zaista fali zdravstvenih radnika,svih profila kako mi se cini
diploma nije priznata;znam jer neka rumunska doktorka ne moze da radi dok ne polozi razliku pa radi kao komercijalista za neke farmaceutske kuce.inace kad odem u bolnice vidim sve moguce rase u belim mantilima,i to sa akcentom te pretpostavljam da imas sansu tj da uzimaju strance
i cik reci nesto protiv arapa,mozes da dobijes tuzbu kao vrata;)
 

Back
Top