Francuska...Zdravstveni radnici...

Zlatiborac71

Početnik
Poruka
12
Voleo bih da mi se javi neko iz Francuske ko je u toku kakve su plate zdr.radnika tamo...? Naime, ja sam visi radioloski tehnicar, a devojka je dipl.farmaceut-medicinski biohemicar. Pitanje je i da li se tamo nase diplome priznaju(verovatno ne), ali mozda postoji neki put do priznavanja diplome(nostrifikacija i sl.?)... I uopste,kakva je situacija u francuskim bolnicama,plate itd...Bili smo letos malo na Azurnoj obali,nije lose,kad bi postojala sansa,mozda bi se i preselili tamo? Znam da Srbi imaju malu sansu za prolaz u F, ali bolje i mi nego neki Arapi i crnci...heheehehe...
Unapred hvala.
Sasa
 
Cao Zlatiborac,upoznala sam neke nase ljude koji su rodjeni u Francuskoj i zavrsili su medicinu tamo i kazu da su bez obzira na to imali problema pri zaposljavanju.U sustini svi zaziru od stranaca a i mi nismo na bas dobrom glasu.Za plate kazu da su jako lose pogotovo ako si stranac,trude se da ti nadju sto caka da ti pravno smanje platu,tako sto ti stave sto razlicitih poreza.Ako vec ides tamo raspitaj se za neke sportske klinike koje imaju bogatiju klijentelu pa samim tim i vece plate.
Jedino gdje sam cula da je dobro jeste u Svajcarskoj.Naravno i tamo se ljudo zale na odnos prema strancima ali kazu da plate nisu lose,pogotovo ako se potrudis da nadjes dobro radno mjesto.Evo jedne adrese za Svajcarsku www.jobscout.ch(nadam se da sam dobro napisala,pokusaj u svakom slucaju).Tu se nude poslovi raznih profila a ti pokusaj pod medicina ili zdravstveni radnici.
Srecno!
 

Back
Top