SMEDEREVCI

Miss_Diamond

Obećava
Poruka
76
Hajmo smederevci!Gde ste se izgubili?Ja vidim ovde samo neke strucne teme..Pa ja reko da nesto novo zapocnem..Volela bih da me malo upoznate sa sd-om..Imate li vi neke bande?Neke navijacke pokrete?Hajmo malo smederevci navalite da pisete..
 
ih imao sam brata u Smederevu ...ustvari imam ga i sada ali kao da ga nemam, secam se kad smo bili klinci često sam odlazio kod njega na nekoliko dana .....eee to je bilo zezanje 80-tih i pocetkom 90..... ne bih menjao to vreme ni za šta na svetu ...
 
EH KAD SE SAMO SETIM TE TVRDJAVE I JEDNE TANJE....PA POSLE ONIH KRALJEVIH DVORA..JOOOOJ KOLIKO PARA OSTADE TAMOO...ALI DOBRO JE TO...SVE SU TO LEPE USPOMENE...
 
Ah, da: gledam sopstveni post odgore, pa moram nesto da primetim.
Upozoravam sve (dobrodosle) goste Smedereva da nikada i ponavljam nikada:
1. ne oslovljavaju gradjane Smedereva sa "smederevcani" ...u, strasno...
2. ne oslovljavaju gradjane Smedereva sa "smederevljani" ... za to se gubi glava.
3. nikada ne pokusavaju da idu "na tvrdjavu" ...time nam stavljaju do znanja da ne poznaju osnove trigonometrije
jer
1,2. gradjani Smedereva su uvek smederevci, a zene smederevke!
3. se u Smederevsku tvrdjavu, koja je gradjena poput trougla u jednoj ravni, moze samo uci, a ne uspinjati kao kod nekih drugih utvrda.

Sad izvol'te.
 
hmm vidim ja ludilo u sd-u!e mozda i ja dodjem malo na leto do vas ,a sl.godine sigurno dolazim na jedan 18-ti rodjendan!to se ne sme propustiti!Cula sam da imate neku smederevsku jesen..Ili tako nesto i da je jako lepo...:)
 
Ja sam iz Vojvodine ali cesto dolazim u Sd...Grad mi se mnogo svidja,uvek prosetam po gradu,odemo na kafu,prosetamo po tvrdjevi,svratimo u DIS...:)
Pa eto i danas smo bile nas 4...bilo je ok...Bile smo i do Jugova...nisam znala da je to toliko propalo...One kucice-nema prozora...vrata...trava nepokosena...A tereni za tenis kao rade a vidim i bazen je super...Bas steta za onaj deo oko bungalova-kucica,sta li su vec...:(

A sto se tice Sm.jeseni...toplo preporucujem svimaaa!!!! To je nevidjena ludnica...Ja idem od malena svake godine i ima za svakog po nesto!Super je...samo mi je zao sto je ovako preko godine Tvrdjava zapustena...
Jedno vreme ste imali neku imitaciju zivota iz doba Despota Djuradja?I onda su ih iselili...Tamo u Tvrdjavi je bila skola jahanja,stara kola,bacve za vino,jarici...bas je bilo autenticno! A sada je nekako tuznjikavo...:(
 
Nazalost Smederevo je skroz propalo. Cak i Tvrdjava kojom su se Smederevci uzdizali, vise nije za pohvalu. Smederevska Jesen je nekada bila dogadjaj, a iz godine u godinu pretvara se u pijacu. Da li znate da je Smederevcima bilo potrebno posle poplave 4 meseca da pociste dzakove i srede potez od parka do kraja veslackog?? Nazalost najzagadjeniji smo grad posle Kovina. A moguce u najdosadniji, posto posle 10h retko koga cete videti u centru grada. Ako dolazite u Smederevo pazite da vas ne proguta!
 

Back
Top