POŠTEN POLITIČAR, POSTOJI LI TO OD NAS?

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Hajdemo sad jednu pozitivnu temu. Za mene je pošten političar onaj za kog nema naznaka da je tokom mandata bitno i sumnjivo uvećao imovno stanje, kao i da nas nikad nije slagao. Ima li takvih ovde uopšte? Šta vi mislite? Ovo može poslužiti i kao vodič za koga da glasamo jednog dana.
 
Значи позитиван политичар је који за време мандата није битно и сумњиво увећао имовно стање.....................................
А............. може небитно и несумњиво да га увећа........................да га бем...............
Поштен политичар......ШТА ТО БИ....................
 
Које би услове политичар требало да испуни,да би био поштен?Први,и најважнији,да га паре не занимају! Има ли таквих?Зашто би се бавио политиком ако је успешан у свом послу,или има добар ''бизнис''?Чак и кад би постојао такав,а ми смо такви какви смо,шта би се десило с таквим човеком?Они који су у истом тиму с њим би га ''појели'' за доручак! Покварен према колегама,поштен према народу-утопија!:D
 
Naavno da moze da bude poshten chak ako je i politichar
Retko ali ipak moze
Ako se setimo one Indijske izreke "Vlast je samo nevino ogledalo drushtva" ne treba bash da ocekujemo puno poshtenih
Chuveno "geslo" iz vremena bivshih "Nishta ne radim, ide mi plata a i mogu poneshto da ukradem" divota jedna. Josh uvek duboko ukorenjeno u nama.
Na srecu, mislim da polako izlazimo iz tog "klishea" Po meni, veoma chestit i poshten Boris Tadic.
Svakako se treba setiti i Vladana Batica, koji je skoro bio uhapshen, pa su ga brzo pustili jer bash nizashta nisu mogli da ga optuze.
Ima ih josh!
 
bese ona " za ideale ginu..." dok politicari menjaju strane tj. partije kako im odgovara, a ne gledaju program, necemo [niti vi] nikada vise imati postenog politicara. a da li ce raditi i za dobrobit naroda ili ne tu se obicno ne sumnja, iako se "vidi" da je to u "drugom" planu. moram li reci sta je u prvom?
 
misoni:
Које би услове политичар требало да испуни,да би био поштен?Први,и најважнији,да га паре не занимају! Има ли таквих?Зашто би се бавио политиком ако је успешан у свом послу,или има добар ''бизнис''?Чак и кад би постојао такав,а ми смо такви какви смо,шта би се десило с таквим човеком?Они који су у истом тиму с њим би га ''појели'' за доручак! Покварен према колегама,поштен према народу-утопија!:D

Истина је да, политика и поштење никад не живе под истим кровом.
Ако је политика умијеће, грађанина тако преко стола превући да тај то трење осјећа као пријатељски загрљај јел то само зато што је грађанин "неписмен"или немоћан?

А што учињет да политичар не добије ту шансу?
 
Secam se, da u vreme 90tih, kad je Marko shenluchio, otvarao diskoteku, u kojoj je samo rasveta koshtala 1000 000 dm, na moj komentar neki su mi govorili: " Pa shto da ne, zar bi ti bila bolja da si u takvoj poziciji"
Na to se zgrazavam. Naravno da ne bih. Sigurna sam da josh ima chestitog sveta.
Olosha ima u svim profesijama naravno u politici malo vishe ali nisu svi takvi
 
monti7-krstas:
Истина је да, политика и поштење никад не живе под истим кровом.
Ако је политика умијеће, грађанина тако преко стола превући да тај то трење осјећа као пријатељски загрљај јел то само зато што је грађанин "неписмен"или немоћан?

А што учињет да политичар не добије ту шансу?
Добро ти иде ћирилица...8-)
 
alergicna:
Secam se, da u vreme 90tih, kad je Marko shenluchio, otvarao diskoteku, u kojoj je samo rasveta koshtala 1000 000 dm, na moj komentar neki su mi govorili: " Pa shto da ne, zar bi ti bila bolja da si u takvoj poziciji"
Na to se zgrazavam. Naravno da ne bih. Sigurna sam da josh ima chestitog sveta.
Olosha ima u svim profesijama naravno u politici malo vishe ali nisu svi takvi
olos je najglasniji....cestit svet se ne vidi....pregaze ga......
 
misoni:
Ево,ја...Бирајте мене!:D
Nisam mislio koga bi birali, nego za koga mislite da je pošten. To ne mora biti isto, čak ni približno. Evo recimo moj slučaj. Meni se poštenim čini Dr. Zoran Šami, bio je predesednik skupštine i ministar, a nemam informacija da se nešto okoristio time. Inače za njegovu stranku (DSS) nisam glasao i ne nameravam.
 

Back
Top