Hanioti ili Neos Marmaras?

U Haniotiju sam bila nekoliko puta, i moj jedini glas protiv njega je to sto do tamo nema avionskog prevoza, nego mora da se ide autobusom, ili kolima u sopstvenoj reziji. Inace, Hanioti su najekskluzivnije mesto u kontinentalnom delu Grcke (izuzimam Atinu i Solun, naravno). Za razliku od 99% letovalista koja izgledaju: sa jedne strane magistrala, sa druge plaza, a izmedju kuce i hoteli, Hanioti ima prelep trg sa fontanom, koji je centar desavanja, iz koga zrakasto polaze ulicice, tako da prakticno ne postoji smestaj ''iznad'' magistrale. Osim toga, u tom najuzem delu je zabranjen saobracaj, tako da nema uopste vozila. Ima kaifca, prodavnica, za razliku od Krfa gde nisam u manjim mestima nigde mogla da nadjem sveze meso, ovde ima jedan supermarket fenomenalno opremljen, gde se moze nabaviti sve sto vam dusa zeli. Plaza je sljunkovito-peskovita, moguce je iznajmiti lezaljke i suncobrane, ali ima i drveca na plazi, tj. prirodne hladovine, a mogu se postaviti i licni suncobrani. Voda je lepa, ima taman toliko plicaka da bude zgodno i maloj deci, a da ne zamara odrasle, koji bi da plivaju. Jedina zamerka sto se plaze tice je ta da nema uopste tuseva, ni kabina. Medjutim, posto je bilo koji smestaj veoma blizu, to i nije neki problem. Sto se tice zabave, ima svega, pogotovo za decu - parkova, igraonica, kartinga... Sve u svemu, toplo preporucujem. Jedino su cene malo ''jace'' nego u drugim kontinentalnim mestima, ali verujte, vredi. Blizu je da se obilazi i Woterland kod Soluna, za muskarce Sveta Gora... Nadam se da sam bar malo pomogla! Ako budem odlucila da idem autobusom, mozda i ja zavrsim tamo i ove godine. Uzgred, moji roditelji svake godine kazu da im je poslednja kako idu tamo, i opet zavrse u Haniotiju!

:smile:
 
Noe:
Hanioti Strand Village Hotel moja topla preporuka. Apartamni su u pitanju - hotel je na samoj obali ali nisam siguran da ga nase agencije imaju u ponudi. Nekoliko slika mozes pogledati ovde:

http://www.ionbee.net/gallery/greece/hanioti.php

Bas planiram sa suprugom i cerkicom da letujem u Strand Village-u pocetkom septembra, ima ga u ponudi jedne ili dve nase agencije, pa te ovim putem molim da, ako imas par minuta vremena, malo i opises hotel i okolinu, jer slike su jedno, a ....
Unapred zahvalan
 
Jeli to hotel koji je prosle godine isao pod imenom Grand-strand?Mislim da jeste,vidjala sam u katalozima.E.moja koleginica je bila tamo prosle godine i vrlo je zadovoljna-kaze smestaj je sasvim fin(nista extra),hrana je bila raznovrsna,lokacija odlicna(na plazi,centar blizu),bazen mali ali za decu super-sve u svemu nije promasaj sigurno!Mada kaze-obzirom na cenu(bila je u punoj sezoni)nije bas neki luksuz.
 
VladaR71:
Bas planiram sa suprugom i cerkicom da letujem u Strand Village-u pocetkom septembra, ima ga u ponudi jedne ili dve nase agencije, pa te ovim putem molim da, ako imas par minuta vremena, malo i opises hotel i okolinu, jer slike su jedno, a ....
Unapred zahvalan

Malo kasnim sa odogovorom nisam svracao ovde :)
Strand Village nije isto sto i Grand Strand to su dva razlicita hotela. Ne znam kakav je Grand Strand. Kazem da nisam siguran da ga ima u ponudi nasih agencija jer prosle godine kada sam ja bio niko od nasih tu nije bio ( bili su englezi i svedjani)

Sto se tice Strand Village hotela to je u stvari hotel koji nudi samo smestaj bez hrane - apartmani su u pitanju. Hotel je na samoj plazi sto se iz slika na gornjem linku moze i videti, tj od plaze ga deli samo bazen i kafic. Od strogog centra gradica udaljen je 300-400 metara mozda koji metar vise ili manje. Hotel je cist i uredan , kruznog oblika u sredini je dvoriste sa bastom i cvecem. Klima je ukljucena u cenu, koriscenje hotelskog sefa se placa extra. lezaljke i suncobrani na plazi se takodje extra naplacuju, a deo plaze koji je ispred hotela nije opterecen guzvom i voda je izuzetno cista ( ja za deset dana nisam video ni jednu jedinu algu travu ili sl da pluta na vodi. kao da se kupate u izvoru takav sam utisak imao ( sredina juna je bila u pitanju ne znam kako je u drugim mesecima ). Jedino sto mi se nije svidelo prosle godine je sto se na placu pored tog hotela nesto gradilo ( verovatno isto hotel) pa se desavalo da bude bucno preko dana ili ujutro ako volite duze da odspavate. Ali to je sada verovatno vec zavrseno :)

Jedna napomena. Ja sam pre odlaska razgledao ponude nasih agencija ali sam otisao bez unapred rezervisanog mesta.Razgledajuci prospekte i neke internet sajtove naisao na hotel slicnog imena ( isto ima village u imenu ) , hteo sam da ga nadjem i na svu srecu nisam uspeo - kasnije se ispostavilo da taj koji sam prvo hteo da nadjem uopste nije blizu plaze tj vrlo je daleko ( prelazi se preko magistralnog puta ) sto ce kada ga agencija nudi pisati otprilike " 5 minuta do plaze" :) Tako da dobro vodite racuna i trazite da vam pokazu tacnu lokaciju, kao i tacan naziv hotela u kom cete biti smesteni. Ima ih dosta sa slicnim nazivima ..
nadam se da sam bio koristan
 
Noe:
Malo kasnim sa odogovorom nisam svracao ovde :)
Strand Village nije isto sto i Grand Strand to su dva razlicita hotela. Ne znam kakav je Grand Strand. Kazem da nisam siguran da ga ima u ponudi nasih agencija jer prosle godine kada sam ja bio niko od nasih tu nije bio ( bili su englezi i svedjani)

Sto se tice Strand Village hotela to je u stvari hotel koji nudi samo smestaj bez hrane - apartmani su u pitanju. Hotel je na samoj plazi sto se iz slika na gornjem linku moze i videti, tj od plaze ga deli samo bazen i kafic. Od strogog centra gradica udaljen je 300-400 metara mozda koji metar vise ili manje. Hotel je cist i uredan , kruznog oblika u sredini je dvoriste sa bastom i cvecem. Klima je ukljucena u cenu, koriscenje hotelskog sefa se placa extra. lezaljke i suncobrani na plazi se takodje extra naplacuju, a deo plaze koji je ispred hotela nije opterecen guzvom i voda je izuzetno cista ( ja za deset dana nisam video ni jednu jedinu algu travu ili sl da pluta na vodi. kao da se kupate u izvoru takav sam utisak imao ( sredina juna je bila u pitanju ne znam kako je u drugim mesecima ). Jedino sto mi se nije svidelo prosle godine je sto se na placu pored tog hotela nesto gradilo ( verovatno isto hotel) pa se desavalo da bude bucno preko dana ili ujutro ako volite duze da odspavate. Ali to je sada verovatno vec zavrseno :)

Jedna napomena. Ja sam pre odlaska razgledao ponude nasih agencija ali sam otisao bez unapred rezervisanog mesta.Razgledajuci prospekte i neke internet sajtove naisao na hotel slicnog imena ( isto ima village u imenu ) , hteo sam da ga nadjem i na svu srecu nisam uspeo - kasnije se ispostavilo da taj koji sam prvo hteo da nadjem uopste nije blizu plaze tj vrlo je daleko ( prelazi se preko magistralnog puta ) sto ce kada ga agencija nudi pisati otprilike " 5 minuta do plaze" :) Tako da dobro vodite racuna i trazite da vam pokazu tacnu lokaciju, kao i tacan naziv hotela u kom cete biti smesteni. Ima ih dosta sa slicnim nazivima ..
nadam se da sam bio koristan
Hvala Noe, Bio si vise nego koristan.Agencija Sabra www.sabra.co.yu nudi poplupansionski smestaj u Strand Village-u, sada ne znam da li si ti uopste video restoran u hotelu ili nude klopu na nekom drugom mestu.
Hvala jos jedanput.
 
Ja, supruga i klinac planiramo u Grcku, druga polovina septembra...
Prva ideja je bila Tasos, ali kako kazu, kraj septembra moze biti varljiv, posto je Tasos dosta severno... razmisljamo da se `spustimo` malo nise...Hanioti je trenutni izbor...

Medju hotelima u Haniotuju, gledajuci cene, izgled, uslove, izbor je trenutno suzen na Strand Village i Grand Strand. Cene su otprilike slicne za oba hotela, u ponudi dve agencije...
Ako jos neko ima iskustva sa ova dva hotela, neka napise...
Kakvo je vreme u drugoj polovini septembra u Haniotiju?

poz
 
Najjeftinija kartica sa brojem ti je oko 9 evra, a toliko je i najmanja dopuna. Isplate se, mislim da je poruka negde oko 0.3 E ali ako imas roaming na nasim mrezama, treba da zoves neki od korisnickih centara da ti tacno kazu cene poruka, poziva, itd..
 
Stvarno ne znam sta da ti kazem kad je restoran u pitanju. Ja sam video jedan mali restorancic u sklopu hotela ali je to bilo sam za sendvice i sl. Nije mi delovalo kao restoran sala. Mozda i imaju ali nisam siguran. Inace na ovom sajtu od sabra ne pominju koliko vidim taj hotel . verovatno nisu stavili na sajt.
 

Back
Top