Hanioti ili Neos Marmaras?

Vratila se neki dan sa Halkidikija. Nismo bili smesteni u Haniotiju ali smo jedan dan otisli da vidimo to cuveno mesto. Odusevljena sam gradicem, stvarno ima svega. Imaju lepo uredjen park u centru, puno kafica i restorana, a cini mi se da i plaza nije losa (bili smo uvece pa bas nisam dobro videla). Stvarno je zivahno mesto i odlicno je za mladju populaciju, jedino mi se ne svidja jedna stvar: PUUUUUNO NAS IMA!!
Na ulici se cuje uglavnom srpski pa ko moze da se izbori s time super ce se provesti.
Sretno!
 
Iskreno da ti kazem, ni ja. Imala sam utisak da sam na nekom nasem vasaru. Na sve strane dovikivanje, samo se cuje ono nase BRE. Steta jer je mesto stvarno lepo.
Tu gde smo mi bili bilo je svega 2-3 nase porodice, sasvim dovoljno da ti bude drago kad cujes srpski nakon 7 dana. Uz to smo vreovatno svi dosli s istom idejom jer smo samo razmenili po koju reda radi i izbegavali se u velikom luku. Savrseno.
 
Jel mozes da mi kazes neku plazu koja je mirnija, manje posecena a da nije bas divlja?
Ne mora da bude u Haniotiju posto idem kolima pa mi nece biti tesko da se prevezem i na malo dalju plazu.
Bolje je da imam informacije unapred nego da sve vreme potrosim na trazenje plaze na kojoj nije guzva.
Hvala
 
Na zalost nisam od velike pomoci jer smo mi bili locirani na drugom prstu.
Cula sam od drugarice koja je cak zivela na Halkidikiju jedno vreme da ima neka divna plaza posle Pefkohorija, a i da je druga strana kasandre (prema Katerinima) puna lepih plazica. Ona je odusevljena Sani beach-om. Toliko od mene
zato znam predivne plaze na Sitoniji ako neko ide...
 
gudajoka:
Na zalost nisam od velike pomoci jer smo mi bili locirani na drugom prstu.
Cula sam od drugarice koja je cak zivela na Halkidikiju jedno vreme da ima neka divna plaza posle Pefkohorija, a i da je druga strana kasandre (prema Katerinima) puna lepih plazica. Ona je odusevljena Sani beach-om. Toliko od mene
zato znam predivne plaze na Sitoniji ako neko ide...

Mi idemo u Phyloxenia hotel-bungalows-to ti je nekakava Psakudia na Sitoniji. Znaš li nešto o tome... :-?
 
Prosli smo par puta tamo. Bungalovi se bas ne vide s glavnog puta, na uzvisini su okruzeni malom sumicom od borova. Malcice su van sela ali nista strasno. Plaza je peskovita. Psakudija je bas-bas malo seoce tako da se nemoj nadati nekom provodu. Najblizi kakav -takav provod je u Neos Marmarasu.
Plaze: Krenite prema Neos Marmarasu i videcete puno malih puteljaka sa strane koji vode na te divne plaze. Po meni je najlepsa Kalogria. Odusevicete se: beli pesak, azurno more, okolo borovi.... jos mi je i sad ta slika pred ocima. Da ne znas gde si pomislio bi: Maldivi. Lepa je i Elia. Ma istrazujete malo otkricete i sami neku koja ce vas oduseviti.
Obavezno na ribu u Pirgadikiju. To je ribarsko seoce na pocetku treceg prsta i nije jako daleko a veruj mi isplati se.
 
Ma, ne smeta meni što je to seoce- to smo i birali-više volimo da smo izolovani od svega a da svaki dan idemo na neku drugu plažu ali neko bučno mesto-tzv"grčku Budvu"...Ovo mi izgleda super za decu- bazen,igralište, teniski teren...Tja, videćemo-mora se probati -kako bismo inače znali kako je...
 
bojjanm:
Jel mozes da mi kazes neku plazu koja je mirnija, manje posecena a da nije bas divlja?
Ne mora da bude u Haniotiju posto idem kolima pa mi nece biti tesko da se prevezem i na malo dalju plazu.
Bolje je da imam informacije unapred nego da sve vreme potrosim na trazenje plaze na kojoj nije guzva.
Hvala
Krenes iz Hanotija prema Pefkohoriju prodes Pefkohori i nastavis jedno 5 km i onda ces videti tablu na kojoj pise chruso village tu skrenes levo ka moru i sides dole imas parking ta plaza je meni prelepa kristalno cisto more ,providna plava voda ,pesak.
 
img_2417_2421.jpg
 
Molim društvo, povratnike iz Haniotija, da mi kažu da li tamo ima digitalnih laboratorija, t.j. foto-studija gde može da se isprazni digitalni fotoaparat. Jer pre dve godine, kada smo bili tamo, nije ih bilo nigde, na celoj Kasandri. Jedva smo našli jedan u Neos Marmarosu.
 
Molim obaveštene forumovce da napišu kakva je situacija u Haniotiju sa digitalnim laboratorijama. Naime, pre dve godine smo letovali na Sitoniji i dva dana smo potrošili na potragu za foto-stuijom u kojem bi smo mogli isprazniti digitalni fotoaparat. Jjedva smo našli - jedan jedini na celoj Sitoniji - u Neos Marmarosu. Od prijatelja smo čuli, međutim, da prošle godine čak ni tog studija više nije bilo.
Ove godine idemo na Kasandru, u Hanioti i jako me interesuje da li je tamo situacija drugačila, jer me muka hvata ako moram stalno da pazim hoću li imatri dovoljno memorije za još koju sličicu...
 
Ja sam se upravo vratio iz Haniotia i nisam video ni jednu foto radnju gde moze da se prebaci sa kartice na cd. Ima nekoliko radnji na kojima ima istaknuta reklama Kodak ali oni prodaju samo filmove i poneki kartice ali su skupe. Ja sam poneo 1,5GB a mislio sam da kupim tamo jos ali cene su katastrofa velike. Kod nas (BG) je memory stick pro duo za sony od 1GB 50e a tamo je 256MB 70e.
 

Back
Top