Украјина: решење Косовског проблема је у убрзаном пријему Србије у ЕУ и НАТО

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Кијев, 16. март Укријински министар одбране Анатолиј Хритшенко рекао је да ако се Србија прикључи НАТО и ЕУ, то могло да створи услове за решавање косовског проблема.

"Решење питања статусда Косова у крајњем или можда убрзаном пријему Србије у НАТО и ЕУ и транзицији ка заједничким европским вредностима. Ово би ублажило конфликт али не би решило на дуге стазе"

Kyiv, March 16 (Interfax-Ukraine) - Ukrainian Defense Minister Anatoliy Hrytsenko has said that if Serbia joined NATO and the European Union it might facilitate a solution to the Kosovo conflict.

"The solution to the question [of Kosovo's status] might be achieved by the gradual or, perhaps, the accelerated integration of Serbia in NATO and the European Union, and the transition to common European values. This may slightly treat the tension, though it won't solve the question once and for all," Hrytsenko said at press conference in Kyiv on Friday.

http://www.interfax.kiev.ua/eng/go.cgi?31,20070316012
 
--------------------------------------------------------------------------------

Кијев, 16. март Укријински министар одбране Анатолиј Хритшенко рекао је да ако се Србија прикључи НАТО и ЕУ, то могло да створи услове за решавање косовског проблема.

Господин Хритшенко.....мЛого........:



 
Deluje mozda cudno ali Srbija ce biti clanica EU i NATO u bilo kojem obliku (sa/bez Kosova)

Kada sam ljudima pricao jos `94. da bi bilo veoma dobro uci u EU gledali su me veoma cudno jer su mislili da je to neostvarivo i da mi tamo nemamo sta da trazimo. Vidi danas. Ruminija i Bugarska u EU a mi im zavidimo. He!
Doci ce do promene i kod nas ali ce to potrajati. Zato nas sputavaju jer znaju da cemo biti zemlja lider na Balkanu kada se osvestimo. To nije dobro za njih dok ne ostvare visi cilj a to je jaka EU (super sila) sa puno drzava clanica koje ce voditi jedinstvenu spoljnu i unutrasnju politiku.
 
_Quark:
Deluje mozda cudno ali Srbija ce biti clanica EU i NATO u bilo kojem obliku (sa/bez Kosova)

Kada sam ljudima pricao jos `94. da bi bilo veoma dobro uci u EU gledali su me veoma cudno jer su mislili da je to neostvarivo i da mi tamo nemamo sta da trazimo. Vidi danas. Ruminija i Bugarska u EU a mi im zavidimo. He!
Doci ce do promene i kod nas ali ce to potrajati. Zato nas sputavaju jer znaju da cemo biti zemlja lider na Balkanu kada se osvestimo. To nije dobro za njih dok ne ostvare visi cilj a to je jaka EU (super sila) sa puno drzava clanica koje ce voditi jedinstvenu spoljnu i unutrasnju politiku.

Србија може "ући" у ЕУ или НАТО само некаквом нелегалном одлуком неког неодговорног политичара. Колико ја схватам мишљење Срба у Србији - НИКОМЕ НИЈЕ НИ НА КРАЈ ПАМЕТИ НИ ЈЕДНО НИ ДРУГО. Ако се НАРОД буде питао - од тога нема ништа !
 
eremita:
Србија може "ући" у ЕУ или НАТО само некаквом нелегалном одлуком неког неодговорног политичара. Колико ја схватам мишљење Срба у Србији - НИКОМЕ НИЈЕ НИ НА КРАЈ ПАМЕТИ НИ ЈЕДНО НИ ДРУГО. Ако се НАРОД буде питао - од тога нема ништа !

a posto se narod nikad nije pitao,a i nece...
znaci ... :|
 
south:
a posto se narod nikad nije pitao,a i nece...
znaci ... :|

Колико знам за улазак у ЕУ је од стране саме ЕУ одређен и обавезан референдум грађана о томе.
А ако нас угурају путем силе или преваре - то ће само њима ићи на штету а не нама.
 
eremita:
Колико знам за улазак у ЕУ је од стране саме ЕУ одређен и обавезан референдум грађана о томе.
А ако нас угурају путем силе или преваре - то ће само њима ићи на штету а не нама.

kad se pre 6-7 godina jedan demokratski zapadni narod zbunio, pa glasao protiv EU... :D
bilo je..nista strasno..
pa su glasali opet :shock: ....i proslo :???:

na to mislim,..narod niko ne pita
 
south:
kad se pre 6-7 godina jedan demokratski zapadni narod zbunio, pa glasao protiv EU... :D
bilo je..nista strasno..
pa su glasali opet :shock: ....i proslo :???:

na to mislim,..narod niko ne pita

Хвала Богу, па ће се та накарада од ЕУ распасти пре него што се уопште о нама буде расправљало........
 
Alekasandar2:
"Решење питања статусда Косова у крајњем или можда убрзаном пријему Србије у НАТО и ЕУ и транзицији ка заједничким европским вредностима. Ово би ублажило конфликт али не би решило на дуге стазе"

Šta je pesnik hteo da kaže?
Konflikt postoji zato što Srbija nije usvojila zajedničke evropske vrednosti?
Čak da i usvoji, konflikt bi bio samo ublažen?

Znači, već više puta konstatovano: Treba civilizovati i demokratizovati šiptarske divljake!:)
 

Back
Top