Да ли би сте напустили Србију, и ако како би сте је напустили?

Да ли би сте напустили Србију?

  • Otisao bi odmah i pristao na sve zbog boljeg standarda.

  • Otisao bi odmah ali ne bi zapostavio vezu sa Srbijom i srpskim tradicijama

  • Nikad Srbiju ne bi napustio ni zapostavio.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Има ко би отишао и пристао на све, све за бољи стандард. Има ко би оитшао, али би одржавао везу са Србијом, крсну славу и друге српске традиције не би запостављао. А има и срба који никад не би напустили Србију. Којој категорији ви припадате?
 
Polly Jean:
Otisla bih momentalno samo da pocnu da me tretiraju kao ljudsko bice,a ne kao stoku.
U Srbiji o(p)staju dve vrste ljudi: nesposobni i poremeceni.

Sigurno ste tek po objavljivanju vaše poruke uviđeli da su ljudi koji vas tretiraju kako vi želite u ogromnoj većini.
Ne vjerujem da saznajete što mislite tek kad pročitate što se rekli?
 
Mnogo je ljudi ovu zemlju napustilo...I to uglavnom mladih i obrazovanih...u periodu od 1991.-1993. vise od 300 000....Malo li je,a koliko ih je posle toga jos otislo....Tuga,sta da se kaze drugo...ali uvek ima nade,zbog toga je necu napustiti.Jer realno ni u inostranstvu ne cvetaju ruze,i tamo mora svaki covek da se bori,da grebe,da cupa za sebe.U situaciji u kojoj se mi sada nalazimo nalazile su se i Madjarska,i Ceska,i Poljska(70-tih,80-tih godina 20 veka),pa im sada nista ne fali i zive kao bubreg u loju.Dakle postoji nada,i to uvek.
 
White Knight:
nikada ne bi otisao iz srbije. ovde su grobovi mojih predaka, porodica prijatelji te stvari mi vise znace nego sve pare ovog sveta.
ovima sto bi da idu zelim srecan put i nikad da se ne vrate.

Ako im (što je ljudski) poželite srecan put a oni vama srećan ostanak, zašto im vi ne poželite i srećan povratak. :confused:
 
Powerslave:
Odmah bi otisao iz ove srbije. Srbiju drze par tajkuna, a ostali rade za njih. Prema tome Srbija mi nista nepruza i zato bi otisao iz nje.

Dozvolite, a koja te alternativna zemlja đe nema tih struktura: Tajkuna, korupcije, OK (organizovanog kriminala), socijalnog siromaštva...

Đe god pošli, vjeruj te mi sve zavisi direktno od vas samih kako dalje.
 
Sorab1:
Има ко би отишао и пристао на све, све за бољи стандард. Има ко би отишао, али би одржавао везу са Србијом, крсну славу и друге српске традиције не би запостављао. А има и Срба који никад не би напустили Србију. Којој категорији ви припадате?

Овој увеличаној.
 
Powerslave:
Prema tome Srbija mi nista nepruza i zato bi otisao iz nje.
A shta bi ti drzava da ti pruzi?
Drzava svima treba jedino da pruzi SAMO jednake uslove za obrazvanje i takmichenje na trzishtu.Sve ostalo se zove KOMUNIZAM.Koliko si sposoban-toliko zaradjuj,ako si nesposoban i chekash da te drzava izdrzava-crkni.
 
White Knight:
nijedna ti drzava nigde nece nista pruziti vec ce ti samo uzeti (u manjoj ili vecoj meri). uvek covek sam sebi pruza ono sto ima. no to neki koji dalje od svog sela nikada nisu mrdnuli nikako ne mogu da shvate.


Rezoniramo po temi skoro identično (nedogovoreno). U jednom vas moram korigovat.
U društvima ustaljene demokratije ( recimo EU ) su šanse ujednačenije ili da se usudim reći, iste za svakog. Ali da uzimaji ne uzimaju, nego d e r u.
 
monti7-krstas:
Dozvolite, a koja te alternativna zemlja đe nema tih struktura: Tajkuna, korupcije, OK (organizovanog kriminala), socijalnog siromaštva...

Đe god pošli, vjeruj te mi sve zavisi direktno od vas samih kako dalje.
Tacno od mene zavisi, a ovde od drugih. Ovde normalan posao sa normalnom platom mozes da nadjes SAMO PREKO VEZE ALI SAMO PREKO VEZE I NIKAKO DRUGACIJE.
 
Ja odmah potpisujem da Srpska uđe u Srbiju!!! Kome ne valja, poštujem - nek slobodno traži gdje je bolje (bez uvrede)!!! Samo me čude oni koji ***** na Srbiju, a nisu u stanju da dupe pomjere iz nje!!! Da je meni baš kakav bed živjeti u mojoj zemlji, digao bih sidro i otišao ne bi lajao unaokolo kako ''tonem u govnima''!!! Možda jednog dana tako i uradim, ali sigurno mi neće pasti na pamet da ovdje ili bilo gdje drugdje pljujem zemlju iz koje sam!!!!
 
Enfroz2891.:
A shta bi ti drzava da ti pruzi?
Drzava svima treba jedino da pruzi SAMO jednake uslove za obrazvanje i takmichenje na trzishtu.Sve ostalo se zove KOMUNIZAM.Koliko si sposoban-toliko zaradjuj,ako si nesposoban i chekash da te drzava izdrzava-crkni.
Kazes takmicenje na trzistu. Tacno to drzava treba da ti obzebedi ali ovde ti ti ne obezbedjuje . Na tenderima stalno pobedjuju isti ljudi. COMTRADE stalno dobija tender kad drzavi trebaju racunari. I sta cemo sad?
 

Back
Top