Sarimsakli

M 12 tema nije od 2007 nego od 2010 malo bolje pogledaj ja sam je otvorio 2010 kad sam prvi put postavio pred put u tursku 2010,a sto se tice vladislava ,aj pa ziveli vladislave nemoj se nervirati ako ti neko ukazuje na pravila da se drzis teme SARIMSAKLI.
Ljudi pisite vasa iskusva ove godine iz sarimsaklija dali ste se i ove godine smzavali kao neki sto su bili na zimovanju a ne letovanju.
ja sam ove godine bio u nea vrasni i asprovalti i nikad vise grcka,grci su teski smradovi po ljubaznosti nesto slicni crnogorcima koji bi voleli da im posaljemo pare jos iz bjelog polja a mi i da se nepojavljujemo tamo.
platis apartman 550 evra za 15 dana i gazda ti neda pisljivi wi-fi na pola sata,kad bih nekako mogao negde na nekom foruma da ga napljujem slatko bih to uradio,apartman je u samom centru nea vrasne kod fontane i zove se POSEJDON,vlasnik zakarios ,smrdljo koji ti neda posteljinu posle 10 dana ako je sam netrazis i neda kesu za djubre na terasi nego te salje ako ti druga treba u supermarket.
I da zavrsimo nikad vise grcka ,turska je zakon ko je pametan samo gledajte tursku,nemora to biti sarimsakli,sve u turskoj valja ,nemoze niko da im pridje ni do malog nokta u celom regionu na kojem se letuje.

:ok: Turci su poznati po tome da se u svakom trenutku trude da ugode gostu...na kraju,od gostiju i žive,zar ne?
Čini mi se da su Grci to malčice smetnuli s uma :aha:
 
Ja sam uplatila Sarimsakli, hotel Amfora, idem 14. Izabrala sam mesto na osnovu iskustava dvojice kolega koji su tamo letovali vec 2-3 puta. Pa ne bi valjda isli ponovo da im nije valjalo. Nisu pominjali ledenu vodu.
Hotel sam izabrala na osnovu dva iscrpna izvestaja na putovanja.info i posta Stevanpa (hvala, dosta korisnih informacija).
Pisaću utiske kad se vratim. Očekujem da mi bude lepo i neću dozvoliti da mi išta pokvari uzivanje, pa čak ni 'ladna voda.
 
Ja sam uplatila Sarimsakli, hotel Amfora, idem 14. Izabrala sam mesto na osnovu iskustava dvojice kolega koji su tamo letovali vec 2-3 puta. Pa ne bi valjda isli ponovo da im nije valjalo. Nisu pominjali ledenu vodu.
Hotel sam izabrala na osnovu dva iscrpna izvestaja na putovanja.info i posta Stevanpa (hvala, dosta korisnih informacija).
Pisaću utiske kad se vratim. Očekujem da mi bude lepo i neću dozvoliti da mi išta pokvari uzivanje, pa čak ni 'ladna voda.

uživaj Bi...i lepo se provedi
a kad se vratiš napiši kakva je voda
tebi ću da verujem ;)
 
E i ja bih voleo da cujem stanje vode ,jer vec sam jutros poslao mejl hotelu berk da mi posalju broj racuna da bih poceo jos u januaru da im placam letovanje koje cu koristiti 25.juna sledece godine.Meni je napominjem jos jedanput voda bila extra 2010 godine,a svima jos da kazem da posete moju temu,naravno sa izvinjenjem ostalima na ovoj temi ja sa 2010 otvorio temu na forumu PUT KOLIMA U TURSKU(molim za iskustva) pa sam je malo pomesao sa vasom .Tamo imate malo vecu reportazu kako sam ja prosao u sarimsakliju.pa izvolte citajte kome treba.
IZVINITE NA VELIKIM SLOVIMA NIJE PSOVANJE T U R C I su ZAKON Z A L E T O V A NJ E.
Utisci sa trogodisnjeg letovanja:
turska 2010 ...................10+
bugarska 2011................ 9
grcka nea vrasna 2012.... 5-
 
Poslednja izmena:
E i ja bih voleo da cujem stanje vode ,jer vec sam jutros poslao mejl hotelu berk da mi posalju broj racuna da bih poceo jos u januaru da im placam letovanje koje cu koristiti 25.juna sledece godine.Meni je napominjem jos jedanput voda bila extra 2010 godine,a svima jos da kazem da posete moju temu,naravno sa izvinjenjem ostalima na ovoj temi ja sam 2010 otvorio temu na forumu PUT KOLIMA U TURSKU(molim za iskustva) pa sam je malo pomesao sa vasom .Tamo imate malo vecu reportazu kako sam ja prosao u sarimsakliju.pa izvolte citajte kome treba.
IZVINITE NA VELIKIM SLOVIMA NIJE PSOVANJE T U R C I su ZAKON Z A L E T O V A NJ E.
Utisci sa trogodisnjeg letovanja:
turska 2010 ...................10+
bugarska 2011................ 9
grcka nea vrasna 2012.... 5-
 
Evo mene sa svežim informacijama iz Sarimsaklija. Na žalost, meni se zalomila hladna voda veći deo mog boravka tamo, uz prilično jak vetar. Valjda to ide zajedno. Prva dva dana je bilo prijatno, voda malo hladnjikava, ali meni je reper bila voda na zemunskom Lidu, koja je ove godine bila kao bara, nisi mogao da se osvežiš. Znala je da bude tako hladnjikava i na Jadranu. Nije to nešto što je nama nepoznato. E treći dan je počeo jak vetar i voda je bivala sve hladnija. Ne znam kolika je bila temperatura. Tri dana pred kraj mog boravka je prestao vetar i onda je toliko pržilo sunce da ipak glasam za vetar. Ali takav kakav je onda počeo da duva, više povetarac, onako baš da može lepo da se izdrži i izgori jer nemaš osećaj kako prži sunce. Ali voda se do kraja mog boravka nije zagrejala toliko da meni bude prijatno.
Upoznala sam ljude koji već više godina dolaze i kažu da obično nije tako jak vetar i hladna voda. Znači kako se kome zalomi.

Inače ostalo je ok. Hotel (Amfora) je prijatan, čist, sa odličnom hranom, blizu plaže. Na plaži ležaljke i suncobrani, besplatni za goste hotela (sa narukvicom). Neko reče da je Sarimsakli skuplji od nekih drugih delova Turske. Nisam nešto puno pazarila (niti bila u drugim delovima Turske), pa je moj zaključak da su cene slične našima. Ne znam šta bih još pisala. Ako nekog nešto zanima neka pita.
Osim o šopingu. Time se nisam bavila, osim malo jeftinih suvenira.
 
Ti kažeš da bi samo o temi Sarimsakli, a u tekstu pokazuješ tipičan provincijalni kompleks, ili kako ti reče "mi čačani smo džudže i seljaci" ili ono da mi Beograđani volimo koka kolu!? Ja stvarno ne mogu da ti pomognem. Celog života sam imao probleme i "probleme" sa tim kompleksom ljudi koji nisu kao ja rođeni u Beogradu ( srećom ima vas i koji su ok), odmah zauzimate gard, spremni ste za vređanje i provociranje. Ja stvarno nisam ništa kriv što su mi Terazije, Knez Mihajlova i Taš bili livada. Pili smo Rubinov vinjak i BIP pivo. Koka kolu ne pijem. Naravno, znam da su zdraviji rakija i vino. Mogu da i tebi kažem da mi Beograđani NEMAMO NIKAKAV KOMPLEKS VIŠE VREDNOSTI ( sem malog broja budala, kojima je to jedini adut). A to iz jednostavnog razloga što smo svi ( 99%) mi poreklom sa sela. Meni je otac takođe rođeni Beograđanin, ali mi je deda iz Valjeva, a baba ( očeva majka) iz jednog sela pored Valjeva. Mama mi je rođena u jednom selu u Vojvodini! Iz radničke sam porodice, završio sam jednu poznatu gimnaziju i Ekonomski fakultet. Ne smatram sebe intelektualcem, jer završen fakultet ti daje samo specijalizaciju. Pravi intelektualci su samo izuzetno obrazovani ljudi, kao Momo Kapor, Dragoš Kalajić, Vladeta Jerotić,Brana Crnčević,Bogdan Tirnanić,Igor Mandić...
Ja sam mnogo puta čuo i video gospodina domaćina seljaka, koji nije ni iz Čačka ni Beograda, nema škole, ali priča izuzetno inteligentno i zrelo. A lično mislim da se najbolje živi u gradovima tipa Čačak ili Subotica, a još bolje Novi Sad ili Niš, nego u Beogradu. U Italiji se bolje živi u Parmi ili Veroni nego Milanu ili Rimu, u Francuskoj je bolje u Strazburu ili Nantu, nego u Parizu ili Marseju...Zato što u manjem gradu imate sve što i mi ( bolnice, škole, sport, muziku ), ali do posla vam treba 5-10 minuta, a nama u proseku 45. Imamo previše gužve i ljudi su više otuđeni.
Ajd onda živeli, ti sa rakijom a ja sa vinjakom, pa sa srećom! Nismo mi Beograđani babaroge, boli nas....o.s..... ko je odakle i gde je rođen….Ili si čovek ili nisi, cela filosofija!
 
M 12 tema nije od 2007 nego od 2010 malo bolje pogledaj ja sam je otvorio 2010 kad sam prvi put postavio pred put u tursku 2010,a sto se tice vladislava ,aj pa ziveli vladislave nemoj se nervirati ako ti neko ukazuje na pravila da se drzis teme SARIMSAKLI.
Ljudi pisite vasa iskusva ove godine iz sarimsaklija dali ste se i ove godine smzavali kao neki sto su bili na zimovanju a ne letovanju.
ja sam ove godine bio u nea vrasni i asprovalti i nikad vise grcka,grci su teski smradovi po ljubaznosti nesto slicni crnogorcima koji bi voleli da im posaljemo pare jos iz bjelog polja a mi i da se nepojavljujemo tamo.
platis apartman 550 evra za 15 dana i gazda ti neda pisljivi wi-fi na pola sata,kad bih nekako mogao negde na nekom foruma da ga napljujem slatko bih to uradio,apartman je u samom centru nea vrasne kod fontane i zove se POSEJDON,vlasnik zakarios ,smrdljo koji ti neda posteljinu posle 10 dana ako je sam netrazis i neda kesu za djubre na terasi nego te salje ako ti druga treba u supermarket.
I da zavrsimo nikad vise grcka ,turska je zakon ko je pametan samo gledajte tursku,nemora to biti sarimsakli,sve u turskoj valja ,nemoze niko da im pridje ni do malog nokta u celom regionu na kojem se letuje.
Još će papiloni i vladislav postati prijatelji, što mi je drago, iako su dve različite vrste ljudi, jedan "seljačina" a drugi "prepotenko iz kruga dvojke"! Šalim se naravno, najlepše u svađi je mirenje...otrcana ali tačna izreka!
 
Još će papiloni i vladislav postati prijatelji, što mi je drago, iako su dve različite vrste ljudi, jedan "seljačina" a drugi "prepotenko iz kruga dvojke"! Šalim se naravno, najlepše u svađi je mirenje...otrcana ali tačna izreka!

aj svima srecna nova pa da vidimo oceli da bude hladna voda u sakliju 2013
 
Pozdrav svima na temi, koja je btw tako široka da sam mislila da će imati podteme, ali avaj....
Elem, krajem juna moja porodica se odlučila za letovanje u ovoj predivnoj zemlji, pa smo turu (kolima) organizovali najpre 5 dana Istanbul, a zatim 10 dana Sarimsakli. Mislim da je jako malo pisano o ovom letovalištu, jer nije toliko popularno u našim agencijama. Naime radi se o njihovoj vazdušnoj banji na moru (nešto kao Lutraki u Grčkoj) i odlično je za sve koji imaju probleme sa disajnim putevim, bronhijama i astmom. Mi nemamo sličnih tegoba, ali stresan beogradski život svakako ne ide u prilog zdravlju:roll: pa smo rešili da se ako ništa nadišemo sjejnog vazduha.

Molila bih one koji su bili, letovali, i obišli ovo i okolna mesta da napišu svoje utiske i podele sa nama iskustva. Koliko vidim Majče je iz turističke branše, pa bi i ona mogla par reči, ako ima neka saznanja o ovim destinacijama:worth:
 
Reseno ... samo mi nije jasno kako pise pod naslovom Kusudasi :think:...
malo pretrage bi koristilo ... par sekundi posla :)

ps ... bili su moji prijatelji pretprosle godine , bas u junu i ove ponavljaju opet ... svidelo im se , videla sam slike ali ja ih nemam ... tako da verujem da ce vam biti dobro .
Tu su u pitanju samo neke struje vode koje mogu da nanesu hladan talas i ohlade more ... ali u sustini mesto je vazdusna banja i za svaku preporuku koliko sam ja citala
 
Poslednja izmena:
Hvala Iva!
Ja sam češljala unazad, ali ne videh temu...doduše nisam išla na pretraživanje:roll: Sad ću malo da prelistam....

A ti Majče, daj utiske i od kolega, sve će biti od koristi:zag:
 
"sarimsakli je lepo mestasce,mada dosta je jos u izgradnji objekata,pravi se i gradi,a ja sam mislila da je to sve lepo upakovano:) ali ta gradnja je u manjiji,uglavnom je vecina gotova.ima lepih hotelcica,sviu su tako manji.
lepo setaliste uz plazu i dugacko 2 km a i vise mozda
plaza je siroka,velika,pesak lep,ne lepi se za telo.a vazduh fantastican.to je vazdusna banja,za asmaticare je dobro.niska vlaznost vazduha .nisam se ni jedan dan oznojila,a bilo je preko 30 stepeni.
bilo je turista,bugara,koreanaca,turaka..za prvi maj i praznike su oni dosli.
ova agencija je ok,korektna.trudili su se max da sve ispostuju nas i da nam ugode.nemam zamerki
u povratku smo isli u troju -ali u konja nismo mogli da udjemo jer su nesto renovirali.otisle su te stepenice koje su vodile gore pa smo mogli smao sa strane da slikamo.
obilsi smo te rusevine,blkove,kamenje..jer je to samo ostalo od cuvene troje.dosta je veliki prostor.
isli smo jedno vece na sejtan sofru-djavolu trpezu sa koje se pruza pogled na ceo zaliv.prelepo je bilo."

dakle, ovo su kratki utisci moje koleginice...
ona nije tamo letovala već su išli na info-turu sa jednom agencijom koja Sarimsakli ima u ponudi, pa su obilazili hotele :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top