Pogrom nad Srpskim civilima

sinmbad

Veoma poznat
Poruka
12.303
Hronika "martovskih" zločina nad Srbima

Gračanica, Kosovska Mitrovica, Beograd - Dvodnevnom albanskom nasilju nad kosovskim Srbima, od 17. do 19. marta prethodila su dva odvojena incidenta. Najpre je sredinom marta u pucnjavi iz vozila u pokretu teško ranjen Jovica Ivić 18 iz Čaglavice. Srbi iz ovog mesta u centralnom Kosovu započeli su blokadu autoputa Priština - Skoplje, tokom koje je došlo do incidenata sa UNMIK i Kosovskom policijom, a albanska vozila su kamenovana. Dan kasnije mediji na albanskom, a i mnoge svetske agencije pozivajući se na kosovske izvore emitovale su vest o nestanku trojice albanskih dečaka iz sela Čabra kod Zubinog Potoka. Za davljenje dece u reci Ibar okrivljeni su kosovski Srbi, iako sprovedena istraga i izveštaj UNMIK to nisu potvrdili.

Demonstracije kosovskih Albanaca zakazane za 17. mart u južnom albanskom delu Kosovske Mitrovice prerasle su u oružane napad na Srbe u severnom delu grada, a u narednih nekoliko sati i na celo Kosovo i Metohiju. Vartolomejska noć na Kosovu, kako je zvanični Beograd nazvao albansko nasilje nad Srbima u Pokrajini, odneo je, prema zvaničnim podacima UNMIK 19 života, osam srpskih i 11 albanskih, mada se nezvanično tvrdi da ima onih koji se vode kao nestali. Povređeno je 954 ljudi, uključujući albansku i srpsku stranu, kao i pripadnike misije UN.

Još 4.012 Srba dobilo je status proteranih lica, bilo da su interno raseljeni na Kosovu i Metohiji ili da su prešli na teritoriju cenralne Srbije, dok je sedam srpskih sela potpuno zbrisano sa zemlje. Zapaljena je 561 srpska kuća, njih 218 su teško oštećene, kao i 35 pravoslavnih crkva i manastira, Prizrenska bogoslovija, Episkopsko sedište u Prizrenu. Uništeno je na desetine srpskih grobalja iz kojih su iskopavani mrtvi i razbacivane kosti. Nisu pošteđene ni grobnice svetog Joanikija Devičkog, cara Dušana u Svetim arhangelima, strariji grobovi u prizrenskim crkvama Svetog Đorđa i Svetog Nikole. U crkvama su uništene vredne freske i stotine ikona, putira, odeždi i drugih crkvenih relikvija, kao i crkvenih knjiga krštenih, venčanih i umrlih.

Zbog učešća u martovskom nasilju deo odgovrnosti pao je na Kosovsku policijsku službu, privremene kosovske institucije, a među prozvanima bio je i Ramuš Haradinaj, predsednik Alijanse za budućnost Kosova, nakratko prvi čovek kosovske Vlade koji je prošle nedelje fotelju premijera zamenio za optuženičku klupu u Haškom sudu. Iako su čak i Rusija i Zapad gotovo jednodušno martovske događaje ocenili kao "etničko čišćenje" i tadašnjem šefu UNMIK Hariju Holkeriju činilo se da događaji nisu baš tako ozbiljni. U drugoj polovini 2004. nemačku i srpsku štampu neko vreme potresao je skandal o navodnoj obaveštenosti nemačkih obaveštajnih službi i KFOR o organizovanju martovskog talasa nasilja, ali se ni vlasti u Beogradu, ni u Berlinu tim povodom nisu zvanično i javno oglasile.
terazije1_2.jpg
I kosti su prognane iz grobalja: Lobanja na pravoslavnom groblju u Vičitrnu
 
zaista sam protiv nasilja, bilo kakvog sa bilo koje strane. ali taj mart je imao jednu pozitivnu stranu [ i puno negativnih] a to je da su srbi na kosovu videli da i albanci znaju da "pobesne", zasto to kazem, pa onaj ko prati situaciju u mitrovici, zna da je severni deo bio naseljen "normalno" nakon rata, i prolaskom vremena, srbi su vrsili pritisak, i albanci su postepeno napustali severni deo. pritisak je bio pretnje, fizicko maltretiranje pri prelasku mosta, i desetina ubistava, i nikada do tada se albanci nisu digli na protest. ako ne verujete, pitajte bilo koga iz mitrovice. ja sam licno bio u I L R. kod taste, ali nakon nekoliko "razgovora"i da ne bih pratio cerku svaki dan u skolu, vratio sam se u staru kucu. a cuo sam od srba sa kojim ponekad kontaktiram da je 17 mart "poznatiji" dan cak i od 8 marta. ali kao sto rekoh, ne ponovio se nikada. a koliko vidim nema sanse da se on ponovi, obe strane su naucile lekciju.... nadam se
 
adem_ks:
zaista sam protiv nasilja, bilo kakvog sa bilo koje strane. ali taj mart je imao jednu pozitivnu stranu [ i puno negativnih] a to je da su srbi na kosovu videli da i albanci znaju da "pobesne", zasto to kazem, pa onaj ko prati situaciju u mitrovici, zna da je severni deo bio naseljen "normalno" nakon rata, i prolaskom vremena, srbi su vrsili pritisak, i albanci su postepeno napustali severni deo. pritisak je bio pretnje, fizicko maltretiranje pri prelasku mosta, i desetina ubistava, i nikada do tada se albanci nisu digli na protest. ako ne verujete, pitajte bilo koga iz mitrovice. ja sam licno bio u I L R. kod taste, ali nakon nekoliko "razgovora"i da ne bih pratio cerku svaki dan u skolu, vratio sam se u staru kucu. a cuo sam od srba sa kojim ponekad kontaktiram da je 17 mart "poznatiji" dan cak i od 8 marta. ali kao sto rekoh, ne ponovio se nikada. a koliko vidim nema sanse da se on ponovi, obe strane su naucile lekciju.... nadam se

Nemoj zahebavati da vas je toliko pogodilo to što je vršen pritisak na vas Albance da se ISELITE !!!
Ma nije moguće. 8)
A znaš li ti prijatelju, šta vi Albanci radite Srbima već duže od 50 godina?
Pa upravo to.
Samo vi to radite suptilnije.
Najpre prvom Srbinu u čisto srpskom selu ponudite dva do tri puta veću cenu za kuću i imanje.
Pa drugom isto toliko...
Onda trećem onoliko koliko vredi. Ako hoće - hoće, a ako neće, najpre mu silujete kćerku, potom ubijete sina, zapalite štalu itd.
Onda četvrtom ponudite pola cene, petom trećinu, šestom desetinu...
A onima koji ostanu, ponudite tek toliko da imaju da plate kamion za stvari.
Ako hoće, hoće, a ako neće, pa već ćete ga ubediti na neki način (preoravanjem zemlje, krađom stoke, paljenjem senika...)
Uostalom, setite se, uvek se setite nesrećnog Martinovića koji je jelte bio toliki "seksualni manijak" da je "sam sebi" gurnuo litarsku flašu u anus i to ne prvo grlić, nego najpre dno flaše...
I sada ti pričaš kako iz Severne Mitrovice Srbi nekog proteruju...
Srbi kojih je za proteklih 50 godina proterano preko pola miliona iz svojih domova i sa svojih imanja na KiM.
Pa kako te nije sramota da nešto ovako napišeš i još da se busaš u prsa kako si ti neki tolerantan i demokratičan Albanac...
 
adem_ks:
zaista sam protiv nasilja, bilo kakvog sa bilo koje strane. ali taj mart je imao jednu pozitivnu stranu [ i puno negativnih] a to je da su srbi na kosovu videli da i albanci znaju da "pobesne", zasto to kazem, pa onaj ko prati situaciju u mitrovici, zna da je severni deo bio naseljen "normalno" nakon rata, i prolaskom vremena, srbi su vrsili pritisak, i albanci su postepeno napustali severni deo. pritisak je bio pretnje, fizicko maltretiranje pri prelasku mosta, i desetina ubistava, i nikada do tada se albanci nisu digli na protest. ako ne verujete, pitajte bilo koga iz mitrovice. ja sam licno bio u I L R. kod taste, ali nakon nekoliko "razgovora"i da ne bih pratio cerku svaki dan u skolu, vratio sam se u staru kucu. a cuo sam od srba sa kojim ponekad kontaktiram da je 17 mart "poznatiji" dan cak i od 8 marta. ali kao sto rekoh, ne ponovio se nikada. a koliko vidim nema sanse da se on ponovi, obe strane su naucile lekciju.... nadam se
Šta pričaš ti rođeni? Šačica onij jadnika dole su vršili pritisak na onolike Albance???
Kontroliši se ubuduće, molim te.
 
adem_ks:
zaista sam protiv nasilja, bilo kakvog sa bilo koje strane. ali taj mart je imao jednu pozitivnu stranu [ i puno negativnih] a to je da su srbi na kosovu videli da i albanci znaju da "pobesne",

znas sta "brate", posle ovakvih izjava, i meni dodje da "pobesnim", a kad pobesne oni kao ja, to znaci da je kraj price....
gledajuci tvoje postove, sve mi vise dodje da zgazim i kosovo i albaniju...nadam se da cemo da se u dogledno vreme uslihtati NATO-u, pa ce vas mlatiti po glavi isti oni koje sada slavite....
 
Obersturmfuehrer:
znas sta "brate", posle ovakvih izjava, i meni dodje da "pobesnim", a kad pobesne oni kao ja, to znaci da je kraj price....
gledajuci tvoje postove, sve mi vise dodje da zgazim i kosovo i albaniju...nadam se da cemo da se u dogledno vreme uslihtati NATO-u, pa ce vas mlatiti po glavi isti oni koje sada slavite....

Ma papci ti šiptari!
Umesto lepo da se sele u Albaniju i zajedničkim snagama rade na stvaranju moćne i savremene Albanije, oni tu kenjaju po Svetoj Srpskoj Zemlji!
 
Obersturmfuehrer:
znas sta "brate", posle ovakvih izjava, i meni dodje da "pobesnim", a kad pobesne oni kao ja, to znaci da je kraj price....
gledajuci tvoje postove, sve mi vise dodje da zgazim i kosovo i albaniju...nadam se da cemo da se u dogledno vreme uslihtati NATO-u, pa ce vas mlatiti po glavi isti oni koje sada slavite....
Yebote bog...Obere jel ti to neko ukrao nik?:lol:
Kad je i on ZA,rat je svrshena stvar.:lol:
A za Albanca,pa shta reci....njegov post treba kopi-pejstovati svima ovde koji su za "pruzanje ruke pomirenja".Mada nije ovaj Ademov post ono najgore,chak ni on nije do sad bar tvrdio da je 17.Mart bio "orkestriran sa obe strane"...to sam samo chuo kod nas od chika Ostoje na Studiu B.....reche chovek ladno i osta ziv.....nikakve konsekvence.
 

Back
Top