Napad na Iran zbog nuklearnog programa

Sta se vise cudite sto se najmocnije ekonomske i vojne sile mesaju u politiku slabijih.Ako misle da ce ih to ugroziti na neki nacin pokusace da sprece.Razmisljaju o svojoj bulji i bas zato su najmocnije.Svaka velika sila se mesala u politiku slabijih bila to Amerika,Rusija,Kina,Engleska,Austro-ugarska itd.Jednostavno receno zakon jaceg....kao u svakodnevnom zivotu.Ne opravdavam ali je to nesto za ocekivati.
 
Voleo bih da ih Iran udari. Osamu bin Ladena koji je naredio napad na bliznakinje... Njega su Amerikanci za to obucili. Amere mrzim iz dna duse. Njihovi neprijatelji su nasi prijatelji.
 

Prilozi

  • nuclear_explosion.jpg
    nuclear_explosion.jpg
    36,1 KB · Pregleda: 3
cheguevara_ns:
Voleo bih da ih Iran udari. Osamu bin Ladena koji je naredio napad na bliznakinje... Njega su Amerikanci za to obucili. Amere mrzim iz dna duse. Njihovi neprijatelji su nasi prijatelji.
Dozvoli da ti cestitam na toj opasci za Bin Ladena! Ja cu malo to da argumentujem- Balkan se upravo 2001. godine istrosio za ratove-podseticu, te godine je Makedonija zavrsila sa problemom Albanskog terorizma, cime je i najmanji sukob bio okoncan.
Americka ekonomija se opet nasla u krizi (dobar primer je krah Internet kompanija), bilo je potrebno nesto novo...
Interesantan podatak-od oko 15000 zaposlenih u STC-u poginulo je svega oko 3000! Svacija smrt je tragicna, ali je sve vise podataka koji govore da je u samom STC neko nesto znao... Postoje dokumentarni (revizionisticki) filmovi koji svedoce o organizaciji napada na STC i Pentagon. Sve dokazuje da je to bio americki samodestruktivni potez.
Napad na Iran verovatno nece izazvati sam nuklearni program, vec i naoruzavanje pobunjenika u Iraku...
 
Pa kad se ta USA ne bi tako ponasala svako bi vodio svoju politiku.I treba da neko da bude najjaci a ne vise njih podjednakih.Imaju para i moze im se.Zabavljaju svoj narod preko medija.Tako im lakse uzmu pare za porez.a njih i ne interesuje nuklearno oruzje Irana.koliko njihova nafta.nuklearno oruzje brine Izrael i ako ga neko napada Izrael to finansira a ne SAD.
 
Mnogo su drzava do sada unsitili. Sad te drzave treba da im vrate. Iran podrzavam u tome sto je poceo. Ko su oni da nekom nesto zabrane.Ameri se prave se vazni zato sto su u Vijetnamu ubili mnogo ljudi. A nije im bilo jasno da su vijetnamci pobedili. A sto se nafte tice nisu morali Kuvajt da napadaju, jer Amerika ima nafte koliko hoces. Imaju potrebu da se pederisu pred svetom, a ni svesni nisu koliko je drzava spremno da im se osveti. Neka. Sve se vraca, sve se placa.
 
cheguevara_ns:
.Ameri se prave se vazni zato sto su u Vijetnamu ubili mnogo ljudi. A nije im bilo jasno da su vijetnamci pobedili. A sto se nafte tice nisu morali Kuvajt da napadaju, jer Amerika ima nafte koliko hoces. .
o cemu ti to decko pricas??
prave se vazni sto su pobili ljude u Vijetnamu, a ne znaju da su izgubili?????? znaju oni dobro da su izgubili, bolje nego sto ti znas
a kakav napad na Kuvajt, kada je Kuvajt jedan od njihovih najjacih saveznika u regionu, bar od 1990.
I na kraju neprijatelji su nama i americki interesi i one zaludjeni fanatici u muslimanskim zemljama i nijedni nam nisu prijatelji
 
puzzled:
I na kraju neprijatelji su nama i americki interesi i one zaludjeni fanatici u muslimanskim zemljama i nijedni nam nisu prijatelji

nasi prijatelji: grci,rusi,francuzi,japanci,cesi,cigani,kinezi
nasi neprojatelji: vatikan,vatikan,vatikan,vatikan, hrvatska,bih, turska,austrija,bugarska, madjarska,sad,iran, afganistan,nemacka

to sto sam prijatelje naveo kao narode a neprijatelje kao drzave nije slucajno.
 
sloboda 2:
nasi prijatelji: grci,rusi,francuzi,japanci,cesi,cigani,kinezi
nasi neprojatelji: vatikan,vatikan,vatikan,vatikan, hrvatska,bih, turska,austrija,bugarska, madjarska,sad,iran, afganistan,nemacka

to sto sam prijatelje naveo kao narode a neprijatelje kao drzave nije slucajno.


Podcenjujes Grke...to uopste nije lepo...

Nema prijatelja i neprijatelja...narocito ne u medjunarodnoj politici.
 
Tex707:
Podcenjujes Grke...to uopste nije lepo...

Nema prijatelja i neprijatelja...narocito ne u medjunarodnoj politici.

grke smatram nasim najvecim prijateljima, sta ti nije jasno?
ima,ima, samo sto ti pojmis politiku poput deteta.Sa neprijateljom mnogo vise pregovaras
nego sa prijateljom, sklapas saveze... Ekonomija je najvaznija ali nije jedini faktor.
 
....a da li ste razmisljali kakav bi uticaj na vas zivot imao bilo kakva propast amerike??Sta mislite kako propada najmocnija ekonomija u istoriji...tako sto samo nestane ili tako sto sa svojom propascu povlaci i sve ostale.Ovo je doba globalizacije tako da bilo kakva negativna promena u americkoj ekonomiji utice direktno na svetsku ekonomiju,sto mu znaci i na nas.A to nam se ne bi svidelo
 
mastercat:
....a da li ste razmisljali kakav bi uticaj na vas zivot imao bilo kakva propast amerike??Sta mislite kako propada najmocnija ekonomija u istoriji...tako sto samo nestane ili tako sto sa svojom propascu povlaci i sve ostale.Ovo je doba globalizacije tako da bilo kakva negativna promena u americkoj ekonomiji utice direktno na svetsku ekonomiju,sto mu znaci i na nas.A to nam se ne bi svidelo

nije lose, dobro primeceno, ali ja mislim da se to ne bi previse bitno odrazila na svetsku ekonomiju, bar ne dugorocno, zato sto postoje mnogo ekonomije "u pokusaju" koje ne mogu da dodju do izrazaja zbog USA....mislim na kinu, indiju japan i naravno evropu...
 
pa sam citao nedavno u nekoj ekonomskoj analizi.da bi evropa dostigla ameriku u tehnoloskoj i ekonomskoj snazi sa stopom rasta od 10posto godisnje trebalo bi joj 21god.Slazem se da ne bi to bilo na 50 god ali mislim da se svet ne bi oporavio sigurno deceniju ako ne i nesto vise.Pogledaj samo koliko su druge zemlje ulozile u Americku ekonomiju i koliko je amerika ulozila u njihove ekonomije.....oduvek sam mislio da ameri ne idu na kartu teritorijalnog osvajanje vec na ekonomsko osvajanje.jednostavno naprave drugu zemlju zavisnu od svoje ekonomije.Ko je najveci proizvodjac aviona??Boeing.Ko je najveci proizvodjac automobila??GM ali uskoro Toyota ali koje je najvece trziste za toyotu??Americko itd.Slazem se da bi Indija ili Kina ili Japan nesto pokusali ali bi i oni bili zestoko pogodjeni.Jednostavno globalizacija.....svi zavise jedni od drugih
 
a da li je ta analiza radjena sa uticajem amerike ili bez?
mislim da bi se bilo kakva analiza bez amerike kao vrlo bitnog faktora bitno razlikovala od onoga sa amerikom kao silom, kao npr one analize o napredovanju kine u narednih xx godina....dakle, uz amerku kina ce dostici zavidan nivo, i vremenom ce prestici ameriku...
veliko je pitanje kako bi sve to izgledalo da neko skenja ameriku i da ona nestane sa scene...sto je samo po sebi isto toliko verovatno kao i nuklearni rat.....
 

Back
Top