MIHAJLOV OSUĐEN ZBOG KLEVETE

sw-darthBEN

Aktivan član
Poruka
1.135
Generalni sekretar Vlade Srbije Dejan Mihajlov osudjen je po tuzbi Vladimira Popovica zbog krivicnog dela klevete. Mihajlov je kaznjen sa 100.000 dinara, a mora da plati i sudske troskove, 40.000 dinara.

Dejan Mihajlov je pre izricanja presude izjavio da nije imao nameru nikoga da uvredi kada je Radiju Slobodana Evropa u aprilu 2003. rekao da Popovic neovlasceno obavlja duznost sekretara Biroa Vlade Srbije za komunikacije. (FoNet)

A kada ce da plati za cuvenu izjavu pred izbore 2003 ?

Ako je za ovo platio 140 000 ,za izjavu 2003 . Trebao bi da plati 1400 000
 
Interesantno.
Ja sam mislio da mihajlova štiti država, da mu niko ništa ne može, da je stojković sredio da predmet zastari, da je bla, bla, bla.......
Još samo čeda da nadje vremena da se odazove pozivu suda po tužbi čuvara zatvora, ne znam do kada ima unapred zakazanih obaveza
 
DellBoy-011:
Interesantno.
Ja sam mislio da mihajlova štiti država, da mu niko ništa ne može, da je stojković sredio da predmet zastari, da je bla, bla, bla.......
Još samo čeda da nadje vremena da se odazove pozivu suda po tužbi čuvara zatvora, ne znam do kada ima unapred zakazanih obaveza

Sta je njemu 140 000 din.
-------------
Da kako da ne "cuvar" to su radikali platili i organizovali ... cisto da kompromituju chedu :roll:
 
Salvantis:
Eto dokaza da pravna drzava funkcionise :D

Samo jos cedu da strpaju u corku....
Чеда би прво по пресуди требало да се извини Банђуру и Терзићу,да покаже поштовање према ''малим'' људима,а онда да добије одговарајућу временску или новчану казну.Сувише је бахат!8-)
 
E sad ovo stvarno ne bih trebao da kazem, ali prosto ne mogu da izdrzim :D :

ako se ne varam kleveta, kao i uvreda, zastareva za cetiri godine. Nije da imamo ceo tekst, ali ako se pomenuti dogadjaj desio u aprilu 2003. znaci da je potrebno da Mihajlov samo ulozi zalbu okruznom sudu, a ovaj sigurno nece moci da odluci o predmetu u roku od mesec dana (ozbiljno nema sanse da stignu, cak i da zele), sto znaci da ce nastupiti zastarevanje, i da presuda nikad nece postati pravnosnazna 8-)

Zayebo vas Mihajlov :mrgreen:
 
sw-darthBEN:
Generalni sekretar Vlade Srbije Dejan Mihajlov osudjen je po tuzbi Vladimira Popovica zbog krivicnog dela klevete. Mihajlov je kaznjen sa 100.000 dinara, a mora da plati i sudske troskove, 40.000 dinara.

Dejan Mihajlov je pre izricanja presude izjavio da nije imao nameru nikoga da uvredi kada je Radiju Slobodana Evropa u aprilu 2003. rekao da Popovic neovlasceno obavlja duznost sekretara Biroa Vlade Srbije za komunikacije. (FoNet)

A kada ce da plati za cuvenu izjavu pred izbore 2003 ?

Ako je za ovo platio 140 000 ,za izjavu 2003 . Trebao bi da plati 1400 000
Za tu bljuvotinu je novcana kazna u stvari nagrada.
Ne znam ni sta bi bila adekvatna kazna,ali ta opscena infantilnost je mozda i sama po sebi dovoljna.Covek moze da bude nizak rastom,ali velik po mnogo cemu drugom,ali moralni mikroorganizmi ostaju takvi doveka. :roll: 8)
 
Salvantis:
E sad ovo stvarno ne bih trebao da kazem, ali prosto ne mogu da izdrzim :D :

ako se ne varam kleveta, kao i uvreda, zastareva za cetiri godine. Nije da imamo ceo tekst, ali ako se pomenuti dogadjaj desio u aprilu 2003. znaci da je potrebno da Mihajlov samo ulozi zalbu okruznom sudu, a ovaj sigurno nece moci da odluci o predmetu u roku od mesec dana (ozbiljno nema sanse da stignu, cak i da zele), sto znaci da ce nastupiti zastarevanje, i da presuda nikad nece postati pravnosnazna 8-)

Zayebo vas Mihajlov :mrgreen:

Zastara se odnosi na vreme u kojem se ulaže tužba ili podiže optužnica?
Ako je urađeno u tom roku, nema zastare!?
 
sw-darthBEN:
Generalni sekretar Vlade Srbije Dejan Mihajlov osudjen je po tuzbi Vladimira Popovica zbog krivicnog dela klevete. Mihajlov je kaznjen sa 100.000 dinara, a mora da plati i sudske troskove, 40.000 dinara.

Dejan Mihajlov je pre izricanja presude izjavio da nije imao nameru nikoga da uvredi kada je Radiju Slobodana Evropa u aprilu 2003. rekao da Popovic neovlasceno obavlja duznost sekretara Biroa Vlade Srbije za komunikacije. (FoNet)

A kada ce da plati za cuvenu izjavu pred izbore 2003 ?

Ako je za ovo platio 140 000 ,za izjavu 2003 . Trebao bi da plati 1400 000

DSS lajanje se ne isplati...
 
Salvantis:
E sad ovo stvarno ne bih trebao da kazem, ali prosto ne mogu da izdrzim :D :

ako se ne varam kleveta, kao i uvreda, zastareva za cetiri godine. Nije da imamo ceo tekst, ali ako se pomenuti dogadjaj desio u aprilu 2003. znaci da je potrebno da Mihajlov samo ulozi zalbu okruznom sudu, a ovaj sigurno nece moci da odluci o predmetu u roku od mesec dana (ozbiljno nema sanse da stignu, cak i da zele), sto znaci da ce nastupiti zastarevanje, i da presuda nikad nece postati pravnosnazna 8-)

Zayebo vas Mihajlov :mrgreen:
Jeste očigledno.
A znate li da je u Švedskoj ministar saobraćaja nedavno podneo ostavku, jer je kažnjen za saobraćajni prekršaj? Dok ne zaoštrimo odgovornost političara do maksimuma, neće nam biti bolje.
 

Back
Top