C# - zadaci, resenja, problemi, izazovi...

Broj je ”dobar” ako mu je svaka cifra veća od zbira cifara, koje se nalaze desno od nje. Na primer, dobri brojevi su 7, 531 i 8421, a brojevi 33, 287 i 321 nisu dobri. Napisati program kojim se unose prirodni brojevi dok se ne unese 0, a ispisuje se najveći ”dobar” broj. Ako takav broj među unetim brojevima ne postoji, dati odgovarajuću poruku.
 
XXAleksaXX:
A sa pascalom, kakav ozbiljniji projekar mozes da napravis??? On cak nema ni mogucnost windows aplikacije. Previse je zastareo.
Ozbiljan projekat mora da bude Windows aplikacija?! Au, šta sam ja to propustio.

Standardan Pascal nema, ali sumanjm da iko na Windowsu koristi standardni Pascal već je uglavnom reč o Delphiju kao što reče Obersturmfuehrer. O tome koliko ima aplikacija za Windows urađenh u Delphiju, ne bih ovom prilikom, ali verovatno da google može i tu da pomogne.
 
Pa vi tako pricate kad ne znate C#, pa ne mozete da shvatite koliko je pascal los i zastareo, to vase mucenje i pravdanje pascala je smesno, i ja smatram da je to samo zato sto nista drugo ne znate. I Nemanja, kad imas glagol, i kad ga negiras, uvek moras da stavis razmak, a kad negiras pridev onda ne.
 
C# i .NET su dobra stvar. Nisam rekao da je pascal(Delphi) najbolji samo hocu da kazem da sve sta se moze uraditi u C# moze i u Delphi-u i to mnogo brze jer je Delphi RAD aplikacija koja je predvidjena za brzi razvoj software-a.

I svi znamo da C# (.NET aplikacije) su sporije, jer se pokrecu preko CLR-a (Common Language Runtime) koji interpretator za .NET aplikacije, dok aplikacije pisane u programima (Delphi, C++, ...) nemaju potrebu da bude interpretirane. Naravno .NET ima prednosti: aplikacije su manje i mogu se pokretati na sad i Linux-u(Mono project).
 
Kao prvo, delphi program je manji od ekvivalentnog programa napisaonog u .NETu.
Drugo, "Delphi je RAD aplikacija" - nema nikakvog smisla. Delphi je jezik, to što ima RAD IDE za njega je druga stvar.
Treće, a koliko godina ti imaš iskustva sa .NETom i sa Paskalom pa možeš ovakve zaključne da izvodiš?
 
SuperWorm:
Ljudi da li moze neko da mi kaze,ili jos bolje da primer nekog programa u kojem moze da se programira programski jezik C?Posto sam ja totalni pocetnik, i pojma nema sta je to a imam ispit za koji mesec,pa bi mi svaka pomoc dobro dosla..Hvala vam...
Prva poruka u ovoj temi http://forum.krstarica.com/threads/113608&page=1&pp=25, obratiti pažnju na redni broj 10.
 
bojan p:
Ma neeeee, otkud ti ta ideja?

Sem toga diskusija nije ni počela, čeka se da @XXAleksaXX objasni zašto je Pascal staromodan i prevaziđen.
Ajde ti objasni zasto nije zastareo. On je izasao jos... ustvari ni ne pamtim kad je izasao, a C# 2000 , a tvorac C# je microsoft, kompanija koja ima najbolje programe na svetu. U pascalu mogu da se rade samo zadaci tipa logickih problema, ali nista vise od toga. Kakav je to program???
 
XXAleksaXX:
Ajde ti objasni zasto nije zastareo. On je izasao jos... ustvari ni ne pamtim kad je izasao, a C# 2000 , a tvorac C# je microsoft, kompanija koja ima najbolje programe na svetu. U pascalu mogu da se rade samo zadaci tipa logickih problema, ali nista vise od toga. Kakav je to program???
Ti si napisao da je Pascal loš i zastareo, pa bi onda to ti i trebao da objasniš, a ne ja. Za razliku od tebe ništa ja nisam tvrdio i konstatovao, tako da to ni ne mogu da objašnjavam.

Proceduralni programski jezik Pascal osmislio je Writh 1970. godine, baziran je na ALGOL-u, a poslednja revizija je urađena početkom devedesetih. Jedan od dijalekata Pascala koji se danas koristi je Borlandov Turbo Pascal, odnosno Delphi koji ima objektno-orijentisane elemente.

Pascal nije program, nego programski jezik.
 
Alo, ljudi cekajte, polako, smireno...

Ma bilo koji problem u bilo kojim programskom jeziku, moze da se resi.

Razlika je u duzini koda.
To je isto kad bi ste rekli npr da je Engleski jezik bolji od npr Srpskog.
Sve sto mozes da kazes na Srpskom mozes da kazes i to isto i na Engleskom.
To sto se neki jezik popularniji to je druga star.
Sve sto uradis sa C mozes da uradis i u Delphi, Basicu, Java itd.
 
XXAleksaXX:
Ajde ti objasni zasto nije zastareo. On je izasao jos... ustvari ni ne pamtim kad je izasao, a C# 2000 , a tvorac C# je microsoft, kompanija koja ima najbolje programe na svetu. U pascalu mogu da se rade samo zadaci tipa logickih problema, ali nista vise od toga. Kakav je to program???

Otvoreno ću da kažem, ti si budala! To što je jezik izašao pre dugo vremena ne znači da je zastareo, nego da je star! Pa i C jezik je toliko star, a koliko mnogo se on korisi?
Bre ti pojma nemaš, to što ti neznaš ništa pametno da napraviš u Pascalu je plod tvog neznanja a ne "zastarelosti" tog jezika.
Ono da microsoft "ima najbolje programe na svetu", dovoljno pokazuje koliko ti blage veze nemaš. Tvrdim da ti NIKAD NIŠTA nećeš uraditi u tvom "savremenom" C# kolko god on bio lak. Mislim ništa pametno. Jedino što se tebi kod njega "dopada" je to što ima Desinger pa ti možeš da "crtaš" dugmad i textbox-ove pa ti to deluje "kul" i "savremeno"( a u stvari je lako pa te to privlači). A kako sve to radi i šta se događa "u pozadini" svega toga, pojma nemaš. Ovo znam jer je očigledno da se o tome radi kad pričaš ovakve nebuloze.
 

Back
Top