Стрељани су Срби!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
ZAGREB - Obdukcija posmrtnih ostataka četiri lica, koji su u ponedeljak nađeni prilikom kopanja kanala na Poljoprivrednom dobru "Sopot", blizu Vinkovaca, pokazala je da se radi o Srbima koji su umrli nasilnom smrću.
Kod leševa starosti od 20 do 55 godina, čija se smrt datira u leto 1992. godine, na tri su vidljive prostrelne rane u predelu glave, a na osnovu preloma na lobanji, pretpostavlja se da je iz vatrenog oružja ubijeno i četvrto lice, izjavio je na konferenciji za novinare predsednik županijskog suda u Vukovaru Ante Zeljko.
Uz leševe nisu nađeni dokumenti koji bi upućivali na identitet koji će pokušati da se utvrdi analizom DNK uzoraka u Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu.
Dvojica muškaraca bili su odeveni u vojne pantalone i obuću koja liči na oficirske čizme, a druga dvojica u civilnu odeću, s tim da je jedan od njih imao sandale, dok je drugi bio bez obuće. Kod jednog je nađen upaljač s logom "Fabrika cementa Beočin". Nisu bili vezani, a u telima i oko njih nisu nađena zrna, pa kako su od njih ostali samo skeleti, ne može da se utvrdi iz kojeg su oružja ubijeni.
Za dva leša preliminarno je određena identifikacija koju treba da potvrdi analiza, dok je identitet preostale dvojice nepoznat.
Na području Poljoprivrednog dobra "Sopot" nije bilo borbi i ono je sve vreme rata bilo pod kontrolom hrvatskih vlasti.
--------------------------------------
Пренето из ''Новости''.
Пошто у задње време имамо доста форумаша из ''братске'' Хрватске,који нас бомбардују причама о свом поштењу,хуманости,оданости хришћанским принципима,ево једне информације из дела Хрватске у којем није било ратних дејстава...Каква је шанса да ће починиоци овог злочина бити нађени и процесуирани,кад је случај ''Лора'',у коме је доказана кривица свих починилаца,некажњен,а убице-садисти слободно шетају Хрватском?
 
Zločina je svakako bilo i na područjima koja nisu bila obuhvaćena ratnim dejstvima. Odavno je recimo poznat slučaj Zec, a takvih je bilo još. Ipak, nije tačno da krivci za Loru nisu kažnjeni. Evo vesti o tome:

Potvrdjene presude za zločin u Lori
Ponedeljak, 5. mart 2007. 16:43

Vrhovni sud Hrvatske objavio je u ponedeljak da je potvrdio presude osmorici bivših vojnih policajaca, osudjenih na šest do osam godina zatvora zbog ratnih zločina nad civilima u nekadašnjem vojnom zatvoru Lora, u Splitu 1992. godine.

Presuda doneta 6. februara, a objavljena u ponedeljak na internet-stranici Vrhovnog suda, postala je pravosnažna.

Sud je, kao neosnovane, odbio žalbe optuženih Tomislava Duića, Tončija Vrkića, Miljenka Bajića, Josipa Bikića, Davora Banića, Emilia Bungura, Ante Gudića i Andjelka Botića.

Iz istog razloga, dodaje se, odbijena je i žalba državnog tužilaštva čime je postala pravosnažna presuda Županijskog suda u Splitu od 2. marta 2006.

Advokati optuženih su u žalbi na prvostepenu presudu "zbog povrede krivičnog zakona" i "pogrešno i nepotpuno utvrdjenog činjeničnog stanja" tražili od suda oslobadjajuću presudu, blaže kazne ili ukidanje prvostepene presude i ponovno sudjenje.

Tuzilaštvo je tražilo strože kazne.

Vrhovni sud je potvrdio da u postupku nije bilo povreda Krivičnog zakona, a nije prihvatio ni tvrdnje advokata da je pogrešno utvrdjeno činjenično stanje ili uloga pojedinih optuženih u celom slučaju.

Sud je takodje procenio da su izjave većine svedoka primereno analizirane i uporedjivane sa materijalnim dokazima prikupljenim tokom istrage.

Na osnovu svih prikupljenih dokaza, Vrhovni sud je potvrdio prethodno donetene presude.

Tom presudom Duić i Vrkić osudjeni su na po osam godina zatvora, Banić na sedam, a Bajić, Bikić, Bungur, Gudić i Botić na po šest godina zatvora.

Osudjeni Vrkić, Gudić i Botić su u pritvoru od početka sudjenja u septembru 2005. godine, mesec dana kasnije u pritvor se sam javio i Banić, dok su ostala četvorica osudjenih još u bekstvu, zbog čega su za njiima raspisane poternice.

Izvor : http://www.mtsmondo.com/news/vesti/story.php?vest=49345
 
@Nesha taxista
Krivci za Loru nisu kaznjeni.Te smesne kazne osam i sest godina znace, kad se uracuna vreme provedeno u istrazi,i "dobro vladanje" za smanjenje kazne.Znaci da ce te momcine izaci vec sutra na slobodu.To koliko je ljudi podleglo torturi u Lori nije bitno.Ko je pobio i osakatio ine Crnogorske rezerviste takodje nije bitno.Bitne su te smesne presude cija vremenska visina odgovara necem sto se tretira kao pokusaj ubistva.
Farsa.
 
Нешо,казне су неадекватне!По теби сваки смрад може у рату да се иживљава над људима друге вере,пола,само зато што нема никог над собом,добије пар година робије,а иза себе остави десетине мртвих!Размисли о томе...:evil:
 
misoni:
Пренето из ''Новости''.
Пошто у задње време имамо доста форумаша из ''братске'' Хрватске,који нас бомбардују причама о свом поштењу,хуманости,оданости хришћанским принципима,ево једне информације из дела Хрватске у којем није било ратних дејстава...Каква је шанса да ће починиоци овог злочина бити нађени и процесуирани,кад је случај ''Лора'',у коме је доказана кривица свих починилаца,некажњен,а убице-садисти слободно шетају Хрватском?
Na samom pocetku ratnih sukoba, a ocigledno i nesto kasnije, odvodjenja i nestanak Srba su bila cesta pojava, pogotovo u Vinkovicma i jos nekim gradovima koji su ostali pod kontrolom hrvatskih vlasti.
Ovi nesrecnici su verovatno neki od tih 'nestalih'....

I naravno da pocinioce niko, nikada nece naci.
 
misoni:
Нешо,казне су неадекватне!По теби сваки смрад може у рату да се иживљава над људима друге вере,пола,само зато што нема никог над собом,добије пар година робије,а иза себе остави десетине мртвих!Размисли о томе...:evil:
Razmišljam ja stalno, i slažem se da su kazne neadekvatne, ali ti si napisao da su nekažnjeni, što ipak nije priznaćeš isto. Inače stvarno je oko te Lore tamo bio cirkus, ''domovinske udruge'' digoše vrisku do neba, nije bilo uslova za suđenje u Splitu, pa se na kraju odvijalo u Rijeci, optužene su mnogi tamo nazivali herojima i patriotama. Zašto mi to zvuči poznato?
 
nesha taxista:
Razmišljam ja stalno, i slažem se da su kazne neadekvatne, ali ti si napisao da su nekažnjeni, što ipak nije priznaćeš isto. Inače stvarno je oko te Lore tamo bio cirkus, ''domovinske udruge'' digoše vrisku do neba, nije bilo uslova za suđenje u Splitu, pa se na kraju odvijalo u Rijeci, optužene su mnogi tamo nazivali herojima i patriotama. Zašto mi to zvuči poznato?
Постоји разлика...Судија Славко Лозина који је водио случај '''Лора'',није смењен,нити кажњен.А правио је спрдњу са сведоцима и циркус од процеса.То само говори да има и горих од нас!8)
 
Organizator zlocina na Pakrackoj poljani Tomislav Mercep je i dalje na slobodi, koliko znam nikad nije ni vodjen proces protiv njega, pa ni istraga, pa ni Carla nikad nije ni pitala za njega...tu je jos i familija Zec sto je isto on organizovao...a bio je i predsednicki kandidat...te smesne osude za zlocine u Lori je samo mazanje ociju...
Mene cudi da Mercepa niko ne spominje...od njega je sve kretalo tada na pocetku, dok je bio pomocnik ministra MUP-a Hrvatske. Dakle nije odgovoran samo za gore navedene zlocine vec puno vise, po celoj hrvatskoj se radilo po njegovim direktivama. Mislim na odvodjenje Srba iz gradova koji nisu bili u blizini ratnih podrucja. To je radio MUP i tajne sluzbe.
 
hektorius:
Organizator zlocina na Pakrackoj poljani Tomislav Mercep je i dalje na slobodi, koliko znam nikad nije ni vodjen proces protiv njega, pa ni istraga, pa ni Carla nikad nije ni pitala za njega...tu je jos i familija Zec sto je isto on organizovao...a bio je i predsednicki kandidat...te smesne osude za zlocine u Lori je samo mazanje ociju...
Mene cudi da Mercepa niko ne spominje...od njega je sve kretalo tada na pocetku, dok je bio pomocnik ministra MUP-a Hrvatske. Dakle nije odgovoran samo za gore navedene zlocine vec puno vise, po celoj hrvatskoj se radilo po njegovim direktivama. Mislim na odvodjenje Srba iz gradova koji nisu bili u blizini ratnih podrucja. To je radio MUP i tajne sluzbe.

Evo ga ovaj *****.......
 
Nisam ja zaboravio Glavasa, njemu kao hoce da sude, samo sto su pravi razlozi politicki, a ne zbog zlocina nad Srbima...naredjivao je da se ubijaju i Hrvati koji nisu bili dovoljno za dom spremni...sef hrvatskog MUP-a u tom delu Slavonije je na pocetku ubijen, po Glavasevom naredjenju, a ovaj ga je dobio od Suska...zaboravio sam kako se zvao taj MUP-ovac, navodno je celo vreme smirivao tenzije izmedju Srba i Hrvata pa mu je to i presudilo.
 
hektorius:
Nisam ja zaboravio Glavasa, njemu kao hoce da sude, samo sto su pravi razlozi politicki, a ne zbog zlocina nad Srbima...naredjivao je da se ubijaju i Hrvati koji nisu bili dovoljno za dom spremni...sef hrvatskog MUP-a u tom delu Slavonije je na pocetku ubijen, po Glavasevom naredjenju, a ovaj ga je dobio od Suska...zaboravio sam kako se zvao taj MUP-ovac, navodno je celo vreme smirivao tenzije izmedju Srba i Hrvata pa mu je to i presudilo.
Муповац се звао Јосип Раихл-Кир.Знам за то.
 
Salvantis:
Na samom pocetku ratnih sukoba, a ocigledno i nesto kasnije, odvodjenja i nestanak Srba su bila cesta pojava, pogotovo u Vinkovicma i jos nekim gradovima koji su ostali pod kontrolom hrvatskih vlasti.
Ovi nesrecnici su verovatno neki od tih 'nestalih'....

I naravno da pocinioce niko, nikada nece naci.

U RH se do sada ubilo oko 1500 branitelja!
Za utehu žrtvama, neki od njih su najverovatnije presudili sebi kada im je proradila savest po pitanju zločina!?
 

Back
Top