Da li je "ZABAVLJANJE" socijalna institucija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Differentia specifica socijalne institucije je da je to usvojen, ustaljen i uoblicen drustveni odnos, za razliku od prolaznih i drugih privremenih, neustaljenih oblika drustvenih (neinstitucionalnih) odnosa. Oni se primecuju al se, konkretno za sociologiju kao nauku o drustvenim institucijama (izmedju ostalog), ne smatraju u toj meri relevantnim sami po sebi.
 
ma q...
soc. instituciaj je institucija u društvu, znači neki entitet, oblik udruživanje koji je uvažen i teFko se ruđi (vezan je za tradiciju, kao i sve INSTITUCIJE) ;)

Evoluciaj opravdava zabavljanje, jer o konačnom ishodu biologija odlučuje - treba joj pomoći da odluči pametno. Evolucija nalaže viši stepen svesti od nasumičnog produženja vrste, jel :lol:
 
Zabavljanje sluzi momku... Zabavljanje sluzi devojci...

Obe strane teze da se grupisu iz razloga sledecih>poseduju zajednicko poreklo(recimo zajednicki uslovi zivota...), obavljanje neke delatnosti(pojedinac nije u stanju sam da obavlja neke delatnosti onda nastaju recimo brak, porodica, radne grupe, profesije, politicke grupe...), zajednicke teznje ili sklonosti ka cilju(iz ovoga nastaju prijatelji, poznanici, susedi, ..)
...
...
...
 
Pa znamo svi da ne mozes sa svakim da nadjes zajednicki "jezik" tj ne mozes sa svakim da se slazes. Kad su u pitanju parovi znas ono "srodne duse". A uvek ce biti onih sa kojima ne mozes da se slazes ali mozes ponekad da napravis kompromis...

Interesuje me sta mislite o ovome
>Suprotnosti se privlace
> ili Isti su zajedno?
Sta je vama bliskije?
 
Jeste klise, al meni je bitno medjusobno dopunjavanje.
Bitno mi je da smo slicni u nekim stvarima, jer ukoliko smo skroz na skroz razliciti - nema razumevanja.
Obicno su u to ukljucene i neke svakodnevne situacije.
Opet, ako smo previse slicni, to ne funkcionise. Znajuci sebe, nikad mu ne bih verovala ;)
Verovatno bi mi brzo postalo dosadno, ne bi postojao nikakav izazov, ili novina. U najboljem slucaju, ostali bi dobri drugovi.
 
шумахер:
Ako sam dobro razumeo ovde se ozbiljno razgovara a na PP ...ono.

Ne, nisam se prepucavala, zaista sam pitala. Postavila pitanje.
Ali lepo, evo ga jos jedan UNPROFOR-ac ;)

Ma, zezam se, bwe ... :lol:
sta vam je ?

piskaralo:
Zabavljanje sluzi momku... Zabavljanje sluzi devojci...

Obe strane teze da se grupisu iz razloga sledecih>poseduju zajednicko poreklo(recimo zajednicki uslovi zivota...), obavljanje neke delatnosti(pojedinac nije u stanju sam da obavlja neke delatnosti onda nastaju recimo brak, porodica, radne grupe, profesije, politicke grupe...), zajednicke teznje ili sklonosti ka cilju(iz ovoga nastaju prijatelji, poznanici, susedi, ..)

Ok, ali koliko sam ja skapirala pitanje je bilo - koliko zabavljanje sluzi drustvu, a ne koliko sluzi njima kao pojedincima ... zar ne ?
To sto iz zabavljanja moze nastati brak nije dovoljan argument - kao kad bi me smatrao/la pevacicom samo zato sto ja to jednog dana mogu da postanem.
 
Elle_77:
Ok, ali koliko sam ja skapirala pitanje je bilo - koliko zabavljanje sluzi drustvu, a ne koliko sluzi njima kao pojedincima ... zar ne ?
To sto iz zabavljanja moze nastati brak nije dovoljan argument - kao kad bi me smatrao/la pevacicom samo zato sto ja to jednog dana mogu da postanem.

Pitanje je "KAKO ZABAVLJANJE SLUZI DRUSTVU A I POJEDINCIMA?"

Ok slazem se sa tobom da iz zabavljanja moze nastati brak...

Ali me interesuje tvoje misljenje i misljenje drugih kako "zabavljanje" sluzi pojedincima?
hvala unapred na odgovoru
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top