brz odgovor please !!!!!!

dejan19

Početnik
Poruka
11
Alo narode

Jednom ste mi pomogli, moze li jos jedno pitanje

Dakle ponovio sam se karticom Nvidia 7600 gs /silent 256mb, i komp je radio 5 dana, a sada kada ga upalim u windows-u radi, medjutim cim pokrenem bilo kakvu aplikaciju komp posle 5 min.zakuca !!! tj. freeze !

Ne mogu da ga resetujem , vec mehanicki moram da ga iskljucim na power dugme.

konfiguracija je sledeca

Asus P4P800SE
Celeron 2600
Nvidia 7600GS/silent 256 mb
memorija : 1* kingston 512 mb (400) + skoro kupljen 1* transcent 512 (400 ) - dual mode

Probao sam da izvadim jednu memoriju, ali i dalje comp kuca.
da nije mozda napajanje? imam 400W
Probao sam i sa skidanjem napon kabla sa graficke ali ....

Sta da radim, sta moze da bude, posto vise nemam ideja

Unapred hvala
 
Moze svasta da bude pocev od memorije,nekompatibilnosti neke komponente ,neke greske u windowsima pa do napajanja...
Probaj naizmjenicno da mjenjas memorije ,stavi jednu pusti MemTest ako ne javi gresku isto ponovi sa drugom memorijom...obicno je greska zbog memorije u 80% slucajeva.
Jako je tesko pogodit sta je u pitanju to kad krene sa greskamo nikad kraja mukama...
 
Da li dobijes neku gresku pre nego sto se komp zakuca?Koje app startujes?Memorijski prob se uglavnom manifestuje iznenadnim greskama sa porukom "reference xxxxxxxX0x(gde x predstavlja brojeve)memory could not be read".Ili se pojavi PES ili se komp odjednom restartuje,ali postoje i retki slucajevi gde se komp zamrzne.Probaj da testiras sa memtest86 i testiraj sa testom #5 i #8.Da li si menjao bilo sta u Biosu?Koje je napajanje i koliko je staro?
 
kucanje racunara je obicno znak da se procesor pregreva.
proveri temperaturu procesora (isto tako i temperaturu graficke karte)
Skini memory gold i proveri RAM
KAd tako napises moze biti milion stvari.
Probaj da zamenis video kartu drugom, pa vidi sta ce se desiti,.
NA zalost ni jedan pametan odgovor neces moci da dobijes.
Ovo se resava metodom probe, komponenta po komponenta.
Prvo kreni od najjednostavnijeg. Proveri da li ventilatori dobro rade i da li se procesor ili video karta ne pregravaju.
Zatim kreni redom od zamene video karte itd...
 
Prvo da vam se zahvalim na velikom broju odgovora.

Probao sam i sa menjanjem memorije , vratim staru graficku i radi kao sat.
Probao sam i sa reinstalacijom windows-a jer sam mislio da mu je ostalo nesto od starog drajvera za graficku, ali bez uspeha, znaci komp odmah zakuca.
Probacu danas sa update bios-a mozda ploca nesto zeza, nesto sam menjao u biosu, ali cim je pocelo sa glupostima, vratio sam mu default values , ali i dalje kuca.

Stvar je u tome da sa starom grafickom Nvidia 5200 FX radi savrseno sa obe memorije, predpostavljam da je graficka sa nekim problemom.

Napajanje mi je staro 3 god " Leadtek " - valjda se tako zove....ali da je problem u nekoj od komponenti nebi radilo sa starom grafickom, zar ne?
 
Pa bi s obzirom da 7600gs trosi vise struje od 5200,moze da bude da napajanje u startu nema dovoljno ampera ili vati da bi napajao graficku pod opterecenjem.Ili moze da bude da je napajanje,s obzirom da firma nema bas dobru reputaciju sa napajanjima,malo vise popustilo tokom te 3 godine.
 
400w nije minimum za 7600gs.Moze opusteno da se pokrene i sa 350w(mozda i manje),ali bi moralo napajanje da bude kvalitetno sa "realnih" 350w.400w je neki minimum za kineska napajanja.Inace bas mi bilo cudno da Leadtek pravi napajanja,ali sam pomislio da su ih mozda i pravili pre 3 godine.
 
Alo narode, ovako stoje stvari

Sa starom grafickom sve radi super, uradio sam test memorije i ona je ok.
Nisam radio OC graficke.
Napajanje nije Leadtek vec Frontier 400 W.

Juce kada sam ubacio graficku 7600 slika na monitoru je pocela da poskakuje i onda je komp zakucao. Nisam ukljucio napajanje na graficku ( znaci radi u nekoj vrsti safe moda ).

Sve vise sumnjam na napajanje

Neka sugestija.....
 
-Kartica koja je radila u kompu, stavis i dignes WIN.Deinstaliras drajvere,ugasis komp.
-Stavis novu upalis komp i instaliras drajvere NE NAJNOVIJE nego one sa sajta proizvodjaca koje kazu da treba.
-Sad ako ima problema treba resavati, onako moze da bude svasta, a probaj i novo napajanje da probas(pozajmi) ako se ispostavi da radi kod druga OK.
 
Pa ovako stoje stvari narode.

Otvorio sam kuciste i uperio " sobni ventilator " direktno u karticu, i gle cuda radi.
Znaci napajanje izdrzava ,stvar je u prevelikoj toploti koju kartica stvara oko sebe i zbog toga kuca.
Posavetovao sam se i svi su mi rekli da kupim kuciste koje ima 2 ventilatora na sebi ( jedan da uduvava spoljni vazduh, a drugi da topli tera napolje i stvar resena.Jos samo da nadjem pare.
Postoji li neka varijanta ugradjivanja nekog collera direkt na karticu i kako se resava napajanje u tom slucaju?

Znaci nauk svima, nikad ne kupuj karticu koja nema cooler na sebi inace ces da imas sto muka oko nje. ( a i izadje te jeftinije na kraju , a i nemas glavobolju )
 
Postoje kuleri koji se mogu okacir sa strene da duvaju u graficku,ZALMAN ima takav 8cm kuler koji se moze usmjerit da duva u nesto, a imas i duple ventilatore koji dodju na mjesto PCI utora i sluze za kolanje vazduha.
Neke od tih varijanti bi moglo pomoci to bi te najmanje kostalo,verzija s stavljanjem drugog kulera je daleko skuplja,narocito kvalitetnijeg...
 
Daj tacnu oznaku i proizvodjaca kartice.Verovatno mozes da zasrafis neki od klasicnih ventilatora za kuciste i da ga spojis na slobodan Molex ili ako imas na ploci 3-pinski konektor za system ili case fan.Da nemas blizu nje TV karticu ili SkyStar,one se greju ko blesave.
 

Back
Top