Da li moze da se podigne Windows XP u ovom slucaju: Pentium II (Celeron) na 433 MHz

tillo

Početnik
Poruka
1
Juce sam kupio Pentium II (Celeron) na 433 MHz (yay, konacno upgrade posle P1 na 200 MHz :) i 96MB RAM-a. Da li mogu da instaliram XP i kako bi komp radio pod njim (da li bi puno swap-ovao npr.)? Ne koristim veliki broj aplikacija odjednom, mozda jednu ili dve u isto vreme, a kompjuter bi mi prvenstveno sluzio za emulaciju (SNES, GB...) i muziku...

Hvala unapred na odgovoru.
 
Naravno da jeste.. Ja imam slicnu masinu za klince.. Instaliran XP SP2.. Doduse isprva sam imao RAM 128 pa sam kasnije nadogradjivao..
XP moze da radi na ovoj masini bez nekih problema, samo sto se ne moze da ocekuje je to da ne moze da postigne neku posebnu brzinu.. Naravno, instalacija XP, XP SP1, pa i XP SP2 je moguca, gotovo normalno, s tim da je pozeljno da imas malo vise RAM memorije i naravno da ce da se osjeti u radu.. Sa 98 MB RAM-a ce da radi, ali otezano.. Nekada sam i instalaciju radio na 64 MB RAM-a i radio je ali poprilicno sporo..

Dakle, samo raspali...
 
bojan p:
Ne shvatam svrhu tolikog žongliranja. Instalirati Windows XP i on će sigurno da radi. Ostaje onda samo da se pogleda koji drajveri nedostaju i oni se downloaduju i instaliraju. Zar nije jednostavno, bez bilo kakvog dodatnog hardvera?

Tacno tako bojane.. Moje iskustvo kaze, a nije bas ni malo, da skoro sve XP od drajvera nadje, jedino se desi, od slucaja do slucaja da ne nadje dial-up modem.. U mom slucaju, ja nista, bas nista nisam morao dodatno da instaliram od drajvera..

Jednostavno instalirao XP SP2 i sve je tu.. Radi ODLICNO...
 

Back
Top