Kafa u Zrenjaninu?

Texonja

Početnik
Poruka
21
Gde je po vama normalan espresso u gradu (ako ga pijete)?

Gdegod mrdnem van bolji je nego bilo gde kod nas u ZR.
Npr, u Pozorisnom kao da su oprali noge u njemu, u M-u i Borsalinu imaju onu katastrofalnu "sortu" kafe (ne znam mu ime), u Bar Bassu i Maxu je recimo solidan, u Mistique-u nesto losiji od Maxa ali prihvatljiv, u Passage tuga, u Vojvodini (od kad je uzeo Matijevic) je najgori koji sam ikada video i probao :shock: , ma gdegod da odem - espresso je krsh.
E da, Bassic je isto kako-tako OK, kao i Dvoriste, ali nista specijalno...

Dakle, Bassic, Max, Dvoriste i Bar Basso su recimo jedva prolazni (citaj: kafa koja se da popiti), dok je ostalo jad i tuga.
Padalo mi je na pamet da odem jos do Cikija i Papagaja (mada ova dva mesta bas i ne "mirisem" nesto), cisto da vidim na sta im lici kafa, ali sumnjam da cu naci bilo sta makar i priblizno recimo Macchiato-u na Spensu.
 
ne znam, ja ne pijem espresso, ali sam npr Ultra kaze da je u pasazu dobar.
za papagaj sam cuo da je ambijent odlican, ali nisam bio tamo... sve u svemu, i nije neki neki informativan post, zar ne ?
:)
 
Nije previse informativan, ali je ipak za sada najbolji! :)

Sto se tice "Passage"-a, imaju dobru reklamu ("Najbolji espresso istocno od Milana"), ali nazalost isto je sranje kao i gotovo svuda. Pocinjem da zaista verujem u pricu da je to zbog vode, jer nemoguce mi je da u NS skoro svi prave dobru kafu, a kod nas niko ne ume.
"Papagaj" mi je uvek bio odbojan... tako mi je nekako mesto za matore svalere i njihove konkubine... ma skroz mu odgovara ime, samo fali "Zlatni" ispred. ;)
Za sada, "Max" rulez sto se mene tice...
 
Drugarica koja radi kao sankerica (necu reci gde jer ce biti 50% sansi da znate i ko je :) ) mi je rekla da ima veze i sa vlagom, tj zavisi od vremena i vlaznosti vazduha.
Ako poverujem u ovo bicu naivan, ako ne poverujem bicu $@#%%!@, ali vise ne znam ni sam...
 
"u svakom drugom gradu je espreso bolji" - pre nego sto si odlucio/la javno da se protivis "zrenjaninskom espressu", da ti nije mozda palo na pamet da je u pitanju ista kafa koju sluze po kaficima i u drugim gradovima?
Ili je to neka "u ZR-u ni Sunce nije kao tamo-i-tamo" moda? :?
 
Jao pa ti poznajes Milana .....onog...Milana :-D ....jbt....al si ti sretan covwek..hahahaaa...

Ok, salu na stranu ni ja ih ne podnosim a jedno vreme kada sam bila neraspolozena uvek sm gledala te tarot emisije, brate bar sam se dobro ismejala, cak su i bolji od Beni Hila i Mr. Bina....A naravno kao clanica lepseg pola obozavala sam da gledam sa drugaricom u solju..pa smo se tako lepo zabavljale, jer je svaka znala tajnu one druge.... :D
 

Back
Top