Дел понте љута због пресуде и на Глас Јавности

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Del Ponteova iznenađena reakcijom EU na presudu Suda pravde
LJuta što Srbija nije okrivljena
Tužiteljka je zabrinuta što neće videti Karadžića i Mladića u pritvoru. U Tribunalu su osudili specijalni dodatak o Srebrenici, autora Milivoja Ivaniševića, objavljen u ponedeljak u Glasu javnosti
Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte izrazila je juče iznenađenje "tihom" reakcijom Evropske unije na presudu kojom je Međunarodni sud pravde proglasio Srbiju odgovornom što nije sprečila genocid u Srebrenici, ni kaznila počinioce.

Del Ponteova je nazvala nemuštim odgovor Evrope na odluku Međunarodnog suda pravde da Srbija nije sprečila genocid u Srebrenici, ocenjujući da bi takva reakcija EU mogla da potkopa borbu za međunarodno pravo.


OSUDA GLASA JAVNOSTI

Haški tribunal i tužilaštvo juče su, preko svojih portparola, osudili specijalni dodatak o Srebrenici, autora Milivoja Ivaniševića, objavljen u ponedeljak u beogradskom dnevniku Glas javnosti.
Portparol suda Refik Hodžić ocenio je da je taj tekst "sramotno negiranje i relativizacija činjenica koje je ovaj sud utvrdio van razumne sumnje o genocidu koji je počinjen u Srebrenici".
- Haški tribunal želi da osudi ovaj, kao i sve druge nedavne pokušaje da se negira genocid počinjen u Srebrenici, gde je ubijeno više od 7.000 muškaraca i dečaka - naglasio je Hodžić.
Kavranova je dodala da se glavna tužiteljka u potpunosti slaže sa tom izjavom.




"Odgovor međunarodne zajednice, a posebno predsedništva Evropske unije, na ovu presudu (Međunarodnog suda) čini se da je prilično nemušt", navela je Del Ponteova u saopštenju.
- Tužiteljka je bila veoma iznenađena kada je videla da se odgovor međunarodne zajednice - a naročito predsedništva Evropske unije - na tu presudu pojavio kao prilično tih - izjavila je njena predstavnica Olga Kavran na redovnom brifingu za novinare u Tribunalu, a prenela Beta.

Karla del Ponte je kritikovala nedostatak angažovanja EU da pozove Srbiju da uhapsi i prebaci u Hag Radovana Karadžića i Ratka Mladića.
Ona naglašava da visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana u izjavi "nije uopšte spomenuo činjenicu da je utvrđeno da je Srbija prekršila Konvenciju o genocidu", niti da je propustila da izruči Tribunalu Ratka Mladića, optuženog za genocid.

- Umesto toga, on je pozdravio činjenicu da "nema kolektivne kazne" i da je "najviši sud na svetu zaklopio ovu stranicu". Nemačko predsedništvo EU je objavilo sličnu izjavu u kojoj je reklo da se "nada da će presuda Međunarodnog suda pomoći da se zatvori bolno poglavlje u istoriji regiona". I tu se ne pominje kršenje Konvencije o genocidu, niti hapšenje Ratka Mladića - konstatovala je glavna tužiteljka.
Karla del Ponte je ocenila da je to "potencijalno razarajući razvoj događaja".
- Imajući u vidu strategiju okončanja rada Haškog tribunala i rastući pritisak na Tribunal da zatvori svoja vrata do 2010. godine, tužiteljka je zabrinuta da možda nećemo nikada videti Mladića i Radovana Karadžića u našem pritvoru. To bi imalo razarajući uticaj na međunarodnu pravdu i našu borbu protiv nekažnjivosti - izjavila je Kavranova.
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/T07031403.shtml

Српске жртве око Сребренице су небитне. Узели су запослили муслимана из Босне. Орићу судили због побијене стоке, и пустили га. Сад им смета пресуда. Сад ће ваљда "хуманисти" да траже хапшење Глас Јавности због изношења истине о Сребреници.
 
Rainbow Six:
Ne ja vala, pa makar da sam i sam Miloš Obilić!!!
Mislim da bih lakše podnio Turke Seldžuke!!! :lol: :lol: :lol:
Mada mislim da bi Žika Obretković bio prava terapija za nju!!!
Опрости, али Жика Обретковић (кога сам познавао) је за њу МИСТЕР УНИВЕРЗУМ!
Надам се да се слажеш!
 
Jevdjo:
Bas mi sad trebaju pare na prolece pocinjem da pravim kucu,a fali mi jedno 60.000 evra.
Kolega malo je 60.000 jura za taj posao...Malo je i 6 miliona.

ponte_500.jpg
 
Carla, Carla!!??
Zašto bi EU previše galamio zbog toga što Srbija nije žešće pritisnuta za nesprečavanje Srbrenice? Tada bi se možda neko priupitao, a šta su radili oni koji su trebali štititi tu enklavu, i BILI su tamo, a ne kao SMradovi u Srbiji!

Btw: Srbija nije ništa preduzela ni da se spreči egzodus Srba iz RSK, barem je bila dosledna!:)
 
OSUDA GLASA JAVNOSTI

Haški tribunal i tužilaštvo juče su, preko svojih portparola, osudili specijalni dodatak o Srebrenici, autora Milivoja Ivaniševića, objavljen u ponedeljak u beogradskom dnevniku Glas javnosti.
Portparol suda Refik Hodžić ocenio je da je taj tekst "sramotno negiranje i relativizacija činjenica koje je ovaj sud utvrdio van razumne sumnje o genocidu koji je počinjen u Srebrenici".
- Haški tribunal želi da osudi ovaj, kao i sve druge nedavne pokušaje da se negira genocid počinjen u Srebrenici, gde je ubijeno više od 7.000 muškaraca i dečaka - naglasio je Hodžić.
Kavranova je dodala da se glavna tužiteljka u potpunosti slaže sa tom izjavom.
__________________________________________________________________

Невероватно! Хашки трибунал, хоће да уређује и све медије у Србији!
Није им доста БЕЕЕ92, Данас, Време, Студио БЕЕ,....Нису им довољне НВО!
 

Back
Top