Ponuda za provajdere

dusan28

Početnik
Poruka
4
Ja zivim u Sarlincu(opstina Leskovac), udaljen oko 25km od grada i zeleo bih da koristim bezicni internet. Baznih stanica nema, iako u precniku od 6km zivi oko 10000 ljudi. U skolama se uci o internetu medjutim ta znanja je nemoguce primeniti u praksi zbog nepostojanja tehnickih uslova(tel. centrala analogna, kablovske nema). Zainteresovani provajderi mogu da me kontaktiraju na dusan28@bitsyu.net i iznesu svoje predloge o resenju problema moje okoline. Mislim da bi bilo finansijski isplativu izgradnja bazne stanice u mom selu
Pozdav Dusan Mikic.
 
Ako misliš da je finansijski isplativo, proveri prvo koliko bi ljudi zaista plaćalo Wireless Internet, a onda se obrati sa tim podatkom nekom provajderu u okolini. Ovako sumnjam da će se neko javiti, jer jedno je retorička priča, a nešto sasvim drugo mesečni računi.
 
Da li neko od vas moze da kaze nesto vise o tome kakao napraviti baznu stanicu, sta treba od opreme, koliko to kosta kao i koliko kostaju linkovi odredjene jacine, kako dobiti dozvolu za postavljanje stuba visine 30 metara, koje dozvole ili atesti za to trebaju, kako dobiti dozvolu za provajdera i kako dobiti od banke kredit za ovakvu investiciju.
Moram da dodam da trenutna statistika kaze da na 10000 stanovnika ima jedva 100 korisnika interneta a bezicnog verovatno i manje.
 
trgovaccc:
Da li neko od vas moze da kaze nesto vise o tome kakao napraviti baznu stanicu, sta treba od opreme, koliko to kosta kao i koliko kostaju linkovi odredjene jacine, kako dobiti dozvolu za postavljanje stuba visine 30 metara, koje dozvole ili atesti za to trebaju, kako dobiti dozvolu za provajdera i kako dobiti od banke kredit za ovakvu investiciju.
Moram da dodam da trenutna statistika kaze da na 10000 stanovnika ima jedva 100 korisnika interneta a bezicnog verovatno i manje.
Sada ima toliko korisnika ili toliko ima potencijalnih korisnika?

Umesto da sami pravite baznu stanicu i sve što treba za nju, možda je bolje rešenje da pozoveš provajdera i navedeš koliko je korisnika spremno da koristi pomenuti bežični Internet kada se napravi u recimo narednih godinu dana i da onda sa njima vidiš da li su zainteresovani da oni naprave baznu stanicu.

Ako svi uzmu flat rate 128k paket koji košta oko 1000 dinara, onda je to recimo 100000 dinara mesećno, odnosno 1200000 dinara tj. 15000 evra godišnje. U zavisnosti od toga kakva je oprema potrebna sem pomenutog stuba, ova inicijalna suma može da bude dovoljno primamljiva da provajder napravi baznu stanicu.
 

Back
Top