Antibiotici

dilinkuca

Zainteresovan član
Poruka
182
Unapred se izvinjavam sto otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja, pa sam je imenovala tako da i oni koji budu imali neka drugacija pitanja u vezi antibiotika mogu da se pronadju. Interesuje me da li osoba koja je pod terapijom antibioticima sme da konzumira alkohol?
 
Muz i ja pijemo kombinaciju dovicin, ciprocinal i hemymicin, i ja nemam objasnjenje zasto ne sme da konzumira alkohol. Za ciprocinal u uputstvu pise da ne sme i zasto, a za druga dva se nista ne pominje. Da li mozes u par reci ili recenica da mi das dovoljno dobro i razumljivo objasnjejne kojim bih mogla da ga ubedim da se suzdrzi dok ne zavrsimo sa terapijom. Unapred hvala na razumevanju.
 
Zato sto alkohol smanjuje dejstvo antibiotika (generalno) i zato sto moze i da ga potencira (zavisno od antibiotika, pa napravi jos gore), a deluju i hepatotoksicno (deluje na jetru, pa se jetra trosi na detoksikaciju alkohola i time menja farmakokinetiku leka - razgradnja i eliminacija leka i njegovih metabolita).
 
Da ne otvaram novu temu, treba mi savet od stručnih osoba.
Petogodišnje, muško dete ima gnojnu anginu. Već dva dana pije kapsule CEFALEKSIN-a od 250 mg na 6 sati, ali nema nekog drastičnog boljitka. I dalje otežano guta, slini, kašlje, kija i temperatura mu je povišena i kreće se od 37,5 do 38,4.
Da li ga treba ponovo voditi kod lekara, možda će mu injekcije bolje pomoći, s obzirom da ide vikend?
Hvala.
 
koliko je "drasticno" kada se u th od 20 tableta (eritromicin) preskoci koja tableta (u mom slucaju 2 tablete u razmaku od 5 dana). popicu i njih na kraju terapije, ali da li to znaci da mi je propala cela terapija, ili..? hvala!
 
kada na antibioticima pise da mogu izazvati "fotosenzibilizaciju", jel to znaci da se ne sme suncati (citati: provoditi duze vreme na suncu), ili se ne sme uopste biti na suncs (ne smes izlaziti iz kuce kad je jako sunce)?

(pijem viziren i danas sam malo duze imala posla u gradu po suncu) - ma jok! nisam ja paranoicna, cini vam se :D ... ali u zavisnosti od situacije... ponekad... :P
 

Back
Top