Kako trenirati a ne biti mnogo misicav?

M

Majce_BG

Gost
Ovo je dobro pitanje,na koje ja imam odgovor.Ako nesto treniras normalno je da ti se posle nekoliko meseci vide napredni rezultati.Smrsaces,ali i dobiti misice(neki manje,neki vece),sto nekim devojcicama smeta.Ako ne zelis te ogromne misice nemoj ni da ih premnogo nap-
rezes.Trci,radi trbusnjake,...samo sve to moze umereno.Ali,oni koji zele da postanu vrhunski sportisti(a recimo treniraju rukomet),nemogu od toga pobeci.Zato odluci.Dali ces trenirati redovno sa namerom da bubes vrhunski sportista,ili samo rekrea-
tivac.Razmisli!!!
 
Da bi imali atletsku građu a ne bodibildersku potrebno je tokom vežbanja upražnjavati između ostalog i kardio vežbe. To podrazumeva bicikl, trenažer za ski trčanje, pokretnu traku, trčanje (po mogućstvu po prirodi jer je mnogo zdravije nego po gradu i pri tome izbegavati betonske podloge jer nisu preporučljive zbog skočnih zglobova), preskakanje vijače(konopa) i slične vežbe. Potrebno je naglasiti za one koji nameravaju trčanjem da skinu višak kilograma da se taj efekat javlja tek posle najmanje pola sata neprekidnog trčanja. Sva trčkaranja od po 15-20 minuta nisu delotvorna, nije toliko bitno da li je pretrčano 5 ili 50 kilometara za tih pola sata, to zavisi od tempa koji sebi zadate shodno mogućnostima, već da ste trčali najmanje pola sata. Kada se radi u teratani vežbati se može prema sopstvenom ili progamu fitnes instruktora pri čemu je bitno da se vežbe u seriji ponavljaju od 12 do 15 puta. Moj savet je da se radi po 4 serije od svake vežbe sa po 12-15 ponavljanja u seriji prilikom čega težinu treba prilagoditi sopstveoj snazi i mogućnostima. Kada se počinje vežbati preporučljivo je i poželjno da se radi sa asistentom radi sigurnosti. Ukoliko pri radu ne osetite napor povećajte težinu ali ispoštujte broj ponavljanja. Kada se rade vežbe za snagu onda se radi od 5 do 7 ponavljanja, za masu od 7 do 12, a za definiciju kao što rekoh od 12 do 15 ponavljanja. Obavezno je najmanje 15 minuta zagrevanja pre treninga i isto toliko minuta istezanja posle treninga. Bilo bi dobro upražnjavati i plivanje jer se time istežu mišići a i zdravo je za organizam pogotovo za kičmu. Bodibilderski izgled teško je postiči ukoliko se ne koriste steroidi i anabolici, da nije tako zamislite kakvi bi bili rudari, radnici na građevini, u železari i oni koji se bave sličnim fizički zahtevnim poslovima. Što se tiče devojaka ne treba da brinu za svoj izgled jer nikada ne mogu biti mišićave poput muškaraca, za to se pobrinula majka priroda. Ono što utiče na izraženu mišićavost kod muškaraca jeste tostesteron a kao što znate vi ga devojke nemate u tolikoj količini, stoga nema razloga za brigu. Tokom treninga obavezno pravite i dane pauze da se mišići odmore. Za detaljnije informacije i pomoć obratite se nekom fitnes treneru. Nadam se da sam koliko tolko pomogao pozdrav.
U ZDRAVOM TELU ZDRAV DUH :!: :!: :!:
 

Back
Top