"OVK mi ubila oca u Glođanu"

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
OVK mi ubila oca u Glođanu
VN, 13. mart 2007

HAG - Svedok optužbe Stanimir Radošević izjavio je u utorak na suđenju Ramušu Haradinaju pred haškim Tribunalom da mu je OVK u aprilu 1998. zarobila i ubila oca u okolini Dečana.
Radošević je opisao i kako su ga pripadnici OVK prebili i ispitivali u selu Glođani, gde je, po optužnici, bio Haradinajev štab, pošto su ga, zajedno sa majkom i prijateljem, zaustavili na putu.
Svedok je rekao da je 23. aprila 1998. sa majkom i prijateljem Novakom Stijovićem krenuo iz Dečana u rodno selo Dašinovac, ali da su ih na putu zaustavili pripadnici OVK. - - Tražili su oružje i zapretili da će nas ubiti ako nađu... Kad nisu našli, rekli su nam da nemamo šta da tražimo više u našem selu, da je sada njihovo, rekao je Radošević. Pripadnici OVK zatim su ih, po rečima svedoka, poveli prema Glođanima, a usput su njega i prijatelja teško pretukli kundacima oružja i šutirajući ih, kad bi pali.
Radošsević je ispričao da ih je u kući u Glođanima jedan zapovednik OVK ispitivao da li imaju oružje i gde je policija.
-Rekao sam da moj otac ima dve lovačke puške, a on mi je dao sat vremena da odem u Dašinovac i donesem puške i zapretio da će mi ubiti majku i prijatelja, ako ne donesem, izjavio je svedok.
Pošto su ga pustili, otišao je u svoje selo i ocu ispričao šta se desilo. Otac mu je dao jednu pušku i uputio ga da OVK kaže da po drugu pušku mora u Dečane.
- Otac mi je rekao i da će tokom noći pokušati da se izvuče iz sela, dodao je Radošević.
On je posvedočio da je zatim krenuo u Dečane i da je pušku
usput dao istim pripadnicima OVK koji su ga zaustavili i prvi put. U Dečanima je policiji prijavio šta se desilo, a zatim mu je ukazana medicinska pomoć.
- Dok sam davao izjavu policiji, rekli su mi da je jedan policajac na putu ka Dečanima kod sela Prilep naišao na moju majku i prijatelja Novaka i dovezao ih, kazao je Radošević.
Po njegovim rečima, sutradan je čuo da mu je otac zarobljen i verovatno ubijen u napadu OVK na njihovu porodičnu kuću u selu Dašinovac.
Početkom maja je javljeno da je moj otac ubijen sa još jednim čovekom i da su tela pored puta...U septembru su policajci tela i našli nedaleko od naše kuće, kazao je svedok.
Radošević je precizirao da mu je jedan komšija Albanac ispričao da je video kako pripadnici OVK odvode njegovog oca u Glođane i da je pokušao da ga zaštiti, ali je dobio batine zato što "štiti Srbe".
- On mi je ispričao da je video kako ih odvode u Glođane, a da je kasnije čuo da su ubijeni i bačeni uz put...Posle tri-četiri meseca, otišao je na to mesto, pronašao leševe i
bacio na njih zemlju lopatom, izjavio je Radošević.
Haradinaj, u kritično vreme vođa OVK u okolini Dečana,
zajedno sa Idrizom Baljajem i Ljahom Brahimajem optužen je za zločine nad Srbima, Romima i Albancima od marta do avgusta 1998.
http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=3&status=jedna&vest=101053&datum=2007-03-13

Нема чеде, чанка, бисерко, кандићке и осталих дужебрижника за "хуманост" да се огласе.
 
jovo nanovo. ja sam da se osudi svaki, ko je, ne pocinio genocid, vec ubio jedno ljudsko bice, ili jednog civila, ili zarobljenog vojnika i sl. ali tek nakon sto se dokaze da je kriv. i uvek sam za, bolje pustiti devet krivaca uz jednog nevinog, nego, kako kazu neki, bolje je kazniti i devet nevinih uz jednog krivca, nego ga pustiti. znaci nemojmo unapred suditi tudjim zlocincima, a nase proglasavati herojima, i to pre nego "merodavne" [ svidjele se one nama ili ne] osobe ili vreme ne donese svoj sud.
 
Смета "хуманистима" што сам поставио тему о убијању косметских Срба. Да је било обрнуто, овде би одмах се јавило са директивима да се одмах побију Срби, писали би да су Срби дивљаци, како пред светом и.т.д. Ово је покољ над Србима, и онда је "хуманистима" бисерко, кандић то небитно.
 
Sorab1:
Смета "хуманистима" што сам поставио тему о убијању косметских Срба. Да је било обрнуто, овде би одмах се јавило са директивима да се одмах побију Срби, писали би да су Срби дивљаци, како пред светом и.т.д. Ово је покољ над Србима, и онда је "хуманистима" бисерко, кандић то небитно.

da je tebe i malo briga za te srbe, ti ne bi u svoj post gurao kandicku...
takodje ne bi postavljao ovo na politici...

ja mislim da ti jedva cekas da neki srbin bude zaklan, kako bi ti mogao da pljunes kandicku i uzmes koji politicki poen za svoju stranku
 
Obersturmfuehrer i goxy, pitanje za vas dvojicu...
Gde god se postavi neka tema o stradanju Srba ili nekoj nepravdi prema Srbima od strane drugih, vaše reakcije su otprilike iste...
Međutim, ako je tema o "Smradu Slobi", "Srebrenici", "Vukovaru"... onda vam to ne smeta.
Nekako mi se čini da ste se vas dvojica ozbiljno primili na "čišćenje sopstvenog dvorišta", pa smatrate kako čak ni na ovom sajtu (čiji je server u Beogradu), na podforumu POLITIKA, nije mesto da se ukaže na muke i patnje većinskog naroda.
Pa ljudi, shvatite već jednom, niti su svi forumaši koji imaju nacionalna osećanja i ponos - šovinisti, pa da postuju na neonacističkim ili šovinističkim sajtovima, niti je moguće da se ovaj sajt tj. forum pretvori u antisrpski B92.
Zar vam već nije jasno da ima ljudi koji su demokrate i evropljani, ali u isto vreme imaju i nacionalni ponos i ono što vi podrugljivo nazivate patriJotizam.
 
DraGo70:
Obersturmfuehrer i goxy, pitanje za vas dvojicu...
Gde god se postavi neka tema o stradanju Srba ili nekoj nepravdi prema Srbima od strane drugih, vaše reakcije su otprilike iste...
Međutim, ako je tema o "Smradu Slobi", "Srebrenici", "Vukovaru"... onda vam to ne smeta.
Nekako mi se čini da ste se vas dvojica ozbiljno primili na "čišćenje sopstvenog dvorišta", pa smatrate kako čak ni na ovom sajtu (čiji je server u Beogradu), na podforumu POLITIKA, nije mesto da se ukaže na muke i patnje većinskog naroda.
Pa ljudi, shvatite već jednom, niti su svi forumaši koji imaju nacionalna osećanja i ponos - šovinisti, pa da postuju na neonacističkim ili šovinističkim sajtovima, niti je moguće da se ovaj sajt tj. forum pretvori u antisrpski B92.
Zar vam već nije jasno da ima ljudi koji su demokrate i evropljani, ali u isto vreme imaju i nacionalni ponos i ono što vi podrugljivo nazivate patriJotizam.
.....pozdrav iz Osijeka....slazem se s tobom ....mene odmah proglase Ustasom...jer ak si Hrvat odmah si Ustasa...prilicno primitivno razmisljanje.....da li su svi Srbi cetnici...ma hajde...mislim da je to uvreda do neba..samo sto to neki ne mogu ili nece shvatiti.....
 
Obersturmfuehrer:
da je tebe i malo briga za te srbe, ti ne bi u svoj post gurao kandicku...
takodje ne bi postavljao ovo na politici...

ja mislim da ti jedva cekas da neki srbin bude zaklan, kako bi ti mogao da pljunes kandicku i uzmes koji politicki poen za svoju stranku

На овакву велику твоју подмуклу провокацију би могао да одговорим и простим речником, али нећу. Ви "демократи" сте део тих кандићки, бисерко и вучо. Ја ниједног Србина не желим да видим болесног, а камоли закланог. Али то ви желите "хуманисти".
Ви хоћете да истребите Србе. Ви сте за хапшење Српских јунака што су спасили Српске животе. Ви "хуманисти" сте седили скрштених руку кад је милошевић поставио границу босанским Србима, кад је орић клао и силовао око Сребренице и кад је Милошевић издао Крајину.
 
DraGo70:
Obersturmfuehrer i goxy, pitanje za vas dvojicu...
Gde god se postavi neka tema o stradanju Srba ili nekoj nepravdi prema Srbima od strane drugih, vaše reakcije su otprilike iste...
...
Zar vam već nije jasno da ima ljudi koji su demokrate i evropljani, ali u isto vreme imaju i nacionalni ponos i ono što vi podrugljivo nazivate patriJotizam.

da li ti stvarno mislis da je njemu iskreno zao tih ljudi?
zao mu ih je, boli ga sve to, ali i pored toga nalazi za shodno da njihova imena vucara po forumu u cilju nekkave propagande?
 
Obersturmfuehrer:
da li ti stvarno mislis da je njemu iskreno zao tih ljudi?
zao mu ih je, boli ga sve to, ali i pored toga nalazi za shodno da njihova imena vucara po forumu u cilju nekkave propagande?

Мени јесте жао тих Срба, али теби није. Вама "хуманистима" су небитне Српске жртве.
Сви се сјатите на теми кад је у питању милошевић, не због његових издајства, него што уопште није смео да помогне Србима преко Дрине. Ви бисте хладно гледали како сви Срби преко Дрине и на Косову буду поклани.
 
@Drago.....Nije tvoje vidjenje patriotitizma EXCLUZIVNO i nepodlozno kritici.....Ovaj Covek je spamer koji konstantno otvara tema sa nekim slucajevima koji se ne mogu ni proveriti niti im pridajem neku narocitu vaznost8-).....
 
goxy:
@Drago.....Nije tvoje vidjenje patriotitizma EXCLUZIVNO i nepodlozno kritici.....Ovaj Covek je spamer koji konstantno otvara tema sa nekim slucajevima koji se ne mogu ni proveriti niti im pridajem neku narocitu vaznost8-).....

Проверено је, увек су имена и детаљно шта и како је почињено. Али вама "хуманистима", је једино проверено оно што лдп, бисерко, кандићка и вучо,изјаве.
 
Obersturmfuehrer:
da li ti stvarno mislis da je njemu iskreno zao tih ljudi?
zao mu ih je, boli ga sve to, ali i pored toga nalazi za shodno da njihova imena vucara po forumu u cilju nekkave propagande?

Ja ne znam da li je njemu iskreno žao tih ljudi. Ne poznajem čoveka.
Na osnovu njegovih postova i reakcija, rekao bih da jeste, jer bi me čudilo da neko postuje tolike teme bez veze i bez ikakvog razloga.
Diskutabilno je i ovo tvoje poimanje reči "vucara".
Pa ako je tako, koga onda da pomenemo na forumu. Zar svako pominjanje bilo koje ličnosti onda nije "vucaranje"...
I kakve propagande...
Hajde objasni mi šta je onda tvoja odbrana Nataše Kandić ili ostalih iz grupacije LDP+GSS+SDU+LSV+NVO (one najpoznatije i najgrlatije)...
Da li je to propaganda.
Ja sam samo napisao da su mi reakcije vas dvojice nekako previše u duhu onoga sa čime bi se složio recim Holbruk ili Ahtisari...
 
DraGo70:
Ja ne znam da li je njemu iskreno žao tih ljudi. Ne poznajem čoveka.
Na osnovu njegovih postova i reakcija, rekao bih da jeste, jer bi me čudilo da neko postuje tolike teme bez veze i bez ikakvog razloga.

e bas zato, zbog toga sto se toliko postuje o tome, mislim da to nema nikakvog smisla.


DraGo70:
I kakve propagande...
Hajde objasni mi šta je onda tvoja odbrana Nataše Kandić ili ostalih iz grupacije LDP+GSS+SDU+LSV+NVO (one najpoznatije i najgrlatije)...

natasu kandic, a ni njen rad, ne zelim da branim jer mislim da je to govedina veca od svih ostalih govedina u srbiji...
 
goxy:
@Drago.....Nije tvoje vidjenje patriotitizma EXCLUZIVNO i nepodlozno kritici.....Ovaj Covek je spamer koji konstantno otvara tema sa nekim slucajevima koji se ne mogu ni proveriti niti im pridajem neku narocitu vaznost8-).....

Pa vidi, moje viđenje patriotizma je možda tebi čudno.
Ali, s obzirom da ti kao zastupaš evropske vrednosti i zapadnu demokratiju, čudi me da ne znaš da su recimo svi Italijani, Nemci, Francuzi, Amerikanci... patriote.
Svi vole svoju zemlju.
Međutim, to je kod njih normalno. Jedino je kod nas "IN" i "FANCY" biti antisrbin. 8)
Zamisli sada nekog Francuza, koji živi u Francuskoj i zalaže se za vraćanje Nemcima delova Francuske koji su Francuskoj pripali nakon drugog sv. rata.
Nezamislivo!!!
E, sad, druga je stvar što vi svakoga ko bar malo voli svoju zemlju, svoj narod i naciju - automatski proglašavate simpatizerom SRS, Obraza, Svetozara Miletića, Nacionalnog stroja, DSS-a itd.
To je vaše EXCLUZIVNO i nepodlozno kritici. ;)
 
@drago.....To sto razgovaramo i razmenjujemo argumente je put na kome cemo doci/ili ne do nekog kompromisa....Sa ljudima kao Sto je Miladin alias Manjaca(poznati logor za muslimane u Bosni) :shock::shock::shock:aliasAnti-dahija alias Sorab nije moguce doci do toga jer su okoreli nacionalisti i sovinisti......Btw.ja sebe smatram patriotom i kao sto ja tebi ne osporavam to pravo, voleo bih isti odnos od tebe8-)......
 
Obersturmfuehrer:
e bas zato, zbog toga sto se toliko postuje o tome, mislim da to nema nikakvog smisla.

Koliko se ja sećam, u poslednje četiri godine je na ovom forumu najčečće postovana tema bila "Srebrenica", a to nije smetalo (čak naprotiv) mnogim "čistačima svog dvorišta" na ovom forumu.

Obersturmfuehrer:
natasu kandic, a ni njen rad, ne zelim da branim jer mislim da je to govedina veca od svih ostalih govedina u srbiji...

E, ako tako misliš, a tu se slažemo u potpunosti, onda IZVINI !!!
 
goxy:
@drago.....To sto razgovaramo i razmenjujemo argumente je put na kome cemo doci/ili ne do nekog kompromisa....Sa ljudima kao Sto je Miladin alias Manjaca(poznati logor za muslimane u Bosni) :shock::shock::shock:aliasAnti-dahija alias Sorab nije moguce doci do toga jer su okoreli nacionalisti i sovinisti......Btw.ja sebe smatram patriotom i kao sto ja tebi ne osporavam to pravo, voleo bih isti odnos od tebe8-)......

Ja se bar ne libim da se izvinem na ovom forumu svakome (bez obzira na političko uverenje) ukoliko mi dokaže ili pokaže da sam negde pogrešio.
U krajnjem slučaju, ovde sam "inkognito" pa čak iako pocrvenim od stida (zbog greške) to niko ne može da vidi ;) :)
Dakle, ako si pratio moje postove do sada, sigurno si se mogao uveriti kako prihvatam različita mišljenja i nikada prvi ne vređam svoje sagovornike.
Isto tako prihvatam činjenicu da svako ima svoj stav.
Dakle, ne osporavam ja tebi ništa. Samo sam se pitao čemu takve reakcije na post koji je Sorab postavio...
 
goxy:
@drago.....To sto razgovaramo i razmenjujemo argumente je put na kome cemo doci/ili ne do nekog kompromisa....Sa ljudima kao Sto je Miladin alias Manjaca(poznati logor za muslimane u Bosni) :shock::shock::shock:aliasAnti-dahija alias Sorab nije moguce doci do toga jer su okoreli nacionalisti i sovinisti......Btw.ja sebe smatram patriotom i kao sto ja tebi ne osporavam to pravo, voleo bih isti odnos od tebe8-)......

Ви сте окорели антисрби. Вама Срби сметају. Омарска није ништа у упорећењу са оџаком, конц логор за Србе од ваших муслимана и хрвата, где су и Српску децу силовали. Али шта то тебе заболе. Битно је вама "хуманистима" да што више Срба нестане.
 
Sorab1:
Ви сте окорели антисрби. Вама Срби сметају. Омарска није ништа у упорећењу са оџаком, конц логор за Србе од ваших муслимана и хрвата, где су и Српску децу силовали. Али шта то тебе заболе. Битно је вама "хуманистима" да што више Срба нестане.
To bi se moglo reci za'' tvoju stranu''......Sto veca beda, sto vise stradanja to vise pali nacionalisticka demagogija i vise se glasova dobija na izborima8-)
 

Back
Top