Samoubistvo

#TAKY#

Početnik
Poruka
21
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
 
Da li ti nekad dodje da se ubijes?
ne

Skocis sa krova ili preseces vene?
ne
u stvari skakala sam sa krova garaze, al ne sa ciljem da se ubijem

To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.
a ti "problemi" su inache nereshivi?

Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,
debil

problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
valjda je posle skontala da je debil

i tako
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....


Ne treba razmišljati na taj način ... mada, u godinama u kojim si ... takva razmišljanja su negde uobičajena.
Ubijati se zbog ocena ili zbog toga što moraš da učiš ... pa to je apsurd ....

Zamisli sebe sa malo većim problemima - šta bi ona uradio/la .... Zamisli da moraš da se boriš sa nekom teškom bolešću ili nedaj bože sa invalidnošću ..... ??? E, to su problemi .... ali ni tada ti ne bi palo na pamet da oduzimaš sebi život.
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
Kapiram da su je posle, kad se oporavila, tukli do smrti, da bi joj objasnili da je to no-no :twisted:
 
nikad mi na pamet nije palo da se ubijem!
ubijaju se samo bolesni (u glavu) i slabići (oni koji ne mogu da podnesu svoje ''strašne probleme'' tj. ocene, raskid, džangrizave roditelje...) :roll:
pih...
 
dobro seckanje vena... OK. mada meni nije privlachno to testerisanje yebiga.
ja sam vishe za neke radikalne varijante tipa glava na shinama al se neshto premishljam, ne bih bio previshe lep lesh u tom sluchaju. il roknesh sa solitera na shta bi lichio onako izvitoperen. a opet, tabletice su za zhene. i od svog tog razmishljanja neshto ti se ni ne ubija. dovoljno je sam zhivot smrtonosan nema svrhe josh dodatno raditi na tome.
 
zashto bi?
a da tebe lock-nemo? :)

tema je vrlo ozbiljna, a sad shto neki od vas nishta nisu u stanju da shvate ozbiljno to je druga pricha i tome tema nije nishta kriva.
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
ako je htela da se ubije shto nije dublje zasekla...
 
Keeper:
zashto bi?
a da tebe lock-nemo? :)

tema je vrlo ozbiljna, a sad shto neki od vas nishta nisu u stanju da shvate ozbiljno to je druga pricha i tome tema nije nishta kriva.


U pravu si ... to je ozbiljan problem adolescenata ... svi imaju potrebu da se ubijaju zato što im roditelji ''kenjaju 24h dnevno'' ili zato što dobijaju jedinicu iz biologijie. Postavlja se pitanje - kakve su to porodice i kakav je to sistem vrednosti, kad ti znaš da ne smeš da odeš kući jer si zakucao keca.
 
jeste hiljadu puta mi je to palo na pamet. ponekada mi se čak dešavalo da budem na ivici da to uradim. kada kada se posvađam sa roditeljima sa kojima imam puno prolema ili kada se nađem u situaciji iz koje nemogu da se izvučem dođemi da se ubijem. moj siguran način je šaka tableta. i kraj nema više ni loših stvari ni ljudi.
 
#TAKY#:
Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
Jako su veliki problemi kad ti seru roditelji ili ako moras da ucis......ja ne znam kako to neko prevazidje............ :roll:
a ova mala sto je sekla vene zbog biologije,huh,ja bi sacekala da se oporavi a onda je ubila od batina jer je kreten..........dobro,mozda je ne bih ubila.......mislim od batina
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
Зар заиста на форуму тинејџери има оваквих ствари?
Па чекајте, замислите какви би били животи ваших родитеља, ваше браће и сестара...да се одлучите на тако нешто, колико је то себично..., није лако живети, али сутра ће бити боље, за коју годину кад завршите школу, ће те се сећати тих тадашњих проблема и схватићете како су били мали и безазлени а ви правите трагедију од тога...како би вам било да ваши родитељи дигну руку на себе због тога што им се дерете...
Кец из биологије? Па после вас се налази цео један живот, има толико ствари, толико људи, толико судбина које ће те открити, толико места која ће те посетити...ви тек треба да изградите своју личност, ви тек треба да имате проблеме...свако има проблема са школом али се и та школа заврши...час биологије траје 45 мин. А живот много дуже...мени су месеци рада пропадали због глупих људи, али се помириш и идеш даље, а ако вама биологичарка да кеца јер сте учили 5 сата, то је само једна мала непријатност, дешава се, па шта...

А какав је то принцип ''убићу се због проблема'', свако има проблеме, много ме нервира кад тако клинци који боље живе него већина људи, ставе прст на чело и мисле да су открили топлу воду, а то је тако незрело да немам речи...спустите се на земљу, видите колико вам је лепо, уживајте у томе, и чекајте праве проблеме да судите колико сте психички јаки...
 
Nikada mi nije palo na pamet da se ubijem. Cak sam vise puta odvracala druga od samoubistva (hteo je da se ubije jer 2 meseca nije dolazio u skolu, a kod su njegovi roditelji saznali, rekli su mu da ce morati da uci celo drugo polugodiste, a on jadan nikad nije u zivotu ucio).
Nekako mi deluje da sve da se resi, ali ne samoubistvom, nego samo pricom o problemu.
 
NatasaNatasa:
U pravu si ... to je ozbiljan problem adolescenata ... svi imaju potrebu da se ubijaju zato što im roditelji ''kenjaju 24h dnevno'' ili zato što dobijaju jedinicu iz biologijie. Postavlja se pitanje - kakve su to porodice i kakav je to sistem vrednosti, kad ti znaš da ne smeš da odeš kući jer si zakucao keca.
problem je definitivno u omavolazhavanju deteta. pubertet je takvo doba da dolazi do preterivanja kod deteta u svakoj meri, kao da se sve dovodi do maksimuma da bi se nashla granica i shodno tome nashla ravnotezha u choveku. i za takve stvari je neophodno imati razumevanja, shto recimo neki roditelji nemaju, a tek shkole kao vaspitne ustanove ne mogu da imaju (zato u novije vreme sve vishe bezhe od obaveze da budu vaspitna ustanova, samo obrazovna, i tako treba da bude).

i u takvim situacijama, gde treba biti maximalno strpljiv i tolerantan a opet ne izgubiti meru, ovakvi stavovi su katastrofa:
Jako su veliki problemi kad ti seru roditelji ili ako moras da ucis......ja ne znam kako to neko prevazidje............
a ova mala sto je sekla vene zbog biologije,huh,ja bi sacekala da se oporavi a onda je ubila od batina jer je kreten..........dobro,mozda je ne bih ubila.......mislim od batina

pubertet je doba kad za osobu ne postoje drugi problemi osim osobe same i njenog otkrivanja svog mesta u svetu. zato je brbljati o problemima gladne dece u africi i rudara petsto metara pod zemljom efikasno poput vijagre u lechenju nimfomanije, tachnije, proizvodi nus-efekat.
nadam se da u narednih deset godina, dok malo ne porastesh, necjesh biti roditelj, poshto te pubertet i takvi ishitreni i krajnji stavovi josh uvek drzhe.
 
naravno da mi je na trenutak padalo na pamet, ali bi se ta ideja jako brzo izgubila kada bih pomislila kako bi se meni bliski ljudi osecali tada..mislim da nikada sebe nisam smatrala slabom osobom u smislu da u tome nadjem jedini izlaz.

jeste, izgledalo mi je kao da mi se ceo svet rusi, ali to...to nije resenje.

samoubistvo ne smatram sebicnoscu jedino kada je covek jako bolestan i kada oseca da je na grbaci svima.
ali, to na grbaci svima sigurno ne predstavlja pubertet i lose ocene
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
Ne planiram da se ubijem zbog ocena a kamoli zbog nastavnika...
Mogu nastavnici da mi se-ru koliko hoće ali život ide dalje...treba ga učiniti što lepšim ( retko kome je život bajka )....Zbog mojih roditelja se opet ne biH ubio jer oni stvarno znaju mnogo više od mene i retko kad greše kada mi popuju...samo se plaše da ja ne ponovim iste greške koje su oni nekada počinili...


A razmišate li šta će biti kada postanete svoj čovek???Pa neeeeeeee...sada su važne samo ocene....GREŠKA!
Važna je škola života!!!I ono što ćeš u životu postići !!!! Tada neće imati ocena;nastavnika ni roditelja da ti pričaju šta treba da radiš !!! zato ti je bolje da sada slušaš i da kasnije primenjuješ !!!
Taj deo života ( kada si samostalan ) je mnogo duži od ovog u kome se mi sada nalazimo...tako da mogu da ti kažem još samo nešto:
Dobro razmisli šta ćeš da uradiš sa svojim životom jer : "kuća se od temelja gradi "... to jest povedi malo više računa na osnovnu !!!


Nemam običaj da pišem romane...ali sam imao potrebu!!!

Zato GLAVU GORE i zajebi smrt...niko od toga nije video koristi :lol:
 
Maxa Grocka:
Ne planiram da se ubijem zbog ocena a kamoli zbog nastavnika...
Mogu nastavnici da mi se-ru koliko hoće ali život ide dalje...treba ga učiniti što lepšim ( retko kome je život bajka )....Zbog mojih roditelja se opet ne biH ubio jer oni stvarno znaju mnogo više od mene i retko kad greše kada mi popuju...samo se plaše da ja ne ponovim iste greške koje su oni nekada počinili...


A razmišate li šta će biti kada postanete svoj čovek???Pa neeeeeeee...sada su važne samo ocene....GREŠKA!
Važna je škola života!!!I ono što ćeš u životu postići !!!! Tada neće imati ocena;nastavnika ni roditelja da ti pričaju šta treba da radiš !!! zato ti je bolje da sada slušaš i da kasnije primenjuješ !!!
Taj deo života ( kada si samostalan ) je mnogo duži od ovog u kome se mi sada nalazimo...tako da mogu da ti kažem još samo nešto:
Dobro razmisli šta ćeš da uradiš sa svojim životom jer : "kuća se od temelja gradi "... to jest povedi malo više računa na osnovnu !!!


Nemam običaj da pišem romane...ali sam imao potrebu!!!

Zato GLAVU GORE i zajebi smrt...niko od toga nije video koristi :lol:
Hvala na savetu-mislim da si u pravu.....
 

Back
Top