Samoubistvo

Keeper:
niko ne spori shta bi sve roditelji uradili za tebe, vecj nachin na koji to rade.
i da se razumemo, mnogi to umeju uraditi vrlo pogreshno, iako u najboljim namerama.
jer, i roditelji moraju odrastati sa svojom decom - nisu se oni rodili kao roditelji vecj uche vremenom. :roll:

i najvecje kukavice su oni koji ne chine ama bash nishta.
a ubiti se, ma koliko pogreshno bilo, ipak je neshto.
tako da, ser.kajte malo manje i vishe razmishljajte.
Nisam rekao da je bolje ne raditi nishta nego se ubiti, nisi skontao...
Naravno da mislim da treba na problemu raditi konstantno dok se ne reshi... Ne seremo neko diskutujemo, vepru! :-x
 
DA SE VRATIMO NA TEMU O SAMOUBISTVIMA... MENI JE DOSAD PALO NA PAMET I DA SE UBIJEM, I POBEGNEM OD KUCE...DA NE PRICAM STA MI JE SVE PALO NA PAMET ALI NISAM NISTA URADILA ;) MENI UVEK POMAZE DA KADA SE IZNERVIRAM ILI STA VEC KAD MI DODJE DA SE UBIJEM SAMO SEBI KAZEM BOLE ME K... ZA SVE! I VEC MI JE MNOGO LAKSE PA MI IDEJA O SAMOUBISTVU VISE I NIJE TAKO DOBRA... :D
 
Јесам ПОмислио пар пута да се убијем, али кад сам РАЗмислио о томе мало увек сам одустајао... мислим оно... није то решење проблема... с проблемима се треба суочити... е сад... оно што је мене навело на размишљање... шта је после смрти... мислим да ли нам дух остаје жив? Можда у неком другом облику... да ли је стварно боље умрети... не мислим на причу Рај-Пакао, али у сваком случају на нешто тако мислим... да ли људи који се убију-погину-умру уствари почну да живе неким новим - бољим животом? Али то је већ друга тема потпуно... ;)
 
Smesno mi je, kad vidim sa cime se sve ljudi bore,a neko sa 14-15 god. pomislja na samoubistvo jer mu roditelji zvocaju ili ima slabe ocene.Sta nas tek ceka u zivotu,sta cete kad dodju pravi problemi?
 
Lana M.:
Smesno mi je, kad vidim sa cime se sve ljudi bore,a neko sa 14-15 god. pomislja na samoubistvo jer mu roditelji zvocaju ili ima slabe ocene.Sta nas tek ceka u zivotu,sta cete kad dodju pravi problemi?
Pa i jeste smesno,to samo pokazuje koliko su pojedini ljudi emocijalno slabe licnosti.
Koliko ljudi u svetu je suoceno sa mnogo tezim problemima, nego sto su lose ocene i zvocanja roditelja,pa im nikada nije palo na pamet da se ubiju. :-|
 
ANAlitichar:
Pa i jeste smesno,to samo pokazuje koliko su pojedini ljudi emocijalno slabe licnosti.
Koliko ljudi u svetu je suoceno sa mnogo tezim problemima, nego sto su lose ocene i zvocanja roditelja,pa im nikada nije palo na pamet da se ubiju. :-|
Da, ali svakome njegov problem deluje da je najveci, ma koliko on u sustini bio mali i nebitan
 
DA SE VRATIMO NA TEMU O SAMOUBISTVIMA... MENI JE DOSAD PALO NA PAMET I DA SE UBIJEM, I POBEGNEM OD KUCE...DA NE PRICAM STA MI JE SVE PALO NA PAMET ALI NISAM NISTA URADILA[/SIZE] ;) MENI UVEK POMAZE DA KADA SE IZNERVIRAM ILI STA VEC KAD MI DODJE DA SE UBIJEM SAMO SEBI KAZEM BOLE ME K... ZA SVE! I VEC MI JE MNOGO LAKSE PA MI IDEJA O SAMOUBISTVU VISE I NIJE TAKO DOBRA..

Isto.....!
 
Samoubistvo.... :-( :-( :-( Ma nema sanse.Nikad mi nije palo na pamet i nadam se da nece.Ja sam velika kukavica kad su u pitanju te stvari.Nikad ne bih mogla da presecem vene(boliiiiiii!!!!!),bacanje ispod voza,busa....da ne pominjemo.Skakanje sa solitera-jos manje moguca varijanta(plasim se visine,umrla bih i pre nego sto stignem do vrha....).Nemam komentara kad su u pitanju osobe sklone ovim metodama.Ma u ovom teen periodu svi patetisu(iznerviraju te roditelji-zilet u ruke :shock: ,ostavi te decko-5-6 kutija tableta i nema te :shock: ....).Imam drugaricu koja je u 8-om sekla vene zbog decka,prezivela je naravno,i sad se samo smeje kad joj se pomene to,a usput ima bljak oziljke :confused: .
 
Samoubistvo definitivno nije resenje, pogotovo ne problema kao sto su ocene, roditelji...bla...bla...
da mi je padalo na pamet da se ubijem, jeste... ne mogu da kazem da nije...
Vazno je imati moto, kao na primer "Sutra je novi dan"
Savet za sve koji misle da se ubiju, ili im tako nesto pada na pamet.... ne radite to! Posle svega kada dan prodje, znate da je sutra novi dan, da je jutro pametnije od veceri, i ko zna... valjda ce sutra biti bolje :D
 
nikad se nije ubio onaj ko je to razglasio na sva zvona..takvi su samo zeljni paznje..onaj ko zaista pati i ne vidi motiva za dalji zovot..on to ucini tako da to ostane skoro neprimetno za okolinu..tj. ne prica o tome, ne zeli pomoc..
 
jeste padalo na pamet dosta puta, ali me je proslo to vreme, nekako sam zrelija i dobro sam razmislila o svemu i zakljucila da nisam iscrpila ovaj zivot koji imam ovde....za onaj drugi cu tek da se "nazivim " :D
 
Taky go for it ! !
Ubiij se i dokazi svetu da si kukavica i slabitj. Ostavi roditelje u crnini da svaki dan plachu za tobom ili da ne daj boze umru za tobom,od tuge... Samoubistvo nije reshenje iako zaista ponekad izgleda kao logichno reshenje. UVEK postoje druga vrata kroz koja mozesh protji... Ako imash problem prichaj sa ljudima oko sebe,ako te je sramota prichaj sa strancem na forumu,ali ne pribegavaj glooopostima kao shto su samoubistvo,narkomanija,alkoholizam...Oni netje reshiti tvoje probleme,vetj tje ih uvetjati ili samo kamuflirati... Likusha iz tvojeg razreda je razmazeno derishte koje gleda previshe americhkih drama i treba je poslati psihijatru.....
Nemoj se ugledati na nju !
PeacE
 
Lako je ubiti se, ali treba dosta hrabrosti da se živi život.Ja mislim da ide nešto tako.I totalno verujem u to.Imaš neki problem pa ne znaš šta da radiš pa kao "E možda bih mogla da se ubijem.Preskratim sebi ovo mučenje i završim sa životom."Mislim da se treba boriti za život, jer on nije lak nikome.Kada je meni teško ja samo pomislim da nisam prva ni poslednja koja se tako oseća.I znam da su oni koji uzmu sebi život kukavice, jer treba bar probati, ne jednom, jer skoro ništa ne uspeva iz prvog puta, već 20 puta ako treba.Jer nikad ne znaš šta bi mogao da propustiš da si samo....
 
Jedno je kad pomislis na to da se ubijes, a drugo kad to stvarno zelis i planiras...
Mislim da su navedeni razlozi, zbog kojih bi se neko trebao ubiti, smesni. Treba da budes bas nestabilna i labilna licnost pa da pokusas samoubistvo.
p.s. lakse je pokusati resiti problem
 
Samoubistvo je trajno resenje za privremene probleme!Tako da kad bolje razmislimo nijedan problem nije trajan i ozbiljan da nas navede da se ubijemo!Mozda da pomislimo na to ali ne i da to uradimo(Izuzeci su slabe licnosti i ljudi koji eto imaju teske probleme i ne mogu vise da izdrze)
 
#TAKY#:
Da li ti nekad dodje da se ubijes?Skocis sa krova ili preseces vene?To jeste greh ali tada resavas sve probleme........ne moras da ucis,da slusas roditelje kako ti seru 24 sata nad glavom o ocenama,ponasanju itd.Jedna bivsa osmakinja iz moje skole je na casu isekla vene zato sto je dobila keca iz biologije,problem je u tome sto su je na vreme odveli u bolnicu pa je prezivela na njenu zalost.....
Ziwot je dragocen,trebamo ga iskoristiti najbolje sto mozemo...A,da,imala sam neka takwa razmisljanja,koja traju oko 1 minut i znam da ih nikada ne bih realizowala jer...Jer,jednostawno prewise wolim samu sebe i ziwot da bih se ubila.A,i kada mi je tesko u ziwotu uwijek nadjem nesto sto je dobro,mozda su to prijatelji,mozda decko,mozda skola,mozda gluma...A,sto se tice te osmakinje,mislim da ona ima mnogo wecih problema od te jedinice iz biologije,...I mislim da nije preziwjela na njenu zalost,wec na njenu srecu jer ce kad_tad osjetiti cari ziwota...
 

Back
Top