Letnje vreme

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
IRON says:
you are aware of the time change eh?

Today is daylight saving???
IRON says:
No, this past Sunday US made the shift. 3 whole weeks earlier!!!!
jomini says:
Only US? How is that possible?
IRON says:
Ask our brilliant leader, George Bush. LOL, really I have no concept of it
jomini says:
Hmmm... There is litle normal things in the world...
IRON says:
Yup, and the US seems to be the ODDEST THING in the world.


Ovo čuh od jednog drugara sa Havaja danas... Ima li neko bliže informacije?
 
Da, Ja. Mi smo promenili ovde sat pre 3 dana. Ja sam u Atlanti ( Georgia). Ludnica brate. Sad je vremenska razlika izmedju mene i evrope 7 sata umesto 6. Nisam siguran ko je zasluzan za ovu glupost ali cu proveriti.
 
pih...
ja nemam pojma, ali bih astronome iskljucio ....
cela ova ideja je navodno nastala od toga da je tako veca usteda u energiji, sto je danas besmisleno pored svih elektricnih uredjaja, klima, sijalica, liftova, ves masina i ostalog sranja koje radi po kucama, i td itd...

neki likovi su radili analize i dosli do zakljucka da je ovo apsolutno bespotrebno u cilju cuvanja energije, i dali su jedan razlog zasto je to lose - na silu se menja bioritam....
 
Cekaj bre, ja ne kapiram kakve veze ima pomeranje casovnika sa ustedom elektricne energije?! Sta kao sijalice ce goreti sat vremena manje uvece?! Apsolutno nema logike.
 
Insect:
Cekaj bre, ja ne kapiram kakve veze ima pomeranje casovnika sa ustedom elektricne energije?! Sta kao sijalice ce goreti sat vremena manje uvece?! Apsolutno nema logike.
Mislim da je usteda energije minimalna, ali se menja raspored peak-a potrosnje. Stvar se danas vise gura zbog ekonomije nego zbog ustede energije, ili pak u malim zemljama kao sto je Srbija, zbog toga sto i druge drzave to rade.
http://www.energy.ca.gov/daylightsaving.html
 
Insect:
Cekaj bre, ja ne kapiram kakve veze ima pomeranje casovnika sa ustedom elektricne energije?! Sta kao sijalice ce goreti sat vremena manje uvece?! Apsolutno nema logike.
Ima logike. To se uradilo da bi fabrike trošile manje energije, mada i ja mislim da to danas baš i nema nekog smisla. Mada ovo što Ameri rade je smešno, ali valjda znaju šta rade.
 
proximo:
Da, Ja. Mi smo promenili ovde sat pre 3 dana. Ja sam u Atlanti ( Georgia). Ludnica brate. Sad je vremenska razlika izmedju mene i evrope 7 sata umesto 6. Nisam siguran ko je zasluzan za ovu glupost ali cu proveriti.

Proximo, razlika izmedju nas i Evrope se promenila sa 6 sati na 5 sati, a ne na 7 sati. :) Mada, sad vise nema veze, opet je 6 sati... :) :)
 
Ne znam kada su sa ovim poceli u Evropi al' kod nas - tj. u tadasnoj SFRJ ova ,,moda" krenula je 1983. godine. Znam da smo medju zadnjima u Evropi prihvatili ovaj sistem.I tada se pricalo o ustedi energije, ali glavni fazon je u produktivnosti. Seljaci receno....ko rano rani ......(taj se nenaspava).
 

Back
Top