СЕДАМНАЕСТ ГОДИНА СРПСКОГ ПОКРЕТА ОБНОВЕ

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
СЕДАМНАЕСТ ГОДИНА СРПСКОГ ПОКРЕТА ОБНОВЕ
На сутрашњи дан, пре седамнаест година, основан је Српски покрет обнове, прва регистрована опозициона странка која је била предводник демократских снага у Србији против режима Слободана Милошевића.

Програм Српског покрета обнове, усвојен 29. октобра 1990. године на Првом сабору СПО, упозорио је на крвави распад тадашње Југославије и пораз државних и националних интереса српског народа, уколико се Србија, као матична држава свих Срба, већ на првим вишестраначким изборима, крајем те године, не ослободи историјски мртве и антидемократске идеологије социјализма.

Целу деценију после Првог сабора, СПО је у свргавање режима у Србији улагао све своје снаге, подносећи највеће и немерљиве жртве, јер животи наших убијених чланова немају цену.

Падом антидржавног, недемократског и терористичког режима, СПО је до данас наставио борбу за демократску обнову и препород државе и народа.

На историјску улогу СПО у најтежим тренуцима наше новије историје можемо да будемо поносни, али пред нашом Странком тек стоје важни послови: очување Косова и Метохије у саставу Србије, уклањање свих препрека за улазак наше земље у евро-атлантске интеграције, повећање животног стандарда становништва, одлучна борба против криминала и корупције у друштву, препород српског села и истинска децентрализација власти формирањем нових општина и давањем широких овлашћења локалној самоуправи.

Чињеницу да СПО на недавним парламентарним изборима није прешао цензус, примили смо тешко, убеђени да је СПО заслужио другачији суд бирача и решени да ово докажемо у времену које је испред нас.
 
Torrente-BG:
Ne zaboravite poslovni prostor
Е,ту Торенте не можеш да похваташ шта је ко радио! То би морала БИА да испитује,и да се примени мучење да би се сазнале неке ствари.Они који су управљали пословним простором су најбоље прошли.
 
misoni:
Прво,мислим на Стари град.Ту су станови најскупљи.Имам и списак ко је добио станове,а и потписе оних који су делили.Тако да мени прича о поштењу Вука и фамилије не значи ништа.8-)

Daj taj spisak da objavimo sirom neta.
 
misoni:
Прво,мислим на Стари град.Ту су станови најскупљи.Имам и списак ко је добио станове,а и потписе оних који су делили.Тако да мени прича о поштењу Вука и фамилије не значи ништа.8-)

Писало се у штампи о тим становима, али ако имаш списак, било би веома добро да нам га покажеш... :wink:
 
Strela:
Писало се у штампи о тим становима, али ако имаш списак, било би веома добро да нам га покажеш... :wink:
Прича је прича,а списак је документ.Попио бих бан,а можда би било и неких горих последица...Те спискове има доста људи,а станове су поред фамилије добиле и разноразне јавне личности.Не би га објавиле ниједне новине...Рука руку мије.
 
Strela:
Тресни неко име, остаће међу нама... :-D

Ја поуздано знам за Даницу Максимовић - добила је стан од Данице Драшковић иако је имала КУЋУ НА ДОРЋОЛУ........ према томе......а она је само једна од њих више стотина......зато и ћуте КАО МУЛЕ........?=)$#(/&/$%()#$?=
 
eremita:
Ја поуздано знам за Даницу Максимовић - добила је стан од Данице Драшковић иако је имала КУЋУ НА ДОРЋОЛУ........ према томе......а она је само једна од њих више стотина......зато и ћуте КАО МУЛЕ........?=)$#(/&/$%()#$?=

Где је добила стан и колики? Ја знам, између осталих, за Синишу Ковачевића и Љиљу Благојевић, па кад су добили станчугу, напустили Вука и отишли код оног адвоката Боровића, који је исто као био основао неку странчицу, а сад се шлихтају националистима, да се и од њих огребу... :evil:
 

Back
Top