MILAN VERUOVIĆ: Metak stigao iz Birčaninove

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Šef obezbeđenja ubijenog premijera Đinđića u ekskluzivnom razgovoru za B92


MILAN VERUOVIĆ: Metak stigao iz Birčaninove


Beograd - Milan Veruović (32) iz Beograda, godinama je bio šef ličnog obezbeđenja Zorana Đinđića. Teško je ranjen prilikom atentata na premijera 12.marta. Od tada je četiri puta operisan. U prethodnih sedam meseci nije se oglašavao u elektronskim medijima. U ekskluzivnom intervjuu za B92 Milan Veruović otkriva nove detalje i postavlja brojna pitanja. U prva četiri meseca posle ubistva istražni organi nisu našli za shodno da ga saslušaju.
Na izričito pitanje B92 tvrdi li da premijer nije mogao da bude pogođen iz pravca Admirala Geprata, Veruović je rekao:
- Da, ja to odgovorno tvrdim. Ako je bio okrenut licem ka vratima, kako je i bio zatečen u položaju kada je pao, ja onda odgovorno tvrdim da on nije mogao da bude pogođen sa njegove leve strane, jer je pogođen u svoju desnu stranu, jer sam ja stajao sa njegove leve strane u neposrednoj blizini, od jedno metar. U tom trenutku je možda bila otkrivena, u trenutku penjanja na stepenik, njegova glava, ne znam. Ali, ne, ja ne mogu da tvrdim da istraga neće utvrditi ove činjenice o kojima ja sada govorim. Ali jednostavno, to u meni izaziva jednu veliku sumnju u to da je bilo postavljeno jedno mesto u suprotnoj ulici, a to je Birčaninova, na taj jedan prolaz koji je za mene jako sumnjiv između zgrade SMIP i ŽTP. Ulaz broj 6, koji pripada nekim državnim službama, Saveznom hidrometeorološkom zavodu i ne znam još kome. Taj ulaz je ostao nepokriven 1. februara kada se ta zgrada rekonstruisala. Činjenica je da iza te zgrade, u dvorištu, postoji skela koja vodi do samog krova zgrade, kojom je mogao da se popne bilo ko na krov i odatle da uradi bilo šta.
B92: Koja direktno gleda na Vladu?
- Direktno gleda na Vladu kroz prolaz te dve zgrade, na ulaz gde smo pogođeni.
B92: Ti veruješ da je to u stvari smer odakle je došao metak koji je pogodio Zorana Đinđića?
- Ja verujem u to da je on pogođen sa strane Birčaninove, a da sam ja pogođen sa prozora odakle je pucao Zvezdan Jovanović i da je taj treći metak koji je rikošetirao u zid zgrade ispaljen iz Admirala Geprata - kaže Veruović.

Prema stenogramu B92
 
veliki horacije je rekel...nescit vox missa reverti. u prevodu da kad se nesto jednom spika treba dobro odmerit jer posle nema popravnoga.

rista bg, mozel je bit i petti metek sa aerodroma tesla, to nece niko priznat jer su onda u pitanju raklje a onda je to zavera, akad je zavera... onda cela farsa oko atentata pada u vodu.
 
Zvanični foto robot ubice i optuženi za ubistvo!!! Sličnost????
trazi-se.jpg
0103.jpg
 
Ttema oko trećeg metka može biti od značaja, mada sve mi se čini da je u pitanju zloupotreba Veruovićevog utiska koji je izneo u svedočenju, i to manipulacija onih koje je za svedoke prozvao zastupnik oštećene strane. udove Ružice Đinđić, u procesu pred specijalnim sudom po optužnici za ubistvo premijera dr Zorana Đinđića.
Pitam se da li će sud pasti pod uticaj pritisaka vladajuce garniture i predlog odbaciti 20. Kada sud bude objavio svoje resenje i obrauzloženje istog videće se dosta toga. Mada, i sada možemo nasluititi ishod.
 
marlon:
veliki horacije je rekel...nescit vox missa reverti. u prevodu da kad se nesto jednom spika treba dobro odmerit jer posle nema popravnoga.

rista bg, mozel je bit i petti metek sa aerodroma tesla, to nece niko priznat jer su onda u pitanju raklje a onda je to zavera, akad je zavera... onda cela farsa oko atentata pada u vodu.

Одлично запажање, марлончино......још ако би ми учинио услугу да макнеш овај твој нови аватар који је атак на очињи вид........кхм....... :razz: :razz: :razz:
 
Što bi ga bilo ko pljuvao. To bi voleli ovi što su otvarali šampanjac 12. uveče.
Milan priča šta je čuo, a sud utvrđuje šta se desilo. Veštaci su utvrdili da nije bilo trećeg metka.

10 svedoka je izjavilo da je čulo dva metka.
Domaći stručnjaci su utvrdili da je bilo dva metka
Visbaden je utvrdio da je bilo dva metka
 
Види...Власт је прљава работа.Идеје служе да би неког довеле на власт.Да ли ти мислиш да су сви људи глупи,па се везују за странке и лидере?Мени је тај Веруовић симпатичан,пошто се држи своје приче.Можда је у датом моменту био трауматизован,и неспособан да расуђује? Али,постоји и мали проценат вероватноће да то није тако?
 
Eraserhead:
Što bi ga bilo ko pljuvao. To bi voleli ovi što su otvarali šampanjac 12. uveče.
Milan priča šta je čuo, a sud utvrđuje šta se desilo. Veštaci su utvrdili da nije bilo trećeg metka.

10 svedoka je izjavilo da je čulo dva metka.
Domaći stručnjaci su utvrdili da je bilo dva metka
Visbaden je utvrdio da je bilo dva metka

Е видиш, у држави у којој се налази тај град Висбаден управо ЛЕЖИ ЗЕЦ целог трагичног догађаја око атентата на ЗЂ (моје приватно мишљење)....... 8-)
А време ће показати и доказати шта је било и КО је наручио убиство.......
 
misoni:
Види...Власт је прљава работа.Идеје служе да би неког довеле на власт.Да ли ти мислиш да су сви људи глупи,па се везују за странке и лидере?Мени је тај Веруовић симпатичан,пошто се држи своје приче.Можда је у датом моменту био трауматизован,и неспособан да расуђује? Али,постоји и мали проценат вероватноће да то није тако?

S obzirom na ostalo vrlo mali.
Ali se taj momenat forsira jer pokušava da se stvori oblak "misterije" nad ubistvom i tako zamagli činjenica da je Đinđić dao život u borbi protiv mafije na ratnih zločinaca podržanih nacionalističkim elitama.
 
Eraserhead:
S obzirom na ostalo vrlo mali.
Ali se taj momenat forsira jer pokušava da se stvori oblak "misterije" nad ubistvom i tako zamagli činjenica da je Đinđić dao život u borbi protiv mafije na ratnih zločinaca podržanih nacionalističkim elitama.

Ерасере, бре, брате.....што лууууууупаааааашшшш.......какве бре "НАЦИОНАЛИСТИЧКЕ ЕЛИТЕ".......па та буђава жвака може да ти
прође само код оних удуваних клинки које ангажујете да изигравају
"протестанте" испред РТС-а.....немој да вређаш оно мало
мозга што нам је остало.......после свега........... :razz: :razz: :razz:
 
Eraserhead:
S obzirom na ostalo vrlo mali.
Ali se taj momenat forsira jer pokušava da se stvori oblak "misterije" nad ubistvom i tako zamagli činjenica da je Đinđić dao život u borbi protiv mafije na ratnih zločinaca podržanih nacionalističkim elitama.


Cudno koliko vam je vazno da taj atentat izgleda upravo tako!?!

Ne razumem zasto koristite tako tragicne dogadjaje da cak i tu optuzite "nacionalisticke elite"? Zar ih se TOLIKO plasite???

Jeli to vaznije i od istine ili i od same zrtve koju VI SAMI toliko potencirate?

Ili je istina da je mozda neko iz NE"nacionalisticke elite" bio umesan? A, kamoli (ne daj Boze!), neki strani element? :P :lol:

Meni je taj "oblak misterije" jako bitan za DALJE resavanje slucaja a NE za zamagljivanje cinjenica.

Ali, govorim o PRAVOM resavanju slucaja, jer sam pre svega istinoljubiva i pravdoljubiva (kao i svaki pravi Srbin)... 8-)
 
Eraserhead:
Ali se taj momenat forsira jer pokušava da se stvori oblak "misterije" nad ubistvom i tako zamagli činjenica da je Đinđić dao život u borbi protiv mafije na ratnih zločinaca podržanih nacionalističkim elitama.
Нема никаквог "облака мистерије".
Али управо ви овим замагљујете и минимализујете читаву ствар.
 

Back
Top